Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema veze, idealno da se dokupimo ko ljudi, da se uzmu neke pare, cela ova godina je bila prepumpana, osim onog pada letos.
 
Kakva panična rasprodaja.

BTC i altovi

GIF-Run-for-your-life.gif
 
Kripto ne može da skoči ako svi misle da će skočiti. Kada padne entuzijazam, kada ljudi počnu da misle da ćemo ostati na istom nivou ili idemo dole, kripto će da skoči. Već viđeno. Kraj bulla će biti kada sve novine budu počele da pričaju o kriptu i kako je to aktiva koja će doneti sigurnu zaradu.
 
meni ovo deluje kao kopija pada od 18 maja

1639425995701.png

1639426058189.png

Linije su tu samo radi lakseg poredjenja..
 
Samo za XRP sacekaj da se okonca spor sa SEC, ili ce da propadne ili raketa :)
I ja imam ulozeno u XRP. Bojim se da je to izduvana prica, jer izgleda da je kraj ciklusa, ili je kraj jako blizu. U svakom slucaju taj neki zvanicni datum za resavanje spora je pomeren sa 14. na 19. januar. Posle tog spora ce verovatno sudu trebati jos neko vreme da donese presudu, sta god. Do tada ciklus je gotov, sve ce da zglajzne dole, i XRP nece odskociti onoliko koliko smo mi ocekivali i nadali se. On je jedan od retkih coina koji nije otisao na ATH... Ako BTC potone, i sa njim i XRP, pa kao dobije spor i sa 0.15$, odleti raketom na 0.6$, mislim da je to smesno... Iskreno se nadam da gresim po pitanju cele te price...
 
Da li je neko nasao neku konkretnu vest i razlog pada ili je samo "doslo vreme"?
 
Alo ljudi, ide bozic, troskarenje, ovo je sve vec vidjeno.
Ovako se cedi sirotinja.
 
Poslednja izmena:
A hoće li po toj teoriji o Boziću , posle Božića kripto da krene gore, obzirom da ide Nova godina, Božić, Stefandan, Jovanjdan...😀
 
Upravo tako... I ako ljudi koji povuku nesto za poklone obore sve za 30%, tu se nesto ne uklapa... A kraj ciklusa je tu...
 
Hoce da vas nateraju da im prodate na 40k, 3K,100$ i td. Ako je tako onda je kraj trebao da bude jos u Julu, ima puno parametara koji uticu i na pad i na skok cene, i svaki utice drugacije, sad se najahao i Bozic, na sve ovo sto nas ceka a to je pravna regulativa koja se valja u 2022. Vidi se to i po menjacnicama i svim vecim kucama koje se bave transakcijama, traze vam sad i krvnu sliku i skener, da vam dopuste bilo koje transakcije. Pogledajte cenu u Decembru 2019 i sve je jasno. Volumeni su minijaturni tako da se manipulise cenom 5-10% u kratkim intervalima. Posle 8 godina sam i ja poceo da povlacim kripto na HW walet. Po meni vise nece biti ciklusa kao nekad. Al nema veze, lepo prodajte sve i zdravo-cao
 
Hoce da vas nateraju da im prodate na 40k, 3K,100$ i td. Ako je tako onda je kraj trebao da bude jos u Julu, ima puno parametara koji uticu i na pad i na skok cene, i svaki utice drugacije, sad se najahao i Bozic, na sve ovo sto nas ceka a to je pravna regulativa koja se valja u 2022. Vidi se to i po menjacnicama i svim vecim kucama koje se bave transakcijama, traze vam sad i krvnu sliku i skener, da vam dopuste bilo koje transakcije. Pogledajte cenu u Decembru 2019 i sve je jasno. Volumeni su minijaturni tako da se manipulise cenom 5-10% u kratkim intervalima. Posle 8 godina sam i ja poceo da povlacim kripto na HW walet. Po meni vise nece biti ciklusa kao nekad. Al nema veze, lepo prodajte sve i zdravo-cao
Upravo sam isto hteo da napisem, nema ovo veze sa Bozicem i praznicima, pad je krenuo mnogo ranije, a isto tako verujem da nece vise biti klasicnih ciklusa gde bear traje po koju godinu, jer jednostavno je, previse je ljudi u igri, kripto je usao u regulativu mnogih zemalja pa tako i nase, a i na kraju krajeva, kolko nas jedva ceka da padnu cene da bi se dokupili? pa za 90% nas je to raj za oci a ne kraj kripta, tako da licno mislim da pad cene max moze da potraje do kraja januara., ali opet, to je samo moje misljenje.
 
Potvrda tih regulativa koje nas cekaju je i ta, dosao mi drugar i place dobio da popuni dokumenta koja mu je poslala Komercijalna za KYC kljuc , covek nezna ni da izgovori a kamo li staje, ima SZTR za vodovod i grejanje a strpali ga u klasu sa javnim beleznicima i advokatima. Kad je kod nas pocelo sta je sa svetom. Izvinjavam se za of teme
 
Da li je neko nasao neku konkretnu vest i razlog pada ili je samo "doslo vreme"?

Razlog ove rasprodaje je povlacenje popularne menjacnice Huobi iz Kine propracena rasprodajom kripta.

Huobi Global will gradually retire existing Mainland China user accounts by 24:00 (UTC+8) on December 31, 2021, to ensure the safety of users' assets. We will inform users of the specific arrangements and details through official announcements, e-mails, inbox messages, etc.
 
Moje (do duse laicko) razmisljanje je - nije realno da rast bude konstantan, moraju cene kripta nekad i pasti, ne moze se balon vecno naduvavati. Ovaj pad bi trebao biti neki sasvim normalni proces, mislim da su prosla vremena sa samih pocetaka kada su cene uglavnom skakale po vise hiljada posto za kratko vreme, ko je uhvatio /nanjusio to vreme blago njemu, ko nije sad ce morati da racuna i sa debelim padovima i gubitcima, nesto slicno klasicnim berzama, nema vise "ubacicu neke parice u kripto pa ce se brzo namnoziti".
 
Deluje mi da su i iskusniji članovi puni pesimizma.
Ne možete mi reći da se ovo nije dešavalo i ranije i da posle ovakvog pada neće sve ponovo otići gore.

Ne mogu da procenim da li ste se samo bez razloga uplašili ili vidite nešto što mi početnici ne vidimo.
 
Nemojte se nervirati, još nema beera, to vam Medo kaže. :)
Mora da bude i padova, a biće uskoro i podizanja cena i lepih zarada.
Ko god može neka kupuje u ovom crvenilu i neka sačeka strpljivo.
Generalno je kripto tržište u zamahu sa svih strana, a tek će da bude.
 
Razlog ove rasprodaje je povlacenje popularne menjacnice Huobi iz Kine propracena rasprodajom kripta.

Huobi Global will gradually retire existing Mainland China user accounts by 24:00 (UTC+8) on December 31, 2021, to ensure the safety of users' assets. We will inform users of the specific arrangements and details through official announcements, e-mails, inbox messages, etc.

Ta vest je stara jedno 3 meseca. Imali smo veliki dump tad, ko je prodao, prodao je tad i prešao u DeFi, koji je baš tad imao veliki rast. Odaaavno priced in, bar po meni.
 
A ko to sad dokupljuje? Veoma mali broj ljudi. Trubelo se svuda da će novembar biti raketa, BTC na 100 eventualno 90k, svi su čekali ATH i takvo je bilo raspoloženje celog crypto sveta. Apsolutno niko nije očekivao pad, dobro možda Morbi, a desilo se suprotno. Mrtvi novembar i izgleda još mrtviji decembar za crypto. Niko ovde nikoga ne istresa, 95% nas je zarobljeno sa punim vrećama coina. Smrdi mi na 2017tu i to mi je palo na pamet još polovinom novembra. Sad moram da čučim u ovim šitovima dok i ako se oporave.
 
I ja imam ulozeno u XRP. Bojim se da je to izduvana prica, jer izgleda da je kraj ciklusa, ili je kraj jako blizu. U svakom slucaju taj neki zvanicni datum za resavanje spora je pomeren sa 14. na 19. januar. Posle tog spora ce verovatno sudu trebati jos neko vreme da donese presudu, sta god. Do tada ciklus je gotov, sve ce da zglajzne dole, i XRP nece odskociti onoliko koliko smo mi ocekivali i nadali se. On je jedan od retkih coina koji nije otisao na ATH... Ako BTC potone, i sa njim i XRP, pa kao dobije spor i sa 0.15$, odleti raketom na 0.6$, mislim da je to smesno... Iskreno se nadam da gresim po pitanju cele te price...
To je i moj stav. Ako pozitivna odluka dodje u bear-u, cao-zdravo ne moze ni 100% da skoci.
 
Ceka se odluka FED-a o podizanju kamatnih stopa...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno