Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

E do moga, onda ce da me smara sa loginom stalno... Izgleda da ladno nema tu osnovnu funkciju...
 
Postoji li neka apk koja moze da cuva vise adresa kada stavim copy to clipboard. (Ili texta na nekom sajtu kada odradim obican copy izabranog dela texta) Ali bitnije od samog cuvanja mi je opcija da kada radim paste npr u neku konverzaciju pita da li cu prvi,drugi ili npr treci kopirani text/link.

Mislim da lg skin ima to u samom romu.

Edit: lose sam objasnio.

Npr citam clanak na nekoj stranici ,uzmem izaberem deo nekog texta i odradim obican copy iz samog menija koji se dobije kada drzite prst na tom izabranom delu. Onda nastavim izaberem drugi deo i opet copy itd itd. I na kraju kada radim paste u neku konverzaciju on da me pita da li hocu prvi kopiran deo,drugi ili treci npr
 
Poslednja izmena:
Prođi neki od ovih popularnih clipboard recordere, pa vidi da li ima tu opciju da te pita šta hoćeš da pasteuješ. Ali to je sigurno neki hack, jer običan paste dijalog ne može to da radi.
Ja ih koristim teško što posle kopiranja X stvari uđem u taj recorder i klikom na text koji želim, on ga stavi na vrh steka, pa ga pasteujem gde mi treba normalno.
 
Moguce je da ce na ovu foru moci da se otkljucaju neke funkcije, za aplikacije koje imaju IAP. E sad, na windowsu(phone) je to bilo kada jednom skines, ili aktiviras to je zauvek otkljucano/kupljeno, dok ovde ce to da traje izgleda samo dok ne obrises aplikaciju, pa po meni nema neke velike koristi.

I mene isto interesuje ovo za backup... Da li isto moze preporuka za neki program pomocu koga mogu da napravim backup neke aplikacije, za telefone koji nisu root-ovani, znaci hocu da iz instalirane aplikacije "izvucem" apk instalacioni fajl? Davno sam imao android pa nisam bas sada u toku...

I za kraj, da preporucim download accelerator plus, sjajan download manager, besplatan, nema reklama, nema iap, sve radi super, skida sve.
download accelerator plus
I na Androidu ti ostaje važeća licenca i za kupljene apps i za IAP, naravno.
 
Kada smo kod backupa, postoji li način da se napravi kompletan imidž celog sadržaja telefona, kao npr. na PCu pomoću Acronisa ili Ghosta?
Može preko custom recoveryja (TWRP ili Clockwork). Oni imaju opciju tzv. nandroid backupa, koji je klon onih particija telefona koje izabereš za backup.
 
Postoji li neka apk koja moze da cuva vise adresa kada stavim copy to clipboard. (Ili texta na nekom sajtu kada odradim obican copy izabranog dela texta) Ali bitnije od samog cuvanja mi je opcija da kada radim paste npr u neku konverzaciju pita da li cu prvi,drugi ili npr treci kopirani text/link.

Mislim da lg skin ima to u samom romu.

Edit: lose sam objasnio.

Npr citam clanak na nekoj stranici ,uzmem izaberem deo nekog texta i odradim obican copy iz samog menija koji se dobije kada drzite prst na tom izabranom delu. Onda nastavim izaberem drugi deo i opet copy itd itd. I na kraju kada radim paste u neku konverzaciju on da me pita da li hocu prvi kopiran deo,drugi ili treci npr
Ja koristim vec nekoliko godina Clipper+ i nezamenljiv mi je. Radi na ovom principu koji je Tetsuo opisao. Ima i opciju da čuva predefinisane delove nekog teksta, recimo podatke o tekućem računu ili poštansku adresu, pa te snippete možeš da pozoveš i Clippera.

https://play.google.com/store/apps/details?id=fi.rojekti.clipper
 
Postoji li neka apk koja moze da cuva vise adresa kada stavim copy to clipboard. (Ili texta na nekom sajtu kada odradim obican copy izabranog dela texta) Ali bitnije od samog cuvanja mi je opcija da kada radim paste npr u neku konverzaciju pita da li cu prvi,drugi ili npr treci kopirani text/link.

Mislim da lg skin ima to u samom romu.

Edit: lose sam objasnio.

Npr citam clanak na nekoj stranici ,uzmem izaberem deo nekog texta i odradim obican copy iz samog menija koji se dobije kada drzite prst na tom izabranom delu. Onda nastavim izaberem drugi deo i opet copy itd itd. I na kraju kada radim paste u neku konverzaciju on da me pita da li hocu prvi kopiran deo,drugi ili treci npr
Probaj ovu
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dhm47.nativeclipboard
 
Postoji li neka apk koja moze da cuva vise adresa kada stavim copy to clipboard. (Ili texta na nekom sajtu kada odradim obican copy izabranog dela texta) Ali bitnije od samog cuvanja mi je opcija da kada radim paste npr u neku konverzaciju pita da li cu prvi,drugi ili npr treci kopirani text/link.

Mislim da lg skin ima to u samom romu.

Edit: lose sam objasnio.

Npr citam clanak na nekoj stranici ,uzmem izaberem deo nekog texta i odradim obican copy iz samog menija koji se dobije kada drzite prst na tom izabranom delu. Onda nastavim izaberem drugi deo i opet copy itd itd. I na kraju kada radim paste u neku konverzaciju on da me pita da li hocu prvi kopiran deo,drugi ili treci npr
TouchPal keybord ima tu opciju, besplatna verzija pamti 10 copy slotova a plaćena neograničeno

5088b71836ad324907934b2f12d52d75.jpg
 
Off:
Za windows ako nekome treba nesto slicno neka skine Ditto. Ja ne mogu da zivim bez toga :)
Namesti se u settingsu da pamti 500 kopija i ima search. Pamti i slike iz snipping toola koje nisu sacuvane cini mi se. Na poslu ga koristim svakodnevno.
 
Сад купих овај Clipper и стигне ми СМС од банке за куповину апп али и одмах друга порука, скинут ми један долар од SERVICES GOOGLE.COM/CHUS (!?). Ово ми личи на неку верификацију и не би ме чудило да немам ову картицу неколико година и купљено апликација за преко 100$.
 
Vratiće ti to, meni su tako 3,4 skidali i vraćali...
 
Šta se beše promeni u linku da direktno na komp skinem neku apk sa Play Store-a?
Moram to da okačim u prvi post ove teme a ne mogu da nađem info, znam da je neko spominjao to ovde...
 
Imas extenziju za chrome mislim da se zove APK downloader
 
На коју фору ради овај Clipper+ ако некога не мрзи да објасни? Јел ако ја урадим copy моћи ћу да то налепим на другом уређају?
 
Jedno pitanje. Da li mogu chrome za mob da nateram da mi uvek izbaci onu poruku za prevod stranice ? Zna po nekada da zabode i da ti nikako ne ponudi tu opciju ma sta radio..

Koliko je taj chrome za mob glupo uradjen ja nemam reci
 
Poslednja izmena:
На коју фору ради овај Clipper+ ако некога не мрзи да објасни? Јел ако ја урадим copy моћи ћу да то налепим на другом уређају?
Sinhronizuje ti se sa drugim uređajima, tako što tome što si kopirao možeš da pristupiš na PC preko Chrome ekstenzije ili da istu app takođe instaliraš na drugom Android uređaju.
 
Ima touch pal neke prednosti u odnosu na Swiftkey i šteta je što su tako tvrdoglavi da ne žele da to implementiraju. Inače touchpal je nastao od tima ljudi koji se isturio baš od swiftkey tima.
 
Da li Skype zvanicna verzija ima neka ogranicenja za besplatne razgovore preko wifi?
 
Vratiće ti to, meni su tako 3,4 skidali i vraćali...
Ма није ми до једног долара него шта проверавају кад сам секунд пре тога купио апликацију (чему провера кад ради)!? Разумем приликом регистровања картице први пут али сад после пар година и ко зна колико куповина шта чачкају?
 
Jel ima neka aplikacija da telefon automatski prebaci na mobile data ako je konektovan na wireless mrežu koja nema izlaz na net? Npr wireless radi ali net je zapucao a telefon je i dalje konektovan na tu mrezu.
 
Zar ti to telefon ne radi automatski? Novije verzije Android OS pokažu znak uzvika pored ikonice za WiFi i nastave da koriste mobilni internet.
 
Na novom m-u su dodali jos par novih opcija da se izaberu bas za wifi i mobilni net
4618d456781db698f25d7847c3452ee8.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno