Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znači i dalje vredi pojuriti B9 model

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo LG Oled 55b9sla pre par meseci i mogu reci da sam oduševljen kvalitetom slike.You tube,netflix i filmovi sa neta pogotovo hdr10 i Dolby vision izgledaju fenomenalno.Drugar je donio sony četvorku da isproba i bio je oduševljen kako izgledaju igrice u HDR.Ko bi ga koristio najviše za gledanje kablovske slobodno neka izabere neki jeftiniji model jer oled tu ne pravi razliku ali sa pravim sadržajem je po meni jednostavno nenadmašan i vredi svaku paru.
 
Ja odlucio da sebi narucim TCL 65P715.

Pre nego sto ga narucim ima li neko neke zamerke na isti? Ili predlog za bolji za taj novac, ne bi posle da se kajem sto nisam pitao :)
 
Pozdrav,

razmišljam se da uzmem novi TV ako naiđe neka interesantna ponuda tokom Black Friday akcija - mada i da ne bude neke akcije, nešto ću uzeti.

Dijagonala koja bi odgovarala je, čini mi se 55", potencijalno možda čak i da se spustim na 49", TV bi se koristio primarno za gledanje materijala sa interneta ili BluRaya + gaming (to je i dalje upitno u kojoj meri).

Budžet bi bio oko 800-900€ i izbor sam suzio na par modela i svaki komentar ili sugestija su dobrodošli:

1) Philipsov OLED754 - prednost što je OLED i navodno je HDR vrlo korektan, mana je to što koliko vidim input lag za gaming je nešto veći dok ne nalazim pomena o ostalim potencijalnim nedostacima.
2) Samsungov Q60R (ili potencijalno Q70T ?) - gaming performanse su navodno odlične, ali nije OLED. (glavno pitanje je - da li se neko igra na onom Philipsovom OLEDU i primećuje li toliko razliku?)
3) Da se manem ćorava posla i uzmem HiSense U7QF - dosta jeftiniji za dijagonalu od 55", FALD, dobre HDR performanse i iako nije OLED, navodno se odlično snalazi i sa gamingom - mada nailazim na komentare po netu da je primetan judder kod određenog sadržaja u pokretu i da je motion processing slaba strana ?
 
Srećno bilo. Aj daj malo utisaka. Mene brine burn in zato se i lomim dal da uzimam oled.

I mene isto, ali, imam Samsung koji nije OLED i imam fleke u vidu krugova koje su se pojavile posle 2 god. Presudilo je što je 5 god. i što je LG panel, plus bolja cena dosta od LG. Neka izdrži 5 god. koliko je garancija top. Ništa mi ne znači LCD sa 2 god. garancije posle ovog iskustva. Daljinski ima i tastaturu iza. Plus ambijent osvetljenje. I sve sa 5 god. garancije.
Imaš kod njih izložen model da pogledaš.
 
Ja odlucio da sebi narucim TCL 65P715.

Pre nego sto ga narucim ima li neko neke zamerke na isti? Ili predlog za bolji za taj novac, ne bi posle da se kajem sto nisam pitao :)

Niko ne zna, ja ni ja jedan normalan review nisam naisao (osim nekog bezveze na youtube)

Po specifikacijama na displayspecification je realno naslednik EP660 serije. I ima stvarno dosta navedenih stvari koje prethodnik nije imao. E sad trebalo bi proveriti. Ako budes uzimao molim te za neka krtaka iskustva. Pogotovu na upscaling sa loseg signala (SD kablovska, znaci najlosiji kanali kakvi su i i kakav je pri brzim kretanjima, tipa F1)
 
^sad sam bio u tehnomaniji da ga vidim, nazalost nema izlozen.. ali sam gledajuci druge 65tice skapirao da mi je realno preveliki.
Bio je izlozen 55 varijanta i igrao sam se sa njim, ono osnovno po inteface-u je prilicno tecno. Slika na prvu skroz ok pogotovo uglovi gledanja ali za neku detalju proveru nisam imao mogucnosti.
Ono sto mi je bilo iznenadjenje je sto mi na prvu slika izgledala bolje nego na H55U7B ...
Btw ako neko juri H55U7B kod njih je za kes na akciji za 58k din.
 
^sad sam bio u tehnomaniji da ga vidim, nazalost nema izlozen.. ali sam gledajuci druge 65tice skapirao da mi je realno preveliki.
Bio je izlozen 55 varijanta i igrao sam se sa njim, ono osnovno po inteface-u je prilicno tecno. Slika na prvu skroz ok pogotovo uglovi gledanja ali za neku detalju proveru nisam imao mogucnosti.
Ono sto mi je bilo iznenadjenje je sto mi na prvu slika izgledala bolje nego na H55U7B ...
Btw ako neko juri H55U7B kod njih je za kes na akciji za 58k din.

Koji objekat Tehnomanije?
Gde god sam gledao samo EP660 je izlozen.
 
I mene isto, ali, imam Samsung koji nije OLED i imam fleke u vidu krugova koje su se pojavile posle 2 god. Presudilo je što je 5 god. i što je LG panel, plus bolja cena dosta od LG. Neka izdrži 5 god. koliko je garancija top. Ništa mi ne znači LCD sa 2 god. garancije posle ovog iskustva. Daljinski ima i tastaturu iza. Plus ambijent osvetljenje. I sve sa 5 god. garancije.
Imaš kod njih izložen model da pogledaš.
Nema više rasprodato :)

Ima da se poruči 180k cena.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Jedna sugestija za mod/admin ekipu: imo, ova tema zaista izgleda prenatrpana, lako se izgubiti, dosta korisnih infoa je teško naći, preskače se sa teme na temu, itd.
Moj predlog je da se otvore zasebne sticky teme po veličini tv-a; npr: TV 32", TV 39" i 40", TV 49" i 50", itd. Onda bi ljudi lakše dolazili do onoga što baš njima treba, a ne da listaju po 20 strana ove teme ne znajući da li ima saveta, podataka koji ih zanimaju, to je samo moje mišljenje...
 
Predlog je na mestu, ali sa druge strane, dosta ljudi ne zna koju dijagonalu da uzme. Evo ja lutam u tri dijagonale, dve tehnologije i 150.000 razlike u ceni...
 
^ haha isti ja :D
Trenutno sam u fazi ubedujem sebe da mi je dosta 55"
Samsung UE55TU8002KXXH
Hisense H55U7B
ili neki lg u tom cenovnom rangu od oko 60k ?

Moram sutra da prelomim i da kupim nesto pocinjem vec da se nerviram..
 
^ ti si dobar ako se vec nerviras. Ja vagam vec skoro mesec dana bas za 55” i 60000. Hteo sam ovaj TCL sto si pominjao ali nema ga izlozenog u BG a bio sam u nekoliko radnji. Po meni ovaj Hisense A7500F s obzirom da je ovogodisnji model. Jako dobre specifikacije i stvarno koliko sam se igrao sa njim mi je slika super a probao sam svasta U principu bi vec prelomio ali mora da ima podrsku za EON. A on trenutno nema. Zato mi je TCL zapao za oko.
 
^nema Eon ni za TCL zvanicno moze da se nabudzi preko apk instala ali neko je spominjao da ne radi bas u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.
Hmm ja ovaj Hisense A7500F nisam ni gledao jer sam mislio da je stariji model od B7500... sad pogledah mancin revew deluje zanimljivo. Sutra cu do radnje da ga vidim uzivo i ako mi se svidi da pakujem to.
 
Kako je to moguce? Jel Android TV OS ili nije?

Ako jeste, EON se nalazi na Play Store. Barem je na Sharp tako. To da nema nesto na Play Store sam cuo samo za Netflix na Mi TV.
 
100 puta napisano, Androod je naziv i osnova je Android, ali to nema veze sa pravim Androidom kao na telefonu, svaki proizvodjac ima svoju verziju i posebno podrzane apps.
Dakle, ako je nesto na Sony Androidu, ne znaci da ce biti i na Philips Androidu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nema veze sa Androidom na telefonu jer na televizore ide Android TV OS. To je drugi operativni sistem i ima zaseban Google play sa posebnim aplikacijama prilagodjenim za televizore. Netflix a nema na xiaomi jer nisu platili licencu, pretpostavljam ali ne vidim sta bi mogao biti problem sa Eon jer ako ima Google play atv verziju mora imati i Eon.

Sony ima problem sto se popularni modeli u Srbiji nisu ažurirani na aktuelnu verziju atv jer su iz 2017/18 godine. Novi su naravno ažurirani. Ovi drugi brendovi su modelu iz 2019. za male pare kao Sharp pa imaju 9.0c verziju ATV.

Inače svi imaju mtk procesore ne zato što ih Kinezi sklapaju nego zato što je Google tako odlučio. Ti Soc su dizajnirani u saradnji sa Googlom, oni su odredjivali šta će podržavati i kako. E sad Netflix negde podrži 4k (Sony) a negde 1080p (Sharp) a negde je 480p. Hardver jako sličan, bar taj Soc ali izgleda da nemaju svi istu saradnju sa Netflixom. Inace može na svima od 2018. naovamo glatko da radi njihov 4k starim osim nekih bas krseva sa lošim WiFi karticama.

Pre bih rekao da je to za Eon pogrešno protumaceno ili dezinformacija. Ako je čuo od prodavca sasvim sigurno dezinformacija. Mnogo njih ne zna razliku između vidaa i androida.
 
Predlog je na mestu, ali sa druge strane, dosta ljudi ne zna koju dijagonalu da uzme. Evo ja lutam u tri dijagonale, dve tehnologije i 150.000 razlike u ceni...
Pa baš zato, lakše ce se odlučiti kada pročita samo teme o dijagonalama oko kojih se dvoumi, nego kad mora ovde da predje 50 strana od kojih su npr 40 o dijagonalama koje ga ne zanimaju...

Kako god, samo iznosim mišljenje, bez zamerke...
 
Predlog je na mestu, ali sa druge strane, dosta ljudi ne zna koju dijagonalu da uzme. Evo ja lutam u tri dijagonale, dve tehnologije i 150.000 razlike u ceni...
Može da se napravi sticky...da se razbiju iluzije o veličini. Na primer, 55" je za udaljenost od x metara HD sadržaj. I da se dalje vodi rasprava o toj veličini.
Naravno, ima ljudi koji imaju neka druga ograničenja...ali to će već sami uneti kao "filter" .

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Ima q60r odlican tv, al skup pitanje po kojoj ceni ga mozes naci, pogledan od madjara imas za 1000eur b9 Oled. Sve preko 600eur je previse za lcd. Proizvodjaci su se obezobrazili sa cenama za panele od 120hz
 
To su bezvezarije, to oko dijagonale, rezolucije i udaljenosti. Sa 3.5 metra se jasno vidi razlika na 55 incha izmedju 4k i 1080p izvora slike. Pritom nosim dioptriju. Ipak je 1080p x 4 jednako 4k. Ja gledam 1080p samo kada nemam izbora. 1080p na 30 cm od 55 ekrana, pikseli kao kuca, jasno se vidi mreza piksela. Tako da, 4k nije gimik i nije nepotrebna reza.

Drugo, ekran je veliki samo ako ne moze da stane u sobu i ako je veci od vidnog polja. U svim ostalim slucajevima postaje mali posle par dana. Meni je sada 55 malo a u pocetku mi je delovao nezgrapno veliki.

Kupis najveci tv za tvoj prostor sa najboljom slikom za onoliko para koliko si spreman da izdvojis.
 
Jel ima neka fora sa garancijom i burn in. Jel uvazavaju to?

Ima softver za to već neko vreme anti burn in, kod nas prevedeno kao čišćenje. I TV te obaveštava. Trevali bi da uvaže, ne vidim zašto ne bi. Feleke na Samsnug nisam mogao da reklamiram jer je prošla garancija 2 god, ma taj mesec se pojavile, slikao sam. Sada 5 god. necu da razmišljam.
Bilo je 2 - 3 azuriranja za TV i jedno za daljinski.

cd4dbe4e615c6242e6b7ed6d53e0231f.jpg

300b9686707ff7772b5a31130b8e83e7.jpg
 
Ja to nijednom nisam pokrenuo za 2 i nesto godine, a ponavljam, koristim 8-10 sati dnevno kao pc monitor.

Kada je tv upaljen duze od 2 sata, kada ga ugasis, sam to radi u pozadini.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ne treba manuelno pokretati. TV sam radi ono sto treba da radi. Kratak ciklus (~10 minuta) svaki put kad se gasi TV, a radio je preko 4 sata (zato nikako ne treba prekidati dovod struje - bar ne dok ne zavrsi ciklus) i na oko 2000 sati pun ciklus.
 
Ne znam ni gde bi se ručno pokrenuo, mada nisam tražio po opcijama, neka radi automatski, ne zanima
me da mislim o tome. Znam da telefoni sa amoled/OLED imaju istu stvar.

Bili su update za ovo, ono, zvuk... Moram da kažem da sve lepo radi, nemam više potrebe za Mi Box. Sve imam na 1 daljiankom. E ova je Smart, kada ima android na TV. Zvučnici su me iznenadili za TV, meni nije bitno ali da spomenem, povezivanje bežično BT sa Hardman Kardon iz prve i sve radi kako treba.

deb458d71e75f1be1924c0bcb4ef07ff.jpg


134f19c5d27e5b9c14d5e0c84f3e0984.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno