Šta je novo?

8800 gts a opet nista????

mrzelo me da čitam sve ali moram reći da procesor jako utiče na performase grafiče karte,ja sam pre coreduo procesora imao 805d i bez obzira koliko je mogao dase klokne i dalje je bilo usko grlo za 7900GTO a kamoli 8800. A kad sam zabo cduo proc karta je jednostavno živnula i primetno je došlo do većeg frejmrejta :)
6800tg nije toliko procesorsi zahtevan koliko je 8800
 
Daj bre sta bunite coveka, ja imam x1950pro, athlon-a 3000+ orleans core i neku budjavu ncp memoriju 1GB 533, pa nemam ni priblizno los skor kao on u 3dmark-u...jeste da znaci kad imas c2d procesor i 2×1gb 800 ili sta vec, ali i ovo sto ima bi trebalo da sasvim zadovoljavajuce sljaka...
 
Poslednja izmena:
Au momo slucaju, ja nikada nista niisam overklokovao i sigurno necu????

Клоковање нпр е4300 се своди на мењање једне вредности у биосу са 200 на 333, наравно ако имаш неку ок меморију. Ако знаш да подесиш да ти се Windows Setup онда ти сигурно неће бити проблем да клокујеш е4300. Мало има да научиш да доста да добијеш.
 
Клоковање нпр е4300 се своди на мењање једне вредности у биосу са 200 на 333, наравно ако имаш неку ок меморију. Ако знаш да подесиш да ти се Windows Setup онда ти сигурно неће бити проблем да клокујеш е4300. Мало има да научиш да доста да добијеш.

Pa nije bas tako prosto u sustini jeste ali treba znati koje vrednosti treba da se daju sto se voltaze tice samog samog cpu a to zavisi od primerka do primerka, netreba preterivati covek nezna sta treba da setuje i koliko u biosu ni od prilike to neko treba malo da mu pojasni malo i kako da istestira podeseni klok i voltazu, nikako nemoze sam da provali ako nema bas nikvog iskustva.
Sto se intela tice i intelovog cip P965 konkretno postoji jedan podmukli problem koji se zove voltaza na NB ako se nepodesi kako treaba dolazi do deljenja PCI-e sa 16x na 8x u nekim slucjevima na 1x pri cemu su performanse u grafici ocajne, nakon overkloka ceo sistem treba da funkcionise savrseno sa boljim a ne losijim performansama sto moze da se desi.
 
OK, aj sada ovako jedno konkretno pitanja, na default-u BEZ IKAKVOG OC, ni sada ni u buducnosti, koji je procesor bolji za 8800gts izmedju "AMD D.Core A64 X2 AM2 4200+ 2.2GHz L2-Cache 1MB BOX" i "Intel LGA Core2Duo E4300 1.8GHz" i kolika je razlika.

P.S. Zanimaju me performanse, ne odnos cena/kvalitet.....
 
@zajebani

Када већ помињемо клок, да не отварам нову тему, можеш ли да ми појасниш зашто моја Kingston Value Ram меморија на 667 не може да извуче 333 FSB без дизања волтаже за 0.2?

@BuNnY_nIsH

Mислим да су једнаки по перформансама, у оним за процесор најзахтевнијим операцијама може да буде типа 1-2% за неки од њих, а у играма се сигурно неће приметити. Ако ти је већ то дилема, ја мислим да је боље да узмеш C2D, чисто за случај да се предомислиш око OC :)
 
Al napaliste choveka za chas da kupuje novi cpu i plochu zbog "bottle neck-a".Kakvo bre usko grlo?:wall:
MOj savet je uninstal i reinstal drivera za grafiku.....
 
Neka odnese karticu kod nekog ko ima slicnu masinu, a c2d pa ce se videti.

on dobija ~1000 poena za PS2.0 i PS3.0 u marku 06, to nije do cpu-a, nisi ni ti , a ni jos par ljudi ovde, citali sve st aje pisano. Njemu u nekom drugom cucu grmi zec :) Covek verovatno ne zna ni sta je instalirao od drajvera, a sta ne, ko zna u kakvom mu je stanju sistem.

