Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa nema tu sta mnogo da se pise a da se ne sazna za kratko vreme boraveci na Limundu.
Najvise zasluzan za trenustno stanje je i sam Limundo koji tolerise sve vrste malverzacija radi svoje zarade.
Oni bi to mogli jako brzo da rese ali im izgleda ne odgovara.

Prevaranata ima u velikom broju kao i visestrukih naloga pa covek treba da bude dosta obazriv kada kupuje.
Gledas mu ocene, pa sa kim je sve licitirao jer tako mozes da vidis sa kim radi ili koji su mu dupli nalozi.
Za neke skuplje stvari koje zelis da kupis stvarno moras dobro da se potrudis da proveris, a najgore je kada kupac nema ni jednu ocenu.
Obicno nikada ne kupujem od takvih a narocito ako je predmet skup, draze mi je da propustim nego da se nerviram kasnije.
Ali i pored svih tih stvari desilo mi se da kod par clanova sa dugogodisnjim iskustvom i ogromnim brojem pozitivnih ocena budem prevaren sa robom koju su mi prodali. Oni koriste svoju dobru reputaciju da manipulisu ljude. Najsmesnije je to sto to i nisu nesto skupe stvari.
Sada da se ne bih izdvajao od mase koja ga je pozitivno ocenila a nije neka lova u pitanju i ti ga ocenis pozitivnom ocenom iako to nije zasluzio.
Po meni ne kupovati nista skuplje od 2ooo - 3ooo dinara, a narocito ako je u pitanju tehnicka roba.

Inace ja vodim i knjigu stvari koje sam kupio kao i prodao sa svima nikovima kupaca, datumima i vremenom transakcija.

Moze o ljudima na Limundu da se pise dosta ali ako si pazljiv i posten mozes lepo da profitiras, to ja iz licnog iskustva kazem.
 
Poslednja izmena:
Sada da se ne bih izdvajao od mase koja ga je pozitivno ocenila a nije neka lova u pitanju i ti ga ocenis pozitivnom ocenom iako to nije zasluzio.

E, ovo nema da gleda .... zalepio sam par negativnih jer su ljudi stoka .... imao sam slučaj gde sam 35 dana čekao prodavca da se javi, slao poruke, slao SMSove, i ništa .... za stvar od 200 dinara, ali princip ...

Kada su prošli svi rokovi, ja mu zviznuo negativnu, Odmah sutradan se javio , izvinjava se, nije video .... mislim, da, nisi video ... jedino da si lud ...

tek onda smo obavili posao, i posle vidim da su mu popravili na pozitivnu, uz moj pristanak.

Moraš da budeš takav ....
 
Ovde sam napisao o robi koja nije tog kvaliteta kojeg bi trebala da bude po opisu ali posto i nije neka lova
onda da se ne bi nervirao i iskakao od drugih das mu pozitivnu i pomiris se sa time sto si dobio.
Naravno vise nikada sa njime ne saradjujes.
Steta sto ne ubace opciju da mozes da zabranis nekim likovima da licitiraju na tvojim aukcijama.

Najvise me nerviraju oni koji ti se uredno jave odmah i vise nikada jer zbog takvih moras da cekas
zakonsko vreme koje su sada skratili na 10 dana, da prodje da bih mu dao negativnu ocenu i ponovo izlozio predmet na prodaju.
Desilo mi se par puta da su pojedinci bili stvarno spreceni i nisu mogli na vreme da se jave pa posle ispravljamo negativnu ocenu.
Neki put nastradaju i neduzni zbog prevaranata.
 
Poslednja izmena:
Na limundu sam tek nepun mesec dana.Prilikom prve aukcije sam naleteo na korisnika sa vise naloga ili prijateljima,rodbinom,bogznasta.Kao sto sikili kaze,lako je to provaliti,ako stvarno zelis.Najcesce prodavac koji ima vise komada iste robe angazuje par "licitatora" koji biduju do odredjene svote,koju prodavac smatra pragom isplativosti.Smesno je videti 17`crt flat koji nema nijedan bid sa pocetnom od recimo 200din,a tamo nekakav monitor koji vise lici na kacigu ima 20-ak ponuda i vec je na 600-ak din.Bacis pogled ko je bidovao,pa vidis sve...
 
