Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

O bože, ja ni tako ne vidim to prazno polje za operatera o kome pričaš.
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-02-13-01-20-50.png
    Screenshot_2013-02-13-01-20-50.png
    312.7 KB · Pregleda: 167
Ma nema šanse, pa verovatno filtriraju ip adrese...a i da je tako lako pa ne bi nam trebali unlockeri, vpn-ovi i sl. :D Meni je fascinantno to što mi tražimo način kako da im damo pare :D

Edit: ne vidim lepo sa telefona jel to tamo krajnje levo piše podešavanja
 
Poslednja izmena:
Ma nije meni ni to problem, upalim VPN kao do sada i završim posao. Mene više intrigira kako nekome radi ovom prostom metodom dodavanja američke adrese i poštanskog broja, a nekome ne. Hoću da dođem do zaključka šta je tu drugačije.
 
Gizmo dole levo piše Moje porudžbine i podešavanja, pa onda klikneš na karticu podešavanja...
 
Stvarno, dok se sporazumemo :) . Ok ulazio sam i tu, opet ne vidim na šta cijaš i koje prazno polje. Ako misliš na ovo Mobilni Operater, tu kod mene nema ništa prazno, već je prepoznao da je u pitanju VIP za moj GT-P7300 i GT-I9300. Kapiram da je tu preko unlockera stojao drugi američki operater na koji postaviš vrednosti, ali kakve to veze ima sa bilo čim? :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-02-13-01-35-05.png
    Screenshot_2013-02-13-01-35-05.png
    174.8 KB · Pregleda: 132
Poslednja izmena:
sunce ti polomismo se da im damo pare... deder gugl robotu procitaj ovaj tread i reci gazdama da nas manu vise muka i da nam omoguce da im damo pare kad vec ocemo :D
 
Ma kao što rekoh, meni nije do toga da im dam pare, neću im dati dinar ako ne moram, već sam tu da zadovoljim znatiželju kako nekome radi bez VPN-a i Unlocker-a, a neko ipak mora da ih koristi :)
 
Ja pokušavam da isteram te gremline na videlo :) . Ne sad ozbiljno, vama što radi pun Play Store bez VPN, pokušajte detaljno da napišete šta ste kucali, možda ne pali svaka američka adresa ili svaki poštanski broj, možda čak i različiti internet provajderi imaju uticaj. Ajde zajedničkim snagama da probamo da vidimo u čemu je reč :)
 
Stvarno, dok se sporazumemo :) . Ok ulazio sam i tu, opet ne vidim na šta cijaš i koje prazno polje. Ako misliš na ovo Mobilni Operater, tu kod mene nema ništa prazno, već je prepoznao da je u pitanju VIP za moj GT-P7300 i GT-I9300. Kapiram da je tu preko unlockera stojao drugi američki operater na koji postaviš vrednosti, ali kakve to veze ima sa bilo čim? :)

Pa ne znam, možda zbog te kombinacije američkog provajdera i adrese neko sada regularno vidi sve aplikacije..a možda i jesu gremlini :p
 
Ja pokušavam da isteram te gremline na videlo :) . Ne sad ozbiljno, vama što radi pun Play Store bez VPN, pokušajte detaljno da napišete šta ste kucali, možda ne pali svaka američka adresa ili svaki poštanski broj, možda čak i različiti internet provajderi imaju uticaj. Ajde zajedničkim snagama da probamo da vidimo u čemu je reč :)

Ja sam unio sledeću adresu:

350 Fifth Avenue
New York NY 10001
United States

Evo trenutno sam na poslu i isto vidim paid aplikacije preko kompjutera kad gledam Google Play, isto i na telefonu.

A prethodno sam muku mučio, jer Unlocker nije radio, pa sam tad uspio na kraju preko TunnelBear-a na telefonu.
 
Ево и мени ради преко tunnel bear-a :D
 
Citao sam par stranica unazada vezano za kupovinu. Samo da javim da meni radi TunnelBear, ali vidim da je ogranicen na mesecnom nivou oko 490mb ima free, posle se placa. E sad jel ima jos neka aplikacija za sakrivanje VPN, ali kod koje je unlimited surf da nije ogranicena?

I sad posto ovo radi jel moze samo neko da mi pojasni kako mogu kupovati jos te aplikacije? Jel dovoljno da odem u Banca Intessa izvadim internet karticu i posle gde je kucam ili kako mogu da je registrujem za moj acc od gmail-a?
 
^ Karticu uneses na wallet.google.com. Imas uputstvo u ovom thread-u, ja sam ga pisao. Sve do dela sa Market Unlocker-om i dalje vazi.
 
Sto se tunnel bear-a tice, trenutna situacija je takva je dovoljno da ga aktiviras i da ti otvori paid apps. Posle ga mozes ugasiti, play store ce i dalje prikazivati paid apps. Onda ne moras da trosis tih 500mb koje dobijas za dz. Mislim da ce ti paid apps biti prikazane sve do sledeceg reboot-a telefona.

Sto se kartica tice, ja imam 2 VISA debitne kartice vezane za nalog i obije funkcionisu bez problema. Sa tom Intesinom VISA karticom sam davno imao problema prilikom kupovine aplikacija, te moras na taj racun prebaciti novac te ovo te ono. Izvadi klasicnu VISA karticu i to je to.
 
Na TunnelBear-u možeš da dobiješ 1GB free svakog meseca, ako imaš tviter i ako tvitnes ono što piše na dnu ekrana kad pokreneš TunnelBear. Samo se klikne na to dole i on sam otvori Twitter app.
 
Evo kako kod mene to radi i kako je bilo do malopre.
Imam S3, nerutovan. Dakle, nisam ni imao unlocker i nisam nikad ni video "ceo" Play. Koristio sam moj regularni nalog koji koristim i za mail, sa svim podacima vezanim za Srbiju. I u wallet-u mi je bila Amex kartica registrovana, sa tačnim podacima za Srbiju.

Pre neki dan sam u walletu promenio sve na USA adrese, i shipping deo i home adresu. Instalirao tunnelbear na telefon i drndao se sa google Play-om, povezan na US vpn server ali nisam uspeo ništa da uradim.
Na kraju napravim, onako povezan preko TB, još neke naloge ali i dalje ništa. Očigledno negde grešim ali me mrzelo da se bakćem dalje.

Danas skinem vpn1click na PC, povežem se na US server i napravim totalno novi nalog na google-u, stavim neki usa zip code i u wallet-u NE ubacim podatke o kreditnoj kartici (kliknem na ono da ću to kasnije). Otkačim se sa vpn servera. Skinem vpn1click na telefon, povežem na US server, upalim play, podesim da koristim drugi nalog (onaj što sam napravio malopre) i meni se pojavi USA Google Play store.
Onda mi padne na pamet da otkačim vpn server pa da probam ponovo da upalim play (svo vreme sam na gajbi na wifi-u - SBB kablovska). I ponovo dobijem USA verziju, čak i dok sam nakačen bez vpn-a. Isto dobijem i kad sam se otkačio sa wifi-a i povezao preko Telenora.

Ako hoću nešto da kupim upozori me da završim podešavanje sredstava plaćanja. Pošto nisam hteo ništa sad da kupim, ne znam šta će se desiti kad povežem ovu moju karticu. Videću kasnije ili sutra pa javljam.
 
^ Karticu uneses na wallet.google.com. Imas uputstvo u ovom thread-u, ja sam ga pisao. Sve do dela sa Market Unlocker-om i dalje vazi.

Ako nije problem uputime na taj tvoj theard? :)

I jel moze da se kupuju aplikacije ovako samo promenom VPN-a preko TB sa nasih prostora i sa nasom visa internet karticom?


Sto se tunnel bear-a tice, trenutna situacija je takva je dovoljno da ga aktiviras i da ti otvori paid apps. Posle ga mozes ugasiti, play store ce i dalje prikazivati paid apps. Onda ne moras da trosis tih 500mb koje dobijas za dz. Mislim da ce ti paid apps biti prikazane sve do sledeceg reboot-a telefona.

Sto se kartica tice, ja imam 2 VISA debitne kartice vezane za nalog i obije funkcionisu bez problema. Sa tom Intesinom VISA karticom sam davno imao problema prilikom kupovine aplikacija, te moras na taj racun prebaciti novac te ovo te ono. Izvadi klasicnu VISA karticu i to je to.

Pa gde onda da otvorim Visa internet kartice ako zezaju te iz Banca Intessa? :) I jel se placa psole neko odrzavanje njih ili kako ide to vec? :)
 
svi ste se uvatili za te intesine kartice, ja imam karticu jedne druge banke koja vec nekoliko godina bez ikakvih problema prolazi svuda, ubedjen sam da imaju najbolje internet poslovanje od svih banaka kod nas
 
Visa Internet banke Intesa je odlična. Nikada nisam imao problema prilikom kupovine sa njom. Odem u banku, uplatim koliko mi treba i pare su odmah raspoložive za trošenje. Nema nikakvog mesečnog održavanja.
 
ja garantujem da ima sajtova na kojima ne prolazi... znam da sam ja bez problema kupio sa jednog sajta koji je odbijao sve zive kartice.
 
Ako nije problem uputime na taj tvoj theard? :)

I jel moze da se kupuju aplikacije ovako samo promenom VPN-a preko TB sa nasih prostora i sa nasom visa internet karticom?




Pa gde onda da otvorim Visa internet kartice ako zezaju te iz Banca Intessa? :) I jel se placa psole neko odrzavanje njih ili kako ide to vec? :)

Zezala me Banca Intesa Internet kartica, Banca Intesa VISA nikad :) I ja sam kao i ed_hunter nailazio na neke sajtove na kojima jednostavno odbijaju takve "internet" kartice. Dakle, klasicna VISA, izaberes banku prema svom nahodjenju, odrzavanje je na mjesecnom nivou mozda 100-ak din (samo onda kad je koristis) i to je to. Cim uplatis, sredstva su raspoloziva odmah, razlika je sto tu karticu mozes da koristis i na bankomatima, prodavnicama, pumpama gjde god hoces a internet je samo za kupovinu preko neta. Sa tog aspekta, uvijek mi je bolje da imam kod sebe takvu karticu nego internet.
 
Ako nije problem uputime na taj tvoj theard? :)

Nije moj thread. Lepo ti napisah da je u ovom thread-u. Samo pretrazi moje postove u ovoj temi, ja sam preko Tapatalk-a trenutno. Do skoro je stajao link u mom potpisu, ali sam ga sklonio jer ne radi vise unlocker.
 
Ne radi.
Dodao sam amex u wallet, ne prolazi mi plaćanje. Menjao sam svašta od podataka ali neće da prođe. Ako stavim tačne podatke za zemlju, play mi ne dozvoljava da nju koristim. Probao sa raiffeisenovom kreditnom visa karticom. Isto se dešava.
Inače, obe kartice funkcionišu za shopping preko neta, na raznim sajtovima. Amex sam čak uspeo pre godinu-dve da registrujem i povežem na paypal nalog sa hrvatskim podacima i tako je koristio za plaćanje.
Ali google play ne mogu da pre...bem.

edit:
A sad najsmešniji deo: u play store promenim nalog na onaj skroz srpski, sve Srbija itd. i zaboravim da sam još nakačen kroz vpn preko US servera. I pojavi mi se USA google play store. :smash: Jel treba da pomenem da sam uspešno kupio app koristeći istu oni amex karticu? :d
 
Poslednja izmena:
Kako ti play ne dozvoljava da je koristis?
 
Ne mogu nju da izaberem. Mogu samo da izaberem "dodaj novu" a već postojeća kartica se vidi ali je opcija zasivljena.
Ako u podacima o kartici stoji Srbija, ima taj problem. Ako stoji nešto drugo, bilo šta, vraća grešku i dobijam poruke da je kupovina poništena.
Pri tome, kad dodajem novu karticu iz play-a, Srbija ne postoji kao opcija. Mogu da je izaberem samo preko PC-a kad uđem u wallet. Tamo ima i naša država na spisku.
 
Nazad
Vrh Dno