Šta je novo?

iPhone 12

Kako ja nemam volte na ip12 a mts sam mreza, jel' moram da menjam karticu ili postoji jos neko podesavanje.
Meni odlično radi na se2020, ne vidim što ne bi radio na 12ci.
Ne znam šta si uključio a šta nisi, ima i u temi mts volte.
Moraš prvo da aktiviraš u moj mts aplikaciji, posle u telefonu kao na slikama iznad od člana Apple i trebalo bi u momentu da proradi.

Edit: neće mali da uključi na 12ci u Telenoru, pa ne znam kako radi na toj mreži.
 
Kako znate da vam radi? Ja sam aktivirao u aplikaciji, ali kada aktiviram na telefonu, piše "network has not been verified..."

Mora operater da aktivira, to u aplikaciji i na telefonu nije dovoljno

Imaćeš ikonu gore u ćošku volte i znaš da radi

Ja aktivirao preko mts aplikacije, najnormalnije se pojavljuje volte znak gore. Piše da za odjavu treba zvati korisnički centar ali je aktivacija urađena sa moje strane, bez cimanja operatera.

Zvao sam operatera i kažu da je meni usluga aktivirana, ali i dalje ne vidim VoLTE ikonu. Gde bi trebalo da stoji?

Mozda se to promenilo posto stalno nesto cackaju oko toga.

Za ocekivati je da korisnik sam moze da ukljuci ili iskljuci uslugu do tada ja racunam da ovo jos uvek ne radi kako treba!

call waiting verovatno i dalje ne radi?
taman neka probaju ovi sto javljaju da im odlicno radi


Moras i na telefonu da aktiviras

Aktivirao sam i na telefonu, prilikom čega kaže "network has not been verified...". Nebitno, nije da će mi nešto uticati na kvalitet života, ali ipak mi je čudno da ne radi. Jedino što mi pada na pamet je da još uvek iz nekog razloga ne podržava eSIM

zavisi dal imas Anrdoid ili iOS.
Kod Androida ti se pojavi VoLTE simbol, dok na ajfonu samo bacis pogled dal si na 4G/LTE mrezi dok si u pozivu.
Napomena, ako imas ajfon, moras imati najnoviji iOS 15.0 da bi ti radio mts VoLTE.
Pogledajte prilog 319533

Hvala puno. Ja tražio VoLTE ikonicu, a zapravo treba da stoji 4g u toku poziva. Imam iOS 15 i radi.

@rix Možda ti i radi. Uglavnom, prati ove korake iz druge teme na ovom forumu, meni je pomoglo.
 
Moras da zovnes call centar da ti aktiviraju opciju volte, naravno ako tvoj paket podrzava. Moj paket je poceo da podrzava pre par meseci tek.
 
Resetovao telefon i sada mi izbacuje gresku kad hocu i mail da povezem kao kontakt za imessages i facetime, kao razliciti su nalozi na cloud-u i za poruke a nisu, naravno
Ne daje mi vise Srbiju u opcijama zemlje, ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Drustvo jel mi izbacuje gresku jer mi istekao period za kupovinu AC+ Ili?6E137EF8-47FF-407D-8591-28383318F2BE.png
 
Verovatno. Pre koliko si aktivirao telefon?

Jesi li probao po serijskom broju da nadjes?
 
Je l koristio neko nillkin h staklo za iphone 12? Da li je malo uze od nillkin cp+ pro?
 
Zdravo ljudi, hteo bih da uzmem 12icu koja bi mi ujedno bila i prvi iphone nakon 10 godina na andoridu. 12 mi odgovara jer je gotovo identicnih dimenzija kao moj P10 lite, a ujedno je i najbolji iphone koji mi ulazi u budzet.

Imam par pitanja
1) Da li se u spotifyu moze ugasiti ekran nakon sto se telefon konektuje na bluetooth? (jbl zvucnik i uredjaj u autu)
2) Da li push notifikacije rade normalno u slucaju Gmaila?
3) Kako biti siguran da je neki telefon zaista nov i original, a ne refurbished/renewed ili sta god? (a nije kupljen kod operatera)
4) Da li zelena boja ima nekih problema poput onoga da ivice blede
5) Da li u messangeru i dalje nema opcije za prikaz chat headsa kao na androidu?
 
1) Može najnormalnije
2) Rade normalno
3) Jedina 100% sigurica je da je telefon u celofanu, sve ostalo nosi sa sobom manju ili veću dozu rizika
4) Nema
5) Nema
 
2. Push samo ako je instalirana gmail app, inace na iOS mail app rade notifikacije ali samo kao fetch koliko podesis (15, 30 min)
 
ne mora Gmail app, koristim Spark mail app i radi push

sta je chat heads?
 
2. Push samo ako je instalirana gmail app, inace na iOS mail app rade notifikacije ali samo kao fetch koliko podesis (15, 30 min)
Nisam znao za to. Ja sam mail app obrisao upravo zbog toga jer mi na gmailu ne stizu nikakve notifikacije. Znaci ako namestim na 15min, stizce sve normalno?
 

@wyomingplease i @mikka hvala vam na odgovorima, juricu svakako vakum i pozeljno da bude zelen i od operatera zbog druge godien garancije. Trebalo bi da su od svih operatera sim free jel tako?​

@illidan chat heads su oni kruzici koji sluze kao precica da udjes u cet sa tom osobom, a prikazuju se preko npr. browsera ili yta
 
Da li se samo u istyle mogu naci original apple maskice? Da li ima negde jeftinije?
 
Mogu da se nadju kod ljudi koji inace prodaju Apple uredjaje ali to nisu prodavnice, ako na to mislis. Cene u regularnim prodavnicama i kod ovlascenih prodavaca su slicne.
Kvazi originali se svuda prodaju i cene su solidno nize, ali nisu original za koji ti pitas.
 
Ima na KP ali ih treba uzimati samo kod baš pouzdanih prodavaca. Takođe, nema ih u nekom velikom broju (valjda su jeftine, pa im se ne isplati da se previše cimaju sa tim).

edit: Vidim da ih ima i u iStyle-u po korektnim cenama i nećeš original naći po mnogo boljoj ceni ni kod preprodavaca (oko 50€).
 
Poslednja izmena:
Tacno je to, pogotovo ako je takva cena :)
 
Poslednja izmena:
Je l velika razlika između full org i "org" za 1500din? Ja sam koristio par tih od 1500 i deluju skroz okej
 
Zavisi kako koga pitas, a moje misljenje je da je vise nego solidna po trajnosti silikona ili koze, njihovog spoja sa plasticnim nosacem i guljenjem, odlepljivanjem, naleganjem telefona, zavlacenju prasine i grebanja na ledjima :)
 
Vecina ovih maskica je sa aliepxresa, upravo te koje kostaju 1500. Narucio sam jednu da vidim kakva je, ako ne stekace se za original. Ne znam kakve su ove nextone sto ima na sajtu istyle.
 
Po meni, najveća razlika je u osećaju na dodir. Original su nekako finije a druge imaju "gumeniji" osećaj. Ne znam kako bih drugačije opisao :D Uglavnom, sasvim su pristojne kad nađeš dobar primerak.
 
Ako su originalne poput kopija po pitanju prljanja, treba ih izbegavati u širokom luku. Fleke posle dana korišćenja se pojave, iz džepa "pokupe" sve živo, itd... katastrofa. Jesu lepe i fine na dodir ali... Kožne su dosta bolje po tom pitanju, ali koža se više haba od silikona.
 
Nazad
Vrh Dno