Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

A ako staviš Srbija i Crna Gora?
Ovo je stvarno cirkus. Imamo mogućnost i volju, a oni nam ne daju da im damo pare :D
Kao da nisu svjesni da time podstiču pirateriju.
 
Kad stavim Srbija i CG u wallet onda ne mogu da koristim tu karticu.
 
Pa ja ne znam stvarno...meni isto stoji Srbija i mogu da je koristim za plaćanje normalno...ovde jbe lud zbunjenog
 
Imam Nexus One na CM 7.2, root naravno i koristio sam do skoro Market Enabler i kupovao aplikacije bez problema. Imam i Galaxy Nexus na JB 4.2.1 stock, nema root samo je bootloader otključan.
Na oba telefona sam logovan istim google nalogom i sve što sam do sada kupio preko N1 posle sam dodavao i na GNex...
Većini je kao i meni poslednjih nekoliko dana onemogućen pristup aplikacijama koje se plaćaju, vidim da ima par rešenja za taj problem... ali od jutros sam primetio još jednu čudnu stvar:
kad odem na Google Play website nema više Galaxy Nexusa - ne vidi ga ni kroz settings niti mi prijavljuje kompatibilnost kroz aplikacije. Kad odem na Google Play preko telefona (Gnex) sve normalno funkcioniše, stare aplikacije se apdejtuju, mogu da skidam nove (samo free naravno) ali ga sajtu nikako ne vidi. Pored toga što na N1 ne vidim paid apps sve normalno funckioniše, i preko telefona i preko sajta - N1 se vidi kroz settings, kad izaberem neku aplikaciju prijavi mi kompatibilnost ali samo za Nexus One... Galaxy Nexus se na sajtu nikako ne vidi. Probao sam da se izlogujem i ponovo logujem na sajt, resetovao komp, oba telefona, sinhronizovao google nalog na oba telefona... sve radi, ne prijavljuje nigde nikakve greške ali se GNex na Google Play sajtu nikako ne pojavljuje pod mojim nalogom u listi mojih uređaja. Svi ostali stari uređaji koje sam koristio sa tim nalogom vide se u settings...
Izgleda da su svašta menjali po serverima, čuo sam da su dodali još dosta zemalja na Google Play listu, nadam se da sve ove promene idu u pravcu poboljšanja i širenja Play store-a na banana republike ;)
Jel ima neko sličnu situaciju?
 
Pa dve stvari mi padaju na pamet..da nisi slučajno sakrio tel. na listi ili da možda postoji neki problem sa CM romom i nalogom na njemu..jesi li probao da obrišeš nalog, pa ponovo da dodaš?
 
Ako pod "sakrio" misliš da na sajtu u settings nije štikliran - uopšte ga nema na toj listi, ne mogu ni da ga sakrijem ni da ga otkrijem. Ni na jednom od telefona u zadnjih nekoliko dana ništa nisam menjao i dirao, pogotovo vezano za google nalog. Odakle na brišem nalog, sa N1, GNex ili sa oba?
 
Pa sa Galaxy Nexusa..
 
Obrisao sam i ponovo dodao nalog, nema ga i dalje... definitivno su promene na Google serverima a ne kod mene.
 
Imam Nexus One na CM 7.2, root naravno i koristio sam do skoro Market Enabler i kupovao aplikacije bez problema. Imam i Galaxy Nexus na JB 4.2.1 stock, nema root samo je bootloader otključan.
Na oba telefona sam logovan istim google nalogom i sve što sam do sada kupio preko N1 posle sam dodavao i na GNex...
Većini je kao i meni poslednjih nekoliko dana onemogućen pristup aplikacijama koje se plaćaju, vidim da ima par rešenja za taj problem... ali od jutros sam primetio još jednu čudnu stvar:
kad odem na Google Play website nema više Galaxy Nexusa - ne vidi ga ni kroz settings niti mi prijavljuje kompatibilnost kroz aplikacije. Kad odem na Google Play preko telefona (Gnex) sve normalno funkcioniše, stare aplikacije se apdejtuju, mogu da skidam nove (samo free naravno) ali ga sajtu nikako ne vidi. Pored toga što na N1 ne vidim paid apps sve normalno funckioniše, i preko telefona i preko sajta - N1 se vidi kroz settings, kad izaberem neku aplikaciju prijavi mi kompatibilnost ali samo za Nexus One... Galaxy Nexus se na sajtu nikako ne vidi. Probao sam da se izlogujem i ponovo logujem na sajt, resetovao komp, oba telefona, sinhronizovao google nalog na oba telefona... sve radi, ne prijavljuje nigde nikakve greške ali se GNex na Google Play sajtu nikako ne pojavljuje pod mojim nalogom u listi mojih uređaja. Svi ostali stari uređaji koje sam koristio sa tim nalogom vide se u settings...
Izgleda da su svašta menjali po serverima, čuo sam da su dodali još dosta zemalja na Google Play listu, nadam se da sve ove promene idu u pravcu poboljšanja i širenja Play store-a na banana republike ;)
Jel ima neko sličnu situaciju?

A gde ti zivis kad svoju drzavu nazivas banana republika?
 
@sasa3791 Pa živim u istoj. Ali južno voće nije tema foruma, da ne idemo u off...

@zechs Hvala na savetima, problem je bio u još jednom Galaxy Nexusu koji sam koristio zadnji put Juna 2012...
Iako sam do juče imao oba na listi uređaja, ovaj koji sada koristim i to pod definisanim imenom, štikliran da se vidi, nekako je nestao... Taj stari iz prošle godine bio je i dalje na listi kao unnamed device, odavno odštikliran da se ne pojavljuje... Nakon što sam što sam štiklirao taj stari i otvorio neku random app video sam da je kompatibilna sa N1 i dva Galaxy Nexusa - ponovo se vratio ovaj koji sad koristim :)
Vratio sam se u settings, isključio stari GNex i ostavio samo N1 i ovaj GNex koji sad koristim i sve je ok. Jedino što je ovaj novi kad se ponovo vratio na listu bio takođe unnamed device pa sam mu ponovo definisao ime... Imao sam prošle godine i dva HTC One X, ne istovremeno - prvo jedan pa drugi (kao i GNex-e) ali nisam sa njima imao ovakvu problematiku... Sve bi bilo mnogo lakše da Google daje mogućnost da se trajno brišu uređaji sa naloga a ne da se samo sakriju...
 
Da, ne znam zašto su to onemogućili...
 
Taj VPN1Click mi trazi da uplatim za ELITE Subscription. Konektovao sam se mozda svega cetiri puta na US i posle ne mogu. Kaze ili da izaberem random ili da uplatim za ELITE Subscription. Da li ima mozda jos neka aplikacija VPN, ali da ne ogranicava? Inace i VPN1Click i TB rade fino samo sto ogranicavaju nazalost.
 
Ja izaberem random server i obično se konektuje na neki njemački server i opet imam pristup marketu sa mogućnosti kupovine aplikacija. Inače rađe ga koristim na kompu. Brže se konektuje i komotnije mi je :)
 
Poslednja izmena:
Ajd probaj ovako ako ti je hića i nećeš preko kompa mada meni se nekad konektuje nekad ne i često puca konekcija:
Configure Free PPTP VPN account in Google Android smartphones and tablets

Go to “Settings” on your mobile phone, and select “Wireless Controls";
Select “VPN settings”;
Select “Add VPN”;
Select “Add PPTP VPN”;
Set “VPN name” as “us.justfreevpn.com”;
Set “VPN server” as “us.justfreevpn.com”;
Click “Connect” now;
PPTP Username: justfreevpn
PPTP Password: vidi na početnoj strani ovog sajta http://www.justfreevpn.com/ pošto se mijenja stalno
Once there is a small key-like icon on the left side of your notification bar, your android device is connected to the VPN.

Ima i posebna tema za VPN na mobilnim VPN provajderi usluga za mobilne telefone
 
Sličan servis je i GetUSVPN odnosno GetUKVPN. Menjaju pass često ali generalno za market dovoljno.
 
neće da mi doda checkout/wallet ni erste master card i visu electron ni rajfajzen visu electron. jel ima neka fora i za to?
 
стави да ти држава буде Босна или Хрватска. Тако сам ја урадио, али не знам да ли је могуће и даље.
 
nije prošlo ni tako, smor. treba mi samo jedna aplikacija od 0,6 dolara koje nema nigde na netu jer je niko nije skinuo maltene :D
 
Erste mastercard i visa electron ne mogu na internet, a imaš li sredstava na ovoj raiffeisen? Treba da imaš oko 1$.
 
sa erste masterom sam kupovao preko neta više puta. ima, nešto preko hiljadu.
 
Ja imam erste visa electron na gw i kupovao sam aplikacije sa njom.
 
Onda možda ne govorimo o istoj kartici. Ja imam onu debitnu master što dolazi uz račun, a žena visa electron i nijedna neće. Nigde. No, nebitno, ako ste plaćali sa njima na drugim sajtovima, onda nemam rešenje za vaš problem...
 
Telefon ti ne mora biti rutovan da bi TunnelBear radio i da bi mogao da kupujes aplikacije.
 
Opa!!!

Play.JPG

Bez proxy-ja, ali zašto su mi cene i dalje u USD?
 
Poslednja izmena:
^ Jel ti je USA adresa za naplatu? Ako jeste, onda je zbog toga.
 
Nazad
Vrh Dno