@bunisha, da te pitam, jesi ti ukljucio dodatno napjanje u tu graficku kartu a ? Dobio si onaj kablic u koga idu dva moleksa pa to onda ide u graficku u onaj crni steker...Nemoj da se ljutis, samo proveravam posto vidim da ne umes da baratas bas najbolje sa kompom i to (nema tu nista lose, naucices). Mislim, ako zabodes jaci CPU i sve izmenjas i ostavis taj windows isto ce to tako da radi kako i do sad veruj mi. Tvoj problem je softverske prirode, a ne hardverske. Takodje, na tu plocu koju imas verovatno mozes da zabodes c2d bez da kupujes drugu plocu, proveri sa nekima sa ovog foruma koji se bave intelom (a ima ih kolko oces). Sistem koji imas nije uopste los i fifa bi trebala da ti leti.


@DARK SIDE:

Aj sto su ga napalili, ali on jadan ne ume da barata sa drajverima i raznoraznim softwerom i sad kad uzme dual-core i kad bude trebalo da namesta procesor afinity za neke igre i za neke stvari ima da poludi :S: A ovi sto su ga napalili ce da zvizducu i preskoce topik :)
 
Poslednja izmena:
on dobija ~1000 poena za PS2.0 i PS3.0 u marku 06, to nije do cpu-a, nisi ni ti , a ni jos par ljudi ovde, citali sve st aje pisano. Njemu u nekom drugom cucu grmi zec :) Covek verovatno ne zna ni sta je instalirao od drajvera, a sta ne, ko zna u kakvom mu je stanju sistem.

@bunisha, da te pitam, jesi ti ukljucio dodatno napjanje u tu graficku kartu a ? Dobio si onaj kablic u koga idu dva moleksa pa to onda ide u graficku u onaj crni steker...Nemoj da se ljutis, samo proveravam posto vidim da ne umes da baratas bas najbolje sa kompom i to (nema tu nista lose, naucices). Mislim, ako zabodes jaci CPU i sve izmenjas i ostavis taj windows isto ce to tako da radi kako i do sad veruj mi. Tvoj problem je softverske prirode, a ne hardverske. Takodje, na tu plocu koju imas verovatno mozes da zabodes c2d bez da kupujes drugu plocu, proveri sa nekima sa ovog foruma koji se bave intelom (a ima ih kolko oces). Sistem koji imas nije uopste los i fifa bi trebala da ti leti.


@DARK SIDE:

Aj sto su ga napalili, ali on jadan ne ume da barata sa drajverima i raznoraznim softwerom i sad kad uzme dual-core i kad bude trebalo da namesta procesor afinity za neke igre i za neke stvari ima da poludi :S: A ovi sto su ga napalili ce da zvizducu i preskoce topik :)


Nisam siguran vezano za napajanje obzirom da mi je jedan lik prodao i ugradio isto....:(
Ovaj problem je trebao da bude reshen vec, nego cekam da se odlucima za kombinaciju proc+ploca pa da menjam i formatiram....

Ja sam vise za amd, jer sam siguran da ga necu OC, a plocu bih svakako menjao posto ova ne prihvata vishe od 2gb memorije (za kasnije).....
 
@Enrico. Mislim da ASUS zna pošteno da undervoltuje. Da li si pogledao koliki je stvarno napon? Ono, moja 2c.
 
pa prvo bi on stvarno mogao da proba da reinstalira sistem, ili barem drajvere, evo ga 3 dana ubjedjujemo :d
 
@Bunnysha:

Pa otvori stranicu od kucista pa pogledaj ! Na kraju krajeva nazovi sutra tog lika i reci mu da to ne radi !!!

PS. Sad mi pade napamet nesto, aj ti uradi uradi screenshot 3dmarka 2006, i okaci ovde, (stisnes dugme na kome pise "print Screen" , desno od F dugmadi, prvo posle F12 (uglavnom), otvoris onaj m$ paint (start->all programs->accesories--> paint pa u paintu ides na edit, pa na paste i onda odes na file meni i save as i stavi dole da snimis jpg umesto bmp) pa zatim snimi detalje od sistema koje ti 3dmark06 izlista kad kliknes na dugme details u system sekciji, dakle kad ti otvori prozor sa detaljima ides na file pa save as i nazovi to nekako i okaci to u attachemnt.
 
Poslednja izmena:
zato sam mu i rekao da okaci screenshot i one detalje posto su mu rezultati na nivou kartice koju je ranije imao pa sam i ja dosao na istu ideju d amu lik komp nije ni pipno !!!
 
on dobija ~1000 poena za PS2.0 i PS3.0 u marku 06, to nije do cpu-a, nisi ni ti , a ni jos par ljudi ovde, citali sve st aje pisano. Njemu u nekom drugom cucu grmi zec :) Covek verovatno ne zna ni sta je instalirao od drajvera, a sta ne, ko zna u kakvom mu je stanju sistem.

@bunisha, da te pitam, jesi ti ukljucio dodatno napjanje u tu graficku kartu a ? Dobio si onaj kablic u koga idu dva moleksa pa to onda ide u graficku u onaj crni steker...Nemoj da se ljutis, samo proveravam posto vidim da ne umes da baratas bas najbolje sa kompom i to (nema tu nista lose, naucices). Mislim, ako zabodes jaci CPU i sve izmenjas i ostavis taj windows isto ce to tako da radi kako i do sad veruj mi. Tvoj problem je softverske prirode, a ne hardverske. Takodje, na tu plocu koju imas verovatno mozes da zabodes c2d bez da kupujes drugu plocu, proveri sa nekima sa ovog foruma koji se bave intelom (a ima ih kolko oces). Sistem koji imas nije uopste los i fifa bi trebala da ti leti.


@DARK SIDE:

Aj sto su ga napalili, ali on jadan ne ume da barata sa drajverima i raznoraznim softwerom i sad kad uzme dual-core i kad bude trebalo da namesta procesor afinity za neke igre i za neke stvari ima da poludi :S: A ovi sto su ga napalili ce da zvizducu i preskoce topik :)
Ma ajde stvarno mislim......preterashe...koliko od njih je imalo P4 5xx?Samo lupetaju.Taj procesor gura igre i bice na visini zadatka josh duze vremena.Kod njega postoji jedino problem zagrevanja.Na defaultu ide,kod igranja igara,na 70C.Stock-box ventilator se dere kao lud.Ali,chovek ima dovoljno rama,dovoljno brz CPU,sasvim pristojnu plochu(945 chip set radi odlichno ma shta drugi prichali) i dobru grafichku."Seckanje" moze da se javlja kod konflikta drivera(pogotovo ako nisi deinstalirao prvo drivere od prethodne grafichke kartice),kod nedostatka RAM memorije(nije sluchaj kod tebe),kod slabe grafichke karte(nije sluchaj kod tebe) itd....
Moj savet je,ponavljam,da proverish drivere za grafiku,da preskachesh "ad hok" Postove tipa:"kupi jachu mashinu" jer takvi su povrshni a laichki.POgledaj ko koliko postuje i shta zna na ovom forumu a novajlije zaobidji.Koshtace te novca bez veze.
Poslushaj savet @gx-x jer dechko vishe zna o grafici od mene i stalno petlja sa time.A hoce i da pomogne.Pa se lepo kosultuj sa njim,makar i na PM(private mesage).Ubedjen sam i znam da nemash "bottle neck" i da je software u pitanju.
Pozdrav i srecno.
PS.nemoj kupovati AMD je je loshiji dosta od Intela.Samo zapadash u greshke sve dublje i dublje.ako si bash navalio da imash novu plochu i CPU,sachekaj 3 meseca(nisi valjda toliko nestrpljiv) i kupi jeftin Intel koji ce da otkida od posla.A i sada imash povoljne cene za core 2 duo.
 
Poslednja izmena:
@gx-x @dark side @ostali koji misele kao mi
ne verdi da mi tupimo da zec lezi u drugom grumu,
covek definitivno hoce da menja CPU,
i uopste se ne obazire na nase vapaje :)
 
A da te lik nije ispalio za taj 8800 GTS? Ko zna sta je stavio? :-devil-:

Graficku sam kupio kod drugara koga znam od 1. osnovne, i kutija u kojoj sam je dobio je bila veca nego ona kada sam kupovao laptop, + 5-6 cd-a, ghost recon, neke trke......, plus sto sam je video u svojim rukama kao i napajanje koje sam novo kupio.....
 
@gx-x @dark side @ostali koji misele kao mi
ne verdi da mi tupimo da zec lezi u drugom grumu,
covek definitivno hoce da menja CPU,
i uopste se ne obazire na nase vapaje :)

Inace, ne vezano za sve sam imao u planu da menjam cpu, sada oce i cale malo da ucestvuje tako da je sada dobra prlika + eto josh malo kesa. Ja sam ranije znao da radim i formatiranje i sve te sitnice, ali dugo nisam (mozda nikada na xp-u) tako da sada ne mogu to da odradim sam (nemam ni diskove), dok ne dodje ta lik koji uzgred non stop ima neke obaveze i te fore.....

nisa ni hteo da formatiram sada, pa za dva dana kada uzmem cpu i mb opet, valjda ste primetili da sam zadnjh 10 puta postavio pitanje vezano iskljucivo za cpu.... to mi je sada velika dilema svi pljuju amd-a, a on ima mnogo manju cenu u kombinaciji sa mb, a kako cuh na default-u nije losiji od intela, aaaaaaaaaaaaaaaa!!!! :(
 
Poslednja izmena:
Ti ces vidim ja tako ne upucen da kupis svasta "lepo" pa ce da bude "idi jao...!!!", vidi prvo malo cackaj sam te drivere, promeni nesto, reinstaliraj ceo sistem ako treba, moras da naucis jednom neces nista pokvariti, kupovinom najjaceg hardvera neces tek tako resiti probleme koje imas...

da se nadovezem na tvoj post od gore...idi kupi XP disk "negde na cosku" ;) udji u BIOS izaberi CDROM da ti bude prvi boot-abilni uredjaj ubaci disk restartuj masinu kad ti bude trazio da pritisnes "any key to continue" ti to i uradi i samo klikaj dalje sta ti bude trazio vrlo je prosto, citaj malo sta pise na ekranu (valjda znas engleski...) i bice sve gotovo za nekih desetak minuta, onda lepo instaliraj drivere i sve ostalo i to je to...al' sam ti objasnio jel da :p
 
Poslednja izmena:
Ti ces vidim ja tako ne upucen da kupis svasta "lepo" pa ce da bude "idi jao...!!!", vidi prvo malo cackaj sam te drivere, promeni nesto, reinstaliraj ceo sistem ako treba, moras da naucis jednom neces nista pokvariti, kupovinom najjaceg hardvera neces tek tako resiti probleme koje imas...

da se nadovezem na tvoj post od gore...idi kupi XP disk "negde na cosku" ;) udji u BIOS izaberi CDROM da ti bude prvi boot-abilni uredjaj ubaci disk restartuj masinu kad ti bude trazio da pritisnes "any key to continue" ti to i uradi i samo klikaj dalje sta ti bude trazio vrlo je prosto, citaj malo sta pise na ekranu (valjda znas engleski...) i bice sve gotovo za nekih desetak minuta, onda lepo instaliraj drivere i sve ostalo i to je to...al' sam ti objasnio jel da :p

hehehe, da bash...:)
 
Uradicu josh i format pre kupovine, ubedili ste me....:) ALI, posto rekoh da imam zgodnu kombinaciju da pojacam komp nekako dodjoh na ovu konfiguraciju (znam da ovo nije mesto za temu konfig. ali se nadovezujem na sve gore navedeno):

Asus S775 P5LD2 SE/C/Intel 945P/DDR2 667/533/400/PCI-E x16/SATA II*4/Gb........91e
Intel LGA Core2Duo E4300 1.8GHz.................................................................128e
2xPQI DDRII 1GB PC667 CL5.................................................................2x57=114e ===== 333e


Da li sam mogao na necemu da ustedim a da pritom ne izgubim na performansama (mozda ploca, nebitna mi je SLI podrska)?????
 
Poslednja izmena:
nista onda kupi c2d i Asus P5b ili P5b-e
a obi_van ti je sve objasinuo u paketu,
onako osnovno,
samo citaj sta ti pise na ekranui nece pogresiti
 
@BuNnY_nIsH
P5B je fantasticna ploca ispunice sva tvoja ocekivanja trenutno i ako budes hteo da kloknes masinu, obavezno uzmi taj cpuE4300 dobar je i dobro se klokuje uz malo srece ako odlucis moze da ode i na 3600mhz na 3400mhz sigurno, steta sto neces nista da klokujes jer samo mozes da budes na dobitku.
 
meni uopste nije jasno, on ima 945P plocu koju ce da proda i da uzme 945P plocu... :S:
 
@BuNnY_nIsH
P5B je fantasticna ploca ispunice sva tvoja ocekivanja trenutno i ako budes hteo da kloknes masinu, obavezno uzmi taj cpuE4300 dobar je i dobro se klokuje uz malo srece ako odlucis moze da ode i na 3600mhz na 3400mhz sigurno, steta sto neces nista da klokujes jer samo mozes da budes na dobitku.

Ne znam odakle ti ovo da moze da ga vozi sigurno na 3400MHz, pa cak i 3600MHz za svaki dan,??? Da ne bude zabune 4300 je odlican proc za te pare i sigurno bestbuy ali ja bih rekao da je 3000-3200MHz ocekivana vrednost za svaki dan, naravno uvek ima primeraka koji mogu vise ali na to se sa sigurnoscu ne moze racunati.
 
Ne znam odakle ti ovo da moze da ga vozi sigurno na 3400MHz, pa cak i 3600MHz za svaki dan,??? Da ne bude zabune 4300 je odlican proc za te pare i sigurno bestbuy ali ja bih rekao da je 3000-3200MHz ocekivana vrednost za svaki dan, naravno uvek ima primeraka koji mogu vise ali na to se sa sigurnoscu ne moze racunati.

Pa na osnovu testa koji je uradjen ovde na bechu ako nista drugo. ako umem da citam ljudi su bez vecih problema postigli klok od 3465mhz sa 1600v napona iz cega moze da se zkljuci da sa malo manjim naponom moze da se postigne 3400mhz za svaki dan i napomenuo sam "uz malo srece" sto znaci da mu se zalomi malo bolji primerak 3200mhz je klok koji moze da ocekuje bez obzira na primerak bar se nadam da je tako na osnovu onoga sto moze da se vidi ovde na forumu, sto znaci da budem jasniji u koliko mu se zalomi malo bolji primerak moze da ocekuje 3400mhz bez problema sa nekim naponom pa cak i do 1.600v setovano u biosu sto je za mene prihvatljivo ali u tom slucaju je potrebno neko bolje hladjenje.
http://www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=12308&oliver=4065
 
Poslednja izmena:
Pa na osnovu testa koji je uradjen ovde na bechu ako nista drugo. ako umem da citam ljudi su bez vecih problema postigli klok od 3465mhz sa 1600v napona iz cega moze da se zkljuci da sa malo manjim naponom moze da se postigne 3400mhz za svaki dan i napomenuo sam "uz malo srece" sto znaci da mu se zalomi malo bolji primerak 3200mhz je klok koji moze da ocekuje bez obzira na primerak bar se nadam da je tako na osnovu onoga sto moze da se vidi ovde na forumu, sto znaci da budem jasniji u koliko mu se zalomi malo bolji primerak moze da ocekuje 3400mhz bez problema sa nekim naponom pa cak i do 1.600v setovano u biosu sto je za mene prihvatljivo ali u tom slucaju je potrebno neko bolje hladjenje.
http://www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=12308&oliver=4065

E vidis ja ti pricam iz licnog iskustva i onoga sto sam procitao na raznim forumima pa i ovde na benchu, da dosta procesora udara u fsbwall na 350-400 fsb, moj primerak je malo bolji oce do 405fsb:D :D :D .
Druga stvar napon od 1.6v za svaki dan je za moj ukus mnogo za vazduh, bez obzira na vdrop. Ok ti imas drugacije misljenje, procitao sam to u nekom drugom thread-u, postujem to, ali kada dajes procene onda naglasi da ce za za tih 3400-3600MHz trebati napon od ~1.6v i doooobro vazdusno hladjenje ;) .
 
Nazad
Vrh Dno