Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Za drzace tih specificnih bidona preporucujem drzace sa Alija. Kupio sam pre par godina i sin ga koristi za raznorazne flase i veoma je zadovoljan. Nosio je flase od 1.5l i manje i za sve je uspeo da ga nasteluje kako treba. Plastika onako dovoljno mekana da ne puca na krivljenje (nije krta), a ima dovoljno cvrstine da drzi teze flase.
https://www.aliexpress.com/item/Adj...-9790-498c-92ad-8807eb553a41&rmStoreLevelAB=5

edit: sada se setih da je bio "markiran" model, ovaj Topeak sa obe strane, ako to ima ikakve veze sa kvalitetom platike koja se koristi
https://www.aliexpress.com/item/Pla...-9790-498c-92ad-8807eb553a41&rmStoreLevelAB=5

edit 2: vidim u feedbacku slike gde kod oba linka dolaze modeli kao sto je i meni. Verovatno ne smeju da stavljaju slike sa oznakom, jer su laznjaci
 
Poslednja izmena:
Ja imam upravo nosač kao sa prvog linka, ne izgleda ništa posebno ali dobro radi posao i isto tako kupujem vodu u flaši i nju udenem u držač, ne zamajavam se sa bidonima, flašu koristim 2-3 vožnje, bacim, uzmem novu i teraj.
 
#186s - Vidikovac, Rakovica, Banjica, stadioni, Autokomanda, Hram, Slavija, centar, Knez...
Valjda naslov sve govori. ;) Ono što bi moglo biti zanimljivo jeste "prva" biciklistička traka u Beogradu. Pod navodnicima zato što je prva za koju sam čuo i koju sam video, ali ne znam da li je baš prva. U svakom slučaju, moj utisak je u punom filmu - umesto da grad plati za popravku oštećenja i skloni šahtove, platili su za malo farbe i to nam prodaju kao biciklističku traku. Ah. Druga zanimljivost, pored Hrama Svetog Save (koji sam već pokazao ranije) jeste "čuvena" nova fontana na Slaviji za koju i ne znam da li je i dalje ovakva, jer su Slaviju nedavno opet kopali. Nisam još bio posle toga do Slavije, pa ne znam. Prošetaću neki dan.

 
Da se podsetimo leta
Leto vrati se necu ti nista :D

 
Nikakvi bidoni ne odrzavaju temperaturu. Samo pravi termosi. Govorim o celicnim, nikako kineskim. Irmam vec dugo i drze vrelo po 5/6 sati, a hladno ceo dan. Imate oblika i velicine koji staju u drzace bidona. 0.5 / 0.7 l. neki je nemacki. Zaboravio ime, nesto na R. Imali su svoju radnju u Nemanjinoj blizu najbolje pekare u grradu, Trpkovic. Mislim da imaju negde u Bgd,u jos jednu radnju. Ako se setim, napisacu !
 
Nikakvi bidoni ne odrzavaju temperaturu. Samo pravi termosi. Govorim o celicnim, nikako kineskim. Irmam vec dugo i drze vrelo po 5/6 sati, a hladno ceo dan. Imate oblika i velicine koji staju u drzace bidona. 0.5 / 0.7 l. neki je nemacki. Zaboravio ime, nesto na R. Imali su svoju radnju u Nemanjinoj blizu najbolje pekare u grradu, Trpkovic. Mislim da imaju negde u Bgd,u jos jednu radnju. Ako se setim, napisacu !

BergHOFF, a EVO i uporednih cena 141 termosa ;
https://www.shopmania.rs/q-termos.
 
Ako je na R možda je Reer.
Nemačka firma, prave opremu za bebe zato je i prepoznajem :)
Između ostalog prave i termose.

Sent by homing pigeons
 
Na link sto je postavio, vide se ti Reer termosi.
 
#187s - Beograd centar drugi deo
Kalemegdan, kafana "?", Saborna crkva, Konak kneginje Ljubice, Knez Mihailova, Trg Republike, Studentski trg (i park), Skadarlija, Terazije i hotel Moskva, Skupština, autobuska i železnička stanica.
No, postoji i specijalitet za ljubitelje košarke i... Srbije. :)

 
Mesec dana do prodavnice da ga voziš, tol'ki mu je radni vek.
 
@Nes* Moja zapažanja:
- Rekao bih da je tip bicikla kakav obično može da se iznajmi u Beogradu.
- Verovatno vredi koliko i košta, a pitanje isplativosti zavisi od toga šta ti očekuješ da dobiješ.
- Vodi računa da piše da je samo za visoke vozače. Veličina mora da ti odgovara.
- Ne piše ama baš ništa o komponentama, a ja sa slike ne vidim, pa nemam komentar.
- Ne bih se mnogo oslanjao na duple zidove. Imao sam ih (tada težak oko 100-105 kila) i posle svake jače rupe/udarca morali su na ispravljanje.
Kao što ima raznih LCD televizora (i kompjutera), tako ima i raznih točkova sa duplim zidovima.
- Čelični bicikli su poznati po težini. Nema šanse da je "6-8" kila kako navode. Šest kila imaju profi bicikli za trke. Ovaj je verovatno barem duplo teži od navedenog.
U troškovima isporuke čak piše: "Masa proizvoda spremnog za slanje iznosi: 2.00 kg" How yes no.
- Nadam se da je volan skinut samo za transport, kad je već sve bilo montirano.
- Na pitanje da li je uračunat nulti servis kažu da "dupli" servis nije uračunat? A ne treba ni da bude uračunat, nego urađen. Bez nultog servisa bicikl praktično nije u voznom stanju.
- Garancija je dve godine, ali ne piše ko tu garanciju daje, odnosno kom servisu se obraćaš za eventualne probleme.
- Nije ni 10.000 malo ako ti ne bude odgovarao.

Po meni je ovo suviše neozbiljno i nepoznato i pre bih kupio ili preko oglasa ili od firme koja ima prodavnicu, da se pogleda.
Naravno, neozbiljnost ne znači da bicikl nije ok, samo je... prevelik džak za nepoznatu mačku.
 
Stvarno pise tezina od 6-8kg :D

22" je prilicno veliki ram mislim da je u tome caka...
 
@ canejr : ove menjace kad vidim na "navijanje" sve mi je jasno :) mada ima taj prednji amortizer kao da ides po jajima :D ko zna mala cena...

@ bakara : ovaj "klasican" ram koliko je? 20?
 
22" je za barem 180cm visinu (pa i više), meni je sa 192cm taman.

Nema klasičan, uzimaš po svojim gabaritima. ( :
20" je tu negde 175 - 185cm za MTB.
 
Poslednja izmena:
^Nes

ako si iz Bg-a svrati do prodavnice Xplorer-a (link sa vise info-a o bajsu)
kod Ade - prekoputa Nisove pumpe te blizu Sportofisa, cisto da vidis kakav je uzivo bajs, pa ako odgovara narucuj online- inace cesto imaju ta kao procentualno velika snizenja (uzimao npr. u zadnje 3 godine unutrasnje gume, isti Kinezi a duplo jeftinije od ofisa)
 
Poslednja izmena:
Ovo je u redu cena za ovaj bicikl. Obično Capriolo ovakve bicikle ceni oko 13-17.000 dinara.

Kao što su ljudi pre mene objasnili, Cane posebno, opis je tu i tamo tačan. Ono što je sigurno jeste veličina rama, 22" je za ljude od 190cm i više. 180cm na 22" je preveliko. Čak i za Capriolove hybrid-mambo-džambo cobra ramova gde piše jedno, a u stvarnosti drugo. Oko troškova isporuke... to je verovatno dil sa kurirskom službom (sve se može sa njima dogovoriti kad se šalje više paketa mesečno), dok je volan sigurno svučen da bi se bicikl lakše zapakovao u karton. Nulti servis verovatno nema i moguće da će brzine malo da štekaju dok se to ne podesi. Ako je bajs u gorem stanju, onda bi morali točkovi tj. ž(b)ice da se malo dotegnu i našteluju kočnice da ne česu uz navedeno štelovanje brzina. Za to ne treba više od pola sata u najgorem slučaju.

Korektna je cena i sasvim sigurno da će startno podešavanje trebati. Uz tog, veoma voditi računa i o visini vozača jer sa fotografije baš izgleda poveće, ali ako se neće nešto preterano ozbiljno voziti, spusti se samo sedište i teraj do pijace/prodavnice/treninga/itd. :)
 
Za stanje pre nultog servisa sve je moguće. Ipak, tehnički, mnogo toga neće biti zategnuto, od šrafova do sajli i žica, a ni menjači naštelovani. Ovde je posebna briga to što se ne radi o prodavcu, nego trgovcu, odnosno posredniku. Njima to stigne u kutijama koje ni ne otvaraju nego samo pošalju dalje tako kako su dobili. Lako može da se desi da bicikl mora da se nosi na nulti servis. Koji može biti i brzo gotov, ali tu je moguća i dodatna glavobolja. Tipa, mora da se nosi u neki određeni servis ili ćeš duže da čekaš, jer nisi kupio kod njih (prošao sam kroz sve to), nikad ne znaš koliko će uopšte majstor biti zainteresovan, itd.

Napomena: ja sam i inače skeptičan prema Internet kupovini u Srbiji (i šire). Možda situacija nije tako crna.
 
Ne stiže to njima ništa, jer oni to i nemaju na stanju dok ne prodaju.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
U stvari, vrlo je verovatno da ni posle prodaje ne ide ništa njima, odnosno da su oni posrednici samo u prodaji/naplati, a da isporuka ide direktno od distributera.
Ne znam gde sam bio u mislima kada zamislih scenario u kom oni naruče, pa proslede robu. :)
 
Moj bajk je kostao 10k pa smo se navozali samo tako

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
22" je prilicno veliki ram mislim da je u tome caka...

Veliki jeste ali nije baš prilično. Nema šanse da je spuštena cena zbog velikog rama, veliki ramovi su i kod polovnjaka skuplji a najveći i preterano skuplji jer ih nema mnogo. Ja sam 203 cm i vozim 23.5" ali trekking i ne odgovara mi sasvim, treba mi 24" za moju visinu.
 
Treba gledati veličinu celog rama kada se kupuje, kao i tip bicikla, pogotovo online. Ovo sa inčima nije baš precizno, pokazuje samo visinu, i to se kao 22" vode ramovi od 55cm do 57cm. I ta 2cm nekada mogu da igraju ulogu. Retko gde piše i jako bitna dužina rama, nalazio sam 22" ramove sa dužinom od 55 do 60cm. Moja je 57/60cm i baš mi je taman, ortak ima 55/55cm (vodi se kao 22"), ali mi je to već malo. Ovo važi za MTB. Kod trkačkih bicikla je potreban par centimetra (oko 5-6cm iliti oko 2") veći ram u odnosu na MTB, trekking mu dođe negde između. Ima na netu puno kalkulatora, ali je najbolje da se proba, nisu svi isto građeni pa samo visina nije uvek dovoljan pokazatelj.
 
Bitnija je dužina horizontalne šipke nego visina Rama.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma da, ovakvi ramovi samo idu u visinu a dužina ista... 22 inča ram a garantujem da nema top tube ni 55cm što je realno premalo. Mada za ovo cenu kupiš voziš kolko voziš i to je to. Ne može da se očekuju udobnost, performanse, dugotrajnost...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne može da se očekuju udobnost, performanse, dugotrajnost...

Što su po meni ipak sve subjektivne ocene. Zato i rekoh da treba da kaže koja su očekivanja. Sasvim je moguće da i ovakav bicikl nekome premaši očekivanja i bude puna kapa. Kao što su meni slušalice za Skajp od... 150 dinara vredele sve pare, a ove Motoroline "hi-fi" (Pulse Max za... ~15 evra) ima u pesmama da opevam iako bi se sigurno našao neko da kaže da su krš.
 
Lampe
Btw, pre jedno 3,5 godine naručio sam sa neta UltraFire WF-501b lampu, sa XM-L emiterom (test). Bio sam jako zadovoljan, ali sam nekako uspeo da je pokvarim. Onda naručio sa neta novi dropin (sva elektronika sa reflektorom) koji po veličini odgovara, ali sa XM-L2, da se ponovim. Isto OP reflektor, kao i ranije, 6500K. Nije bilo sigurno da će odgovarati lampi, raditi kako treba, stići neoštećen ili stići uopšte (nije bilo praćenja), pa sam naručio i Convoy S2+ (isto XM-L2, isto OP i 6500K) koju su mnogi pominjali i kupili. Nedavno su stigle obe stvarčice i obe rade! I to kako... Novi dropin potpuno odgovara i lični utsak jeste da definitivno svetli jače nego XM-L mada razlika možda i nije velika. Snop bih rekao da je isti kao ranije (nažalost, ne mogu da uporedim). Dakle, prilično jasan fokus u sredini i onda ne preterano rasipanje. Niti je veliki dobacivač, niti raspršivač nego nekako neki solidan kompromis. Convoy je definitivno bitno drugačija, jer mnogo više rasipa, a centralna tačka je manje izražena. Naravno, snop je definitivno kraći, ali je teško reći koja je bolja za bajk.

Čudno je što obe lampe daju nekako... četvrtast snop (da, da, kao četvrtaste lubenice) što je možda do manjeg kvaliteta ili uštede u prostoru, bem li ga. Svakako čudno, ali ne smeta i primetno je samo kada se uperi u zid sa male udaljenosti. Siguran sam da XM-L dropin nije imao taj "problem".

UltraFire:
+ Daleko bolje odvođenje toplote
+ Može da razbija staklo, služi za samoodbranu (narezbareni vrh)
+ Uži snop pomaže i u usmeravanju pažnje pri vožnji i verovatno ne smeta (ili manje smeta) vozačima kada se vozi ulicom.
+ Deluje... robusnije.
- Dimenzije/gabariti.

Convoy S2+
+ Neverovatno male dimenzije, maltene jedva veća od 18650 baterije koju koristi. (deluje mi da je težina, bar sa baterijom, skoro ista)
+ Širok snop je pogodan za snalaženje u mraku i "pokrivanje" većeg prostora. Npr, kada se nešto traži. Ili za pomoć fotografisanju pri slabom drugom svetlu.
+ Potencijalno manje pomeranje na nosaču za bicikl.
- Greje se brzo i puno.
- Mislim da mora mnogo više da smeta vozačima.

Btw, mnogi se žale na modove na lampama generalno. UF je originalno imala 5 modova i to jako-srednje-slabo-strob-sos (tim redom i uvek tako). Ova ide redosledom koji bih rekao da više ljudi voli: slabo-srednje-jako-strob-sos. Međutim, nekada se desi da posle takvog jednog kruga u narednom ima još po jedan mod uz tri osnovna, ali sa istom jačinom. Dakle, kao da je slabo-slabo-srednje-srednje-jako-jako-strob-sos. Čudno, ali ne dešava se uvek i ne smeta mi, jer retko i menjam modove.

Za Convoy se dosta žale. Ako sam dobro shvatio, postoje dva režima. Prvi ima samo slabo-srednje-jako, a drugi dodatje i strob-sos. Prelazak bi trebalo da bude tako što se valjda na slabom svetlu sačeka par sekundi da ono zatreperi, pa se valjda onda ugasi lampa i kod sledećeg paljenja je promenjen režim. Takođe, pamćenje poslednjeg moda (slabo, srednje, jako, strob, sos) valjda zahteva da on bude aktivan 3 sekunde. Ja se stvarno nisam toliko upuštao, jer mi nije mnogo bitno ni teško, a strob koristim nekad u šetnjama (da se onačim ako idem kolovozom, npr). No, ako je nekome bitno neka kaže, pa ću pokušati da testiram.
 
Poslednja izmena:
Srecna Nova godina momci (i devojke, ako vas ima)! Da vas sluzi zdravlje i sreca i puno kilometara na dva tocka.

@Cane
lep test lampi, tacno da moze svako da odabere po svojoj potrebi. Koliki je zum kod tih lampi? Valjalo bi kada bi snimio uporedni test, slicno onome sto si okacio za predhodnu lampu. Mozes okaciti linkove gde si kupio lampe pa da uporedimo ako budemo nabavljali negde drugde.
Interesuje me koliko je to vece zagrevanje kod manjeg modela. Moze li se drzati prstima na tim najtoplijim mestima (koliki je stepen zagrejanosti). Mene bi brinulo to jace zagrevanje kod manjeg modela, jer je praksa u elektronici pokazala da sve sto radi na povisenoj temperaturi trazi odabir znatno kvalitetnijih komponenti za dugotrajan rad, jer im to povecano zagrevanje skracuje radni vek, pogotovo u otezanim uslovima rada (spoljni uslovi, vibracije i sl). Sumnjam da u kineskoj manufakturi paze na taj segment, jer on utice na cenu (poskupljuje proizvod), a njima je na prvom mestu sto jeftiniji proizvod u odnosu na konkurenciju.
 
Pa nije ovo kineska lampa, isporuka bila iz Holandije! ;)
Toplota bi mogla biti problem, ali ne znam gde im je gornja granica šta mogu da podnesu. I još ih nisam držao upaljene duže vreme (nekako baš sad ne idem na noćne šetnje), možda i nije strašno, samo je primetno toplija od ove druge. A u vožnji bi se svakako i hladile. Evo, sad ostavih da svetli, pa da vidim. Bogme, evo par minuta upaljena i nije da je držiš prstima. Na sredini može, ali pri vrhu vruće. Toplije i od radijatora u Tiletovo vreme. :)

Test snimak sam pokušao. Ne vredi. U bizini nemam ozbiljnu šumu, sve brisani prostor. Svetlo se rasapa, aparat nema šta da snimi. :( Probao u zgradi (šuplja u sredini). Te smeta zaštitna mreža (aparatu), te je suviše usko i svetlost se toliko odbija da je teško i uočiti razlike. Otišao u Košutnjak (~10 km) - isti problem. Listopadno drveće, svetlost se rasipa, ne snimi aparat ništa. Videću da odem do jednog šumarka koji možda još ima neko upotrebljivo drveće, da snimim opet. Ili da čekam noć bez meseca.

Btw, zaboravih jednu potencijalno bitnu prednost Convoy S2+ - samostojeća je. Može da se postavi na "rep" i da stoji vertikalno, potpuno stabilna. Odlično za obasjavanje zatvorenog prostora, tim pre što je širok snop, pa se baš odlično rasipa po sobi, mnogo bolje nego sa WF-501b. Zanimljivo je da je lampa isporučena sa montiranom trakicom, ali je bila pogrešno stavljena, da ne može da stoji sama. Lako se sredi, samo je čudno. S druge strane, WF-501b čak i da se probuši dodatna rupica u aluminijumu (da se trakica drugačije namesti) ili se trakica skine, ne može da stoji zato što prekidač (zaobljeni) viri iz lampe. Zgodno za korišćenje, nezgodno za stajanje na repu.

Evo, prošlo je nekih 5 minuta, recimo. Cela Convoy lampa (na najjačem modu) se USIJALA. Čak i pri dnu može da se drži možda nekoliko sekundi. Ne bi mogla da se koristi iz ruke ni slučajno. Možda na bajku, eventualno ako je napolju hladno ili u rukavicama. Hm, ovo je definitivno i meni problem, jer mi je ona mnogo zgodnija za šetnje (lakše stane u torbicu ili džep, a i više odgovara snop za šetnje). Mada, retko imam potrebu za najjači mod, pogotovo sada sa XM-L2.

Ajde, sad ću da prošetam do Petlovog brda i tog šumarka, da probam da snimim test. Ili da naletim na neki tunel.

P.S. Srećna svima Nova godina!
 
Nazad
Vrh Dno