Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Tek od ove godine u Subotici postoji izbor vise provajdera.
Do sada je bio samo Telekom (sa katastrofa infrastrukturom - preko 80% nije moglo vise od 10Mbita) i posta net tj postin KDS (samo kablovska i mislim da imaju neku ponudu neta oko centra) ali isto katastrofa infrastruktura od pre 20+ godina.
SBB ja poceo da radi naselje Prozivka, STCable je pokrio ceo Kertvaros od Palickog puta i ulice Jovana Mikica do kraja Malog Radanovca i granice sa Makovom sedmicom (sada ce raditi prikljucenja). Tipp net je odskora poceo da radi optiku na Radijalcu. Verovatno je svima ovako odgovaralo da na pocetku ne zadiru jedan drugom u naselja, a posle cemo videti kad se ustale sta ce biti.
Licno jos nisam video da se radi MTS optika po gradu (ako neko jeste nek javi) sto je stvarno sramota za najveceg i najjaceg operatera u drzavi i njihove lokalne sefove!!! Ipak je Su medju pet prvih gradova u Srbiji po broju stanovnika na uzem podrucju.
 
Što se sat-trakt optike tiče malo je to sve bezveze jer isti provajder ima dva cenovnika. Jedan za suboticu, a drugi za "ostale". Mi "ostali" kao neki kažnjenici plaćamo duplo..
 
Da, i meni jako upada u oko 2 cenovnika.
Rekao bih diskriminacija, jedan te isti pružalac usluga a deli na Suboticu pa ostale, neozbiljno.
Stim da je catv verovatno identičan, samo je internet različit. Telefon ne bi ni da komentarisem.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Razumem nelagodu, ali probajte takodje primetiti koje su brzine recimo korisnici u Backoj Topoli (10x manje stanovnika nego Subotica) imali do pre polaganja optike u Subotici, ..ovde je bila naucna fantastika ostvariti vise od 20mbit..
A racunam da su cene tog neta / telefona visoke iz razloga sto se koristi telekomova infrastruktura. Opet, cim se radi fiber optic za Palic, Horgos, pretpostavljam da ce i ostala mesta uskoro da dodju na red.
 
Definitivno je do konkurencije. U Temerinu je isto stanje unazad par godina, jer je Telekom jedini konkurent. A zna se da MTS i nije neka konkurencija.
Jedino sto mozemo da razmotrimo je jos 4G internet i to je to.
Pogledajte i Nis. Mozete nabaviti 35/3 internet + digitalnu televiziju (znatno bogatiju od STC) za 1990 dinara ili 60/6 za 2280 dinara :O
 
Ja mislim da za sada je Sat-Trakt najbolji operater u Srbiji i nemaju nikakvu konkurenciju. MTS propada to je sigurno i smešni su sa njihovom ponudom 10/1 za 1600 dinara a zapravo dobijete 8.60/0.82, a i IPTV...Sat-Traktov DTV je sasvim ok.Možda bih jedino mogao da zamerim na ažuriranju EPG-a i tu bi trebalo malo da povedu računa da to bude tačno a ne kao sada da pokazuje totalno neki drugi film...Postoji softver za to koji lepo skine sve tačno i ažurno za 7-10 dana unapred..Telefon je sasvim ok i dosta jeftiniji nego MTS-ov..Ustvari svako upoređivanje sa drugima a posebno sa MTS davno je izgubilo smisao..
 
Ne mozes dodeliti titulu “najboljem u Srbiji” nekome ko ne pokriva ni 20% zemlje...

