Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Da to je jedino mana ko koristi već VPN.
 
Od kako koristim AdBlock aplikaciju često mi se dešava da mi ne otvara stranice na safariju i izbaci samo ovo, jel zna neko u čemu je problem ?
 

Prilozi

  • D111AAE9-AEA2-46C4-927E-B203F8FFE323.png
    D111AAE9-AEA2-46C4-927E-B203F8FFE323.png
    107.3 KB · Pregleda: 75
Zato sto klikneš na reklamu, a ne na sajt u pretrazi.
 
Ili ti je sajt koji pokusavas da posetis blacklistovan. Tapni na turn off content blockers.
 
Jel u Books aplikaciji kada prelazite na sledeću/prethodnu stranu, vizuelno se kao savija stranica? Meni na 12 mini ne a videh juče drugarici na XR-u da se savija?
 
Od poslednjeg update-a se više ne savija. Ne znam sto su promenili, bas je zanimljivo bilo :)
 
Apdejt a aplikacije ili sistema? Posto su nam app najsvežije, jedino sto je ona ko zna na kojem sistemu a ja na poslednjoj beti.
 
Jel moze na nasem App Storu kupuju aplikacije preko PayPal-a? Videh neku vest iz 2017. da je apple dodao paypal za Srbiju, ali ja ne mogu da ga dodam, za nas region samo kartica.
 
Koliko ja znam, ne.
 
Šta imate od kupljenih aplikacija, tj. šta po vama vredi kupiti (mislim na lifetime licence)?
 
^ ja sam uzeo adguard pro(ubija kako blokira reklame…), Vinegar(gledanje YT kroz browser bez reklama, ugašen ekran…), retouch (obrada fotografije)
 
AdBlock od futuremind-a
Autosleep ko ima sat
Apollo za Reddit
Retouch za brisanje raznih stvari sa fotki (lens flare, ljudi) kao eraser neki.
 
Jel moze na nasem App Storu kupuju aplikacije preko PayPal-a? Videh neku vest iz 2017. da je apple dodao paypal za Srbiju, ali ja ne mogu da ga dodam, za nas region samo kartica.


Odgovoreno ti je već za naš App Store, ne može iako je moguće otvoriti PayPal nalog sa našim karticama 😃 Nije moguće plaćati usluge i robu u Srbiji PayPal nalogom koji je otvoren sa našom karticom, bar bi trebalo da je još uvek tako, računa se kao trgovia devizama ili koja god da je već logika 😃 Mislim da je bila priča oko toga kod plaćanja CarGo usluga preko PayPal naloga, ali nemoj me držati za reč 😃

Možeš da vežeš US payPal nalog kao metod plaćanja na US App Store, a njihov PayPal nalog već ne možeš da otvoriš tek tako 😃
 
Novinarnica mi ne radi već neko vreme na iPadu. Vidim da je sama aplikacija ažurirana pre 4 god, Pretpostavljam da nije kompatibilna sa najnovijim updateom ipadOS... kakva je situacija na iphone? Radi li? Bukvalno stoji samo onaj početni ekran aplikacije neko vreme i samo nestane sa ekrana.
 
11 pro IOS 16.1.
Viber notifikacije ne stižu. Vidim poruku tek kad udjem na Viber ???
 
11 pro IOS 16.1.
Viber notifikacije ne stižu. Vidim poruku tek kad udjem na Viber ???
Više puta je bilo reči na tu temu, jednostavno do Viber aplikacije je problem.
Možeš probati sa nekim ažuriranjem same aplikacije ako je dostupno.
 
Evo i meni Viber prikazuje tamno obavestenje, tek kada kliknem na notifikaciju ona dodje sebi
 
desava li se da vam se viber resetuje/izloguje, uz poruku prepunjena memorija telefona? i backup nece da vrati chatove iako je ukljuceno da se osvezava na dnevnom nivou
Novinarnica mi ne radi već neko vreme na iPadu. Vidim da je sama aplikacija ažurirana pre 4 god, Pretpostavljam da nije kompatibilna sa najnovijim updateom ipadOS... kakva je situacija na iphone? Radi li? Bukvalno stoji samo onaj početni ekran aplikacije neko vreme i samo nestane sa ekrana.
postoji sada i Novinarnica Plus sa mesecnom pretplatom
 
Sva sreca pa viber koristim samo na poslovnom fonu i za posao, djubre od aplikacije uvek bio. Nikad ne znas sta novo moze da te iznenadi.
 
desava li se da vam se viber resetuje/izloguje, uz poruku prepunjena memorija telefona? i backup nece da vrati chatove iako je ukljuceno da se osvezava na dnevnom nivou

postoji sada i Novinarnica Plus sa mesecnom pretplatom
Mislim da ta Plus postoji već duže vreme. Nego neće ni da udje u aplikaciju.
 
Jel na ios-u postoji neka free app za vežbanje kod kuće? Sve sto probam traži neku mesečnu pretplatu… Ako je neko našao neku, neka javi.
 
Jel koristi neko Apollo aplikaciju za reddit? Skoro sam je skinuo jer svi pričaju da je bolja od zvanične aplikacije, ali sam primetio da baš srče bateriju, i telefon se solidno zagreje posle nekog vremena. Ni jedna druga aplikacija mi nije toliko zagrejala telefon (igre ne igram).
 
Jel na ios-u postoji neka free app za vežbanje kod kuće? Sve sto probam traži neku mesečnu pretplatu… Ako je neko našao neku, neka javi.
Jel realno da ti za to treba aplikacija..?
Jedino mi pije vodu ako mislis da ce da vezba umesto tebe :D

Zaglavi ti druze noge pod krevet i samo udri po trbusnjacima, malo cucnjeva, malo sklekova.. nista preterano. Samo je bitno da bude rutina..
Pre toga se malo razgibaj (seti se fizickog iz osnovne) .. nista vise neces videti ni u aplikaciji.
 
Jel koristi neko Apollo aplikaciju za reddit? Skoro sam je skinuo jer svi pričaju da je bolja od zvanične aplikacije, ali sam primetio da baš srče bateriju, i telefon se solidno zagreje posle nekog vremena. Ni jedna druga aplikacija mi nije toliko zagrejala telefon (igre ne igram).
Koristim je, ali nisam primetio da srce bateriju. Vise npr srce Lightroom pogotovo i Twitter.

Manje korišćene app, a više troše baterije od Apola.
 

Prilozi

  • 447964B1-2CBE-45E2-BC1D-34739216A6E5.jpeg
    447964B1-2CBE-45E2-BC1D-34739216A6E5.jpeg
    102.8 KB · Pregleda: 34
  • 0F55BD69-9DBD-4DFC-9DFF-D82A9AD8AE25.jpeg
    0F55BD69-9DBD-4DFC-9DFF-D82A9AD8AE25.jpeg
    155.6 KB · Pregleda: 34
Jel realno da ti za to treba aplikacija..?
Jedino mi pije vodu ako mislis da ce da vezba umesto tebe :D

Zaglavi ti druze noge pod krevet i samo udri po trbusnjacima, malo cucnjeva, malo sklekova.. nista preterano. Samo je bitno da bude rutina..
Pre toga se malo razgibaj (seti se fizickog iz osnovne) .. nista vise neces videti ni u aplikaciji.
Ma zanimljivije mi kad ima raznoraznih vezbi a i lakše mi psihički ako imam neki plan i program šta da radim.
 
Koristim je, ali nisam primetio da srce bateriju. Vise npr srce Lightroom pogotovo i Twitter.

Manje korišćene app, a više troše baterije od Apola.
Jel koristiš Pixel Pals? Meni je to uključeno, vidim da prijavljuju da to može da poveća potrošnju. Isključio sam pa ću videti kako će se ponašati app.
U suštini mi potrošnja nije ni bitna toliko jer mi svakako na kraju većine dana ostane ~50% baterije jer nisam neki heavy user, nego me je zagrevanje telefona iznenadilo.
Prvi put sam osetio topao telefon od kad sam prešao sa XS na 13.
 
Nazad
Vrh Dno