Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obično gledamo recenzije i slušamo mišljenja stručnjaka čije je oko nabaždareno da vidi svaku sitnicu manu TV-a, a koju mi obični smrtnici ne bi ni primetili. A sa druge strane nam je potrebno da čujemo i stručnu stranu da ne bi kupili slab TV koji ima dobar marketing (mačku u džaku).Ali nam znači da čujemo krajnje korisnike i njihov subjektivan doživljaj tv-a. Znači trebaju nam obe strane medalje. Samo ne treba biti prestrog kao Vinsent Teo. Ono je ludilo!
 
Pozdrav svima, pokusavam ds nadjem neki test ili tekst o Vox OLED ADJ798B, medjutim nisam uspe za sad, razmisljam se da li vredi uzeti ovaj tv, koliko se razumem verovatno je LG panel unutra, da li neko ima neko iskustvo?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Moje iskustvo kad sam kupovao tašti televizor da nijedan od gore navedenih nije ni prineti Hisense-ovom niskobudžetnim panelima. I tcl je odličan. Ja ispod hisensa i tcla ne bih išao. Razlika u ceni je bila par hiljada a razlika u slici ogromna. Konkretno sam joj uzeo b5100 i slika je za taj cenovni rang fantastična. Boje su pune i sočne, osvetljenje odlično. Jedino kad ima velikih polja belog vide se kao oblačići, tj razlije se malo bela. Ali to je retko o skoro neprimetno. To je zbog pozadinskog osvetljenja. Fald je mnogo skuplji. A kod ovaca, foxa i voxa boja je isprana i nema punoću. Kao naknadno farbani crno beli filmovi. Moja preporuka b7500 ili a7500f. Ako ja mali budžet idi na jeftinije Hisense ili TCL modele i nema greške.
 
^Mislim da je neko pominjao da je Tesla najbolji od tih tv iz drugog ešalona...

Mada možda je najbolje da spustiš dijagonalu na 43" i umesto prevaziđenog FullHD nađeš pristoniji 4k tv za te pare... Naravno, ako kupuješ za sebe, ako kupuješ za vikendicu i sl, svaki će raditi posao...
 
Mančo, molba! Kad uradite recenziju za U8QF da li može da se napravi i neko poređenje između U8QF i U7QF. U vidu odgovora na portalu, recenzije, šta god... Vidim da je još ljudi osim mene zainteresovano za vaše mišljenje koji je od njih zapravo Best Baj. Reći ćeš sigurno da su oni 2 različite kategorije ali zašto bih davao 300-400 eura više ako bi U7QF zadovoljio moje potrebe. Ali ako vredi U8QF razlike u ceni, bolje da se stisnem i kupim bolji. Iovako kupujemo TV u proseku na 10 godina.

Naravno, biće poređenja u testu. Ima i U7QF svoju publiku, nisu ga džaba napravili.
 
^Mislim da je neko pominjao da je Tesla najbolji od tih tv iz drugog ešalona...

Mada možda je najbolje da spustiš dijagonalu na 43" i umesto prevaziđenog FullHD nađeš pristoniji 4k tv za te pare... Naravno, ako kupuješ za sebe, ako kupuješ za vikendicu i sl, svaki će raditi posao...
Ja sam rekao to za Teslu. To bio mi bio najniži brend sa kojim bih išao. Osim razlike u kvalitetu procesiranja slike, brzini rada i samoj slici (probano na kablovskoj) zvuk na ostalim modelima mi je bio katastrofa (Vox, Fox i Vivas). Ne znam baš tačno koje sam modele gledao. Plus Tesla daje 5 godina garancije.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Drugar uzima tv, oko 55 inca...
Koji od ovih ispod ili ako ima neki u tom rangu? :) U domacim prodavnicama /na rate.

Hvala. :)

1. SAMSUNG Televizor QE55Q60TAUXXH SMART (Crni) QLED, 55" (139.7 cm), 4K Ultra HD, DVB-T2/C/S2
2. SONY Televizor KD-55XH8096 SMART
3. Samsung Smart televizor 55" UE55TU8502UXXH

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trenutno je na akciji Samsung QE65Q82T model za 170k dinara. Ako nekog interesuje neka baci pogled na net. Mislim da je odličan izbor za ovaj novac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
More trebao nisam tašti da uzmem oled na 65 inča Sony, LG ili Panasonic! Zaslužila je!

Ha, ha, ja tašti ne bih kupovao neku krlju od TV, osim ako baš hoćeš da dolaziš do nje svaki dan da joj nešto nameštaš oko TV-a, a to je ipak previše kontakata sa tazbinom za moj ukus, bolje ipak kupiti nešto provereno, da se obezbediš da ne ideš u tazbinu češće od dva dolaska godišnje (svinjokolj i slava). :d

Stedeti na tasti je ogroman greh, pa ti vidi!
Vidiš kako dakula zna kako se to radi, samo je to rekao na lepši način.
 
Meni je tu jači Sony xg ili xh 9505. Pravi HDR tj preko 1000nita pozadinskog osvetljenja. Savršen algoritam pokreta. Eventualno Hisense U8QF. Još bolje pozadinsko osvetljenje ali lošiji algoritam pokreta. Ali i manje košta.
 
Da li neko zna kako bih mogao da iskljucim ove 2 opcije u dnu tv-a (recordings i multi audio)?

IMG_20201123_141913.jpg

Ranije se na back button prikazivao ovaj sadrzaj sa menijem kanala koji je sada vidljiv samo preko back-a sbb-ovog remote-a.

IMG_20201123_142611.jpg

Da li je neko imao slicnu situaciju, povratak na basic settings ili nesto slicno?
 
Ljudi pomagajte, imam dilemu, da li uzeti:
SAMSUNG QE55Q82T za 123k, 5 god. garancija,
SONY 55XH90 za 126k, 5god garancija
ili dodati jos 150e i kupiti LG 55CX sa 2 god garancije?

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
To je jako dobar tv za te pare.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sony XH90 od 65” na akciji 130k dinara. To sam čekao. Ovaj model sam gledao već mesec dana da uzmem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sa koje ćeš udaljenosti da gledaš tv? Ja se "lomim" između 55' i 65', sedim na 2.2-2.4m...zbog signala sa kablovske se i razmišljam...720p hd kanali(tek sam danas proverio preko burazerovog starog fox tv-a, je l to istina? Nema nijednog fhd kanala? ) a lošija interpolacija/gradacija kod tog Sonija pa me to brine kako će sve da uzgleda na 65'.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Sa koje ćeš udaljenosti da gledaš tv? Ja se "lomim" između 55' i 65', sedim na 2.2-2.4m...zbog signala sa kablovske se i razmišljam...720p hd kanali(tek sam danas proverio preko burazerovog starog fox tv-a, je l to istina? Nema nijednog fhd kanala? ) a lošija interpolacija/gradacija kod tog Sonija pa me to brine kako će sve da uzgleda na 65'.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Pa gledacu ga sa oko 3-3,5 m daljine. Možda je i 65” malo za tu daljinu. Po Rtings sajtu meni treba 75” ali mi je prevelik toliki TV.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sony XH90 od 65” na akciji 130k dinara. To sam čekao. Ovaj model sam gledao već mesec dana da uzmem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cena jeste odlicna ali vodi racuna da je trenutna garancija 2 godine.

U decembru ce ponovo biti 5 godina a koju cenu ces tada dobiti ne znam ali mislim da ce biti nekih novogodisnjih akcija i da nece biti preko 150k, stavise moguce je da ce biti i ova cena.
 
Ko hoce 5god garancije kupuje u G prodavnici, ko hoce cenu kupuje u drugim prodavnicama, takav je dogovor jer se ljudi iz G nisu dogovorili sa kancelarijom oko popusta pa je tu ostalo 5god garancije..

Ocekujte te cene u svim prodavnicama koje su dogovorile akciju za crni petak (najveca maloprodaja na trzistu plus jedna maloprodaja koja nosi ime po poznatoj IT firmi) i srecna kupovina!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno