Šta je novo?

iPhone 12

Jel taj SF kada na nekoj recimo sivoj pozadini,
 
Juce od 6h po 23h sam imao oko 4:30 SOT-a i ostalo 60% baterije! Koristeno LTE od 7-15h dok sam na poslu, poslije malo wifi. Verzija mi je 15.3.1 a uredjaj je ovaj najveci od 12 serije, jelte 12 PM. Bas sam odusevljen rezultatom, ne znam koliko bih do kraja baterije SOT-a bilo ali sjecam se da sam nekad na 11PM imao preko 10h. Onda ovaj kad sam kupio ocekivao sam isto tako, medjutim i nije bilo, vjerovatno do verzije sistema.
Nisam htio azurirati na 15.4 kad je pustena jer sam bio zadovoljan, dan mi izdrzi od jutra do mraka. Sad vidim da bi mozda i dvapglo sastaviti.
 

Prilozi

  • 6658B025-E50C-40B9-BE0F-B263E8A8A7FC.png
    6658B025-E50C-40B9-BE0F-B263E8A8A7FC.png
    337.6 KB · Pregleda: 60
Ljudi, ne mogu da nadjem ali zasto mi nakon zakljucavnja ekrana i posle odredjenog vremena brightness padne na oko 50%, a pre zakljucavanja sam stavio na 100%.
Pretpostavljam da je do opcije automatic ali opcija nije selektovana i jednostavno hocu da mi stoji onako kako ja stavim a ne da telefon prebacuje na neka deafultn-a.
Hvala unapred
 
Kupio sam ga povoljno na Aliju za 7$. Valjda je ok:)

99DF3870-F286-423C-9244-03AFCC8C09E4.jpeg
EBC4F695-386D-4783-9AD7-7BCE3B678097.jpeg
 

Ja koristim ovo. Blokira sve.
Kupio, propusta reklame… ne razumem cemu pohvala za app koja ne radi posao
 

Prilozi

  • 3C45B8D4-0EFB-4CEE-BD5E-D2D82532F1FB.png
    3C45B8D4-0EFB-4CEE-BD5E-D2D82532F1FB.png
    694.4 KB · Pregleda: 64
Ja evo koliko je koristim skoro godinu ipo, nemam reklame.

B92 nikad nisam instalirao niti imam potrebe naše vesti da čitam uglavnom je trash.

Probaj podešavanja da promeniš i da update-ujes listu.
 
Nike bitno koja je app
Evo i u safariju
Pratio sam video uputstva iz adblock sta i kako treba da se podesi
B037A223-F5F4-4FC0-BEC5-DC44571573A1.jpeg
 
Poslednja izmena:
Evo sada je blokirao sve reklame, kao da povremeno ima neki problem pa propusta sve.
 
Ja koristim neki prastari Purify, ne diram ga nikad, radi bez problema.
 
Ja ne koristim nista 😂
 
Adguard odlicno radi posao, a ima i opciju za youtube gde blokira reklame, al mora preko safarija.
 
Pozdrav ljudi zanima me vase misljenje uzeo sam iphone 12 koji je stajao u izlogu preko baterija mu je bila na 100% i u roku od 2 meseca je pala na 94 punjac nije original takodje sta mislite o tome.da li je do punjaca ili .Prvi put imam iphone.
 
Nemaš razloga za brigu. Sve je OK.
Prelistaj temu u nazad, više puta je pisano o tome. Spašće za godinu, godinu i po na 85-86 i onda će se tu zaustaviti na duže vreme. Svakako u ti to nećeš osetiti u svakodnevnoj upotrebi, šta god da ti piše u BatteryHealth-u.
 
Pozdrav ljudi zanima me vase misljenje uzeo sam iphone 12 koji je stajao u izlogu preko baterija mu je bila na 100% i u roku od 2 meseca je pala na 94 punjac nije original takodje sta mislite o tome.da li je do punjaca ili .Prvi put imam iphone.
Na xs koji je "stajao u izlogu" mi je baterija za 2 meseca došla na 84%. Pri tom je noću gubio po 20% ako nije na punjaču. Tek sad kad imam nov uređaj vidim koje je to bilo smeće od telefona. Žali bože 400e. Da nisam slomila ekran ne bih mogla da ga prodam ni za 200e.
 
Na xs koji je "stajao u izlogu" mi je baterija za 2 meseca došla na 84%. Pri tom je noću gubio po 20% ako nije na punjaču. Tek sad kad imam nov uređaj vidim koje je to bilo smeće od telefona. Žali bože 400e. Da nisam slomila ekran ne bih mogla da ga prodam ni za 200e.
Taj telefon sto stojao na izlogu.Oni su stalno bili 100% napunjen uvek nostop bili na punjacu
 
Zna li neko gde ima da se uzme original Apple USB na Lightning kabl a da pritom ne košta 4000din?

Na ovaj sam mislio:

 
Topla preporuka za IKEA kablove, drljam ih već dosta dugo i ni problem niti da se vidi na njima korišćenje.
 
Ovo i mene zanima. Sta je mfi sertifikat? Treba mi za punjenje u automobilu.
 
MFi certification stands for Made for iPhone/iPod/iPad. It’s a program that producers of accessories for those devices must go through to have their hardware approved by Apple. It’s a stringent process, but when a product is MFi-certified, you can be sure it’s safe to use. On the flipside, you should avoid purchasing and using Lightning cables that are not MFi-certified. (Yes, we’re looking at you, cheap corner store cables.) These can cause all sorts of damage to both the cable and your iOS device itself.
 
Prvi bug na telefonu za godinu dana upotrebe. Ne stizu mi notifikacije uopste ni za viber ni za sms. Ne znam da li je do Apple Watcha, ali imam ga vec 2 meseca a notifikacije prestale da stizu pre 2 dana.

Nije upaljen nikakav focus mode, silent ili nesto sliceno. U notifications sve stoji kako treba i permisije su tu. Restartovao sam telefon. Nisam siguran sta jos mogu da pokusam…?
 
Restartuj sat.
 
Meni se zadnji mesec desava da mi kasne notifikacije za viber. Ne uvek, ali ume da zapuca. Da mi poruke i obaveste ja o pozivu stignu tek kad u aplikaciju udjem,ali to je do vibera.
Sto se tice battery health, ja imam 12 pro max, star 15 meseci, koji bas dosta koristim, i BH je 95%.
 
Vidi da li se ispravilo za SMS, a za Viber zaboravi, nekad ce da dodju regularno, a nekad ce da se vide tek kad udjes u aplikaciju. Tako, uslovno receno, radi godinama i ubedljivo je najbagovitija aplikacija za notifikacije. Posle svakog koriscenja punjaca, ili vise aplikacija, mora da se pokrene Viber da bi normalnije dolazile notifikacije.
 
Meni taman proradio viber nakon predzadnjeg azuriranja. I budala azuriram na najnoviju i opet ne dolazi dok ne udjem u app. Ali desava se i ovome na androidu isto. Ne znam sta im je sa aplikacijom.
 
To je do aplikacije. Jer posedujem i Android, i na njemu se isto desava.
Sada se ponasa normalno,sve notifikacije stizu normalno (nakon poslednjeg apdejta), ali prosle nedelje je viber bas brljavio.
 
Nazad
Vrh Dno