Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

0.5c kod mene trenutno, nije bas prijatno kad otvorim, a moram, tako da, videcemo. Danju je skroz ok, sve preko 5c meni je ok, sto se vetrenja tice :)
Kako nemaju do 8 marta, da ne idem po kisi po cvece. Isao bi i po da grad pada, ko te pita :D
 
Poslednja izmena:
Ja bi ti predložio da nađeš ili kupiš uticnicu koja meri potrošnju pa isprati kako klima troši i radi. Npr. Moja mitsubishi srk35zs-wf više troši kada je fan podešen na auto i ako zadam 23,24 u prostoriji od 40m2 je hladnjikavo(ipak je veća proatorija). Kad stavim fan na 4 ili 5 i stavim temp na 22 u prostoriji je odlično i manja je potrošnja. Zato sam ti rekao da pojačaš duvanje. Što je jače duvanje u prostoriji je ravnomernija temp. Tako radi moja a ti istestiraj tvoju.
 
Pozdrav drustvo, potrebna mi je pomoc, ocigledno.
Krenuo sam od novembra da se grejem na 2 klime,
HISENSE Energy SE 12K - KA35XR0EG Inverter klima uređaj u dnevnoj sobi i
TESLA TM36AF21-1232IAW Inverter klima uređaj u spavacoj.

Racuni:
Novembar 7k (700KWh)
Decembar 16k (1200KWh)
Januar 20k (1500KWh)

Kako smanjiti potrosnju?

Kuca je u pitanju, izolovana, stolarija drvo, u solidnom stanju. Kuca generalno ne previse osuncana, ne dolazi previse toplote spolja.

Sta sam radio do sad, u spavacoj sobi drzao Teslu na 19-20 stepeni, brzina na auto, celi dan isto, a Hisense u dnevnoj uvece podesim na 19-20, auto, a preko dana vise, 22,3,4, isto auto, zavisi od dana.

Generalno, u kuci je okej temperatura, ne previse toplo. I jednoj i drugoj klimi sam drzao opciju Ifeel upaljenu.

Da li imate neki savet kako optimizovati potrosnju i smanjiti racune?
Ako sam nesto propustio, recite da dodam... Hvala unapred svima na odgovorima!
 
Hvala na odgovorima, cenim izdvojeno vreme. :)

Da dodam par stvari, izmedju ostalog i vrlo lose nacrtanu skicu, ali prepoznacete (valjda) osnovne stvari.

U startu sam bio protiv peci zbog svog tog cimanja oko spremanja drva, te obali, te izvuci, te skrati, te istruzi, te preteraj, te iscepaj, te spakuj...i zato je izbor pao na klimu. Ipak, ocigledno je da su toplotni gubitci veliki, potrosnja od 600-800kw nije normalna zbog grejanje jedne prostorije od nepunih 25 kvadrata.

Da, budzet mi je ogranicen, zato je moja ideja da pred sledecu zimu ubacim pec i koja bi zagrevala sve prostorije, a ova klima uz jos jednu dogrevale po potrebi kad su minusi. I da tako izguram dve sezone, jer je po meni opet bolje tako jer bi po trenutnoj situaciji sa potrosnjom, bacao na struju svaki mesec po 25-30k, ovako bolje da ostanem na nizoj cifri i malo se mucim sa drvima, a da te pare ostavljam sa strane i izmenjam komplet stolariju. Ogranicen sam sa sredstvima jer sam se tek uselio i ima dosta ulaganja ne samo oko toga, pa onda gledam da resavam malo po malo u hodu.

Nazalost, situacija je takva da mi nista ne ide u prilog, stolarija je ocaj, na prvom spratu niko ne zivi i ne greje se sto bi bar malo dodatno uticalo da pod kod mene ne bude hladan kao led, stepeniste izmedju prvog i drugog sprata je skoro potpuno otvoreno i samim tim "provlaci" iz prizemlja do potkrovlja...jedina pozitivna stvar je sto sam jesenas pokrio pod na potkrovlju kamenom vunom, da bar na taj nacin malo smanjim toplotne gubitke, iako je to samo pocetak.


Ribolovac je mislio na to da uzmem amber i stavim u kuhinju koja je 25kvm, a da ovu Hisense prebacim u jednu od soba(13kvm). I tako cu i uraditi, logicno je da klima veceg kapaciteta zagreva vecu prostoriju.

@igor84 imas isti ovaj model klime? Mislim, po nekim iskustvima koje sam citao pre kupovine ove klime, nije uopste veliki potrosac i trosila je ljudima u rasponu od 2000-4500 dinara.
Samo sto njima kuce nisu suplje kao meni. 😁
Skica je dobra ali je raspored malo nezgodan.
Vidim iz zadnjeg posta da je kuca nezavrsena. To je veliki problem za klime.
Dobro je sto si izolovao plafon. Tu su jako veliki gubici.
Sledeca stvar su ulazna vrata. Obavezno ih resi, to ce mnogo da pomogne. Prozore i terasna vrata predihtuj silikonskim gumama. Fantasticna, a jeftina stvar koja moze skroz da zaustavi furenje. Ima ih u tri profila i lepe se jedna na drugu jako dobro, tako da i vece zurke mozes da resis. Akrilni silikon stavi oko prozora i terasnih vrata(popunis rupe izmedju stokova i zida) i oko poklopaca roletni. Posto je drugi sprat tesko ces sam da lepis stiropor, ali ako nesto moze da se uradi povodom toga bilo bi dobro.
Proprati potrosnju sa ovim novim setovanjem klime.
Zima je skoro prosla. Imas vremena da pritegnes kucu koliko budzet dozvoljava pa ces onda da resavas grejanje. Ja bih drva izbegao po svaku cenu.
 
Pozdrav drustvo, potrebna mi je pomoc, ocigledno.
Krenuo sam od novembra da se grejem na 2 klime,
HISENSE Energy SE 12K - KA35XR0EG Inverter klima uređaj u dnevnoj sobi i
TESLA TM36AF21-1232IAW Inverter klima uređaj u spavacoj.

Racuni:
Novembar 7k (700KWh)
Decembar 16k (1200KWh)
Januar 20k (1500KWh)

Kako smanjiti potrosnju?

Kuca je u pitanju, izolovana, stolarija drvo, u solidnom stanju. Kuca generalno ne previse osuncana, ne dolazi previse toplote spolja.

Sta sam radio do sad, u spavacoj sobi drzao Teslu na 19-20 stepeni, brzina na auto, celi dan isto, a Hisense u dnevnoj uvece podesim na 19-20, auto, a preko dana vise, 22,3,4, isto auto, zavisi od dana.

Generalno, u kuci je okej temperatura, ne previse toplo. I jednoj i drugoj klimi sam drzao opciju Ifeel upaljenu.

Da li imate neki savet kako optimizovati potrosnju i smanjiti racune?
Ako sam nesto propustio, recite da dodam... Hvala unapred svima na odgovorima!
Tempersturu setuj prema sebi, a ne prema strujomeru.
Obavezno fan povecaj znacajno. Bolje ce da zagreju prostorije i pasce potrosnja. Auto fan kod kineza ne radi dobro.
 
Tempersturu setuj prema sebi, a ne prema strujomeru.
Obavezno fan povecaj znacajno. Bolje ce da zagreju prostorije i pasce potrosnja. Auto fan kod kineza ne radi dobro.
Pa znaci u dnevnoj sobi, da u toku dana drzim na 22-23 stepena, ali da brzina bude na 4-5, nesto tako?

A sto se tice spavace, je l bolja opcija da konstantno bude podeseno 19-20, sa brzinom 4-5, ili da je jednostavno gasim, pa samo uvece da ugreje nekih pola sata pred spavanje, a u toku noci je ostavljam na 18 + sleep mode?
 
Pozdrav drustvo, potrebna mi je pomoc, ocigledno.
Krenuo sam od novembra da se grejem na 2 klime,
HISENSE Energy SE 12K - KA35XR0EG Inverter klima uređaj u dnevnoj sobi i
TESLA TM36AF21-1232IAW Inverter klima uređaj u spavacoj.

Racuni:
Novembar 7k (700KWh)
Decembar 16k (1200KWh)
Januar 20k (1500KWh)

Kako smanjiti potrosnju?

Kuca je u pitanju, izolovana, stolarija drvo, u solidnom stanju. Kuca generalno ne previse osuncana, ne dolazi previse toplote spolja.

Sta sam radio do sad, u spavacoj sobi drzao Teslu na 19-20 stepeni, brzina na auto, celi dan isto, a Hisense u dnevnoj uvece podesim na 19-20, auto, a preko dana vise, 22,3,4, isto auto, zavisi od dana.

Generalno, u kuci je okej temperatura, ne previse toplo. I jednoj i drugoj klimi sam drzao opciju Ifeel upaljenu.

Da li imate neki savet kako optimizovati potrosnju i smanjiti racune?
Ako sam nesto propustio, recite da dodam... Hvala unapred svima na odgovorima!
Očigledno su i kod tebe toplotni gubici veliki, koju kvadraturu greješ tim klimama?
I ne očekuj potrošnju u kući kao što ljudi imaju u ušuškanim stanovima kroz koje možda prolaze i vertikale centralnog i ima dosta neposrednog zagrevanja od komšija i mogu da prođu samo sa par hiljada uvećanim računom.
 
Auto fan izbeci u svakom slucaju. U dnevnoj kolika vam temp. odgovara toliko setujes i fan 2-3-4. Bitno je da vam ne smeta i da bude prijatno.
U spavacoj ako je ne koristis preko dana smanjis stepen-dva, a nocu opet setujes temp. koja je prijatna za spavanje i nizak fan. Recimo ja hisense nocu drzim na fan 2 i temperatura u sobi je oko 22c. Tako je klima prilicno tiha i ne smeta.
Ne preterivati sa brzinom ventilatora, jer ce u kuci da ppstane vrlo neprijatno vrlo brzo😁
 
Očigledno su i kod tebe toplotni gubici veliki, koju kvadraturu greješ tim klimama?
I ne očekuj potrošnju u kući kao što ljudi imaju u ušuškanim stanovima kroz koje možda prolaze i vertikale centralnog i ima dosta neposrednog zagrevanja od komšija i mogu da prođu samo sa par hiljada uvećanim računom.
Ukupno, oko 56-60 kvadrata, ali su 3 razlicite prostorije u pitnaju, zato sam i uzeo Hisense za dnevnu sobu, kojom se greje dnevna i jedna mala sobica (klima bije direktno u tu malu sobicu), i jos jedna Tesla klima koja je u spavacoj sobi.

Slazem se potpuno, stan i kuca ne mogu da se porede, jednostpratna kuca je u pitanju, ne greje se ni sa jedne strane, logicno je da ce potrosnja da bude veca, to razumem. Ipak, mislim da nisam podesio bas sve kako treba, zato i trazim nacin da optimizujem ova podesavanja...
Auto fan izbeci u svakom slucaju. U dnevnoj kolika vam temp. odgovara toliko setujes i fan 2-3-4. Bitno je da vam ne smeta i da bude prijatno.
U spavacoj ako je ne koristis preko dana smanjis stepen-dva, a nocu opet setujes temp. koja je prijatna za spavanje i nizak fan. Recimo ja hisense nocu drzim na fan 2 i temperatura u sobi je oko 22c. Tako je klima prilicno tiha i ne smeta.
Ne preterivati sa brzinom ventilatora, jer ce u kuci da ppstane vrlo neprijatno vrlo brzo😁
Nista, probacu da podesim brzinu ventilatora na srednje ka jacem u toku dana, a da nocu smanjim temperaturu i smanjim brzinu.

Moja greska je ocigledno sto sam i kad je hladnije u kuci, umesto da povecam brzinu ventilatora i promenim auto rezim, ja povecavao temperaturu do maksimuma sa aktiviranom automatskom brzinom, i mislim da je to jelo potrosnju...
 
Ukupno, oko 56-60 kvadrata...

Nista, probacu da podesim brzinu ventilatora na srednje ka jacem u toku dana, a da nocu smanjim temperaturu i smanjim brzinu.

Moja greska je ocigledno sto sam i kad je hladnije u kuci, umesto da povecam brzinu ventilatora i promenim auto rezim, ja povecavao temperaturu do maksimuma sa aktiviranom automatskom brzinom, i mislim da je to jelo potrosnju...
Svakako ako si furao klimu na 30 stepeni podešenu preko dana ili max kao što kažeš to je vuklo i max struje pri takvom korišćenju.
Kod mene je klima preko dana na nekih 23 stepena fan 3, preko noći 21 stepen fan 2. Automatiku na kinezima izbegavaj...
 
@coda032 Nemam isti model ali je sve to u suštini isto. Tebi klima radi na maksimumu, po potrosnji kilovat po satu, opterećeno. Sredi stolariju i izolaciju.
@perke95 Koja je debljina izolacije? Koji si sprat? Sta je ispod a sta iznad i da li se greje? Tebi je velika potrošnja i bez klima.
 
Danas me drugar pita oko grejanja kako i sta. Zna sta imam u kuci, al ono, pita kako sam zadovoljan. Ja prezadovoljan kod mene sa Fujitsu Kmcc, dole stari roditelji, stavio sam im Llce u 20 kvm, bio je januar hladan, ni jednom nije se keva pozalila,da im je zima ( sa tatom ne govorim :) ) tako da, za Fujitsu samo preporuke od mene. Grejala bi dole i Vox Iva verovatno, al ovako je bolje, da nemam sudara sa matorim dok sam u Srbiji :)
I jesu uvoznici kakvi jesu, ali ne zivimo na Mauricijusu, ipak ovde imas 2 godine garancije, tako da, ne bezite od Fujitsu. To kazem jel za male pare ( u odnosu na druge Japance ) prelepo radi i kosta, tako da, odlucite sami.
Jbt, jos cu ispasti Fujitsu bot, jel.
 
Poslednja izmena:
Imam od skoro neku Midea forest inverter klimu 18ica, MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW, prvi put se susrecem sa tim vidom grejanja pa me zanima da li ona izbacuje istu temperaturu vazduha kada je podesena na 25 i na 30 stepeni, sve dok ne postigne tih 25 stepeni? desava mi se da ne moze da postigne uopste temperaturu, imam izolaciju 10cm, cevi su postavljene 3,5 metra i dobro izolovane, vakumiran je sistem... grejem 40m2, kada podesim temperaturu na 25 stepeni, najvise sto moze da postigne je 19 stepeni, a kada stavim temperaturu 30, dodje jedva do 20 i to je to, kako god da podesim ventilator isto je... dnevno potrosi 25kwh u skupljoj tarifi i oko 7-8kwh u jeftinoj tarifi... nesto ne stima... pritom kada podesim temperaturu na 30, pali defrost na svakih 40 minuta otprilike, a kada podesim na 25 stepeni, pali defrost na nekih sat do sat i 15 minuta... A NAPOLJU JE ovih dana bilo 10-15 stepeni... Jel ima neka caka? Meni je ovo neverovatno, ispada da mi se ne isplati... Klimu sam dobio na poklon, nova je i racun je kod osobe od koje sam je dobio. Kakve su sanse da reklamiram ako se ispostavi da je prosto klima takva, elektronika ili sta je vec u pitanju... dva majstora su mi bila, povezano je sve kako treba. tek je 10 dana koristim ali po svemu sudeci racunao sam nekih 420-450 dinara prosek potrosnje dnevno + 30% one pdv i ostale stvari sa racuna, ispada da ce me dnevno kostati 530 do 600 dinara, sto bi na mesecnom nivou samo za klimu bilo 16.430 - 18.600 dinara, a gde je tu ves masina, bojler, rerna (do sada sam za te standardne kucne uredjaje placao od 3.000 do 3.500 struju, za nekih 290-300kwh kolika mi je ranije bila mesecna potrosnja).......... hvala svima na odgovorima i savetima
 
Poslednja izmena:
Ili greješ površinu sa ogromnim toplotnim gubicima (fazon otvoreni prozori non stop), ili je klima neispravna, 25 stepeni bi trebala da dostigne, bez većih problema ako je sve ok...
 
Evo zanimljivosti. Kako je ovo moguce? Kolega mi ima Forest 12ku, greje 30tak kvadrata, na 23-24 stepena bez problema. U januaru mu je bilo odlicno, jos je u Bukovcu, mozda je za nijansu jos hladnije tamo
 
Imam od skoro neku Midea forest inverter klimu 18ica, MSAFCU-18HRFN8-QRD0GW, prvi put se susrecem sa tim vidom grejanja pa me zanima da li ona izbacuje istu temperaturu vazduha kada je podesena na 25 i na 30 stepeni, sve dok ne postigne tih 25 stepeni? desava mi se da ne moze da postigne uopste temperaturu, imam izolaciju 10cm, cevi su postavljene 3,5 metra i dobro izolovane, vakumiran je sistem... grejem 40m2, kada podesim temperaturu na 25 stepeni, najvise sto moze da postigne je 19 stepeni, a kada stavim temperaturu 30, dodje jedva do 20 i to je to, kako god da podesim ventilator isto je... dnevno potrosi 25kwh u skupljoj tarifi i oko 7-8kwh u jeftinoj tarifi... nesto ne stima... pritom kada podesim temperaturu na 30, pali defrost na svakih 40 minuta otprilike, a kada podesim na 25 stepeni, pali defrost na nekih sat do sat i 15 minuta... A NAPOLJU JE ovih dana bilo 10-15 stepeni... Jel ima neka caka? Meni je ovo neverovatno, ispada da mi se ne isplati... Klimu sam dobio na poklon, nova je i racun je kod osobe od koje sam je dobio. Kakve su sanse da reklamiram ako se ispostavi da je prosto klima takva, elektronika ili sta je vec u pitanju... dva majstora su mi bila, povezano je sve kako treba. tek je 10 dana koristim ali po svemu sudeci racunao sam nekih 420-450 dinara prosek potrosnje dnevno + 30% one pdv i ostale stvari sa racuna, ispada da ce me dnevno kostati 530 do 600 dinara, sto bi na mesecnom nivou samo za klimu bilo 16.430 - 18.600 dinara, a gde je tu ves masina, bojler, rerna (do sada sam za te standardne kucne uredjaje placao od 3.000 do 3.500 struju, za nekih 290-300kwh kolika mi je ranije bila mesecna potrosnja).......... hvala svima na odgovorima i savetima
Da je ne isključuješ mozda u nekon periodu dana? Ako radi sve vreme, a nije ti otvoren prozor negde, reklamiraj.
 
pritom kada podesim temperaturu na 30, pali defrost na svakih 40 minuta otprilike, a kada podesim na 25 stepeni, pali defrost na nekih sat do sat i 15 minuta... A NAPOLJU JE ovih dana bilo 10-15 stepeni...
Klima je neispravna. Imao sam isti problem sa Mideom Xtreme koja je na +15 palila defrost na svakih sat, sat i po. Uspeo sam da je zamenim pa predlažem i tebi da je reklamiraš.
 
Zna li neko gde imaju da se kupe duzi cink nosaci klime 60+ cm, ali da nisu sklopivi. Ili da imaju dva srafa na zglobu?

Imam problem sa "zveketanjem" spoljne jedinice, nosac na strani kompresora se povio ka dole, pa je sumnja da je zbog tih nosaca.
 
@coda032 Nemam isti model ali je sve to u suštini isto. Tebi klima radi na maksimumu, po potrosnji kilovat po satu, opterećeno. Sredi stolariju i izolaciju.
@perke95 Koja je debljina izolacije? Koji si sprat? Sta je ispod a sta iznad i da li se greje? Tebi je velika potrošnja i bez klima.
Izolacija je 8cm, kuca, prvi i jedini sprat, na podu je laminat, iznad je tavan i planiram da po tavanu izlepim stiropor i udarim mrezicu i lepak, da dodatno ususkam i smanjim guvitke na taj nacin...
 
Pozdrav drustvo, potrebna mi je pomoc, ocigledno.
Krenuo sam od novembra da se grejem na 2 klime,
HISENSE Energy SE 12K - KA35XR0EG Inverter klima uređaj u dnevnoj sobi i
TESLA TM36AF21-1232IAW Inverter klima uređaj u spavacoj.

Racuni:
Novembar 7k (700KWh)
Decembar 16k (1200KWh)
Januar 20k (1500KWh)

Kako smanjiti potrosnju?

Kuca je u pitanju, izolovana, stolarija drvo, u solidnom stanju. Kuca generalno ne previse osuncana, ne dolazi previse toplote spolja.

Sta sam radio do sad, u spavacoj sobi drzao Teslu na 19-20 stepeni, brzina na auto, celi dan isto, a Hisense u dnevnoj uvece podesim na 19-20, auto, a preko dana vise, 22,3,4, isto auto, zavisi od dana.

Generalno, u kuci je okej temperatura, ne previse toplo. I jednoj i drugoj klimi sam drzao opciju Ifeel upaljenu.

Da li imate neki savet kako optimizovati potrosnju i smanjiti racune?
Ako sam nesto propustio, recite da dodam... Hvala unapred svima na odgovorima!
Fan ne drzi na auto nikada kod ovih klima, rucno na 3-4 crtice, eventualno u spavacoj na 2
 
Da je ne isključuješ mozda u nekon periodu dana? Ako radi sve vreme, a nije ti otvoren prozor negde, reklamiraj.
Nije iskljucena nijednom od kad je pustena u rad

Klima je neispravna. Imao sam isti problem sa Mideom Xtreme koja je na +15 palila defrost na svakih sat, sat i po. Uspeo sam da je zamenim pa predlažem i tebi da je reklamiraš.
Hvala fatza, reci mi samo sto se tice reklamacije, znam da zavisi od prodavca do prodavca, kakve su sanse da uspem da reklamiram? Neki mi kazu da moze ali tesko. Jedino da se pozovem na zakon o zastiti potrosaca
 
Hvala fatza, reci mi samo sto se tice reklamacije, znam da zavisi od prodavca do prodavca, kakve su sanse da uspem da reklamiram? Neki mi kazu da moze ali tesko. Jedino da se pozovem na zakon o zastiti potrosaca
Ne vidim zašto ne bi mogao da reklamiraš ako imaš račun i garanciju? Da li je klimu ugrađivalo ovlašćeno lice? Ako nije, onda tu gubite garanciju.
 
Ne vidim zašto ne bi mogao da reklamiraš ako imaš račun i garanciju? Da li je klimu ugrađivalo ovlašćeno lice? Ako nije, onda tu gubite garanciju.
Za racun i garanciju nije problem. Ali nije ugradjivalo ovlasceno lice. Jeste covek koji se bavi grejanjem generalno, ali nije ovlasceni servis u pitanju...

Jos jedno pitanje, da li ventilator trosi puno struje ili je u pitanju neka smesna potrosnja u poredjenju sa samim grejacem? Takodje da li grejac trosi isto struje ako je klima podesena tipa na 25 i ako je podesena na 30 stepeni, a ako klima ne uspeva da postigne ni jednu ni drugu temperaturu? I kako bi klima trebala da radi kada bi dostigla tu temperaturu, da li se ugasi u potpunosti ili se sama od sebe stisa?
 
Koliko znam po onom sto su meni rekli, u tom slucaju gubis garanciju. Klimu mora da ugradi ovlascen servis i da udari svoj pecat, sve ostalo sem toga je gubitak garancije.
 
Za racun i garanciju nije problem. Ali nije ugradjivalo ovlasceno lice. Jeste covek koji se bavi grejanjem generalno, ali nije ovlasceni servis u pitanju...

Jos jedno pitanje, da li ventilator trosi puno struje ili je u pitanju neka smesna potrosnja u poredjenju sa samim grejacem? Takodje da li grejac trosi isto struje ako je klima podesena tipa na 25 i ako je podesena na 30 stepeni, a ako klima ne uspeva da postigne ni jednu ni drugu temperaturu? I kako bi klima trebala da radi kada bi dostigla tu temperaturu, da li se ugasi u potpunosti ili se sama od sebe stisa?
Nažalost, mislim da nećete moći da ostvarite garanciju. Eventualno zovite tog čoveka koji je ugrađivao i pitajte da li ima firmu ili pečat, da vam overi garanciju.

Turbina ne troši puno struje, tako da slobodno možete da ga pojačate.

Ovo što se tiče defrosta je moguće konstrukcijska greška, ali mene je to nerviralo. Radiće vam bolje kada temperature budu niže.
 
Za racun i garanciju nije problem. Ali nije ugradjivalo ovlasceno lice. Jeste covek koji se bavi grejanjem generalno, ali nije ovlasceni servis u pitanju...

Jos jedno pitanje, da li ventilator trosi puno struje ili je u pitanju neka smesna potrosnja u poredjenju sa samim grejacem? Takodje da li grejac trosi isto struje ako je klima podesena tipa na 25 i ako je podesena na 30 stepeni, a ako klima ne uspeva da postigne ni jednu ni drugu temperaturu? I kako bi klima trebala da radi kada bi dostigla tu temperaturu, da li se ugasi u potpunosti ili se sama od sebe stisa?
Ja bi na prvim mjestu pogledao potrsonju struje same klime i izduv koliko na max moze da izbaci topline. Ako sam dobro svatio ta klima radi ali trosi puno struje i nemoze da zagrije... Recimo to je klasican primjer gubitka plina... Ili da je bas suplja kuca toliko da na ovim temp nemoze ugrijati.
 

Prilozi

  • IMG_20240222_105949.jpg
    IMG_20240222_105949.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 52
Ali nije ugradjivalo ovlasceno lice. Jeste covek koji se bavi grejanjem generalno, ali nije ovlasceni servis u pitanju...
Pozovi nekog koji ovlascen... Kazi mu koji problem imas i gledaj da mu makar gurnes neki € da mozes to da resis... Tako je jedan moj drug resio problem u vezi garancije
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno