Šta je novo?

Need For Speed Hot Pursuit

Isto. :D Treba sad neki dan da kupim neko drugo posto sa ovim ne smem da rizikujem klokovanje.

Jednostavno ne mogu da opišem koliko rizikuješ s tim kršom zato što može da pukne svakog momenta i bez overkloka grafičke.:zgran: Ne ulazi u igrice dok ne zameniš napajanje. Nemaš osnova da se žališ da ti igre rade loše dok ne zameniš napajanje.:p
 
Ih bre, pa valjda znam sta kinez moze a sta ne. :D Poiskljucivano je par hardova da bi sve radilo kako treba dok ne stigne novo napajanje. ;) Inace, ovo moze da ide u inat onima sto se plase da i na 600watti ubace 5xxx ili gtx 4xx seriju. :D

A to naravno nije razlog za neoptimizaciju i da nemam pravo na komentar posto Crysis radi kako treba i gomila igara pre septembra ove godine. :D
 
Meni ne deluje ruzno, cak deluje prirodnije od ostalih racing igara koje imaju isforiran bloom i ostale piss filtere. Samo sto koci pa me zbog toga nervira. :D
BTW, ako nekom treba ENBseries koji je radio za Burnout za "kao poboljsanje grafike", evo dole ako hoce neko da proba:
 

Prilozi

  • nfshpHD.rar
    68.2 KB · Pregleda: 39
Ne može napajanje da utiče na performanse u igrama. Ili radi ili zakucava. Bar je to neko moje iskustvo sa lošim napajanjima. Takodje ne može se objasniti nagli pad fps. Ajde da je to samo kod Gdin_M ali tako je i kod njegovog ortaka a i kod mene. Jednostavno se zaključuje da je opzimizacija na lošem nivou bar kad su dvojezgarni procesori u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Imam dual core i nisam video da je fps pao ispod 60. :)
 
Imam dual core i nisam video da je fps pao ispod 60. :)

Sa svim detaljima na High i full HD rezoluciji?! Nemoguce, pa meni se jedva vuce na 40-60fps full HD rez. svi detalji na High osim sjenki koje su na medium. High sjenke su kao ambient occlusions u Burnout-u. :D
 
Poslednja izmena:
Pa njegova grafička je jača od tvoje... i proc mu je više klokovan
 
Meni ne deluje ruzno, cak deluje prirodnije od ostalih racing igara koje imaju isforiran bloom i ostale piss filtere. Samo sto koci pa me zbog toga nervira. :D
BTW, ako nekom treba ENBseries koji je radio za Burnout za "kao poboljsanje grafike", evo dole ako hoce neko da proba:

Gde bi trebalo ovo da se smesti? :)
 
Pa njegova grafička je jača od tvoje... i proc mu je više klokovan
Jeste brza za nijansu.;) Mislim da moja konfa treba ovu igru normalno da gura na 60 fps. Nekima sa istom tom nVidia 260, 216p se desavaju usporenja i padovi frejmrejta kao kod mene. Zato me cudi kako njemu radi "onako kako treba" a vecini ne.
 
Jeste brza za nijansu.;) Mislim da moja konfa treba ovu igru normalno da gura na 60 fps. Nekima sa istom tom nVidia 260, 216p se desavaju usporenja i padovi frejmrejta kao kod mene. Zato me cudi kako njemu radi "onako kako treba" a vecini ne.

ja zaista nemam problem cak ni kada snimam sa frapsom ne secka...
 
pa radi mu u 35 fps-a, kako sam mogao da vidim na onom skrinu koji je okačio, na čistini...
 
a to mi je najniza Frejmaza to sam postavio kada opadne kada ucitava vise detalja inace cepa 60 fps bez problema

 
Poslednja izmena:

Izgleda da ovih dana imamo druge kriterijume i za zahtevne scene. Meni u ovakvim scenama ne pada ispod 60. Ne znam koji ti je fps kada su 6 automobila ispred tebe i neonska označavanja krivina u mraku.
 
Izgleda da ovih dana imamo druge kriterijume i za zahtevne scene. Meni u ovakvim scenama ne pada ispod 60. Ne znam koji ti je fps kada su 6 automobila ispred tebe i neonska označavanja krivina u mraku.

Ne pada ni meni ;-) to mi se samo tada i desilo jer sam radio 3 4 shota sa redom ;-)
 
Pa čekaj, jel učitava više detalja ili si par puta kliknuo da izvučeš skrin :p?
 
Meni je fps oko 55-60. Igra mi izgleda neverovatno lepo.
Kad sam odvozao prvu trku, smorio sam se ziv, ali sam dao fore jos malo. Kad su me panduri povijali... Auuu, e tu sam zavoleo igru. Zanimljivija mi je od "World"-a шeprtnaest puta...
 
Upropastili

Igram u 1024x768 i nemam nikakvih problema sa seckanjem. Grafika je negde prosecna, negde izuzetna, ali generalno nista posebno.

Problem je sto je igrica potpuno neigriva. Pokretanje traje predugo, _nista_ ne moze da se preskoci/ubrza (opcija za preskakanje uvoda u trku ispise "skipping", ali ne radi nista), za restart trke je potrebno oko 30 sekundi, a ako se ne restartuje na vreme, onda i duze. Npr, ako se uniste kola, kad igrica pocne sa usporenim snimkom, vec je kasno, vise ne reaguje na esc. Cak i kad se trka zavrsi, igrica jedno 5 sekundi prikazuje statistiku, pre nego sto omoguci restart. Kao da je ovo port sa konzola.

Uvod u trke ima 2-3 varijante koje, iz nekog cudnog razloga, brzo dosade, nekoliko sekundi _posle_ naletanja na siljke operaterka upozorava na opasnost od siljaka, prebrzo se napreduje (maltene posle svake trke se dobija neka nagrada, unapredjenje, novi auto), cak i kad imate neki auto, ne znaci da ce igrica da dozvoli da ga koristite, igrica i dalje vara (protivnik je brzi u sporijem autu), izabrao sam kilometre, ali snimljeni glas za automobile brzinu navodi i dalje u miljama, medju automobilima nema Ferarija (!?). Cak nisam mogao da ukucam svoje ime u igricu.

Upravljanje jeste realnije i mislim da se auto ponasa drugacije na razlicitim podlogama, ali NFS nikad nije bio simulacija, a sad vise nisu ni zabava. AI vozaca je bolji i u ulozi policajca relativno teska (za one koji igraju posle posla, da se opuste, to nije dobro).

Sve u svemu, ideja sa ulogom i trkaca i policajca je bila odlicna, ali su upropastili.
 
krastavac gameplay je urmo posle Porsche Unleashed, al sta ces, volim NFS pa kakav god da je...
 
canejr,uplasio sam se kad sam ti video konf a igras na 1024.. pomislio sam da cod black ops ipak nije najvece djubre sto se tice optimizacije:D
a onda sam video da si na 15'' monitoru..
ako ga zadrzis imas konf za narednih 10 god;) samo pazi na oci:d
 
Joj Boze koje proseravanje. Dam im ja moju konfu i jos neciju pa nek onda testiraju sta je LOW, ne latency input, nego FPS znaci ono sto je najbitnije. Od engine-a koji je perfektno radio naprave ovu nakaradu nogama pisanu i jos se hvale kako je ultra low latency odziv gamepada? Jadno, bedno i zalosno.
 
O boze. Kako iko moze biti dovoljno mazohista da igra online igre na konzolama (bilo kog zanra sem potezne strategije). Znaci 83ms po difoltu + do nekog boljeg servera 50-100ms i super. I jos je ovo navodno najbolji slucaj, u proseku su preko 100ms, pa jos TV input lag pa na kraju pola sekunde efektivnog laga lol.
 
Uh mnogo grešiš... Pitaj ljude i malo odigraj Killzone 2 ako si u mogućnosti, FIFU ili eto NFS serijal.
 
canejr,uplasio sam se kad sam ti video konf a igras na 1024..

Mozda je trebalo da naglasim :), rezolucija nema veze sa samom igricom. Nije bas toliko tragicna. Osnovni razlog je sto sve igram na TV-u, pa ne moze preko 1024. Ali kad se zavalim u fotelju, bezicni mis i tastatura, velika slika (29"), rezolucija nije ni bitna. I lako se prebacim na tv program kad nfs pocne sa glupostima.
 
Nazad
Vrh Dno