Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je verovatno, kad naš tracking izbaci status prijem CN i poštanski broj mesta u Kini gde je primljen. Ponovljeno je hiljadu puta, paket je stigao u Srbiju tek kad piše 11003 izmenicna pošta- prispeće
 
Stigao i meni paket konacno ali su me posteno odrapili. Vrednost proizvoda 46$ a oni procenili na 80$ ,nema fakture od kineza ali pise na paketu ona njihova dekleracija i stoji electronic tool i value 16$ stavio kinez.E sad kako je gospodja sa carine (ime i prezime stoji na uvoznoj dekleraciji ) procenila na 80$ nikad necu saznati ali kad upises oznaku na aliju izbaci proizvod koji se krece od 42-47,8$ i skupljeg nema (ovaj tip ). Na tih 80$ sto je procenila carina i pdv izasla 2479+postar 150 ukupno 2629d .Uzimajuci u obzir stvarnu vrednost robe 46$ sto je oko 4500d carina i pdv su me izasli vise od polovine vrednosti robe i mislim da vise nista necu porucivati preko 10$ jel se ne isplati . Lopovska drzava i lopovska preduzeca u Srbiji mislim na Carinu i Postu koja nikad nece ici u korak sa normalnim svetom .Prvo paketi stoje 20 dana na carini ,drugo odokativno procenjuju vrednost paketa i trece nemas kome da se zalis kad te oderu a hoce da idu u korak sa evropom.Znam da je i kinez kriv sto je upisao manje od prave vrednosti ali ako je paket stajao 20 dana mogla je makar da pogleda na aliexpres 1 minurt kad ukucas naziv i sifru izbaci 200 rezultata i ni jedan nije preko 48$ ,nego ih mrzi i onda opale cenu bez veze i sa ovim postupkom samo odbijaju ljude da ponovo kupuju preko interneta a nisu ni svesni koliko para bi carina ii drzava zaradjivala da je sve normarno i regularno pa ja bih prvi ponovo kupio opet tako nesto na aliju ali vise necu jel se ne isplati osim onih sitnih stvari bez carine.I sad i da trazim od kineza fakturu da mi posalje ili izvod iz banke dzabe mi kad nema kome da se zalim .
 
To je verovatno, kad naš tracking izbaci status prijem CN i poštanski broj mesta u Kini gde je primljen. Ponovljeno je hiljadu puta, paket je stigao u Srbiju tek kad piše 11003 izmenicna pošta- prispeće
Ma i ja ne gledah sta je mislio, pa napisah onako... pomislim da pomognem coveku, ali ovo je preslo bezobrazne granice :)
 
Stigao paket sa sport direkta porucen 6.2 stigao13.2 inace prva moja porudjbina prosla odlicno, nije bilo dodatnih troskova.
 
Mogao si da odbijes paket i onda ulozis zalbu.

U pravu je čovek, treba im uložiti žalbu, ovako ljudi ili nisu upoznati ili ih mrzi da se cimaju za žalbu i zato im ovakvo lupanje cena i prolazi. Očigledno je da ima nedozrelih manijaka na toj NS carini i treba im se makar mailom zahvaliti na iskazanoj frustraciji i brzini procesuiranja paketa.
Mene su odrali pre par dana isto, a vala sledeći paket ide žalba neće me više zaj***** što bi rekli ćeraćemo se mi još..... sa magarcima nema druge....
 
Prigovor moze da se podnese iskljucivo pre prijema paketa !!!

( Kada postar donese paket , duzan je da pokaze carinsku deklaraciju i ako se primalac ne slaze , treba da vrati paket u lokalnu postu.
Tu treba biti oprezan jer ne poznaju proceduru !!! - ako napise da se odbija prijem automatski ga vracaju na carinu i nazad u Kinu.
Primalac treba da kaze da trenutno nema dovoljno novca i da ce doci u postu da preuzme paket - duzni su da ga cuvaju 5 dana.
Odmah se spreme dokazi i ide u postu.Pise se Prigovor i uplacuje taksa oko 500 din i sve se zajedno sa paketom salje na carinu )




@Nelezr

Telefone , ako nemaju podatak uglavnom procenjuju na oko 70€.

BG carina prihvata cenu ako im posaljes slike sa AliExpress-a ( screenshot ) i izvod sa platne kartice.

Verovatno bi isto trebala da postupa i NS carinarnica.
 
Ja sam takođe jednom prilikom slao izvod i screenshot da me ne oderu i naravno da su me odrali po slobodnoj proceni, retardinjosi.
 
Ciganluk

200 dinara staklo, a oni mi na to naplate otvaranje + pdv, znači 193 dinara znači 100% skoro.

Moraću za BG da naručujem, ne vredi ovo više.
b63fb086a21f5a03600798e8558ea722.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakvi su to banditi. Naplate otvaranje, ej, lebe mekani. Pa šta im je posao ako ne da otvaraju pakete? Još saobraćajci da naplaćuju što regulišu saobraćaj, ne, ne, još bolje da naplate čekanje u zasedi + kaznu koju ste popili. Bahatost čista naplata otvaranja paketa.
 
Pozdrav narode,

pise na aliexpressu da mi je paket stigao u drzavu 1.februara ali jos mi ne dolazi na adresu. Da li je moguce da toliko zadrzavaju na carini? Novi Sad je u pitanju.
I sta mislite da li cu ja platiti carinu na ovaj paket i koliko otprilike, kako to funkcionise? Da li je istina da to samo zavisi od njihove dobre volje sta ce da urade.

https://www.aliexpress.com/item/MAS...32692011653.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.xgCWJh
 
Ако је неко неко слао робу у иностранство, треба ми пар информација...

Јуче сам морао да попуњавам царинску декларацију, иако су у питању оне коверте са заштитом, јер кажу у пошти да се попуњава за све осим за документа.

Колико видим на праћењу, сада су пошиљке на царини. Колико ту отприлике остају? Надам се да неће колико долазна роба која стиже из Кине.

И да ли постоји могућност да ми направе неки проблем на нашој царини као што знају за долазну робу јер имам у једној пошиљци десет комада истог артикла (пластичне фигурице су у питању)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tanja se istrosila za praznike i slave, mora sad da nadoknadi to. [emoji36]
 
Ciganluk

200 dinara staklo, a oni mi na to naplate otvaranje + pdv, znači 193 dinara znači 100% skoro.

Moraću za BG da naručujem, ne vredi ovo više.
b63fb086a21f5a03600798e8558ea722.jpg

P80214-193328.jpg

isto ime, baš čudno... ta bi mogla ponovo na obuku za obradu paketa, tj. ako oni uopšte neku obuku prođu. Garant je i na ostalim paketima sa nalupanom cenom ona.
 
Ciganluk

200 dinara staklo, a oni mi na to naplate otvaranje + pdv, znači 193 dinara znači 100% skoro.

Moraću za BG da naručujem, ne vredi ovo više.


Nemoj da se zavaravas i da mislis da je Bg carina nesto bolja. Meni za jedan isti predmet jednom naplate 522 din. drugi put 1160 din.

Isti carinik u pitanju (proverio na deklaracijama). Da li ti to nesto govori?

Postar takođe gunđa sto mora da nosa paketice!

Rekao mi je da ce se ubuduce otvarati svi pketi i naplacivati bez obzira na vrednost (tako je cuo)!

Drzava mora da naplati to sve a isto tako da smanji elektronsku kupovinu.
 
U Srbiji bi po pravilu trebalo da se otvaraju sve komercijalne pošiljke, bez obzira na vrednost. Samo što je to nemoguće postići, na stranu koliko je besmisleno.

Čisto informativno, u Norveškoj usluga otvaranja i carinjenja pošiljki male vrednosti košta 16-17e.
 
Ljudi, vi se stvarno patite sa tim vašim carinama.
Carina u Kragujevcu mi nikad ništa nije naplatila. Doduše, najskuplja stvar koju sam kupio koštala je 42 eur ali ni to nisu čak ni otvorili. A o ovim sitnicama od nekoliko eura da ne govorim.
Razmišljam da pokrenem biznis da ljudima naručujem stvari preko moje adrese i da naplaćujem proviziju :D
 
Ja sam u BG kupio do sada 3 telefona (55, 75 i 120 evra), par ekrana, zvučnika, punjača... Za ove sitnice po dolar, dva nije ni bitno. Nikada mi nije naplaćen ni jedan jedini dinar. Do sada. Verovatno je slučajnost u pitanju, ali generalno izgleda da u BG mnogo više toga prolazi nego u NS.
 
U Srbiji bi po pravilu trebalo da se otvaraju sve komercijalne pošiljke, bez obzira na vrednost. Samo što je to nemoguće postići, na stranu koliko je besmisleno.

Čisto informativno, u Norveškoj usluga otvaranja i carinjenja pošiljki male vrednosti košta 16-17e.
Da ali koliko je tamo prosečna plata, radni sat i kakav im je standard?
Poredite nas s sličnim po standardu a ne s zemljama u prvih 10 po standardu.
I mi smo u prvih 10 al odozdo.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Od 30 januana na NS carini se nalazi jedna moja maaala posiljka iz Singapura, u subotu iz Moskve mi je poslata jedna ogromna posiljka, bas mi zanima, koja ce stici pre :) S obzirom da ona iz Moskve danas poletela u Srbiju directnim letom, nece biti cudno, ako ona bude stigla prva :D
 
Poslednja izmena:
Da ali koliko je tamo prosečna plata, radni sat i kakav im je standard?
Poredite nas s sličnim po standardu a ne s zemljama u prvih 10 po standardu.
I mi smo u prvih 10 al odozdo.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Evo Bosna sličan nam je standard, carinski pregled 3,5km (200 dinara) + 10km (600 dinara) taksa ako ima carine.
Sve države na svetu nastoje da zaštite svoje tržište, nismo mi izuzetak.
 
Poslednja izmena:
U Novom Sadu, narucio sam predmet koji kosta 3$ a carinik je otvorio i vrednovao 10$ i onda stavio carinu i pdv na tih 10$ pa pored svega toga sam platio jos i otvaranje tako da sam platio oko 150% vise na kraju. Sta bi bilo da je kostao predmet 100$?!?!
 
Ljudi, vi se stvarno patite sa tim vašim carinama.
Carina u Kragujevcu mi nikad ništa nije naplatila. Doduše, najskuplja stvar koju sam kupio koštala je 42 eur ali ni to nisu čak ni otvorili. A o ovim sitnicama od nekoliko eura da ne govorim.
Razmišljam da pokrenem biznis da ljudima naručujem stvari preko moje adrese i da naplaćujem proviziju :D
Kragujevac nema svoju carinu, on spada pod Beogradsku.
 
Ne znam kakva im je podela, ali znam da Kragujevac ima carinu (zgradu i službenike)
 
Poslednja izmena:
Svaki iole veci grad ima carinu. Ali nije to ta carina gde se nose posiljke narucene preko neta. Samo u Bg, NS i Nis.
 
To je "špediterska" carina gde idu šleperi što ti vidiš u Kragujevcu. Paketi naručeni iz Kine idu u poštansku carinu.
 
Od 30 januana na NS carini se nalazi jedna moja maaala posiljka iz Singapura, u subotu iz Moskve mi je poslata jedna ogromna posiljka, bas mi zanima, koja ce stici pre :) S obzirom da ona iz Moskve danas poletela u Srbiju directnim letom, nece biti cudno, ako ona bude stigla prva :D
Moja od 26.01. je prekjuče prošla carinu
 
Brat narucio umesto mene masku i dva stakla za MN3. Maska stigla pre sedam dana necarinjena,stakla izgleda na carini xD inace vrednost stakala je 2e hahah.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno