Šta je novo?

iPhone 12

Telefon.
Vidis da li je find my iphone iskljucen > resetujete > ti se logujes sa svojim nalogom i ubacenom karticom i aktiviras telefon.

Ovo sam radio pri kupovini starog iPhonea. Ako neko ima svezija iskustva neka napise :)
 
@mrmilos proveri da li radi True tone i Face ID kao neke stavke specifične za iPhone, pored toga svakako neke osnovne stvari kao što su: signal, kamere, wifi/4g, vibracije, stanje baterije (health), ako imaš mogućnost proveri port za punjenje, zvučnike. I što su kolege već rekle - da se prethodni vlasnik izloguje sa svog Apple ID (iCloud) naloga, ugasi Find My Phone i nakon toga reset na fabrička, ti se uloguješ na svoje naloge i to je to.
 
Telefon.
 
Moze pomoc, da li iphone ikonice uvek redja odgore na dole ili mogu da ih razbacam kako ja hocu recimo dole ili po ćoškovima, ako je moguce kako? Hvala unapred
 
Nije moguce uvek ih redja odozgo. I ja bih voleo da ne moram da popunjavam prva tri reda da bi mi ikonice koje koristim stalno bile dole. Ne razumem zasto ne ubace ovu opciju.
 
Hvala Kursula jos jednom, ali neverovatno koliko su jaki ovi iz appla kada oni tako olako mogu da se zavitlavaju sa elementarnim stvarima na telefonu. Jedan od vecih šokova mi je ovo kao i lista poziva koja pamti tipa poslednjih 100 poziva, poredjenja radi mislim da android pamti bar 500
 
Oni misle na tvoj budzet, ne daju ti da se puno trosis tj zoves😉.
 
Hhaah Da, u pravu si…bas su fini i brizni 😀
Ono sto je dodatno neverovatno ovo sto su izbacili slusalice i punjac i sad koristim i dalje slsalice od 11ce koje su pocele da krče jer im je skoro 3 godine i tu brinu u nama da nam se kablovi ne petljaju pod nogama pa slucajno ne padnemo o njih. Stvarno su kraljevi i stvarno im skidam kapu koliko su bezobrazni.
 
Rixe, onda razumes koliko su bezobrazni da, nesto sto je, od kad su krenuli da se proizvode mobilni telefoni , oni jednostavno sada iskljuce iz osnovne ponude i pri tom sto Peca iz Bencha kaze baterija na ajfonu vise nije ista od kad je punis na nekom drugom punjacu. A sve to uz obrazlozenje zastita zivotne sredineTako da, drago mi je sto se slazes da su bezobrazni i to treba da im se obije o glavu ali na zalost cim padne prodaja applu oni upletu politiku u to, a na kraju to se obije o nas krajnje korisnike.
 
ja ne znam kad im to opada prodaja?
a ima toliko mobilnih telefona na trzistu (daju i punjace i slusalice), ako ti ne odgovara iphone kupis nesto drugo.
 
Rixe, onda razumes koliko su bezobrazni da, nesto sto je, od kad su krenuli da se proizvode mobilni telefoni , oni jednostavno sada iskljuce iz osnovne ponude i pri tom sto Peca iz Bencha kaze baterija na ajfonu vise nije ista od kad je punis na nekom drugom punjacu. A sve to uz obrazlozenje zastita zivotne sredineTako da, drago mi je sto se slazes da su bezobrazni i to treba da im se obije o glavu ali na zalost cim padne prodaja applu oni upletu politiku u to, a na kraju to se obije o nas krajnje korisnike.
Ja mesecima punim na bezicnom, i zamisli, jos uvek je na 100%
 
Srecom postoji izbor. Kome se ne svidja gore navedeno lepo zaobidje i Apple i Samsung i krene dalje po brendovima. Nije na odmet malo vise informiranja kod kupovine telefona i ogranicenja koje neki brend nudi.
 
pri tom sto Peca iz Bencha kaze baterija na ajfonu vise nije ista od kad je punis na nekom drugom punjacu.
Ovo je verovatno bio nesrećan slučaj i moglo je da se desi bilo kom telefonu. 3 i po godine sam iPhone X punio na svemu i svačemu i baterija je do kraja radila kao sat.

Što se punjača u kutiji tiče, nema tu nikakve politike niti teorije zavere (a ni ekologije u nekoj meri), već klasičan biznis: Izbacivanjem punjača kutije su postale duplo manje. Duplo manja kutija znači duplo više kutija stane na paletu. Samim tim, u kontejner stane duplo više telefona i shipping iz Kine do ostatka sveta se smanji za pola. Kada su to shvatili i ostali proizvođači, izbacili su punjače.

Tj, budimo precizniji. Znaju su to odavno i Samsung i ekipa, ali jedino Apple ima kapacitet da to uradi prvi a da im to ne utiče na prodaju. Ostali onda to ismevaju prve godine, sledeće godine izbrišu te tvitove i isprate priču. Isti obrazac će se ponoviti i sa portom na punjenje za koju godinu.
 
Poslednja izmena:
@NovemberWhisky slažem se ali ima delimično i "greenwashing-a". Tobože ekologija, pokupe poene kod plitkoumnih a po sredi je, kao što si i ti rekao, biznis. Pored tih ušteda u logistici, uštede su i u punjačima (ne daju "besplatno" uz telefoj) + zarada na punjačima jer kabl koji dolazi uz telefon nije kompatibilan s punjačima većine prethodnih modela (koliko znam tek su sa iP11 prešli na usb-c adapter) pa je veći deo kupaca primoran da kupi punjač odvojeno od telefona.
 
Tako je Vicent, ali ljudi, opaske na racun androida i appla traju od kad se pojavio apple, naravno nije poenta u tome to je vec ispricana prica.
Kada neko kaze ako ti se ne svidja predji na xiaomi, meni je i to ok. Mene zanima da li ti ljudi zaista se mire lako sa cinjenicom da imaju listu poziva od 50 brojeva kao da je telefon nokia 3310 i kao da ima ogranicenu memoriju od 128KB, pa nema mesta da telefon zapamti 51 poziv.
Drugo, ovo objasnjenje kutija pakovanje, vece manje, pa naravno da je sve to jasno ali je to sve na stetu korisnika, ali pitanje za sve vas da sutra, zamislimo da se to desi a nece ali bar zamislimo, oni vrate punjac u originalno pakovanje a vi na prodajnom mestu kazete a ne ne treba mi hvala, imam kuci wireless punjac ili zastite ipak zivotnu sredinu necu uzeti punjac.
Tako da, mnogo je glupo da se ljudi loze i opravdavaju manu koja je ocigledna i njima samim ali eto lakse je da zmure i pricaju svasta. Da ne bi moderatori obrisali sve ove poruke mene zaista zanima da li zaista ikonice ne mogu da pomerim gde ja hocu?
Hvala jos jednom svima.
 
Dobro si ga podsetio, sledi jos jedan kilometarski post.
 
Pored visestrukog ponavljanja price o pozivima, vezano za ikonice, ne mozes bez jailbreak-a da ih rasporedjujes kako zelis osim sa nekim varijantama gde se ubacuju "nevidljive" ikonice

 
Da, dobro si me podsetio, jel verujete da sam hteo da trazim u opcijama gde je i zasto nemam led notifikaciju..Cekajte, nemojte mi reci da to isto nema?
Rixe, nemoj pogresno da me shvatis, ovo je iz mog ugla veoma ozbiljno i nije stvar u zajebanciji stvarno. Ne pitam istu stvar svakih par meseci nego se samo svakih par meseci dodatno sokiram. Ios-e hvala za ovaj link, ali nije korisnicki orijentisano da se tako nesto radi da bih samo glupu ikonicu pomerio dole. U svakom slucaju hvala ti jos jednom.
Da li apple ima support kojem moze da se pise a da to tamo neko navodno i pogleda?
 
Nema led dioda, samo ,kaze momak, imas varijantu da kad ti stigne poruka ukljuci se da ti jednom blicne blic woooow koji carevi.
Show, isto kao kad uklanjas aplikacije mozes da ih odgurujes sa tri prsta odgore na dole ne sve odjednom ta opcija je ipak too much ali sa tri prsta guraj brale na gore dok sve ne uklonis sa ekrana. Doktori su stvarno. Necu vise, ovo je sa mene mnogo.
 
Bas se nisi informisao pre kupovine telefona :). Nauk za sledeci put.
 
Prešao sam sa 12 Pro na 12 Pro Max, sa 12 Pro sam se osećao klaustrofobično sa onako “malim” ekranom.😂 Ovaj sad mi je taman, osim što je težak.
 
Iskrivim se na stranu gde je on. Menjaj strane redovno da se ne izgrbavis😁😁
 
Ljudi, moze pomoc gde se u opcijama nalazi podesavanje za ikonice u ovoj donjoj traci na osnovnom ekranu. Da li je updajetom promenjeno ili sta ali mi se cinilo da sam ih pre imao 5 sad ih je 4.
Hvala unapred
 
Mozda sa jailbreak-om ili na iPadOS. Jedini nacin, bez jailbreak-a, je da dodas folder sa aplikacijama umesto jedne aplikacije.
 
Nazad
Vrh Dno