Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Nekada se sve pravilo kvalitetno a danas se pravi nekvalitetno. Jednostavno je doslo vrijeme brze proizvodnje, jeftinih proizvoda koji po cijenu jeftinoce ne traju predugo da bi se opet brzo ali jeftino mijenjali....

Primjer, komsija ima staru on off FROZZINI klimu koja je stara skoro 20 godina. Nikada servisirana, otpala zastita za ventilator prije nekoliko godina, nije znao da se ciste filteri dok mu ja nisam rekao prije 2 godine.... Ta klima i dan danas hladi kao luda. Kladim se da je kvalitetnija od bilo kojeg daikina danas sastavljenog....

Isto ce vam reci i majtori za auta, danasnji mercedes 2024 god se ne moze poredititi sa kvalitetom auta od prije 20 godina itd....

Tako da ne kažem da treba kupovati najjeftinije i da ovo sad treba bukvalno shvatati ali definitivno kod nekih stvari danas nema smisla kupovati troduplo skuplje ako ima nesto solidno za 3 puta manje pare, baš zbog tog upitnog kvaliteta kojeg više nema....
 
Ne
treba kupovati ni najskuplje,ni najjeftinije.Ali ja se jos uvek vodim logikom koliko para toliko muzike.
 
Mislim da treba da se otvori tema za
Gree vs Daikin (ili sve ostalo)
Round 2 Fight !

😂😂😂
Ja stavljam tacku na ovu temu. Malo smo se zezali sto nije na odmet. Ne valja covek da stvari i predmete idealizuje i dozivljava licno bilo sta vezano za njih..
 
Pozdrav svima,
u potrazi sam za novom klimom, koja će zameniti Mideu on/off iz 2006, koju ću prebaciti najverovatniej u spavaću sobu, za rashlađivanje tokom leta (stan je orijentisan na JZ stranu). S obzirom na to, da unutrašnja jedinica stoji iznad trpezarijskog stola, i hladi cca 40 m2, a da se uz pomoć stare klime rashlađivao i dobar deo hodnika, mislio sam da uzmem Midea Breezeless 12.000 model (da ne udara led u glavu :) ). Budžet mi je oko 70k. Ima li nešto bolje/povoljnije u tom rangu?
 
Upravo sam to i napisao, ako je isti vlasnik, sto ne stavi softver od Daikina u Gree, očigledno ima razlike. To nisu iste klime. Nisam ni ja rekao da je Amber loš, ali nije za moje potrebe, i on ne ide ispod 400-500w. Na onome sto si objavio pise da saradjuju.
Nebih se slozio sa tobom..Meni Amber u toku noci trosi izmedju.200-300w.set 22 fan4
 

Prilozi

  • Screenshot_20240220_004248.jpg
    Screenshot_20240220_004248.jpg
    37.4 KB · Pregleda: 56
@igor84
Amber comfort spusta na 190w.
Ima grejac tacne. Jako lepo i tiho radi. Sad ce da me napljuju ali mislim da je bolja klima od tog tvog ulaznog daikina..
Bez ljutnje.
 
Krivo mi je samo sto u legalnoj ponudi barem na jugu Srbije nema u ponudi komfort 9-ka...
 
pa....
e pa različiti smo vidiš

ja sam uvek spreman da platim sluplje SONY, BMW, Daikin .... od sličnih brendova
ne kažem da se uvek isplati uloženo / dobijeno
ali meni ovo ima smisla što radim
Naravno da smo razliciti, ako tako radimo znaci da nam mozganje nije potrebno, udjes u radnju za bilo sta sto treba da se kupi i kazes daj mi najskuplje to je to. Kupovina zavrsena. 👍
Moze i tako nije lose.
 
Moze, ali nije ni sve dobro iako je skupo. Tako da....
 
A gde je avantura kupovine, kao kad kupis polovan auto pa ga stalno nesto cackas. Tako sam ja sa klimom, da imam sta da popravljam i razvijam nove tehnike, do sada sam popravljao kotao na pelet, a posle garancije i voxica. 😂
 
Meni Daikin FTXF35D potrošio 3400 dinara u 45m2 na 25°c, autofan. Ziveo Daikin, Japanci i Kinezi. Baš me briga čiji je bitno da greje kako sam zamislio, čak i bolje. 🙂 Mislio sam na Amber Premium kada sam rekao da ne moze nisko da modulira. Comfort može nisko ali ga ne vidim u prodaji.
 
Pozdrav ljudi. Već neko vreme planiram da kupim Midea Breezeless. Vidim na više mesta po specifikacijama da može da spusti modulaciju grejanja na 120w.
Što se tiče hlađenja, iskustva ljudi kažu da jako nisko modulira, a mene interesuje grejanje, da li je ovo ipak marketing i fabrika piše kako ona hoće, ili može da spusti ako ne ovoliko makar na 200w, možda 😃
Želeo bih da vidim iskustva ljudi na grejanju 😃
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-20-19-23-11-556_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-20-19-23-11-556_com.android.chrome.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 39
Imaš temu baš za konkretnu klimu što tamo ne pitaš? Drugo, ništa ti ne znači koliko nisko modulira ako ti je prostor neizolovan sa lošom stolarijom ili velika kubikaža prostora jer tada ona nikad neće modulirati sa 120w. Iskren da budem čisto sumnjam da može na toliko.
 
Evo šta piše tamo:Ja sam zadovoljan sa Midea brezeless, fino radi, nije bucna, par DF odradi dnevno, po 2-3 min, potrosnja je tu oko 300w/h, sobica je topla, vrh. Jos ljeto da se isproba brezeless mod i to je to. Mjesecno oko 10-15e za klimu i grijanje, citav dan rad iste, meni je to sasvim ok. Vidim neke klime moduliraju po 150-200w, sve razlika u par eura mjesecno, ali kostaju papreno. Meni je ovo sasvim okej. 18m2 greje. Defrostove radi i kada je napolju plus. Mrzi te da čitaš.
 
Sve sam ja to pročitao, ovde ima više članova i možda neko želi da podeli svoje iskustvo
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-02-20 at 20-34-36 e8764c53-97b5-46e9-92bc-3b08c69f3376.png
    Screenshot 2024-02-20 at 20-34-36 e8764c53-97b5-46e9-92bc-3b08c69f3376.png
    11.5 KB · Pregleda: 36
I ne zaboravi na smanjenu potrosnju u odnosu na proslu godinu i bonus na povecanje nize potrosnje! Moj racun za struju od 555kWh je 3800din! :ninja::giggle:
 
Veća mi je potrošnja ove godine za 163%
Kolko si potrošio tako si se i ogrejao čim imas veću potrošnju u novembru u odnosu na decembar i januar.
U novembru sam grejao grejalicama. Tada sam ugradio klimu krajem meseca. A u januaru sam bio odsutan 8 dana pa nisam grejao.
Covek je sigurno manje potrosio skupu struju nego ti ;)

ili neki dobar magnet u skupu :LOL:
Verovatno imam više jeftinu. Ma klima je vrh. Koliko li pa troši zsx serija. Ona mi bila preskupa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno