Šta je novo?

Poco F8 Pro/Ultra

Pitam bilo koga ko ima pro ili ultru. 🙂
 
Da napišem i ja koju reč o F8 Ultra.

Telefon je za ove pare odličan. Nekoliko dana ga testiram i zaista ne mogu da nađem neku realnu manu uzimajući u obzir koliko sam ga platio.

Međutim, gledano u globalu izvesnih mana naravno ima i spomenuo bih baš njih, možda nekome bude bitno:
  • Širokougaona kamera je prilično loša.
  • Selfi kamera nije ništa posebno.
  • Često se uočava preterani post-processing kod slika sa 5x optičkim zumom. Slike nekada ne deluju dovoljno prirodno. Ekspozicija, kontrast i same boje često značajno odstupaju od glavne kamere. Isključio sam sve AI funkcionalnosti u podešavanjima kamere, sa njima i većim digitalnim zumom je tek ozbiljno fejk.
  • Zvuk sa zvučnika niti je nešto mnogo glasan niti je kvalitet reprodukcije nešto značajno bolji od npr. iPhone 15 Pro.
  • Baterija nije ništa posebno. Testirao sam ga napolju na sunčanom danu, namerno držao max brigthness, napravio oko 200 slika, uključeni sve vreme 4G net i hotspot i sa 3h SOT-om na kraju dana pao je na oko 20%. Sa druge strane, puni se brzo i sa 67W punjačem.
  • Subjektivno ne volim cigle od telefona, a ovaj u odnosu na lagani F5 zaista tako deluje.
 
Kakav hotspot u testiranju baterije? Poznato je da ce hotspot isisati bateriju u rekordnom roku.
 
Može to još mnogo gore - ako dodaš aktivnu gps navigaciju, povezan smart watch i temperaturu vazduha od 35c - dobićeš neki moj prosečan dan na letovanju u inostranstvu kad mi zapravo jedino i znači kakva je ta baterija.

No, naravno, daleko od toga da je to relevantan test, samo sam napisao jer mi već sad ne deluje da je baterija bolja od mog F5, čijom baterijom u iole ozbiljnijoj upotrebi nisam bio zadovoljan.
 
Da li je normalno da sa isključenim wifi-om, mobilnom mrežom i gps-om u stanju totalnog mirovanja potroši 4% za 4 sata. Inače mi brzo curi baterija, ne znam da li može i 5 sati SoT da izgura.
 
Da li je normalno da sa isključenim wifi-om, mobilnom mrežom i gps-om u stanju totalnog mirovanja potroši 4% za 4 sata. Inače mi brzo curi baterija, ne znam da li može i 5 sati SoT da izgura.
Naravno da nije normalno, pod uslovom da nemaš šurnaest pozadinskih procesa, u šta sumnjam, mada ni onda ...
Je l' je "sela" baterija na svoje mesto?
 
Naravno da nije normalno, pod uslovom da nemaš šurnaest pozadinskih procesa, u šta sumnjam, mada ni onda ...
Je l' je "sela" baterija na svoje mesto?
Iskreno ne znam više ni sam. Izguram ceo dan to stoji. Ali imam utisak da mi traje isto kao i kod f3, koji sam imao pre ovog, kada je bio nov a očekivao sam više zbog jačine baterije. Ali to je valjda to, nije loše. Izgleda da sam očekivao više nego što treba.

Iskreno ne znam više ni sam. Izguram ceo dan to stoji. Ali imam utisak da mi traje isto kao i kod f3, koji sam imao pre ovog, kada je bio nov a očekivao sam više zbog jačine baterije. Ali to je valjda to, nije loše. Izgleda da sam očekivao više nego što treba.
Inače telefon je odličan da ne pomisli neko da hejtujem ili tako nešto.
 
Da li je normalno da sa isključenim wifi-om, mobilnom mrežom i gps-om u stanju totalnog mirovanja potroši 4% za 4 sata. Inače mi brzo curi baterija, ne znam da li može i 5 sati SoT da izgura.
Opštepoznato je da Snapdragon troši bateriju u mirovanju. Naravno, potrebno je da pogasiš i telemetriju (Authorisation & revocation, Withdrawal of consent, Personalized ads, itd).
 
Za sada nema.
 
Stigao telefon, danas treći dan korišćenja, nikad brži telefon nisam držao u rukama, jednom rečju monstrum. E sad nešto čime nisam oduševljen su baterija i zvučnici, dynamic immersive mod je dobar i glasan al definitivno nije za sve žanrove dobar, npr. za metal i rok nije baš najbolji jer uguši vokale totalno tako da sam stavio dynamic balanced i sad je dosta bolje. Čitajući review-ove očekivao sam ne znam ni ja kakav zvuk, ali ne mogu da kažem da je loš, dobar je ali ništa toliko vau. A bateriju neću još uvek da komentarišem, pošto je tek treći dan korišćenja, nadam se da će se stabilizovati i normalizovati za nekih nedelju-dve.
 
Primećujem da mi se često diskonektuje wifi bez ikakvog razloga i to se dešava samo na ovom uređaju, jel ima neko sličan problem?
 
Primećujem da mi se često diskonektuje wifi bez ikakvog razloga i to se dešava samo na ovom uređaju, jel ima neko sličan problem?
Nisam imao ovakav problem sa ovim telefonom ali dešavalo se pre par godina sa nekim drugim telefonom, jednostavno ruter i telefon se nisu voleli, restartujem ruter i sve normalno dok se opet ne zaglupi.
 
Postoji neki problem u kompatibilnosti poca sa wifi 6, čim sam isključio wifi 6 (ax) u podešavanjima rutera, odmah počelo normalno da drži signal.
 
Imam S24U 512Gb i prezadovoljan sam sa njime. Kupio sam ga pre dve godine novog ali za sve ove dve godine nisam se navikao na njegove oštre ivice od kojih me dlanovi ubiše. Razmišljam već duže vremena da ga zamenim zbog tih oštrih ivica. Nije mi mnogo da kupim i S26U ali priča se da će S27U biti bomba od moba pa se ne bi bacao u trošak ako iduće godine stvarno Samsung napravi revolucionarni model a ja poželim da ga kupim. Gledao sam telefone više klase a onda naleteo i na ovaj Xiaomi koji baš ima normalno zaobljene ivice. Nosio sam 3 godine Xiaomi Mi 10 Pro i brzo sam mu se prilagodio, negde mi softverski čak bolje leži. Šta vi mislite da li ovaj Poco F8 Ultra može da parira Samsungu S24 Ultra. Snaga baterije mi nije bitna jer ovaj moj posle ažuriranja na 8.5 bez problema gura 24h sa upaljenim ekranom 10h. Hvala na budućim odgovorima.
 
@neuki uzmi korišćen s25 ultra uz neku doplatu (tipa 150e) i čekaj da vidiš šta će sa 27 da bude.
 
@neuki uzmi korišćen s25 ultra uz neku doplatu (tipa 150e) i čekaj da vidiš šta će sa 27 da bude.
To je dobra ideja, nadjem negde S25U u masci, probam ga 15ak min i ako odgovara kupim ga. Gledao KP mogu da se kupe sa mreže novi za 750eu, što mu relativno isto dodje kao ovaj Poco. 👍
 
@neuki ja sam imao s23 ultra ranije i isto sam imao problem sa ćoškovima. 25u je skroz druga priča.
 
@neuki
Kao prvo, "revolucionarni model" ćeš dobiti, ali malo sutra! Pa zar stvarno misliš da ćeš preko noći dobiti nešto "revolucionarno"? Ne funkcioniše to baš tako ... dobijaćeš sve, ali na kašičicu, postepeno. Trenutno je hajp oko AI, tako da na tom polju očekuj najveću promenu ...
A kao drugo, da li F8U može da parira S24U? Misliš obrnuto? Što se tiče ivica svakako ima bolje, zaobljene ivice, a o hardveru da ne govorim.
E sad, ako si navikao na S, to je već druga priča ...
 
Nazad
Vrh Dno