Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Jutros sam zvao pro mobi i objasnili su mi. Nije da nece da popravljaju. Oni uvoze samo delove za srpsko trziste. Ukoliko dodjes da zamenis bateriju na svom samsungu, a serijski te baterije nije isti kao serijski za nase trziste, nece ti je zameniti jer nemaju tu bateriju. Isto vazi za bilo koji deo. Ukoliko imas telefon za EU trziste a on koristi i neki deo za nase trziste i treba da zamenis taj deo, zamenice ga. Jer ga imaju na stanju, a i da nemaju mogu da ga uvezu. Glupo ili ne, sad nije vazno.

Realno vecu glupost nisu mogli da smisle.😅
 
onda ja ne znam da trazim. dajte
Gde slaba ponuda, imas ih koliko hoces. S24 je nova skoro okruglo 1000e.
^ upravo to. Pre neki dan na 40km od mene se prodavao iz mts da 2 godine garancije 1019€ što znači da bi mogao i za 990€.
Tu je problem sto ja gledam samo Beograd. Da bih mogao da odem, pogledam i licno se uverim u stanje telefona.. Ako smatrate da je neki savrsen, nemam nista protiv na PP da mi prosledite :)
 
Jes sad on ispade da lupa covek a imao oba.Zato sto sam imao slicna iskustva od ranije kada su uzdizali te kineze sa kamerama a ono vidim da je daleko od toga.
A ja pricam napamet jel tako kazes ?Doduse necu trositi reci jer kao sto vidim ko udari na Ultru odmah brisu al zato fotke SOTova pojedinih koji mere sekunde istog to ostsvljaju,dize kvalitet teme😏
 
Stock kamera na Ultri je dobra. Treba malo cackati po opcijama i videti sta od onih AI pomagala da bude upaljeno a sta ugaseno,kada se to skonta,stock kamera postaje izuzetno dobra. Kome ni to nije dovoljno,tu je Gcam koji se ubaci za 3min,i onda se izvlaci maksimum iz hardvera,i tu ko nadje manu,onda stvarno....S23U nije ni zamisljen da pravi fotke koje su realne "kako oko vidi" nego je vise cilj omladina i drustvene mreze,gde su u "modi" napucane fotke kojekakvim dodatnim postprocesingom,da sve para oči. Ali opet ponavljam,ko želi,malo čačkanja po podešavanju AI opcija oko obrade slike,i stock kamera se dovodi u red bez problema.
 
Pozdrav svima,imam S23 Ultra i pre mi je SoT bio 6-8h sad jedva predje 4h
Isto mi je sve ukljuceno kao i ranije iste aplikacije isto sve.
Jel ima neko ideju posto nista nisam radio samo je palo za bar 40%
 
Jutros sam zvao pro mobi i objasnili su mi. Nije da nece da popravljaju. Oni uvoze samo delove za srpsko trziste. Ukoliko dodjes da zamenis bateriju na svom samsungu, a serijski te baterije nije isti kao serijski za nase trziste, nece ti je zameniti jer nemaju tu bateriju. Isto vazi za bilo koji deo. Ukoliko imas telefon za EU trziste a on koristi i neki deo za nase trziste i treba da zamenis taj deo, zamenice ga. Jer ga imaju na stanju, a i da nemaju mogu da ga uvezu. Glupo ili ne, sad nije vazno.
Ja i dalje ne mogu da verujem da Samsung pravi telefone specijalno za srpsko tržište. I da se delovi u telefonima razlikuju za srpsko i evropsko tržište. Čisto sumnjam da je to u pitanju.
Hajde za kinesko ili američko ali ne verujem da Samsung stavlja drugačiji deo u telefon za srpsko i npr. mađarsko tržište
 
Pozdrav svima,imam S23 Ultra i pre mi je SoT bio 6-8h sad jedva predje 4h
Isto mi je sve ukljuceno kao i ranije iste aplikacije isto sve.
Jel ima neko ideju posto nista nisam radio samo je palo za bar 40%
Мени се то дешавало на ранијим телефонима па ми је factory reset помагао. Знам да је смор, али ако си све друго испробао и неће, пробај ово.
 
Мени се то дешавало на ранијим телефонима па ми је factory reset помагао. Знам да је смор, али ако си све друго испробао и неће, пробај ово.
Hvala i ja se premisljam da to uradim sad za vikend.Sad sam usao u recovery pa sam obrisao cache ako nece pomogne sta da radim za vikend cu da uradim factory.


Takodje jel ima neko ideju zasto mi se iz galerije brisu slike, imam dosta bitnih slika npr deteta i ne zelim da mi se brisu iz telefona.Npr ne brisu mi se slike koje ja slikam, ali koje mi stignu preko vibera posle nekog vremena mi se obrisu.
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje ne mogu da verujem da Samsung pravi telefone specijalno za srpsko tržište. I da se delovi u telefonima razlikuju za srpsko i evropsko tržište. Čisto sumnjam da je to u pitanju.
Hajde za kinesko ili američko ali ne verujem da Samsung stavlja drugačiji deo u telefon za srpsko i npr. mađarsko tržište
Ne pravi Samsung ništa posebno za naše tržište, to su isti telefoni koji se prodaju i u Mađarskoj, Hrvatskoj, Nemačkoj...to je samo glupa priča Promobija jer oni pored servisiranja ujedno rade i prodaju i naravno da neće da ohrabruju nabavku telefona preko nezvaničnih kanala. Jedino gde njihova priča pije vodu su telefoni za Azijsko i USA tržište jer su drugačije konfiguracije pa samim tim nemaju odakle da poruče takvu ploču ili antene za 5g, ali sam siguran da su baterije, displeji i usb punjenje identični za sve.
 
Hvala i ja se premisljam da to uradim sad za vikend.Sad sam usao u recovery pa sam obrisao cache ako nece pomogne sta da radim za vikend cu da uradim factory.


Takodje jel ima neko ideju zasto mi se iz galerije brisu slike, imam dosta bitnih slika npr deteta i ne zelim da mi se brisu iz telefona.Npr ne brisu mi se slike koje ja slikam, ali koje mi stignu preko vibera posle nekog vremena mi se obrisu.

Imas neki pozadinski proces zato ti skida to jest jede bateriju.To da sam brise slike u galeriji prvi put cujem,mozda postoji neka opcija u settings u galeriji povodom toga al koliko znam nema.
 
Ne pravi Samsung ništa posebno za naše tržište, to su isti telefoni koji se prodaju i u Mađarskoj, Hrvatskoj, Nemačkoj...to je samo glupa priča Promobija jer oni pored servisiranja ujedno rade i prodaju i naravno da neće da ohrabruju nabavku telefona preko nezvaničnih kanala. Jedino gde njihova priča pije vodu su telefoni za Azijsko i USA tržište jer su drugačije konfiguracije pa samim tim nemaju odakle da poruče takvu ploču ili antene za 5g, ali sam siguran da su baterije, displeji i usb punjenje identični za sve.
Upravo sam zato to i rekao
 
^ upravo to. Pre neki dan na 40km od mene se prodavao iz mts da 2 godine garancije 1019€ što znači da bi mogao i za 990€.
Sad pre neki dan poznanik pazario upravo takav tel sa garancijon iz mts-a za 1000e. Kontam taj sto je prodvao, ima firmu, dobio ga preko nekog paketa jeftinije mozda, ne treba mu i prodao.
 
Hvala i ja se premisljam da to uradim sad za vikend.Sad sam usao u recovery pa sam obrisao cache ako nece pomogne sta da radim za vikend cu da uradim factory.


Takodje jel ima neko ideju zasto mi se iz galerije brisu slike, imam dosta bitnih slika npr deteta i ne zelim da mi se brisu iz telefona.Npr ne brisu mi se slike koje ja slikam, ali koje mi stignu preko vibera posle nekog vremena mi se obrisu.
BIA? Circle?
 
Takodje jel ima neko ideju zasto mi se iz galerije brisu slike, imam dosta bitnih slika npr deteta i ne zelim da mi se brisu iz telefona.Npr ne brisu mi se slike koje ja slikam, ali koje mi stignu preko vibera posle nekog vremena mi se obrisu.
Podesi Viber backup, povezi ga sa svojim Google nalogom.
 
Sad pre neki dan poznanik pazario upravo takav tel sa garancijon iz mts-a za 1000e. Kontam taj sto je prodvao, ima firmu, dobio ga preko nekog paketa jeftinije mozda, ne treba mu i prodao.
Obično tako i završe ti telefoni na prodaji. Ili nekome gori pa pare, ode digne telefon i proda ga ispod cene.
 
Pozdrav, treba mi par savjeta prilikom kupovine s23u. Ima li neki kod da se provjeri ekran da li je mjenjan ili na neki drugi nacin da se vidi kao kod iphona ako ne postoji opcija true tone, kako se moze provjeriti kada je aktiviran/upaljen prvi put i ako imate jos nekih savjeta sta gledati recite, Lp
Samo pazi da ti ne uvale polovan kao meni (stigao kao vakum nov) ... Ovi stikeri se kupuju na Aliexpress i masovno se prepakuju telefoni po celom svetu (refurbished phones) .IMG-20240313-WA0003.jpg
 
Posle dve nedelje koriscenja ultre, da prokomentarisem bateriju.
Prelazim inace sa s22+ (exynos naravno) i ovaj SOT mi je bio nezamisliv.
Kao referenca, 4g je ukljucen od 6 jutros, pa sad u vreme pisanja posta, 17:20, konstantno.
 

Prilozi

  • SmartSelect_20240314_171358_GSam Battery Monitor.jpg
    SmartSelect_20240314_171358_GSam Battery Monitor.jpg
    113.8 KB · Pregleda: 98
 
^ Alvin je realan. Pratim ga pune dve godine,još dok nije ovako postao popularan.
Ipak na većini semplova koje je izbacio,a izbacio je mali milion primera,S24u je ipak bolja,ruku na srce.

Mene samo zanima jedna stvar. Samsung je velika kompanija,ali zaista ne treba toliko da odvajaju S24u od S23u.
Uhd snimanje,pri 60 fps-a S24u dozvoljava menjanje objektiva,dok S23u to ne dozvoljava. Samo neka mi neko pametan kaže da 8 gen2 to ne može da izvede.
Ovakva politika Samsunga i degradacija po ovom pitanju,i još po nekom,odbija me da koristim njihove uređaje.
Čekam One UI 6.1 i ako to ne omoguće da snimam UHD 60fps-a i menjam tele foto sočiva,odoh ja na jabuku
 
^ Alvin je realan. Pratim ga pune dve godine,još dok nije ovako postao popularan.
Ipak na većini semplova koje je izbacio,a izbacio je mali milion primera,S24u je ipak bolja,ruku na srce.

Mene samo zanima jedna stvar. Samsung je velika kompanija,ali zaista ne treba toliko da odvajaju S24u od S23u.
Uhd snimanje,pri 60 fps-a S24u dozvoljava menjanje objektiva,dok S23u to ne dozvoljava. Samo neka mi neko pametan kaže da 8 gen2 to ne može da izvede.
Ovakva politika Samsunga i degradacija po ovom pitanju,i još po nekom,odbija me da koristim njihove uređaje.
Čekam One UI 6.1 i ako to ne omoguće da snimam UHD 60fps-a i menjam tele foto sočiva,odoh ja na jabuku
Dobar je Alvin. Realan je, em sam kupuje stvari em je jedan od retkih koji zapravo koristi uređaje o kojima piše i uporedo ih drnda mesecima.
svi ostali dobiju telefone, snime video za 3 sata, pročitaju specke i to je to.

A Samsung to radi jer su udarili u zid.
nema više inovacija, ispipavanja pulsa korisnicima i konkurenciji.
sve se svodi na recikliranje prethodnih telefona, postali su Apple Android sveta.

nije problem što su noviji telefoni bolji, naravno i treba da budu bolji, ali je sramota kad je nov telefon lošiji od prethodnog.

ne sme da se desi situacija gde će s23u da pravi bolje fotke ili snimke u odnosu na 24, još gore što je to 50:50 situacija.

a za jabuku ne znam šta bih ti rekao, ne bih ga prstom pipnuo, kamoli kupio i koristio 🤣
 
Bojim se da pomislim da će uskoro nadogradnja na 6.1, pa da brzo da naprave da 24 ipak bude bolji od 23. 🥴 Ne bi im bio prvi put 😂
 
^ Alvin je realan. Pratim ga pune dve godine,još dok nije ovako postao popularan.
Ipak na većini semplova koje je izbacio,a izbacio je mali milion primera,S24u je ipak bolja,ruku na srce.

Mene samo zanima jedna stvar. Samsung je velika kompanija,ali zaista ne treba toliko da odvajaju S24u od S23u.
Uhd snimanje,pri 60 fps-a S24u dozvoljava menjanje objektiva,dok S23u to ne dozvoljava. Samo neka mi neko pametan kaže da 8 gen2 to ne može da izvede.
Ovakva politika Samsunga i degradacija po ovom pitanju,i još po nekom,odbija me da koristim njihove uređaje.
Čekam One UI 6.1 i ako to ne omoguće da snimam UHD 60fps-a i menjam tele foto sočiva,odoh ja na jabuku

To moze i gen 1 da izvede realno na s22 ultra al ne daju vidis to sam pisao skoro dali ce dati.Mozda dodje sa a15.😅
 
Biće menjanje kamera u 4k 60fps na oneui 6.1
 
Podesi Viber backup, povezi ga sa svojim Google nalogom.
Sve to uradio, uradio factory reset.Uradio restore sa Samsung cloud i sve iste postavke.Znaci sve mi je ukljuceno ceo dan NFC,bt,lokacija, povezivanje sa smart satom,lokacija isto sve ko pre...Pre mi je guralo 2h Sot na 50% baterije...Evo sad sam upravo na 50% i izguralo mi 3:37 Sot...Tako da soliidna razlika samo za factory reset.Necu cesto raditi,ali bar 1 posle nekog velikog update.Npr sad cu opet kad bude 6.1
 
Dobiše deca po S23, pa bih zamolio za info/linkove u vezi zaštite ekrana (hydrogel, staklo), ali da otisak radi dobro. Može KP, Aliexpress... Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno