Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Danas mi je stigao paketić bez praćenja naručen početkom novembra prošle godine. Nije bilo skupo, oko 5 dolara, pa nisam ni pokušavao dispute. Ali je to stvar koja mi je baš trebala, pa sam u februaru poručio ponovo, sa praćenjem, i to je stiglo za dvadesetak dana. Inače, pošta Beograd.
Znaci ne treba gubiti nadu. Ja jos cekam nekoliko porucenih od septembra do januara.
 
Ne treba gubiti nadu. Osim kad ti nešto baš treba, onda je svejedno da li ga dobiješ za šest meseci ili ga ne dobiješ uopšte.
 
Skoro mesec dana na carini... 🙃🙃
 
Ovo moje što drže su tipa remen za dječija kolica, narukvica za fitness band... gluposti koje treba da procijene za 10 sekundi i pošalju dalje.
 
Jel ovo NS? Meni su dva paketa bila preko 20 dana i oba su naplatili 100 din a jedan je bio i otvaran (zalepljen onom njihovom žutom pošta trakom), vrednost tog paketa je bila oko 25 eur.

Sad čekam paket koji je od 25.3 ali izgleda da oni još nisu stigli do 21.. Nadam se isto 100 din da će biti :)
 
Jel ovo NS? Meni su dva paketa bila preko 20 dana i oba su naplatili 100 din a jedan je bio i otvaran (zalepljen onom njihovom žutom pošta trakom), vrednost tog paketa je bila oko 25 eur.

Sad čekam paket koji je od 25.3 ali izgleda da oni još nisu stigli do 21.. Nadam se isto 100 din da će biti :)
Novi Sad.. Koliko mi se cini nisu ni naceli mart.. Ali dobro.. Nadam se da ce stici ove godine xD
 
Nisam ih trebao hvaliti za prošli LA...HU paket. Evo sad 6 dana 4 paketa ne mrdaju sa delivery company.
 
Ja sam posle 6 dana dobio ALDC i to juče ali još uvek se nije pojavilo na našu postu status "prispela". Gužva izgleda ili počele neradne nedelje pred praznik. 😁
 
Dž je praćenje preko pošte ako je choice kupovina a upakovano u dva paketa, jedan se pojavljuje na praćenju a drugi ne a stigli u isto vreme, čak i za jedan nema ni HU-HU status, nepoznat broj. Moguće da idu vezano i da je jedna deklaracija.
 
Мени стигло LA 6229 HU. Порученo 4.04, 11.04. HU. Заиста брзо. Сад чекам више ствари одједном 50-так евра у два пакета, да ли ће да царине немам појма?
 
Hejjj drugari, paket mi danas zavrsio na carini BG, koliko se trenutno ceka da zavrse posao?
 
Drugari jedno pitanje. Da li postoji mogućnost da se na primer sve manje pošiljke preusmeravaju na paketomat. Vidim ima ova aplikacija direct4me, registrovao sam se, dodao paketomat koji mi je najblizi ali nigde ne vidim neku opciju gde bih mogao da stavim da mi to bude primarna adresa ili tako nesto?
 
@Boba13


 
Drugari jedno pitanje. Da li postoji mogućnost da se na primer sve manje pošiljke preusmeravaju na paketomat. Vidim ima ova aplikacija direct4me, registrovao sam se, dodao paketomat koji mi je najblizi ali nigde ne vidim neku opciju gde bih mogao da stavim da mi to bude primarna adresa ili tako nesto?
meni rekose u korisnickom centru da moze da se stavi adresa paketomata pod uslovom da nema carinskih troskova
 
Postar mi je rekao da nece vise on da donosi stvari sa aliexpressa nego da idem na paketomat. Meni je najblizi paketomat na pola sata voznje, treba da potrosim 3 litra goriva i izgubim pola dana da preuzmem jednu sijalicu od 2 dolara. A u direct4.me aplikaciji stoji da posiljka stoji dan ipo u paketomatu, ne mogu da cekam da se nakupe. Mogu li ja tamo da trazim da mi postar donosi kao i do sad, ionako prolazi pored moje kuce, cemu sad ova zajebancija?
 
Izgleda da na carini prate forum 😁 juče kako sam okačio evo danas otprema, to mi se drugi put već dešava. Kakve su šanse da je prošlo bez carine? 1000004326.png
 
Pa da li je moguce ✨✨✨✨
 

Prilozi

  • Screenshot_20240417-090642.png
    Screenshot_20240417-090642.png
    105.1 KB · Pregleda: 96
Izgleda da na carini prate forum 😁 juče kako sam okačio evo danas otprema, to mi se drugi put već dešava. Kakve su šanse da je prošlo bez carine? Pogledajte prilog 438618
Ovo je jos juce proslo carinu, izmedju 14-15h. E sad kako si prosao to ces videti na papiricu kad ti donesu. Znaci ima nade da su naceli April, mada na NS nema pravila, kako koji paket uhvate tako obradjuju...
 
Je l' imao neko skoro LV........ CN paket?
Obično svima ide preko Mađarske, Singapura itd.
Nije mi baš najjasnije odakle sad Kineska pošta u ovoj priči, jedino se nadam da nije neka prevara, tj. fake broj.
Zadnji paket sa LV CN sam dobio pre 2 godine.
 
Nazad
Vrh Dno