To je kako kad ameri kazu za sebe da su svetski prvaci u NFL ili bejzbolu
 
Ja mislim da za sada je Sat-Trakt najbolji operater u Srbiji i nemaju nikakvu konkurenciju. MTS propada to je sigurno i smešni su sa njihovom ponudom 10/1 za 1600 dinara a zapravo dobijete 8.60/0.82, a i IPTV...Sat-Traktov DTV je sasvim ok.Možda bih jedino mogao da zamerim na ažuriranju EPG-a i tu bi trebalo malo da povedu računa da to bude tačno a ne kao sada da pokazuje totalno neki drugi film...Postoji softver za to koji lepo skine sve tačno i ažurno za 7-10 dana unapred..Telefon je sasvim ok i dosta jeftiniji nego MTS-ov..Ustvari svako upoređivanje sa drugima a posebno sa MTS davno je izgubilo smisao..


Prvo STC DTV je uzasno siromasan. Slika je ok ali ponuda kanala je medju najgorima u Srbiji. A telefon je uslovno jeftiniji, jer ako recimo zoves BiH je skoro duplo skuplji. Zavisi u stvari sta ti treba. Ako ti treba, npr, 40 kanala na madjarskom jeziku onda je STC najbolji, jer niko drugi ne nudi nista slicno.
Internet je vrlo dobar stim da su cene lose (u poredjenju sa nekim drugim provajderima) ali je to pre svega zbog nedostatka konkurencije.
 
Poslednja izmena:
Ko je povoljniji?

Evo da ne bi ispalo da pričam napamet predstaviću trenutne ponude 2 najveća i najpopularnija kablovska operatera u Srbiji - Sat-Trakt i SBB pa vi sami procenite ko je povoljniji.
Uporediću ekvivalentno sličan paket usluga Trio Premium kod Sat-Trakt-a i Trio Silver kod SBB-a.Treba odmah imati u vidu da Sat-Trakt daje i jeftinije pakete za one koji nisu u finasijskoj mogućnosti da plaćaju za najjeftiniji paket npr 3389 din ako im je npr sasvim dovoljan paket za 2450 dinara ili čak staromodni paketi na merenje megabajta za 600 din mesečno koji uključuje 2000 mb protoka(upload se ne naplaćuje)

Sat Trakt - Trio Premium 2990 dinara je regularna cena paketa bez popusta koji uključuje sledeće:
1. 65 analognih tv kanala
2. 206 digitalnih kanala od kojih je 33 HD i 12 radio stanica (Arena HD 1,2,3,4,5, Eurosport HD 1,2 i ceo xxx paket sa 7 kanala+1 xxx HD kanal koji su svi uključeni u cenu paketa+još neki HD kanali kao što su RTS HD,BBC Earth,Fight Network,Outdoor,Fishing..)
3. DTV2GO - Pristup kanalima (odabrana lista od 34 kanala) preko telefona, tableta ili računara bez dodatne naknade
4. Internet protok 50/2.5 mbit uz Cisco ili Thomson 4-portni Gigabit Lan i 300mbit wifi modem/ruter
5. 200 minuta u fiksnim mrežama koji uključuju i 1. zonu za inostranstvo (fiksne mreže)+besplatan Philips bežični telefon (ako se uzima novi broj od operatera)+neograničeno u mreži
6. Povremene razne akcije sniženja cena ili na poklon dodatne usluge, a trenutno je to 2300 dinara prvih 6 meseci + HBO HD 1,2,3 i Cinemax HD 1,2 besplatno 3 meseca
7. Nisam još imao prilike da proverim ovu informaciju, ali koliko sam čuo da za obnovu ugovora vernim korisnicima daju gratis 50% veću brzinu intereta

SBB - Trio Silver 3389 dinara je regularna cena paketa bez popusta koji uključuje sledeće:
1. 60 analognih kanala
2. 107 digitalnih kanala (od kojih je 16 HD.Imaju sport klub kanale ali nemaju Arene) i 16 radio stanica
3. Internet protok 40/2 uz Cisco4-portni Gigabit Lan i 300mbit wifi modem/ruter
4. 200 minuta u fiksnim mrežama koji uključuju i 1. zonu za inostranstvo (fiksne mreže)+besplatan bežični telefon (ako se uzima novi broj od operatera)
5. Povremene razne akcije sniženja cena ili na poklon dodatne usluge, a trenutno je to 990 dinara prvih 6 meseci
 
Poslednja izmena:
Again, ne moze da se poredi stc i sbb, to nije ista liga. Stc pokriva ona mesta gde nema sbb, to je garantovano interni dogovor o podeli teritorije.

Sta vredi poredjenje sbb i stc kada je jedini grad gde korisnik moze da bira izmedju ova dva provajdera samo Subotica?

Neka se stc prosiri malo na NS, BG pa da vidimo koje bi tu cene bile...
 
Again, ne moze da se poredi stc i sbb, to nije ista liga. Stc pokriva ona mesta gde nema sbb, to je garantovano interni dogovor o podeli teritorije.

Slazem se sa tobom, ali covek tvrdi da je STC najpovoljniji u Srbiji bez obzira sto nisu konkurencija jedni drugima.
Ukoliko se uzme optika to je verovatno istina u suprotnom nije.

Sat Trakt - Trio Premium 2990 dinara je regularna cena paketa bez popusta koji uključuje sledeće:
1. 65 analognih tv kanala
2. 206 digitalnih kanala od kojih je 33 HD i 12 radio stanica (Arena HD 1,2,3,4,5, Eurosport HD 1,2 i ceo xxx paket sa 7 kanala+1 xxx HD kanal koji su svi uključeni u cenu paketa+još neki HD kanali kao što su RTS HD,BBC Earth,Fight Network,Outdoor,Fishing..)
3. DTV2GO - Pristup kanalima (odabrana lista od 34 kanala) preko telefona, tableta ili računara bez dodatne naknade
4. Internet protok 50/2.5 mbit uz Cisco ili Thomson 4-portni Gigabit Lan i 300mbit wifi modem/ruter
5. 200 minuta u fiksnim mrežama koji uključuju i 1. zonu za inostranstvo (fiksne mreže)+besplatan Philips bežični telefon (ako se uzima novi broj od operatera)+neograničeno u mreži
6. Povremene razne akcije sniženja cena ili na poklon dodatne usluge, a trenutno je to 2300 dinara prvih 6 meseci + HBO HD 1,2,3 i Cinemax HD 1,2 besplatno 3 meseca
7. Nisam još imao prilike da proverim ovu informaciju, ali koliko sam čuo da za obnovu ugovora vernim korisnicima daju gratis 50% veću brzinu intereta

SBB - Trio Silver 3389 dinara je regularna cena paketa bez popusta koji uključuje sledeće:
1. 60 analognih kanala
2. 107 digitalnih kanala (od kojih je 16 HD.Imaju sport klub kanale ali nemaju Arene) i 16 radio stanica
3. Internet protok 40/2 uz Cisco4-portni Gigabit Lan i 300mbit wifi modem/ruter
4. 200 minuta u fiksnim mrežama koji uključuju i 1. zonu za inostranstvo (fiksne mreže)+besplatan bežični telefon (ako se uzima novi broj od operatera)
5. Povremene razne akcije sniženja cena ili na poklon dodatne usluge, a trenutno je to 990 dinara prvih 6 meseci

Evo ukupnih cena nekih paketa za 24 meseca sa popustima:
STC - trio premium - 65550 RSD odnosno u proseku 2731,25 mesecno ova 2 je uporedjivao Dejan1972
SBB - trio silver - 66942 RSD odnosno u proseku 2789,25 mesecno
SBB - trio gold - 72342 RSD odnosno u proseku 3014,25 mesecno (u odnosu na silver 60/4, vise kanala i gledaj unazad 24h)
Radius - kombo standard - 51756 RSD odnosno u proseku 2156,5 (135 kanala, samo 5HD, 50/4 ili 100/5 za 400 RSD vise, 100 minuta)

SBB i STC ponuda je vrlo slicna, dok sam naveo i jednu jeftiniju. SBB DTV mi se cini boljom pre svega jer STC DTV je opterecena velikim brojem madjarskih kanala(nista protiv njih samo beskorisno ukoliko ne znas madjarski) mada nisam uspeo da pronadjem listu kanala na njihovoj stranici. Radius dtv se cini siromasnijim ali ima veliku prednost u vidu sportskih kanala 3 sport kluba + arena 1 cime se iskupio (uslovno).
 
dodaj ovo u uporedbu gore.

uz ovaj paket ide takodje Philips bezicni telefon gratis.

rDJ7UTZ.jpg
 
dodaj ovo u uporedbu gore.

rekoh ako se ne uzme optika u razmatranje jer nije svuda dostupna. Svakako da je STC optika najverovatnije najbolja u Srbiji.

Da ne ispadne da ih samo kudim, korisnicka podrska je odlicna. Sve ukupno sam zadovoljan uslugom.
 
Pozdrav!

01.03. mi ističe Telekomov Box paket pa razmišljam da pređem na Trio štediša+ Sat Trakta. Zna li neko koje Wi-Fi rutere dele uz taj paket trenutno?
 
Pozdrav!

01.03. mi ističe Telekomov Box paket pa razmišljam da pređem na Trio štediša+ Sat Trakta. Zna li neko koje Wi-Fi rutere dele uz taj paket trenutno?

Cisco EPC3925

4xLAN (1 Gbps)
WiFi 300 mbit (2.4 ghz)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    17.5 KB · Pregleda: 91
  • 2.JPG
    2.JPG
    39.5 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Jel' čemu :) , može li da se poredi sa HG532 što se tiče Wi-Fi signala?

Sent from the mobile client - Forum Talker
 
Dok sam bio na adsl-u koristio sam upravo taj mali HG532s i ne primećujem nikakvu razliku u nivou signala. Svakako u nekom proseku za rutere sa integrisanim antenama. Podržava opciju za wifi repeater pa ako ti je to bitno može se lepo podesiti.
 

Prilozi

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    4 KB · Pregleda: 69
Hvala na korisnim informacijama Dejane. Ako je tako neću imati potrebe za repeater-om, HG532 sam pozicionirao tako da mi pokriva sve prostorije i mali prostor oko same kuće. Do kraja meseca trebam rešiti prelazak kod njih, od Telekomovih usluga bih ostavio samo uslugu mobilne telefonije. Fiksni broj bih prebacio u Sat Trakt mrežu, nadam se da procedura nije komplikovana.
 
Hvala na korisnim informacijama Dejane. Ako je tako neću imati potrebe za repeater-om, HG532 sam pozicionirao tako da mi pokriva sve prostorije i mali prostor oko same kuće. Do kraja meseca trebam rešiti prelazak kod njih, od Telekomovih usluga bih ostavio samo uslugu mobilne telefonije. Fiksni broj bih prebacio u Sat Trakt mrežu, nadam se da procedura nije komplikovana.

Svakako ih pozovi za detalje oko fiksnog i ostalog, ali u principu oni to sve odrade sa mts-om.Jedino ako nisi vlasnik tog fiksnog broja koji bi želeo da preneseš u sat-trakt onda mora taj na čije se ime vodi da potpiše ugovor ili prethodno u mts-u prebaciti na tvoje ime pa onda..Ako uzimaš sat-traktov broj onda ti daju fiksni bežični telefon a u mts-u raskidaš ugovor za broj. Inače po mojem mišljenju najisplativiji paket je trio premium. Za 300 dinara više dobijaš osetno brži internet 50/2.5 umesto 20/1.5 u jeftinijem paketu..
 
Posetiću ih u poslovnici pa se informisati oko detalja. Ugovor sa Telekomom se vodi na majku ali ću gledati da sve prebacim na sebe. Pretpostavljam da će Telekom zahtevati istek ugovora do poslednjeg dana (01.03.2018.) da bi mi omogućio prelazak kod drugog provajdera. Do kraja meseca ću odlučiti koji od ta dva paketa da uzmem. Koji god izaberem biće prilično brži od trenutnog 10/1 :) .

Inače, ranije sam bio korisnik Sat Trakt usluga, tada usluga i nije bila toliko povoljna, DTV se doplaćivao 300 dinara po tv prijemniku, a sam CI modul je bio 2000 dinara koliko se sećam. Trenutna ponuda je mnogo bolja od tadašnje.
 
DTV se i dalje doplaćuje za svaki sledeći TV po 300 dinara na pretplatu, samo je priključna taksa 1 din. za drugi TV.
Neka me neko ispravi ako nisam u pravu.
 
Ne mogu da pronađem nigde na njihovom sajtu da je tako, ako naplaćuju drugi TV možda me i odvrate od prelaska, ne volim takve stvari da plaćam iz principa.

Nedavno mi je kolega uzeo Vipov "neograničeni" Wi-Fi kućni net, prilikom potpisivanja ugovora na njegova pitanja da li je sve neograničeno, nema merenja protoka, uvek ide punom brzinom... odgovori su bili potvrdni. Na kraju se ispostavilo da nakon što mesečna potrošnja pređe 100GB brzina pada na 2/2 Mb/s. To mu ni jednog trenutka nisu napomenuli iako ih je do detalja ispitao o uslovima. Niko ne voli takve perfidne smicalice.
 
Ne mogu da pronađem nigde na njihovom sajtu da je tako, ako naplaćuju drugi TV možda me i odvrate od prelaska, ne volim takve stvari da plaćam iz principa.

Nedavno mi je kolega uzeo Vipov "neograničeni" Wi-Fi kućni net, prilikom potpisivanja ugovora na njegova pitanja da li je sve neograničeno, nema merenja protoka, uvek ide punom brzinom... odgovori su bili potvrdni. Na kraju se ispostavilo da nakon što mesečna potrošnja pređe 100GB brzina pada na 2/2 Mb/s. To mu ni jednog trenutka nisu napomenuli iako ih je do detalja ispitao o uslovima. Niko ne voli takve perfidne smicalice.

Uz trio pakete dobiješ jedan ci+ modul ili stb koji je uključen u cenu, ali na drugi plaćaš pretplatu 300 din mesečno ali ne i 2000 din za modul/stb, a na treći plaćaš i pretplatu 300 din i jednokratno 2000 din za ci+ modul ili stb. Nisu naglasili da li se plaća za svaki naredni tv osim tih 1 din za priključenje i dodatno pretplata 300 din. Zato kažem da treba otići i lično u poslovnici sve detalje razjasniti pre potpisivanja ugovora i naravno pre svega pročitati ugovor a i ono što piše malim slovima :)

Svakako na svakom tv-u na koji podeliš signal imaš 65 analognih kanala koji su uključeni u cenu paketa..
 
Poslednja izmena:
Analogni kanali su mnogo mrljavi i ružni za gledanje na Full HD televizoru, tu uslugu nemam nameru da koristim.

Upravo sam ih pozvao na 18900 i potvrdili su to što si napisao. Za drugi CI+ modul ili STB se doplaćuje 300 dinara mesečno. Rekoše mi da su toku radovi na uvođenju optike u Temerinu a kada će ostala mesta doći ne red još uvek se ne zna...
 
Analogni kanali su mnogo mrljavi i ružni za gledanje na Full HD televizoru, tu uslugu nemam nameru da koristim.

Upravo sam ih pozvao na 18900 i potvrdili su to što si napisao. Za drugi CI+ modul ili STB se doplaćuje 300 dinara mesečno. Rekoše mi da su toku radovi na uvođenju optike u Temerinu a kada će ostala mesta doći ne red još uvek se ne zna...

Pre je bilo da za drugi i svaki sledeći se plaća 2000 din pa su to sad ukinuli za drugi, dok za treći ostaje i dalje 2000 din.. Na svaki dodatni tv ide 300 din/mesec. To je kod svih provajdera tako da se doplaćuje za drugi,treći. Mislim da je mnoge zbunilo to oko DTV jer kod analogne samo jednostavno razdeliš signal na koliko hoćeš televizora i to je to, ali tu se gubi na kvalitetu signala i samim tim i slike koja ima previše šuma/snega ;)
 
Sad bacih na papir da li mi se isplati prelazak kod njih. Telekom mi nudi IPTV prvih godinu dana besplatno ako produžim ugovor na dve godine. Njihov Box paket (Fiksna + Net 50 + TV) + Priča M mobilna tarifa za dve godine ispadne 82248 dinara, tu sam uračunao i dodatni STB po 300 dinara tokom dve godine i popust na IPTV od 1135 dinara prvih 12 meseci. Sat Trakt sa popustom i dodatnim CI+ modulom ispadne 65500 dinara. Uz to morao bih da plaćam zasebno mobilnu pretplatu koja za 24 meseca ispadne 20136 dinara što je ukupno 85686 dinara. Naposletku Sat Trakt u 24 meseca ispadne skuplji 3438 dinara. Sve ovo se podrazumeva da je kod Telekoma i dalje važeća ta ponuda koju su mi dostavili poštom, na sajtu vidim da nude i prvih par meseci besplatno kompletnog paketa... Tu se ništa ne zna dok se ne ode u poslovnicu i proveri na licu mesta, ako i oni tamo znaju sve do detalja. :D
 
Jao pa to slobodno zaboravi taj internet 50 mbit...Jedva su u stanju da obezbede 10 mbit. Ako i uspeju da obezbede 20 prebace te na interleaved pa ti ping skoči na 30-40 u najboljem slučaju i ako igraš online igre onda se samo nerviraš.. Za 50 mbit bukvalno moraš da si prvi komšija centrale da bi to radilo kako treba. Kod kablovske to nema veze koja je daljina i manji je overhead tj gubitak u liniji. Kod mts-a si na 10 mbit paketu imao jedva 8.8/0.85 dok kod kablovskog ladno taj paket ide 9.8/1, a ja lično ne volim te stb uređaje i korišćenje ci+ modula mi je mnogo jednostavnije.. Iptv je možda malo moderniji jer možeš gledati unazad, snimati ali je i mnogo skuplji, daju ti samo osnovni paket i naplaćuju papreno dodatne pakete i usluge videoteke i ostalog. Sve to vrlo rovito radi na slaboj vezi i sporom internetu, dolazi do čestih prekida veze..Na fiksnom plaćaš dodatne usluge kao što je caller id a ovde ti je to besplatno..Mobilni ne bi ni da komentarišem...jako loš signal u manjim mestima, 4g jedva da vidiš..Bolje onda preći u telenor ili vip na neo tarife za iste pare..

Bilo bi dobro da se uveriš lično kod nekog prijatelja koji koristi sat trakt net,fiksni,dtv..pa onda razmisliš i odlučiš.Ja sam nekad bio full mts korisnik, uglavnom zadovoljan.Na žalost pojelo ih vreme i nemaju oni više šta da ponude..Uopšte bilo koji kablovski je svetlosnu godinu ispred njih.Nekad su bili alternativa i dobra konkurencija kablovskim operaterima, ali sada je to sve očajno što nude,zastarelo i preskupo..

40/2 jer sam stari korisnik, a sada daju 50/2.5

E tu baš kritikujem sat-trakt zašto starog korisnika ostave na brzini koja je bila u trenutku potpisivanja ugovora umesto da svima daju aktuelne brzine po paketu jer svi isto plaćaju taj paket!!!!!!To je totalna ******ština! :mad::mad::mad:

 
Nazad
Vrh Dno