Evo da se i ja malo ukljucim u raspravu.Takodje i ja imam razlicita iskustva sa Limunda.Ima tamo stvarno ozbiljnih prodavaca,a i kupaca sa kojima moze najnormanije da se posluje ali ima dosta i prevaranata tako da sam ja digao ruke od Limunda.Par puta sam bio ispaljen,nasankan(da ne kazem za*eban)da ne zalazim sad u detalje tako da sam prestao tamo da zalazim sto je preporuka i ostalima!
Sta god mi treba da kupim ili prodam odradim to ovdje na bench-u i gotovo.U tri godine koliko sam tu nikad ni najmanjih problema nisam imao.
 
Evo ga novi biser. Prodavao sam laptop sa polomljenim ekranom. Sve kulturno, stavljen u neispravan, I napisao u tekstu da je polomljen ekran, stavio sliku ekrana, stavio sliku da radi na externom monitoru, i tip da kupi za 7000 din. Nije puno s obzirom da je u pitanju C2D sa 3 gb rama, 320gb hdd, dvd-rw - u principu komp radi ali je monitor gotov. Stigne kod njega, i sad me tip napada "Monitor je razbijen" - i moj odgovor "Da, znam". I sad kuka kako on nije video u aukciji :-/
 
Kazem ja,mante se limunda!Neozbiljnost im je glavna "vrlina",kako kupaca/prodavaca tako i zaposlenih u limundo timu.
 
Evo ga novi biser. Prodavao sam laptop sa polomljenim ekranom. Sve kulturno, stavljen u neispravan, I napisao u tekstu da je polomljen ekran, stavio sliku ekrana, stavio sliku da radi na externom monitoru, i tip da kupi za 7000 din. Nije puno s obzirom da je u pitanju C2D sa 3 gb rama, 320gb hdd, dvd-rw - u principu komp radi ali je monitor gotov. Stigne kod njega, i sad me tip napada "Monitor je razbijen" - i moj odgovor "Da, znam". I sad kuka kako on nije video u aukciji :-/

Može da ga duva, stvar je jasna i očigledna .... tako da si ti miran ....
 
Lik je prodavao kas za kola, licitiram, pobedim. Cetri puta se dogovaramo da se nadjemo, cetri puta prepeglam pola grada da bih dosao do njega. Cetri puta me ispali. Izgorim ko hotel PUTNIK u Novom Sadu, dam mu negativnu ocenu, naravno i on meni. Moju obrisu, njegovu jok. Kazu nije proslo 15 dana, a to sto me je 4 puta napravio indijancem... krastavac. pozvao se na pravilo 15 dana... Neozbiljno... onako... bas, bas...
 
Zato se uvek dogovaras preko poruka na Limundu tako da ostane pisani trag i negativnu uvek dajes po njihovim pravilima a to je sada po isteku 10 dana od zavrsene licitacije.
 
Ima raznih indijanaca na limundu, najviše se pazim onih sa 0 ocena, malo više od godinu dana kupujem i prodajem preko limunda i u većini slučajeva je bilo ok, osim par nesuglasica sa kupcima koji prvo kupe pa onda pitaju a jel to može za ovo ili ono.... ali sve se da rešiti.... većinu tehniče robe koju imam kući sam kupio preko limunda, kad razmenite par poruka vidite ko je prevarant a ko ne.....

izbegavam da kupujem od neproverenih članova, i od onih što pišu radilo je a sad ne znam dal će da radi trebalo bi....

sve u svemu dobra stvar, ali samo ako se umereno koristi....
 
Prodaje covjek ketridje...:d
 
Eh maricu rodjo da ti znas kako sam ja voleo ovu igricu... :( A ispravan mi je mislim SN jos, u nekom dzaku, ali mnogo bre para!!
Pozdrav ,)
 
Eh rodjo,a ko nije volio ovu igricu!?Ja sam sva 3 dijela prelazio xy puta i sad bih opet mogao iznova.Jednostavno klasici...Sad kad mi nadodje odigram ih preko emulatora na pc-u,nemam SN...
 
Pogledajte po kojoj ceni je ovaj prodao Nokie 1100!

Ima ih još... Reči pretrage: NOKIA 1100 MADE IN GERMANY
 
Možda samo a možda je i to mnogo ali 2 iskustva na limunjanjdu i oba su katastrofa.
Prvo je da pobedim u licitaciji, roba probana, radila kod prodavca, poslata iz Niša i naravno čim sam otpakovao kutiju video sam kako je ispravna. Sporedni utisak je bio jak ali jak smrad duvanskog dima. Nebtino...
Drugo je takođe pobeda na licitaciji, jedva dogovoren sastanak na navodnom radnom mestu prodavca, roba fino zapakovana (čitaj zamaskirna), jedva sam našao dotičnu lokaciju, u njoj (5-8 m2) nenormalna gužva, prodavac koji je mlađi od mog mlađeg brata u društvu namrštenih klinaca kojima moja pojava smeta jer nemaju dovoljno vazduha... Pogađate, roba je opet bila neispravna.
Sve ukupno radi se o 2500 Dinara, u pitanju su zvučne kartice i "do jaja" osećaj dečurlije kada prevare nekog.
Meni posle svega nije žao para već te dece koja sutra trebaju biti ljudi i vaspitavati svoju decu.
Dotični sajt je očigledno isključivo na svojoj strani, nema ko ni da ih kontroliše a kamoli sankcioniše, rade po sistemu i onih sa "najviših položaja", ali takva nam je i država postala, na žalost. Sitne prevare (nekome je to i plata da se razumemo!) su prešle u normalne pojave u društvu, policiju sve ispod 15000 Dinara ništa ne interesuje...
Ja više ne idem na te muljatorske sajtove a nadam se da će se neko iz ovog mog iskustva "naučiti" (pametni uče na tuđim greškama) ili makar postati mnogo oprezniji.
 
Ja više ne idem na te muljatorske sajtove a nadam se da će se neko iz ovog mog iskustva "naučiti" (pametni uče na tuđim greškama) ili makar postati mnogo oprezniji.

Prijatelju, kako ne shvatas, u ljudskoj je biti da misli da tamo negde postoji neko ko ce nesto da mu proda ispod cene. Ta ljudska slabost se lepo iskoriscava. Postoje ljudi koji zive od ovakvih prevara.

Kao iz one reklame za hotline, "dvoje su se tako i smuvali"....
 
Od preključe MRZIM limundu i narčito te ljude koji rade u limundo timu, ti ljudi su takkkkkkko glupi ko crna noć!

Imaju kao neki automatski treker za privatne poruke koji proverava reči pa kao provaljuju ako neko prodaje
van limunda. Stavio sam čiftek kućište na prodaje pre mesec dana i tad mi se javio čovek sa pitanjem da li
imam čiftek šine za HDDove na prodaju... Ja mu reko krastavac nemam, sve što imam ide uz kućište.
Ovih dana sam tražio sebi providnu stranicu za mog čifteka i nađem na nekom poljskom sajtu i na prodaju imaju i
šine za HDDove. Javim se čoveku koji se raspitivao tada sa porukom:

Da li vas još uvek zanimaju šine za Chieftec kućište?

"Naručujem providnu stranicu iz poljske i imaju i šine na prodaju.
Nisam tačno izračunao, mislim jedna šinica izađe oko 250-300 dinara.
Pa ako vas zanima da uguramo i to u paket. Ako trebaju šine, recite
dal trebaju crne ili ljubičaste?

I ako može da dalji razgovor ide preko emaila, da me ne optuže za
prodaju van limunda a ja samo želim učiniti uslugu :D

[email protected]"


Posle sat-dva dobijam poruku od limunda "Nedozvoljeno ponašanje" bla bla...
Kao da sam hteo da prodam stvari van limunda...

Optužen sam za:

Zdravo,
primetili smo nepravilnosti vezano za tvoje učešće na Limundu
i dužni smo da ti ukažemo na njih.

Na osnovu dostupnih podataka smo utvrdili da je došlo
do navođenja na prodaju van aukcije.
Navođenje na prodaju, reklamiranje dodatne prodaje
ili obavljanje prodaje van aukcije strogo je zabranjeno.
Na Limundu se prodaje i kupuje isključivo putem aukcije
i ni jedan drugi način nije dozvoljen.

Ja ih već dva dana smaram, pišem im CRTAM IM!!!! i pitam, šta sam ja to hteo da prodam? Kakva kupoprodaja?
Pitao sam lika da li želi da zajedno naručimo paket. Ja naručujem sebi nešto, da li želi da se pridruži.
Ne, oni mi samo šalju te njihove retardirane automatizovane poruke... Ali ne, oni su pametni molim vas.
Nije problem što se na limundu prodaje brdo lažnih kingston memorija, to nije problem. Ja sam odmetnik. Ponašaju
se ko naši policajci, kažnjavaju ljude koji voze 52kmh umesto 50. A oni koji voze sa 150kmh ti su bezbedni.
Na tom limudnu vlada haos, gore je nego na bilo kojoj pijaci....
 
Zato kada mene neko pita nešto, ja pišem drugačije, pa ako ukapira ......
 
Kad sam hteo da se registrujem tražili su mi sken lične karte. Pošaljem im, ali i zamutim, čini mi se, ID polje.
- Kažu da ne može jer dokument mora biti legalan. + Ja im odgovaram da jeste legalan.
- Oni onda kažu da se ne vide sva polja. + Vidi se ime, prezime, adresa, JMBG... Šta vam više treba?
- Mora biti autentična kopija + Ne mogu da vam dam jer neko može da vam uđe u bazu i ukrade sken moje lične karte i da digne kredit/uzme telefonsku karticu (Što se desilo jednom mom poznaniku. Morao je da plati, pa da tuži i dokaže da je falskifikovan potpis i ostalo...). Protivustavno je da vi skupljate podatke jer niste ovlašćeni za to i nemate pravo da ih skladištite.
- Može i vozačka... + Tu sam i ja odustao i nisam se tamo vraćao... Svašta ti ljudi sebi dopuštaju...
 
Ja nisam imao nikakva loša iskustva sa limundom, imao sam par sa ljudima sa kojima sam trgovao. Ali dosad štagod sam kupio sve je bilo u redu i ispravno, a i štagod sam prodavao, bile su ispravne stvari, sem kad sam prodao neispravnu robu za koju sam napisao da je neispravna i svejedno su je kupili. Čak sam za moje komponente dobijao višu cenu nego što bi dobio da sam prodao preko oglasa.
 
Protivustavno je da vi skupljate podatke jer niste ovlašćeni za to i nemate pravo da ih skladištite.

Jel možeš ti ovo da "dokažeš"?
Daj mi citat ustava ili mi reci gde bi to u ustavu trebalo da se nalazi? Lična prava?

EDIT: evo šta kaže sadašnji ustav:
Zaštita podataka o ličnosti
Član 42.
Zajemčena je zaštita podataka o ličnosti.
Prikupljanje, držanje, obrada i korišćenje podataka o ličnosti uredjuje se zakonom.
Zabranjena je i kažnjiva upotreba podataka o ličnosti izvan svrhe za koju su prikupljeni, u skladu sa zakonom, osim za potrebe
vodjenja krivičnog postupka ili zaštite bezbednosti Republike Srbije, na način predvidjen zakonom.
Svako ima pravo da bude obavešten o prikupljenim podacima o svojoj ličnosti, u skladu sa zakonom, i pravo na sudsku zaštitu
zbog njihove zloupotrebe.

http://www.sllistbeograd.rs/documents/ustav_republike_srbije_lat.pdf
 
Poslednja izmena:
Jel možeš ti ovo da "dokažeš"?
Daj mi citat ustava ili mi reci gde bi to u ustavu trebalo da se nalazi? Lična prava?

EDIT: evo šta kaže sadašnji ustav:
http://www.sllistbeograd.rs/documents/ustav_republike_srbije_lat.pdf

Poz. SuperStarr,
Koliko se sećam iz škole (nije tako skoro), Ustav daje okvir u kojem se donose konkretni Zakoni. Mislim da Ustav ne opisuje konkretne slučajeve šta sme, a šta ne sme...Ovde se pozivaju na Član 25. Stav 1, Član 40 i Član 41. Srbija je i potpisnik evropskih konvencija.

Ovde je članak (novinski) gde se zabranjuje rad elektronskog dnevnika jer je sadržavao podatke o ličnosti. Zaključak je pri kraju...
 
Mislim da Ustav ne opisuje konkretne slučajeve šta sme, a šta ne sme...Ovde

Kaže se:
4.7.1. Opšte
Ustav ne štiti pravo na privatnost kao takvu, već jemči nepovredivost fizič-kog i psihičkog integriteta (čl. 25, st. 1), stana (čl. 40), pisama i drugih sredstavakomuniciranja (čl. 41).
4.7.2. Pristup i prikupljanje ličnih podataka
Ustav sadrži načelnu odredbu kojom jemči zaštitu podataka o ličnosti, i pro-pisuje da se prikupljanje, držanje, obrada i korišćenje podataka o ličnosti uređujuzakonom (čl. 42, st. 1 i 2).
Ustavom je izričito propisano da je zabranjena i kažnjiva upotreba podatakao ličnosti izvan svrhe za koju su prikupljeni, osim za potrebe vođenja krivičnogpostupka ili zaštite bezbednosti Republike Srbije, na način predviđen zakonom (čl.42, st. 3).
Svako, prema Ustavu, ima pravo da bude obavešten o prikupljenim podacimao svojoj ličnosti i pravo na sudsku zaštitu zbog njihove zloupotrebe (čl. 42, st. 4).
To je što se ustava tiče.
Dakle nema nikakvih konflikata sa Limundom.
E sad zakon:
Primena Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, usvojenog prošle godine, po-čela je 1. januara 2009. godine. Ovim zakonom detaljnije su određeni uslovi za pri-kupljanje i obradu ličnih podataka. Svrha prikupljanja podataka mora biti unapredi jasno određena. Zakon razlikuje obradu ličnih podataka na osnovu pristanka licana koje se podaci o ličnosti odnose (čl. 10) i obradu podataka o ličnosti od stranedržavnih organa (član 13). Obrada podataka na osnovu pristanka lica na koje se tipodaci o ličnosti odnose moguća je samo ako mu je jasno predočena svrha obradepodataka, ako se ti podaci koriste za tačno naznačenu svrhu i ako je za tu obradu pribavljena prethodna saglasnost lica na koje se ti podaci odnose. Drugi način obra-de podataka na način kako je opisan u članu 13 ovog zakona predstavlja problema-tično rešenje, pre svega jer je osnov za obradu podataka o ličnosti bez pristanka licana koje se ti podaci odnose veoma široko postavljen. Organ vlasti može da obrađujepodatke bez pristanka lica ako je ta obrada neophodna radi obavljanja poslova iznjegove nadležnosti određenih zakonom ili drugim propisom u cilju ostvarivanjainteresa nacionalne ili javne bezbednosti, odbrane zemlje, sprečavanja, otkrivanja, istrage i gonjenja za krivična dela, ekonomskih, odnosno finansijskih interesa drža-ve, zaštite zdravlja i morala, zaštite prava i sloboda i drugog javnog interesa a u dru-gim slučajevima na osnovu pismenog pristanka lica. Ovako široko postavljen osnovza obradu podataka o ličnosti može da obesmisli i samu zaštitu podataka o ličnosti.
Takođe, utvrđeno je pravo građana na obaveštenje, uvid i kopiju podataka kojisu prikupljeni, koje se može ograničiti zbog u zakonu navedenih razloga koji se tičuzloupotrebe ili ugrožavanja javnog ili interesa samog lica (čl. 23). Povodom izvrše-nog uvida lice ima i pravo da zahteva ispravku, dopunu, ažuriranje ili brisanje podataka, kao i prekid i obustavu obrade ako su svrha ili način obrade neodređeni ili ne-dozvoljeni i ako su podaci koji se prikupljaju nesrazmerni svrsi ili netačni (čl. 22).

----------

Ovde je članak (novinski) gde se zabranjuje rad elektronskog dnevnika jer je sadržavao podatke o ličnosti. Zaključak je pri kraju...

A što se poverenika tiče, on sa Limundom nema ništa jer Limundo nije bilo koji organ javne vlasti već D.O.O. !
Ne branim Limundo, samo mi se čini da u ovom slučaju oni postupaju po zakonou tj. da nisu u konfliktu ni sa jednim zakonom.
 
Poslednja izmena:
Sken lične karte i podaci iz lične karte nisu isto.
Zamisli da se tih skenova dokopa neko. Kažem ti da se desilo i da je sve dobilo sudski epilog.

Zahtevajući od mene formu dokumenta koja može biti zloupotrebljena ti kršiš moja prava o privatnosti podataka/ličnosti.
Ja ti dajem na uvid svoj identifikacioni dokument gde se vidi moje ime, prezime, mesto stanovanja... Za šta ti može zatrebati bilo koji drugi podatak?
Ti se baviš nekom delatnošću gde ne garantuješ meni poverljivost podataka osim izjavom da nećeš...
Ko su oni da skladište skenove ličnih dokumenata?
U koju svrhu ih skupljaju? U kojoj ih formi i za čiji račun čuvaju? Ko i sa kojim ovlašćenjima ima uvid u te podatke?
Mislim da bih podatke davao državnim ustavnovama i bankama. Ovi su doo. Ne verujem da su registrovani za to...
Uostalom, sve što je njih interesovalo su dobili jer na mojoj vozačkoj nema ID lične karte :)
Poenta je da oni nemaju pojma šta rade i za šta im podatak treba. Automatski nemam više poverenja u njih.

Možeš videti da gledaju ljudima u prepisku čime krše Ustav što je i pomenuto u Ustavu izričito. Član 41.

Ja nisam i neću da budem pravnik., a verovatno bi ti neko upućeniji mogao taksativno nabrojati koja se prava ili zakoni krše. Možda i grešim...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno