Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Nisam dugo kupovao dva proizvoda od jednog prodavca i sada vidim da naplate dve postarine za jedan proizvod. Da li je to tako oduvek bilo ili ima resenje za to?
Screenshot_2024-02-25-08-24-17-781_com.alibaba.aliexpresshd.jpgScreenshot_2024-02-25-08-24-08-604_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
 
Poštarina se naplaćuje po težini i nemoguće je zaobići. Što više komada za svaki sledeći komad je nešta minimalno niža do odredjenog broja komada kada predje odredjenu težinu leti u nebesa gde je neisplativo kupovati.
 
Narucis odvojeno ako postarine nema za 1 komad necega.

I onda oni cesto magicno spakuju obe stvari u istu posiljku i nema postarine.

Nije uvek do tezine jer oni cesto zloupotrebljavaju postarinu da nesto naplate vise a podmetnu neku super jeftinu cenu za proizvod.
 
i mene zanima to :) Dal to radi? Ima li neke igrice za devojcice od 6 god?
 
Ja uzeo sa tog linka verziju sa 4 džojstika, 1 od ta 4 nije radio lepo ali mi refundirali 8$.. Osim toga radi super, zanimljiva stvar.. Naravno sve to možete i na PC-u da skinete emulatore i povežete na TV, ali ako vam se ne razvlače kablovi i cimanje vam je skidati emulatore i igre, onda preporuka za ovo

Evo primer jedne igre



/edit @virke sigurno ima da se nadje nesto za svačiji uzrast
 
Koji punjac za Redmi Note 10s? Znaci samo da puni mob ne treba mi za laptop itd. Kabl videh na prethodnoj strani.
Da li je neko narucivao pecate? Uradio bi svoj pecat da ispecatiram knjige koje imam jer ih imam dosta pa da znaju ljudi da mi vrate a ne da ih jurim.
 
@Moca

Posto 10S podrzava Mi Turbo punjenje na 33W ( 11V-3A ) ,
trazi ili original Xiaomi ili neki GaN 33W ili jaci koji
ima PPS protokol ( Programmable Power Supply Fast Charging )
ili uzmi univerzalni GaN 65W ( sa njima ide 18-27W )
 
Je l neko kupovao one splitere za telefone, tablete i sl. za istovremeno i punjenje i prenos podataka?
 
Može jedno početničko pitanje ? Ovo samporčitao ali mi nije savim jasno

Kod Raiffeisen banke imam Visa Electron debitnu karticu i račune na RSD, CDN i Euro i DinaCard koja je samo u dinarima. Da li može sa njima da se kupuje?
 
Misliš na usb-c hub? Da, rade posao i ima ih povoljnih.
Da preko jednog usb-c porta u isto vreme i punim tablet a i koristim fleš memoriju (usb otg). Pa me zanima koliko je to stvarno pouzdano, ne bih da nešto spržim, jer ne znam nikog da je to koristio.

Ovako nešto:

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€5.69 25%OFF | USB C OTG Cable Phone Adapter 2 in 1 Type C to USB A Adapter with PD Charging Port for Samsung Huawei Xiaomi Phone Laptop Tablet
 
@CountMike
Dinu zaboravi a Visu kod nas za plaćanja obračunavaju u eurima. Osnovna cena na AE je $ a na tebi je izbor valute ali od CAD beži jer je bio i ostao nepovoljan kurs. Otvori neki račun samo za online kupovine jer sigurno je samo ono što je osigurano :D. Lako odleprša novac i najsigurnije je koliko ima na računu troši se. Ja sam u Poštanskoj štedionici i kad zatreba novaca za plaćanje na AE trknem i uplatim, ne mešam račune. Imaš u temi kartice za online plaćanja.
 
Plastično kućište bi bilo mana kada ne bio koštala 125 evra nego preko 200.
Ubuntu radi fenomenalno, Windows 11 je često na 100% opterećenja ali radi okej.
Ne znam čime da izmerim potrošnju softverski, neka ideja?

Cutesliving Store
Jesi probao Atlas Os? Ja ga koristim na gomili starih mašina i laptopova, skida broj servisa sa 150+ na 80ak. Mislim da bi bio idealan za ovakvu masinicu
 
@CountMike
Već si prevazišao početnička pitanja :ROFLMAO:
Pa nisam nikada još ništa kupovao, uvek sam imao nekog drugog da to uradi.
Meni penzija stiže u CAD pa zato i imam taj račun. Ja sano prebacim na dinarski neku svotu dovoljnu za tranutnu kupovinu. plaćanje računa ili trošenje kartice.
 
Poslednja izmena:
Jel imate preporuku za neki jeftin usb switch, da mogu jednu tastaturu da povezem na komp i laptop, i da jednostavno prebacujem. Treba da ima i usb kablove...
 
Može jedno početničko pitanje ? Ovo samporčitao ali mi nije savim jasno

Kod Raiffeisen banke imam Visa Electron debitnu karticu i račune na RSD, CDN i Euro i DinaCard koja je samo u dinarima. Da li može sa njima da se kupuje?
Kod komercijalne banke podnesi zahtev za visa karticu.Ne plaća se održavanje računa samo 500 din za izradu kartice (barem je toliko bilo).Uplatiš koliko hoćeš na račun što reče Mali Perica.
 
Sad zavisi koji je auto... Meni su se najbolje pokazali oni koji se kače na ventilaciju i sa oni gravitacionim "senzorom", tj. da odmah stegne telefon kad ga spustiš u držač.

Ovako neki


Mada me nervira što zvecka kad je prazan.😁

P.S. Ne koristim ovaj vakuum, već taj dodatak desno.
 
Može jedno početničko pitanje ? Ovo samporčitao ali mi nije savim jasno

Kod Raiffeisen banke imam Visa Electron debitnu karticu i račune na RSD, CDN i Euro i DinaCard koja je samo u dinarima. Da li može sa njima da se kupuje?
Evo vidi koliko naplate
 

Prilozi

  • Screenshot_20240225-233314_Moja mBanka.jpg
    Screenshot_20240225-233314_Moja mBanka.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 65
  • Screenshot_20240225-233455_Moja mBanka.jpg
    Screenshot_20240225-233455_Moja mBanka.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 65
Nazad
Vrh Dno