Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Nemoj da menjas original ekran zato što je izgreban.

Kada staviš kineski ekran biće ti žao što nemaš više onaj izgreban
Ima servisera koji menjaju samo staklo, nisam siguran da li je moguće na svim modelima ali ja bih razmotrio tu opciju
 
Može li neko da mi preporuci neke prodavnice koje prodaju kopije lego kockica? Konkretno trazim neki jednostavniji titanic ili neki drugi brod za klinca.

Nasao sam jedan od oko 1800 delova, ali su kocke sitnije nego lego, nije kompatibilan. Mozda je cak bila i tema na forumu, ali ne mogu da nadje.
 
Može li neko da mi preporuci neke prodavnice koje prodaju kopije lego kockica? Konkretno trazim neki jednostavniji titanic ili neki drugi brod za klinca.

Nasao sam jedan od oko 1800 delova, ali su kocke sitnije nego lego, nije kompatibilan. Mozda je cak bila i tema na forumu, ali ne mogu da nadje.
pratim, isto i mene interesuje!
 
@DjoleMC
pogledaj u Jumbu, pre par godina sam uzimao neki autobus, veličinom odgovaraju pravim Lego kockama. Naravno lošija izrada i teže uklapanje, ali na kraju ispalo OK.
 
Da li neko može da preporuči dobre led H7 sijalice?Gledam po AliExpressu sve neke za maglu i u komentarima se žale da ne daju dovoljno svetla.
 
Koliko se maksimalno moze skupiti coin-a od onog dnevnog cekiranja?
Malopre sam se cekrao, nisam bas obratio paznju koliko sam imao pre cekiranja, i trenutno sam na 1400 coin-a tj. $14.00. Nemoguce da se bas u cent poklopilo, pa mi je palo na pamet da je mozda ogranicenje na max 1400 coina?
 
Koliko se maksimalno moze skupiti coin-a od onog dnevnog cekiranja?
Malopre sam se cekrao, nisam bas obratio paznju koliko sam imao pre cekiranja, i trenutno sam na 1400 coin-a tj. $14.00. Nemoguce da se bas u cent poklopilo, pa mi je palo na pamet da je mozda ogranicenje na max 1400 coina?
Nije ogranicenje, ja imam preko 3.000, a imao sam ranije i preko 7k.
 
Ok, hvala. Onda mora da se bas poklopilo u cent tj. poravnalo se na 1400.
 
Ja sam razmisljao... jel' postoji neka open-source python scripta ili sta vec, da se svaki dan loguje i checkira, da ne moram ja da mislim o tome?
Mislim, nemoguce da toliko dugo nisi zaboravio da se checkiras, i pao na 20, 30, pa onda na 40 coins/day?
Ili je to od igranja nekih (kako cujem) AliEx igrica na mobilnom?
 
Pre su Coini imali smisla , sada su skoro bezvredni.
I sve igre posle prvog kruga gube smisao
- trenutno i GoGo Match i Merge Boss
 
Nisu novcici za bacanje, samo cim se skupi par hiljada vise nije nuzno da se apsolutno svaki dan ulazi u aplikaciju, ne treba robovati tome.
 
@sasa022
Ne znam, nisam narucivao nista prethodnih godina (sve do Novembra 2023. kada sam se ponovo registrovao). Verovatno ste, pretpostavljam, pomocu coin-a kupovali vecinu 'skupljih' predmeta za dzabe, tipa spustis cenu sa $50 na $10-15 pomocu coin-a.

Meni su coiini pre 10-ak dana za predmet koji je kostao $54 spustlli cenu za oko $2. Nije mnogo, ali... ipak sam ih iskoristio. Uz dodatni kupon od $3 cena je na kraju bila $49. Mozda nije mnogo ali $2 'ovde', $2 'onde', pa se ustedi za narucivanje neke druge stvarcice.

Opet, zavisi i koliki procenat spustanja cene pomocu coina je prodavac dozvolio. Koliko vidim, po default-u je ili 2% ili 5%. Nekad daju 7%, nekada 10%.

@Lanikor
Ja mislim, tj. siguran sam, da ljudi koriste skripte za dnevno checkiranje na AliEx-u bas iz razloga da se ne robuje tome.
 
Ne radi to tako, Coini su cesto zamka da mislis da stedis nesto a zapravo platis vise nego kroz SuperDeals.

Sa druge strane, cesto kroz Coins mozes da nabodes popust koji je u nekoj meri bolji nego SuperDeals ali je sve to situaciono.

Zatim postoje "lazni" popusti, cesto ih Ali izbaci stepenasto i kad mislis da ne moze nize, oni spuste za jos dolar dva a ponekad naleti sulud popust gde se neka cena pojavi na par minuta ili par sati pa se vrati na "lazni" popust.

Zato se prate cene toga sto kupujes i gledas da pogodis cenu sto nize dnu kroz Coins, SuperDeals, kupone itd.

I ne, ne mogu da objasnim kako da se to prepozna, pratite cene.
 
Sve sto si napisao razumem, i znam. :) Npr. do pre 30-ak minuta samo opet imao ponudu za onaj Razer Deathadder Essential mis za $12.87 koliko sam ga platio pre mesec dana. Prethodni sam u Novembru narucio za nesto vise novca, tako da imam 2 komada. Jedan upravo koristim, jedan u rezervi. Poenta je da nisam hteo da narucujem i treci mis iako je cena bila povljna. I dok sam ovde kuckao poruke, refresh-ujem glavnu AliEx stranicu, i eto njega na $16.96. A pre pada na $12.87 bio nesto oko $13.45.

Elem, sve linkove proizvoda koji me zanima proverim kroz razne vrednosti sourceType-a.


btw. Jel' 40 coina za dnevno checkiranje 'default' ili ce se mozda povecati ako mi niz bude duzi (tj. posle odredjenog broja uzastopnog checkiranja)?
 
btw. Jel' 40 coina za dnevno checkiranje 'default' ili ce se mozda povecati ako mi niz bude duzi (tj. posle odredjenog broja uzastopnog checkiranja)?
Možeš da vidiš u aplikaciji kad klikneš na coins. Petog dana se povećava na maksimalnih 70. Ja imam malo preko 28 hiljada, ali svakako nisam nešto uštedeo. Kao što je rečeno gore, superdeals je bolja opcija.
 
Ok, hvala. Znaci za mene koji ne zeli da instalira AliEx na telefonu, max je 40 coina dnevno. Oh well.

Sto se SuperDeals-a tice, on moze biti bojla opcija ako se predmet koji zelis da kupis nalazi u okviru SuperDeals kampanje.
Medjutim kada ti treba nesto sto nije na SuperDeals-u, pa... tu SuperDeals otpada kao opcija.
 
Sve sto si napisao razumem, i znam. :) Npr. do pre 30-ak minuta samo opet imao ponudu za onaj Razer Deathadder Essential mis za $12.87 koliko sam ga platio pre mesec dana. Prethodni sam u Novembru narucio za nesto vise novca, tako da imam 2 komada. Jedan upravo koristim, jedan u rezervi. Poenta je da nisam hteo da narucujem i treci mis iako je cena bila povljna. I dok sam ovde kuckao poruke, refresh-ujem glavnu AliEx stranicu, i eto njega na $16.96. A pre pada na $12.87 bio nesto oko $13.45.

Elem, sve linkove proizvoda koji me zanima proverim kroz razne vrednosti sourceType-a.


btw. Jel' 40 coina za dnevno checkiranje 'default' ili ce se mozda povecati ako mi niz bude duzi (tj. posle odredjenog broja uzastopnog checkiranja)?
Meni bio na 15 minuta za 11.85$ i na kraju dok sam odlučio uzeti prebacilo na 16
 
Zna li neko preko koje cifre ukupno na Pick 3 and save opciji se dobija LA... opcija slanja ?
 
I tu treba biti obazriv, naruci se recimo 7,8 proizvoda, oni sve naguraju u istu kesu i onda moze biti i povecih dimenzija, sto ce reci upadljivo carini...bolje ici 3 po 3, sa par dana razmaka.
 
Da li da kupujem kalaj za lemljenje sa Alija i koji?
Ako da, na šta da obratim pažnju?
 
Ja sam ubo onaj Xiaomi elektricni set za 2000 dinara (cekam da stigne sledece nedelje, bar se tako nadam) , sada ga nema ispod 2800 mislim. Nego ima li neke sanse da se izbrisu notifikacije za te igrice u aplikaciji. Ne igram ih, a uvek kad udjem u aplikaciju imam 2-3 notifikacije za te igrice. Moze li se to nekako zabraniti?
 
@SuperStarr
Da li si ikada lemio?
Za staru vodovodnu instalaciju sa olovnim cevima odlični su "kalaji" iz Kine, postoje žice za lemljenje sa 1, 3, 5 kanala ispunjebih fluksom i nekakovom mešavinom Sn i Pb ili pak sa bezolovnim sadržajem.
 
Vrh Dno