Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo sa sajta jednog od prodavaca:

"Sadašnji uslovi kampanje „LG 5 godina sigurnosti" (u daljem tekstu: Uslovi) primenjuju se na kupce koji su kupili određene LG UHD TV I OLED proizvode u Srbiji, kako je definisano u Uslovima, između 1. Oktobra 2020 do 15. Novembra 2020, kao i 1. Decembra 2020 do 31. Decembra 2020. i to one koje je isporučio LG Electronics Magyar Kft.“ Preuzimanjem ovog Sertifikata eksplicitno prihvatate da se sadašnji Uslovi primenjuju na kampanju „ LG 5 godina sigurnosti “, prihvatate da su oni obavezujući za vas i da razumete da se povezana prava primenjuju jedino prema ovim uslovima."
 
Za gospodu koju muci tematika ips vs va. Mogu da kazem sledece, sony ips w8 iz 2014 ekstra slika iz uglova i vrlo mali bloming crna dovoljno dobra :) samsung Q60r VA iz ugova korektan ali je ips bolji ali ne koliko se prica. Crna je bolja na VA sa fronta iz ugla va gubi kontrast. :). za gaming oba tva ekstra 120hz mali lag. Uzecu oled cim im pojacaju jacinu osvetljenja i ima da gledam iz coska :)
 
XH90 ima odlicne cene za nase trziste, kao sto sam rekao Sony najvise nade polaze u taj TV jer ima gaming feature-e koje svi traze, on ce se najvise reklamirati i on ide u kategoriju perfect for Playstation zajedno sa ZH8 modelom kada su Sony TV u pitanju, a i realno u istoj ceni nema konkurenciju sto se slike, opcija, zvuka i generalno specifikacija tice, bilo koji LG nanocell je losiji zbog IPS panela, a kod Samsunga je tek Q80T bolji, ali i znacajno skuplji. Mislim ovo ne pricam kao Sony promoter vec kao obican kupac, prosto da uzimate 55-cu za 1000eur u domacim radnjama tj iskljucimo KP kao opciju, necete naci bolji TV za te pare..

Cak razmislite i o XH80 modelu jer iako nema HDMI 2.1 ima dosta nizak input lag na 4K/60 tj 9,2ms, ima svetliji ekran od televizora slicnih specifikacija (500niti) sto je dobro za HDR, i zaseban X1 procesor, doduse nema local dimming, a i IPS je pa se ne moze svakom uklopiti, doduse ima ih sada po radnjama, odete, pogledate i kupite ono sto vam se najvise svidi, ali u sustini XH80 i A8 OLED su dobili najveci upgrade od svih Sony televizora kada se uporede u odnosu na proslogodisnje XG80 i AG8 modele, pogotovo A8.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slazem se za 9 Sony, ali za OLED nikako dok ne ubace pravi Dolby Vision, a ne njihov krljavi Low Latency DV...
Zapravo, na ove nove televizore su stavili DV processing, tako da bi moglo doci i na OLED, ako moze da se resi firmware-om.
 
@Xepoj87 Pa pazi po Sony zvanicnim slajdovima koje mi dobijamo pise da svi Sony Android televizori podrzavaju HDR10, Dolby Vision i HLG, e sad kako je to implementirano to je nesto drugo, ali kada se uporedi sa AG8 veliki je napredak za sam TV, a cenovno ce cak biti i jeftiniji kako vreme bude prolazilo, do NG cenim da ce da ode ispod 200k u domacim radnjama, poredjenja radi AG8 se i dalje prodaje za 190k, a losiji TV. Evo ti jednog primera, dosli kupci za soundbar, ali gledaju i TV, pokazem im moju 65AG8, naravno ne znaju oni oko input laga i ostalog, treba im za PS4, naravno klasicna prezentacija TV-a sa moje strane tj kao da ga ja kupujem, dodje baksuz iz LG-a jer je tu blizu izlozen i CX, naravno znam ja da je to bolji TV od AG8, ali kupci ne znaju, a moj cilj je naravno prodati poslednji komad i ocistiti lager, a i da se ispuni target :) Elem zena izgugla LG CX vs Sony OLED i izadje joj neki review gde porede CX i A8H tj nov model i tu pise da je sto se tice picture quality bolji Sony, kao prijatniji ocima i sta ti ja znam, pa sam sustinski AG8 prodao na osnovu poredjenja novog modela sa CX :D Sustinski A8 je unapredjen AG9 minus zvucnici i receiver i nema u sebi naziv Master serija oznaku.

Ali dok god je Samsung lider na trzistu i dalje ce se gurati HDR10 i HDR10+ u filmovima i igrama tako da dok je za taj standard implementacija dobra nema zime.
 
HDR10+ se skoro nigde ne koristi, to je Samsungova izmisljotina da ne bi placali DV licencu.
A HDR10 nema veze sa Samsungom, to je static metadata HDR, dok su HDR10+ i Dolby Vision dynamic metadata HDR formati.
HDR10 podrzava svaki HDR TV.

HDR10+ je otpocetka osudjen na propast, jer podrzava samo 10 bita, za razliku od DV-ovih 12 bita, kao i 4000 nita umesto 10000 na DV.
To za sada nije bas toliko bitno, ali sama mogucnost DV-a da prikaze 4096 osnovne boje umesto 1024 je vec dovoljna da se skoro svaki content creator odluzi da radi u DV, radije nego u HDR10+.
Sama cinjenica da sada Iphone 12 Pro moze da snima u Dolby Vision, govori o napretku i popularizaciji tog formata.

Prikazuju svi oni Dolby Vision, ali ces na Sonyju(osim nove serije LCD-a koji su firmware update-om dobili omogucen) imati Dolby Vision Low Latency...zvuci bolje, ali je to zapravo fora da se procesiranje prepusti izvornom uredjaju, da sam TV ne procesira metadata, sto dovodi do artifakata i ozbiljnog problema kod Dolby Vision sadrzaja, gde ce obican HDR10 izgledati bolje. Ne uvek, ali nece imati problem sa reprodukcijom.
Zato je i Sony ove godine stavio normalan Dolby Vision, kao i svi ostali.
Verujem da ce na sve ovogodisnje modele staviti to, ali za sada ga nema.
Kao neko ko dosta gleda Netflix DV, dok to ne poprave, ozbiljan je problem.

 
Poslednja izmena:
Nazalost zbog posla nisam stigao da uradim neka detaljnija testiranja wifija, na nekih nacin smo nabavili Hisense h32b6700 za 18.000rsd sto se uklopilo u cenovni rang. Inace WiFi signal sa Asus ruterom i ovaim TVom je prosao tri mini testa i kaze mi zena za koju sam radio da od jutros oko 7h od kada sam otisao do sada nije bilo problema da je TV nonstop prikazivao sadrzaj koji treba da to isija obavljena. :)
 
to neki namuljeni ruter od 300+ evra? :D
drago mi je da je sve prošlo kako treba :) vidim, po specifikaciji i uputstvu, da je u pitanju Android, IPS panel i da je WiFi 2.4GHz (tu zna da bude zakrčenje)
 
Poslednja izmena:
cenovno ce cak biti i jeftiniji kako vreme bude prolazilo, do NG cenim da ce da ode ispod 200k u domacim radnjama, poredjenja radi AG8 se i dalje prodaje za 190k, a losiji TV.
Kakva NG, eno ga vec danas za 197k :D

Nego nalazim razlicite podatke za 75XH8096, negde pise IPS a negde VA, da li mozes da saznas koji panel je u njemu?

Ima ga u 1 lancu za 159k, tesko da ce biti jeftiniji i tokom BF.
 
Daj mi link od tog B9 koji nema 120Hz, ja ne znam za takav.

Ne postoji novi i stari B9, postoji za razlicito trziste, pa se moze neki input razlikovati, recimo PLA ima composite, SLA nema.

P- is the European market, S is the United Kingdom and Singapore
L- is the tuner equipment in the European standard ... T / T2 / T2 HD / C / S / S2
A- is desing

Sve ostale razlike koje mozda primetite, mogu biti da je nesto promenjeno od izlaska modela, pa nesto firmware update-om dodato, ali ce to biti update-ovano i na ranije kupljenom televizoru.
 
Poslednja izmena:
Opet isti "upitnik" :)
Sa kolike razdaljine gledas TV?
Koliko ti je osvetljena prostorija?

Razlika u velicini nije bas mala, ali je kvalitet slike OLED-a superioran - pogotovo ako nije previse osvetljena prostorija.
 
Poslednja izmena:
3 mi je udaljen tv, od kauca, a kad sedim za stolom, skoro 6m. Osvetljenje, neko srednje. To mi je i problem ta razlika u velicini i u kvalitetu. Ne moze oba za te pare
Maxy itekako da postoji. Hteo sam 65inca ali bi i dobru sliku, a ne mogu oled 65 preskup je i razlika u ceni nije mala, a i b9 je stari model, a nanocell bi mogao da uzmem ovogodisnji
 
Poslednja izmena:
Sve je jasno. Svi mi (bar vecina) bi hteli da se pruzimo vise nego sto smo dugacki. To nam je u genima :)

Sa 6m ces profitirati sa vecim ekranom, ali tu ni 65" realno nije dovoljno.
Sa 3m po meni moze da prodje 55". Bolje je vece, ali je OK i to.

Licno, isao bih na OLED. Razlika u kvalitetu slike je stvarno velika.

Nedavno sam imao slicnu dilemu na malo vecim dijagonalama i sa malo boljim LED-om u igri - i odlucio sam se (ponovo) za OLED.



EDIT (za tvoj edit :) ) - nemoj da te brine to sto je B9 "stari" model. Ako bi mogao za dobru cifru da nadjes i C7/B7 - i to je odlican pazar. Razlike su vrlo male.
 
Poslednja izmena:
Daj mi link od tog B9 koji nema 120Hz, ja ne znam za takav.

Ne postoji novi i stari B9, postoji za razlicito trziste, pa se moze neki input razlikovati, recimo PLA ima composite, SLA nema.

P- is the European market, S is the United Kingdom and Singapore
L- is the tuner equipment in the European standard ... T / T2 / T2 HD / C / S / S2
A- is desing

Sve ostale razlike koje mozda primetite, mogu biti da je nesto promenjeno od izlaska modela, pa nesto firmware update-om dodato, ali ce to biti update-ovano i na ranije kupljenom televizoru.

Izvini, nisam bio precizan. 2.1 HDMI podrska koliko znam od C9 tek. B9 proslogodisnji nema (bar poslednji put kad sam gledao). Novi ima. Stari (2019) Novi (2020).
 
3 mi je udaljen tv, od kauca, a kad sedim za stolom, skoro 6m. Osvetljenje, neko srednje. To mi je i problem ta razlika u velicini i u kvalitetu. Ne moze oba za te pare
Maxy itekako da postoji. Hteo sam 65inca ali bi i dobru sliku, a ne mogu oled 65 preskup je i razlika u ceni nije mala, a i b9 je stari model, a nanocell bi mogao da uzmem ovogodisnji

Ovogodišnji nanocell su lošiji od proslogodisnjih, tako da to ne treba da ti bude prioritet. Ako je do novca, onda pogledaj bolje neki model iz prošle godine, npr. 65SM8200 ili 8500 koji je za klasu bolji od prvog.
Kada bi video prikaz slike na OLEDu, a posebno jedan pored drugog, svaka dilema bi nestala.
 
Izvini, nisam bio precizan. 2.1 HDMI podrska koliko znam od C9 tek. B9 proslogodisnji nema (bar poslednji put kad sam gledao). Novi ima. Stari (2019) Novi (2020).
Ne postoji stari i novi B9, postoji samo jedan jedini iz 2019.
I svaki ima 2.1 HDMI i to 48 Gbps kao i C9, dok noviji 2020 modeli, BX i CX imaju 40Gbps 2.1 hdmi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno