Šta je novo?

Pitanja u vezi sa forumom

vincent GIF
 
Desava mi se da se YT linkovi ne ucitavaju kako treba, ucitaju se kao non-clickable element u vidu slike.
Onda ili treba da skrolujem gore dole par minuta ili da osvezim stranu, a nekada ni tada ne proradi.
I svo to vreme vrti loading na tabu, da i dalje ucitava stranicu, verovatno jer pokusava da ucita taj YT kod, a nesto ga sprecava.
Nije jedna tema u pitanju, sve tako baguju i desava se samo na Benchmarku.
Obrisao sam cache vise puta, ne radi adblocker na Benchmarku.
Primer:
1780470531117.webp
 
Poslednja izmena:
Browser/add-on?
 
Chrome, nema nikakav add-on da je aktivan na Benchmarku.
Ovo traje vec neko vreme, recimo barem 2 nedelje.
 
Nemam nikavih problema u Chromeu na poslovnom laptopu bez obzira na gomilu službenih sekjuriti mehanizama i svako odsustvo add-onova
Nešto je lokalno do tebe
 
Tako je, ovo je nešto ili do tvog računara/browsera ili do mreže na kojoj se nalaziš. Nemam nikakvih problema sa učitavanjem YT embedova na forumu. Probao sam i incognito i ulogovan, sve radi bez problema.
 
Је л имаш неки други рачунар, да провериш да ли је код тебе у стану исто?
Како ти учитава на телефону, таблету?

Едит: пробај да дисејблујеш адблоцкер.
 
Probaj ovo:

1780493125792.webp

1780493163794.webp

Mozda i ovo:

1780493248611.webp
 
@MegaSkot probao nazalost.

Nista, onda nastavljam sa patnjom, sta da se radi 🙂
Hvala svima na odgovorima.
 
Moće da te zeza i ruter
 
Update sto se tice novog tretmana Oglasa:

Za sada je pala nekolicina boraca koji nisu ozbiljno ili u potpunosti shvatili donosenje i sprovodjenje nove odluke.
Iskreno, ocekivali smo mnogo veci broj ali srecom nije tako, novi sistem radi mnogo bolje od ocekivanog.
Za sada smo na pola-pola sto se tice nastupa.

Prvi, agresivniji nastup je:
"Ćao, ja sam 19 godina član na forumu i ne smem da postavim oglas?
Jel to neka greška ili je neko stvarno to smislio? Čime se opravdava da neko ko je 20 godina tu ne sme da postavi oglas? Ne razumem, i ne upućujte me na pravila i gluposti nego mi odgovorite zašto ne smem da postavim oglas posle 20 godina članstva?"

I drugi, diplomatski:
"Šokiran sam onim sto sam procitao u poruci vezanoj za nova pravila koja se ticu Malih oglasa i ne mogu da verujem da se ljudi bave pretnjama, vredjanjem i slicnim stvarima zbog obicnog obrisanog oglasa. Nekako sam mislio da su na ovom forumu u visokom procentu normalni ljudi, koji su slicnog mentalnog sklopa ali sam se izgleda prevario. U svakom slučaju imao bih jednu molbu baš u vezi oglasa - da li postoji neka prečica, neka povlastica za nas stare članove, odnosno one koji su tu preko 10 godina ili u mom slucaju punih 17, i koji nisu preprodavci komponenti i elektroskih uređaja već ponekad imaju nešto da prodaju, da ipak možemo da okačimo oglas iako nemamo ispunjen uslov o broju postova...."

Naravno, niko nije ni blizu ispunjavanja starih uslova... i naravno, svi su na godisnjem sada.

Zasto ovo pisem? - da bi ljudi ozbiljno shvatili da nema popustanja i da nije bilo potrebe ni za ovim prevremenim godisnjim odmorima.
Jednostavno nemojte, nema smisla niti imam volju za sprovodjenje Kutijinih sanitarnih cvorova na forumu 🙂
 
Poslednja izmena:
Interesantno, očekivao sam pad broja i kvaliteta oglasa ali ispade da nije tako. Još uvek mislim da bi za "Kupujem" trebalo da bude realksirano ili ukinute restrikcije. tu ne može da se mnogo pogreši ili napravi probleme. Kako bi bilo da se doda rubrika "Poklanjam" ? Mada već ima nešto slično.
 
Ima tema "ako nekom treba džabe..."
 
Poslednjih par dana forum mi sporije učitava na momente, kliknem na temu i ništa se ne desi po par sekundi, nakon toga opet radi normalno. Posećujem iz FR, a da nisam iskusio isto ponašanje preko 5G na telefonu rekao bih da je problem negde sa moje strane u kućnoj konekciji. Koristim Brave kako na desktopu, tako i na smartfonu. Malopre sam dobio ovo ponašanje:

forumbenchmark.webp

forumbenchmark2.webp

U čemu može da bude problem? Nemam nikakve ekstenzije instalirane, svi drugi sajtovi rade normalno.
 
U Anarhiji su dobili par njih kazne jer su probili sve moguce moralne i et( n )icke norme.
U Anarhiji jeste sve dozvoljeno ali nikada nisu pisane ... ni ne znam kako da nazovem takve stvari, koje su pisane u zadnjoj.
Takvi ljudi nema sta da traze na ovom forumu.
Da li se Anarhije (teme) brišu pošto ne mogu da ih nađem?
 
da
 
Poslednjih par dana forum mi sporije učitava na momente, kliknem na temu i ništa se ne desi po par sekundi, nakon toga opet radi normalno.
Kod mene nema toga ali kad postujem nešto, post se pojavi i u your account/your content sekciji tek nakon dužeg vremena (sat do nekoliko sati).
Takođe počelo pre par dana.
 
Код мене исто спорији рад форума ових дана.
 
To se događa svuda, to je do hosting servera.
 
Postavio sam temu i naravno promasio mesto (u clubbing mi odletelo) pa molim admina(e) da mi pomogne i premesti je gde treba, a tice se coworking prostora i odredjenig grada. Nije mali oglas mada zvuci tako.Je li to moguce?!
Thnx
 
U posalednjih mesec dana mogu da pristupim forumu (iz inostranstva) iskljucivo ako koristim VPN Srbija. Jel to resivo ili?
 
Moze neko da mi objasni sifru da umesto click-able spoiler dugmeta dobijem zamucen tekst ?

Konzola za formatiranje nudi samo Dugme-spoiler, dok sam video da drugi korisnici umeju da naprave blurry text spoiler
 
ja bih pre pitao drugog coveka da mi nesto
objasni nego se zatvorio u sobu i dopisivao sa AI, nekako mi onda i smisao foruma i svih socijalnih mreza gubi smisao.

zasto sve mora da bude instant?
 
Skroz razumem, ali meni je više forum da pročitam neko iskustvo koje ne mogu da nađem na netu tek tako, ili neka smislena diskusija o nekoj temi, koju LLM ne može da mi pruži. Za neke jednostavne sitnice "how to nešto" više i ne oklevam, lakše mi je pitam Gemini ili Grok, znam da ću uštedeti nekom par minuta pisanja.
 
Nazad
Vrh Dno