Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Imam Mastercard debitnu i kreditnu i obe prolaze za internet placanje.
 
Da li se Viza poklon kartice koje izdaju naše banke mogu iskoristiti za pretplatu na strane sajtove koji zahtevaju samo lokalne kartice?
Konkretno hoću da se pretplatim na jedan nemački digitalni servis(čitanje njihove štampe i časopisa), međutim zahteva samo nemačke kartice.

Koliko znam te poklon kartice nisu personalizovane i nemaju adresu, pa me zanima da li bi takva kartica u kombinaciji sa nemačkim VPN prošla za plaćanje?
Na sajtu piše da se mogu koristiti i za plaćanja na internetu.
 
Ne. Za to ti treba Amex jedino, ako ga prihvataju.
 
@alfaunits

Ne verujem da prihvataju Amex. Pre mi je u ove svrhe odlično koristila Entropay kartica (prolazila je svuda tj. na svim sajtovima koji su zahtevali lokalne kartice), ali su je ukinuli skroz.

Sad ne vidim koja je alternativa kada treba nešto da se plati lokalnom karticom.
Prihvataju i PayPal, ali mi ne prolazi uplata (sistem valjda prepoznaje zemlju), što nisam ni znao da je moguće kod PP plaćanja.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je moguce da se prepozna zemlja kod PP placanja :)

Nemam ideju sta drugo, ja sam Amex bas za to koristio, ali nisam skoro video da jos neki sajt ne prihvata strane kartice vise (a da mi treba - znam da dosta japanskih i korejskih ne privhata)
 
Jel komercijalna ima najjeftinije održavanje kartice i računa od banaka koje imaju opciju uplate sredstava na bankomatu ili grešim?

Danas sam izgubio skoro sat vremena čekajući u SoGe da uplatim novac na račun. Od kad koristim telenor, zaboravio sam koliko je to korisna opcija.

Otvorio bih neki račun fizičkog lica bukvalno da mogu da uplaćujem pare bez čekanja na šalteru i da mogu besplatno da prebacujem na druge račune.
 
KB ima JEDAN JEDINI bankomat na kome je to moguce, Telenor je bolji izbor za to - osim ako ne zivis u blizini Doma Sindikata.
 
U sustini samo RF i Telenor imaju uplate na bankomatima efektivno. Jer samo one imaju bas puno smart ATMova.
PCB i UCB imaju nekoliko, ali to je smejurija na nivou KB ("ima" ako zivite kod Doma Sindikata bas :D)

Jeste to super, ali meni vise znaci da imam 5 filijale Intese okolo, a u jednoj nikada vise od 10ak minuta ne cekam (a u drugim ima onih aparata, da mogu uzeti broj, vidim razmak, odem pola sata-sat da zavrsim nesto drugo i znam kada da se vratim da ne cekam preko 5-10 minuta u redu).
Ovo drugo ne predlazem neiskusnima :D
 
Ko bese rece u EU se postuje ista cena za sve vidove placanja?
 

Prilozi

  • Screenshot_20190822-232938_Chrome.jpg
    Screenshot_20190822-232938_Chrome.jpg
    105.2 KB · Pregleda: 142
  • Screenshot_20190822-232747_Chrome.jpg
    Screenshot_20190822-232747_Chrome.jpg
    157.4 KB · Pregleda: 146
'Jel radi nekome danas Erste MasterCard kartica? Ja dobijam grešku "RESP_58 POGRESNA TRANSAKCIJA" na POS terminalu i online. Zvao sam kontakt centar (onaj što radi 24/7), kažu mi da postoji problem sa statusom kartice, ali ne mogu više detalja da dobijem. Problem se javlja i sa unosom broja kartice na sajtu, gde uopšte ne pita 3D secure već samo prikaže grešku, i na POS terminalu u fizičkoj prodavnici gde se problem javlja i sa PayWave (POGREŠNA TRANSAKCIJA), čip i pin (ne pita za PIN, čim se ubaci kartica ispiše "IZVADI KARTICU" i onda "GREŠKA U KOMUNIKACIJI" i onda "58 POGREŠNA TRANSAKCIJA"), kao i MagStripe (POGREŠNA TRANSAKCIJA).
 
KAda si je uzeo, kada istice, kakva MC?
Zasto ' pre jel? :D


BTW, onaj prethodni post prikazuje i da bez problema sajtovi prepoznaju koji je tip kartice i po tome naplacuju. Plus je ovo EU sajt. i ima razlicite naknade za razlicite vidove placanja (sto je dozvoljeno, a ne kako neki tvrde da nije).
 
MasterCard Gold. Uzeo sam je pre nedelju dana, ističe ... za dve godine. ' pre jel jer sam nepismeno govedo.
 
Ja sam do sad koristio one&only karticu komercijalne banke.
Zaduženje je u dinarima, uplatim koliko mi treba, nema održavanja, može na net i bankomat.
Jedino što možda nekome ne odgovara je sto racunaju viši kurs. Ali to i nije neka stavka ako se uzme sve u obzir da se ništa ne plaća. Bar do sad nije.
Nešto moraju i oni zaraditi.
 
Kakva je situacija u Unicredit banci u vezi platnih kartica za online plaćanje, šta imaju u ponudi?
 
Master kreditna, Master debitna, Visa debitna. To je ono što koristim.
 
Debitne mogu da se vežu i za dinarski i za devizni, po izboru. Kod mene je podešeno da se troše devize, dok ih ima. Posle toga se troše dinari. Kurs je nepovoljan, kao da na šalteru banke kupuješ devize. Za veće transakcije kupim u menjačnici, pa uplatim.
 
Meni je kod njih zanimljiva aktivacija mob.bankarstva,s brojem kartice,telefona i odgovorom na tajno pitanje(a proslo godinu dana od otvaranja racuna).Mislim da nije lose rjesenje i za druge banke kod aktivacije/blokade/deblokade odredjenog bankarstva,da se ne ide ponovo u poslovnicu.
 
jedno pitanje vezano za placanja putem kartice.. zelim da placam putem ebaya i mozda kasnije aliexpress, pa me znaima ako odaberem metod placanja visa (jer imam internet karticu iz inteze) trazi mi card number, expiration date , security code
Koliko je bezbedno to dati? Hoce li povuci samo trazenu kolicinu, kako da znam da nece opet povuci isti ili veci iznos? Ne znam dal banka salje neki sms kod kao placanja u zemlji preko ebankinga, ili zovu da odobrim...
Ako moze mali info kako i sta i izvinjavam se ako je bilo slicno pitanje..
 
Poslednja izmena:
Stiglo mi je iz Inteze cirkularno pismo. Dosta su iskomplikovali jezik, ali, koliko sam razumeo, "Hit" račun više neće biti po modelu paketa (dinarski+devizni), već isključivo dinarski, dok će se za svaku valutu otvarati poseban devizni.
Nije mi jasna ta politika, iskreno mi deluje kao ozbiljan korak nazad.
Navodno je to pripremna radnja za neke nove usluge.
 
@Difermo: To se uvek daje. Sva tri elementa koja si naveo su slojevi zaštite. Mogu da povuku sredstva (kartičarska organizacija će se postarati za to), ali ne mogu da ti pristupe računu...
Naravno, ako im daš PIN kod, tada si ga ugasio.
 
Dobra stvar te internet kartice je da koliko imas toliko trosis, nije vezana za ostale kartice tj tekuci racun.
Ima verovatno vec 5 godina kako imam tu Intesinu i nikad problema. Ranije imao iz druge banke i isto bez problema. Naravno ovo ne znaci da ne moze doci i do neke zloupotrebe, ali zato na njoj i nemam neki novac osim u slucaju da zelim nesto da kupim.
Nema nikakve provere putem sms ili pozivom prilikom placanja kao sto je slucaj kada placam sa debit Visom/tekuci racun.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Difermo: To se uvek daje. Sva tri elementa koja si naveo su slojevi zaštite. Mogu da povuku sredstva (kartičarska organizacija će se postarati za to), ali ne mogu da ti pristupe računu...
Naravno, ako im daš PIN kod, tada si ga ugasio.

Pa ovo kao da sam im dao pin! Mislim sta njih sprecava da sa laznog naloga ukucaju ove tri zastite i povuku novi iznos ? Jer sad kad sam narucivao sa ebaya kaspersky, nisam dobio nista od banke. A bilo bi lepo da je bio sms tipa "ukucajte "da" ako odobravate transakciju"
Koja je razlika povukli sredstva ili pristupili racunu? Pare odose u oba slucaja.
 
^kao sto sam napisao u postu iznad tvog nema nikakve dodatne zastite (sms/poziv) od banke kada je u pitanju internet kartica. Dobra stvar je sto je nezavisna tj ne vezuje se za tekuci racun. Koliko uplatis toliko trosis te se trudis da na istoj imas iznos koji bi mogao da prezalis :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Koja banka je trenutno najbolja varijanta za otvoriti racun i uzeti karticu (master) za kupovinu preko neta.
Treba mi negde da je besplatno odrzavanje i da imaju dobru aplikaciju za telefon za proveru stanja i ostalo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja banka je trenutno najbolja varijanta za otvoriti racun i uzeti karticu (master) za kupovinu preko neta.
Treba mi negde da je besplatno odrzavanje i da imaju dobru aplikaciju za telefon za proveru stanja i ostalo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Intesa Debit Classic. Nema app, možeš da proveravaš preko web stranice.

Sent from my Mi 8, 6/128(white) using Tapatalk
 
Koja banka je trenutno najbolja varijanta za otvoriti racun i uzeti karticu (master) za kupovinu preko neta.
Treba mi negde da je besplatno odrzavanje i da imaju dobru aplikaciju za telefon za proveru stanja i ostalo


Sent from my iPhone using Tapatalk

to što ti hoćeš nema nijedna :)
 
Paa, bio sam do sada u Otp, kupio preko Crvene zvezde mastercard za 500 dinara i imao besplatno odrzavanje 3 godine...
Nego mi je sada isteklo to a vise nemaju ugovor sa Zvezdom...
Koliko znam i telenor banka ima tako nesto, erste cak ja mislim daje besplatno i mastercard za omladince (imam 23 godine) ili take nesto...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mts a odrzavanje 100 rsd samo kad ima prometa
 
Paa, bio sam do sada u Otp, kupio preko Crvene zvezde mastercard za 500 dinara i imao besplatno odrzavanje 3 godine...
Nego mi je sada isteklo to a vise nemaju ugovor sa Zvezdom...
Koliko znam i telenor banka ima tako nesto, erste cak ja mislim daje besplatno i mastercard za omladince (imam 23 godine) ili take nesto...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Komercijalna start paket. Dobijes dinu i visa prepaid (regularno-van starta je 500 za 3god) sa odvojenom partijom za online plaćanje. Odrzavanje 0 do 27god. :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno