Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Cudan problem sa modelom C715, uoposte ne vidi WIFi 5GHz mrezu Telekomovog rutera. Vidi samo 2.4GHz.
Imam i Orion optiku u stanu tu vidi obe mreze i 2.4GHz i 5GHz.
Verzija softvera je 653.
 
Promenio sam kanal iz automatic na 48, i sad vidi. Hvala puno!
 
Nisi trebao kupovati P seriju. Mnogo bolja kupovina je C serija. Probaj sa ovim podesavanjima. Nasao sam ih na redditu. Mogu se primeniti i za tvoj tv. P631 je u stvari P635. Ako nema boljitka... Probaj jedino factory reset.

TCL P745, C635, C645, P635, Q450G, Q550G, Q650G, Q470G BASIC PICTURE SETTINGS AND TCL P735 EXPERT CALIBRATION

----- SDR settings -----

Picture Mode: Vivid (Used for Anime)

* Advanced Settings > Brightness Settings:
* Brightness 58 to 100
* Contrast 96 \[accurate white level\]
* Black Level 50
* Dynamic Contrast OFF
* Dynamic Brightness OFF
* Black Stretch OFF
* Micro Contrast OFF
* Gamma 2.2 OR 0
* Advanced Settings > Color:
* Color Saturation 60
* Tint 50
* Dynamic Color ON
* Color Temperature -1
* Advanced Settings > Clarity:
* Sharpness 4
* Digital NR OFF
* Noise Reduction OFF
* Gradation Clear OFF
* Advanced Settings > Motion:
* Motion Clarity OFF
* Blur Reduction 0
* Judder Reduction 0
* Natural Cinema OFF
* Advanced Settings > Expert Calibration
* White Balance Settings OFF
* Color Space AUTO

Picture Mode: Low Power (Used for Broadcast TV/Blogs/Music Videos/K-Dramas/TV Series/Concerts)

* Advanced Settings > Brightness Settings:
* Brightness 63 to 100
* Contrast 96 \[accurate white level\]
* Black Level 50
* Dynamic Contrast OFF
* Dynamic Brightness OFF
* Black Stretch OFF
* Micro Contrast OFF
* Gamma 2.2 OR 0
* Advanced Settings > Color:
* Color Saturation 50
* Tint 50
* Dynamic Color ON
* Color Temperature -1
* Advanced Settings > Clarity:
* Sharpness 4
* Digital NR OFF
* Noise Reduction OFF
* Gradation Clear OFF
* Advanced Settings > Motion:
* Motion Clarity OFF
* Blur Reduction 0
* Judder Reduction 0
* Natural Cinema OFF
* Advanced Settings > Expert Calibration
* White Balance Settings OFF
* Color Space AUTO

Picture Mode: Movie \[Used for Movies\]

* Advanced Settings > Brightness Settings:
* Brightness 68 to 100
* Contrast 96 \[accurate white level\]
* Black Level 50
* Dynamic Contrast OFF
* Black Stretch OFF
* Dynamic Brightness OFF
* Micro Contrast OFF
* Gamma 2.4 or 2 \[BT.1886\]
* Advanced Settings > Color:
* Color Saturation 50
* Tint 50
* Dynamic Color OFF
* Color Temperature Warm -5
* Advanced Settings > Clarity:
* Sharpness 4
* Digital NR OFF
* Noise Reduction OFF
* Gradation Clear OFF
* Advanced Settings > Motion:
* Motion Clarity OFF
* Blur Reduction 0
* Judder Reduction 0
* Natural Cinema OFF
* Advanced Settings > Expert Calibration
* White Balance Settings Off
* Color Space AUTO

Picture Mode: Sports (Used for Sports Content)

* Advanced Settings > Brightness Settings:
* Brightness 63 to 100
* Contrast 96 \[accurate white level\]
* Black Level 50
* Dynamic Contrast OFF
* Black Stretch OFF
* Dynamic Brightness OFF
* Micro Contrast OFF
* Gamma 2.2 OR 0
* Advanced Settings > Color:
* Color Saturation 60
* Tint 50
* Dynamic Color ON
* Color Temperature -1
* Advanced Settings > Clarity:
* Sharpness 4
* Digital NR OFF
* Noise Reduction OFF
* Gradation Clear OFF
* Advanced Settings > Motion:
* Motion Clarity OFF
* Blur Reduction 0
* Judder Reduction 0
* Natural Cinema OFF
* Advanced Settings > Expert Calibration
* White Balance Settings OFF
* Color Space AUTO

Picture Mode: Game (Used for Games)

* Advanced Settings > Brightness Settings:
* Brightness 63 to 100
* Contrast 96 \[accurate white level\]
* Black Level 50
* Dynamic Contrast OFF
* Dynamic Brightness OFF
* Black Stretch OFF
* Micro Contrast OFF
* Gamma 2.2 OR 0
* Advanced Settings > Color:
* Color Saturation 50
* Tint 50
* Dynamic Color OFF
* Color Temperature -1
* Advanced Settings > Clarity:
* Sharpness 4
* Digital NR OFF
* Noise Reduction OFF
* Gradation Clear OFF
* Advanced Settings > Motion:
* Motion Clarity OFF
* Blur Reduction 0
* Judder Reduction 0
* Natural Cinema OFF
* Advanced Settings > Expert Calibration
* White Balance Settings OFF
* Color Space AUTO
Reče mi neki momak da moj tv ima "Motion clarity pro", prema specifikacijama. Znaš li išta o tome, možda je tu "kvaka" što nemam Motion u opcijama?
 
Reče mi neki momak da moj tv ima "Motion clarity pro", prema specifikacijama. Znaš li išta o tome, možda je tu "kvaka" što nemam Motion u opcijama?
Cudno mi je da nema te opcije. Na zalost zadnje dve - tri godine sam bio u kupovini TCL ali C serije. Pa ti ne mogu pomoci za tvoj model. Ali evo procitaj ovde mozda nadjes na nesto sto ti moze pomoci:
 
@reLo Gde si kupio P631? Ako je tv kupljen online a nije proslo 14 dana vrati TV ( ugovor zakljucen na daljinu - zakon o zastiti potrosaca). Jednostavno ako nisi zadovoljan tv-om imas pravo na povracaj novca ili doplati ako si u mogucnosti za C635, C735 (modeli iz 2022) ili C645, C745 (modeli iz 2023).
Ali ako si TV kupio u maloprodajnom objektu (radnji) TV ne mozes vratiti.
 
Prvi utisci na V098.
Sistem je sada fluidniji, brzi. Poboljsan je i upscale. Kod HD kanala nije toliko primetno poboljsanje. Ali kod SD kanala se primecuje nesto bolja slika. Konacno Dolby Vision u punom sjaju. Dolby Vision IQ sa novom opcijom u Clarity "Precision Detail" i sada sa dostupnim opcijama za motion deluje sjajno.
Koliko sam primetio nema problema sa local dimming-om. Sto se tice motion-a nisam gledao dovoljno dugo neki sadrzaj da bih doneo sud da li ima poboljsanja ili ne. Meni je i na V018 a i sada u podesavanjim motion-a Blur 1 i Judder 1.
Jedino mi updejt obrisao sve kanale. Pa je bilo potrebno ponovno skeniranje kanala.
Na zalost V098 na C805 ima problema.
IMG_07-04-2024_23-14-41_8.1.011.jpg
IMG_07-04-2024_22-25-29_8.1.011.jpg
IMG_07-04-2024_22-31-33_8.1.011.jpg
Kao sto se na slikama moze videti vide se artifekti. Ponekad i blago trepere. Ne desava se to u brzim scenama nego normalna scena krupnog kadra igraca. Zanimljivist je da je ovo vidljivo samo na kablovskoj. U fudbalskim utakmicama ( Arene - supernova, SK - iptv) lista), isto i nba na Arenama. U toku prenosa sve je normalno motion je i vise nego odlican. Ali kada prikaze igraca u krupnom planu vidi se ovo. Zanimljivost je takodje da se ovaj problem ne javlja u svakom krupnom kadru. I trebalo mi je vremena da slikam ove slike. Slican problem sam imao i na starom Samsungu isto u prenosima. Ali tada je bilo samo treperenje dresova ili sorceva jarkih boja (mislim da je neko pisao o tome ovde u nekoj temi). Ne znam u cemu moze biti problem ali sve se javilo posle ovog updejta. Ne znam u koliko se fps rade sportski prenosi jer na drugim kanalima ovog problema nema. Samo sportski. Takodje nema problema ni drugim modovima HDR, Dolby Vision.
Tako da su u V098 za 50% poboljsali Dolby Vision i HDR ali nazalost zeznuli ovo.
 
Juce sam azurirao V098 na C805, takodje gledao utakmicu ali nisam iskreno primetio ovaj problem. Gledao preko move n go aplikacije na televizoru.
Nije bas uocljivo. Samo krupan kadar. Normalno kretanje igraca. Dakle nisu brze scene. Uocljivo posle npr prekida. I nije vidljivo u svakoj sceni. Lupam mozda svaki deseti krupni kadar. Ukljucen mi motion judder i blur na po 1. Nisam se odmah setio da iskljucim sve to.
 
Hteo sam da uzmem 65c805 preko A1 uz kućni net. Na sajtu stoji cena 83000, ali to je laž! mora na rate pa ispadne 92400!!! Baš sam razočaran, a uzeo sam kućni net na probu 14 dana samo zbog toga. Jel uspeo neko da uzme neki "partnerski uređaj" bez rata, za nižu cenu?
 
Cime si razocaran? Sto te TV izadje 20 hiljada manje nego da ga kupis u radnji?
 
@reLo Gde si kupio P631? Ako je tv kupljen online a nije proslo 14 dana vrati TV ( ugovor zakljucen na daljinu - zakon o zastiti potrosaca). Jednostavno ako nisi zadovoljan tv-om imas pravo na povracaj novca ili doplati ako si u mogucnosti za C635, C735 (modeli iz 2022) ili C645, C745 (modeli iz 2023).
Ali ako si TV kupio u maloprodajnom objektu (radnji) TV ne mozes vratiti.
Kupio online, ali na stranici stoji (ekupi) da se može vratiti kroz 7 dana i to isključivo ako proizvod ne odgovara specifikaciji sa web stranice. A odgovara.
 
Hajmo reći da sam judder učinio podnošljivim, i bez opcija koje TV nudi.
Spojio sam android box, ažurirao na Android 12 i tamo podesio Content match frame rate - Non seamless. Potom sam isključio HDR u opcijama android boxa, te podesio sliku na TCL-u prema uputama a prethodne stranice. Sad je to puno bolje i mogu živjeti s ovim.
 
Pa i ne izadje ga , jer je zbog njega uzeo kućni net i to sve skupa izadje dosta više nego da ga kupi u radnji i na čekove .
Uzeo ga je na probu, znaci moze da vrati, a svakako ce morati neki net da uzme ako nema, tako da ne vidim zbog cega to menja cenu TV-a.
 
Na zalost V098 na C805 ima problema.

Kao sto se na slikama moze videti vide se artifekti. Ponekad i blago trepere. Ne desava se to u brzim scenama nego normalna scena krupnog kadra igraca. Zanimljivist je da je ovo vidljivo samo na kablovskoj. U fudbalskim utakmicama ( Arene - supernova, SK - iptv) lista), isto i nba na Arenama. U toku prenosa sve je normalno motion je i vise nego odlican. Ali kada prikaze igraca u krupnom planu vidi se ovo. Zanimljivost je takodje da se ovaj problem ne javlja u svakom krupnom kadru. I trebalo mi je vremena da slikam ove slike. Slican problem sam imao i na starom Samsungu isto u prenosima. Ali tada je bilo samo treperenje dresova ili sorceva jarkih boja (mislim da je neko pisao o tome ovde u nekoj temi). Ne znam u cemu moze biti problem ali sve se javilo posle ovog updejta. Ne znam u koliko se fps rade sportski prenosi jer na drugim kanalima ovog problema nema. Samo sportski. Takodje nema problema ni drugim modovima HDR, Dolby Vision.
Tako da su u V098 za 50% poboljsali Dolby Vision i HDR ali nazalost zeznuli ovo.
Ja sam primetio slične artefakte i na staroj i na novoj fw verziji, ali samo u prenosu Formule 1 na SK, logo televizije je tako nekako bljeskao u stranu kad se kamera pomera preko publike, znači u brzim scenama. Pretpostavio sam da je to inverted ghosting zbog previše agresivnog motion compensation procesiranja za taj panel (ne znam kako se kaže na srpskom), ali nije mi logično da se dešava na sporim scenama. Imam 55" C805.
 
Na zalost V098 na C805 ima problema.
Pogledajte prilog 437407
Pogledajte prilog 437408
Pogledajte prilog 437409
Kao sto se na slikama moze videti vide se artifekti. Ponekad i blago trepere. Ne desava se to u brzim scenama nego normalna scena krupnog kadra igraca. Zanimljivist je da je ovo vidljivo samo na kablovskoj. U fudbalskim utakmicama ( Arene - supernova, SK - iptv) lista), isto i nba na Arenama. U toku prenosa sve je normalno motion je i vise nego odlican. Ali kada prikaze igraca u krupnom planu vidi se ovo. Zanimljivost je takodje da se ovaj problem ne javlja u svakom krupnom kadru. I trebalo mi je vremena da slikam ove slike. Slican problem sam imao i na starom Samsungu isto u prenosima. Ali tada je bilo samo treperenje dresova ili sorceva jarkih boja (mislim da je neko pisao o tome ovde u nekoj temi). Ne znam u cemu moze biti problem ali sve se javilo posle ovog updejta. Ne znam u koliko se fps rade sportski prenosi jer na drugim kanalima ovog problema nema. Samo sportski. Takodje nema problema ni drugim modovima HDR, Dolby Vision.
Tako da su u V098 za 50% poboljsali Dolby Vision i HDR ali nazalost zeznuli ovo.
Juce sam azurirao V098 na C805, takodje gledao utakmicu ali nisam iskreno primetio ovaj problem. Gledao preko move n go aplikacije na televizoru.
Ja sam primetio slične artefakte i na staroj i na novoj fw verziji, ali samo u prenosu Formule 1 na SK, logo televizije je tako nekako bljeskao u stranu kad se kamera pomera preko publike, znači u brzim scenama. Pretpostavio sam da je to inverted ghosting zbog previše agresivnog motion compensation procesiranja za taj panel (ne znam kako se kaže na srpskom), ali nije mi logično da se dešava na sporim scenama. Imam 55" C805.
Iskljucio sam motion clarity (iako su Judder i Blur bili po 1) i nema vise artefakta.
 
Isplati li se uzeti sada c805
Spojio bi ga na Nvidia shield 2019 pro
Gledali bi se 4k filmovi i iptv kupljen
Kontao sam 55 incha on je u Bosni 650 eura
Isplati se. Mada ti uz C805 ne treba nikakav box. TV je itekako sposoban. Ali Shield je Shield ne bih ga ni ja stavio u stranu.
Ja preko Kodi-ja pustam 90-100 GB 4K filmove i rade ok. Izuzetak je ponekad Dolby Vision (zna da buferuje) ali to je do Kodi-ja. Modovani Kodi monsoons radi perfektno dok Omega 21.0 i ne bas.
Posle zadnjeg updejta V098 HDR je bolji a posebno Dolby Vision je odlican. Sta znam po meni C805 najpristupacniji kvalitetan mini-led na trzistu.
189080-cabdade957d1569da652818e61cf597c.jpg
 
Poslednja izmena:
@Force Ako nemas gotovinu (113k je u radnjama ne znam gde si nasao za 108k) isplati se jer je na rate. TV + net =135.600
U radnji da je ne imenujem a vidim najpovoljnija je (113k za gotovinu) ako kupujes na rate izlazi 24 x 5949= 142.776 plus mesecno odrzavanje racuna dok traje web kredit ( prvih 12 meseci ne naplacuju odrzavanje racuna ali sledecih 12 meseci naplacuju i ne znam koji je mesecni iznos tog odrzavanja). Dakle placas vise u radnji 7k + odrzavanje ali nemas net.
Treca mogucnost neki gotovinski kredit od 113k i sa kamatom to ce da izadje preko 130k. I opet nemas net.
I ja sam bio u istoj dilemi kao ti. Razmisljao sam o 55C835 isto u A1. Onda cekao da dobiju tada noviji C845. I na kraju kupio u radnji C805.
Ako imas gotovinu samo kupovina u radnji. Ako je na rate povoljnije je u A1.
 
Na zalost V098 na C805 ima problema.
Pogledajte prilog 437407
Pogledajte prilog 437408
Pogledajte prilog 437409
Kao sto se na slikama moze videti vide se artifekti. Ponekad i blago trepere. Ne desava se to u brzim scenama nego normalna scena krupnog kadra igraca. Zanimljivist je da je ovo vidljivo samo na kablovskoj. U fudbalskim utakmicama ( Arene - supernova, SK - iptv) lista), isto i nba na Arenama. U toku prenosa sve je normalno motion je i vise nego odlican. Ali kada prikaze igraca u krupnom planu vidi se ovo. Zanimljivost je takodje da se ovaj problem ne javlja u svakom krupnom kadru. I trebalo mi je vremena da slikam ove slike. Slican problem sam imao i na starom Samsungu isto u prenosima. Ali tada je bilo samo treperenje dresova ili sorceva jarkih boja (mislim da je neko pisao o tome ovde u nekoj temi). Ne znam u cemu moze biti problem ali sve se javilo posle ovog updejta. Ne znam u koliko se fps rade sportski prenosi jer na drugim kanalima ovog problema nema. Samo sportski. Takodje nema problema ni drugim modovima HDR, Dolby Vision.
Tako da su u V098 za 50% poboljsali Dolby Vision i HDR ali nazalost zeznuli ovo.
I meni je danas prebačen na V098,isto na C 805.I nemam takvih problema,sve radi odlično.Koristim Eon i Supernovu,ali preko aplikacija.A takođe još dosta aplikacija za filmove,i sve super radi..
 
Nazad
Vrh Dno