Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti si probao da je ubaciš u Google Wallet ako se ne varam, to Mobi još uvek nije uveo.

Možeš da je dodaš samo u Play Store, pa u onom "Payment" meniju ako se tako zove, nek me ispravi neko ako grešim.
 
ako vi znate neko drugo mesto javljajte 😜Screenshot_2022-09-01-23-14-59-236_com.google.android.gms.jpg
 
istekla mi master Mobi banke a novu ne mogu da dodam :cool: . google ne prihvata Mobi kartice???
Ako hoces da placas aplikacije iz play store, dodaj karticu kao payment method u play storu (kliknes na profilnu sliku pa payments and subsvriptions pa payment methods - tu dodas novu karticu. U wallet ne mozes da dodas jer mobi ne podrzava gpay trenutno. Gpay sluzi za placanje mobilnim telefonom umesto karticom - fizicki u prodavnicama
 
ti Mene zezas? videis li sliku koju Sam stavio. to je upravo ovo sto ti pises
Screenshot_2022-09-01-23-51-36-963_com.google.android.gms.jpg
izinjavam se! I pravu su. ogromna razlika izmedju Google naloga I play stora.

Hvala 👍👍
Screenshot_2022-09-01-23-57-22-927_com.google.android.gms.jpg
 
Poslednja izmena:
juce sam 5 puta morao da popunjavam istu uplatnicu u mobi aplikaciji da uplatim nekome na racun, i nece, samo izadje loader... da ne pricam o tripovanju da li saljes 5-duplu uplatu... na kraju sam uplatio sa weba iz 2. pokusaja, krs im je usluga

koje alternative preporucujete?
 
Ja ugasio Progresiv, ostavio ovaj novi Lite bez troškova održavanja sa Dinom, a prešao na Može Ekstra u Raiffeisen.
 
Imas u temi sve

 
Avista stednju guraju polako navise tako da nije tako lose za sad.
 
Ne slusaj ih, najbolja banka na svetu. Ovi sto kukaju, stalno nesto izvoljevaju :ROFLMAO: . Sad ozbiljno, ne znam sto se ljudi toliko zale. Ja nemam s njima nikakav problem, po nekad ne radi mobilna aplikacija ali bas retko.
 
Zavisi ko sta koristi od usluga. Ja primam platu, poplacam račune, mogu na bilo kom bankomatu da podignem pare i što se toga tiče nemam nikakvih problema...
 
Sve to stoji, ali mogli bi barem GooglePay i ApplePay da ubace. Mobi banka a nema to.
Čak i jedna Halk banka ima GarminPay.
 
Nije mi jasno kako su mogli da dozvole da zaostanu za drugim bankama u mobilnom segmentu. Prva mobilna banka u Srbiji (tako se reklamiraju), a da nije među prvim bankama koje su uvele GooglePay i ApplePay i da su je druge banke prešišale u pogledu mobilnosti usluga.
 
Јел може неко стручан да појасни шта некој банци представља проблем да уведе горе споменуте услуге? Да ли је то са техничке стране превише компликовано или се своди на то да им се не да да плате тим платформама онолико колико оне траже?
 
Ne isplati im se da uvode nesto sto ce koristiti mozda do 1000 ljudi, ako i toliko.

Cela poenta tih usluga je:

  1. bezbednost
  2. ne nosi se kartica
  3. mozes da budes kul kad izvadis iPhone/provuces Apple watch i platis nesto

Sama aplikacija vec ima x fora da se zastitis tako da ostaje pod 2 i 3. Subjektivno mislim da je 3 jaci faktor ali to sam ja.
 
Па како се једној пензионерској Поштанској исплати да уведе Google pay кад знамо ко чини 90% клијената те банке?
Клијенти моби банке су махом млађи људи (под тим подразумевам 40 па на доле) и немогуће да се ту не би нашло много клијената који би користили AP и GP…
 
koje su mogucnosti moze ekstra ukratko?
Skoro sve isto kao Progresiv samo za 390 dinara plus plaćanje mobilnim preko RaiPay, ApplePay i Garmin Pay. Takođe imaju tzv. pametne bankomate gdje je moguća uplata dinara, deviza, pazara, rata kredita...
 
Imam račun u obe banke, ali nije ovaj gpay jos uvek zaživeo, može samo da se plati gde je naznačeno "gpay" , a ne kao karticom -svuda
 
Па како се једној пензионерској Поштанској исплати да уведе Google pay кад знамо ко чини 90% клијената те банке?
Клијенти моби банке су махом млађи људи (под тим подразумевам 40 па на доле) и немогуће да се ту не би нашло много клијената који би користили AP и GP…
Mobi banka je trenutno hodajuci minus i pitanje je momenta kad ce ih kupiti neka veca banka u Srbiji.

U tom momentu ne gledas da pravis dodatni minus s necim sto definitivno nece da bude brzo isplativo vec da postojeci smanjis da bi bio zanimljivija kupovina.
 
Imam račun u obe banke, ali nije ovaj gpay jos uvek zaživeo, može samo da se plati gde je naznačeno "gpay" , a ne kao karticom -svuda
Netačno - GPay radi svuda gde radi i obično POS beskontaktno plaćanje - POS vidi telefon isto kao i bilo koju drugu karticu i nije ni “svestan” da je u putanju telefon a ne kartica
 
I, čini mi se, nikad ne ukucavaš pin.
 
A ustvari jeste velika stvar.

Aj ukratko nam napisi sta si ocekivao da gpay radi ako ovo sto je mrmilos napisao nije velika stvar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno