Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi) [nije tema za Mi Box/Stick, FireOS, Google Chromecast/Streamer]

  • Začetnik teme Začetnik teme Broker
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Ja sam imao slicnu zamisao. Na kraju sam uzeo X96 S905X5M 2/16 i to ovde kod nas zvanicno sa fiskalnim i garancijom 2god. Ovo je prvi box ikada nov da sam kupio ovde. Doslo i to vreme izgleda. Kod kineza cak i skuplje jos carina i PDV. Radi lepo ali mu je njegov OS krs. Procitah i da je pun nekih spyware, keyloggera i cega sve ne. Navodno moze SlimboxTV, nisam probao. CoreELEC v22 alpha radi OK ali ne bi se bas zakleo da je stabilnost na zavidnom nivou.
Znaci svkako ako i uzimas ovaj box zamena sistema je vervatno neophodna iz vise razloga. Mozda je za CoreELEC v22 i ovaj cipset ipak prerano, finalnu verziju ocekuju krajem ove ili pocetkom sledece godine.
Ja uzeo da istestiram verovatno poslednji komad u Srbiji verziju 4/64 X96 M200 S905(X5M)/A za oko 8400 din. Verzija 2/16gb kosta oko 5500 din, jos stari uvoz. Ukucate u eponuda i dace vam najpovoljnije.
Jeste stock firmware je bio iz 2025 onako.... interfejs loš, ali leti box kako radi. Bez bilo kakvih preterivanja, ali brži box nisam testirao što sertifikovane, sto nesertifikovane i uz sve to ne greje se. Isflešovao sam mu sada stock iz marta 2026 i sad je launcher onaj klasican android tv i radi perfect. Čak i Netflix radi u Full HD, modovan neki, i aktivir se AISR, pa slika na Netflixu dođe kao da je UHD i završava posao, ako neko i to hoće.
Jedino sto cene svim tim boxevima nenormalno skaču. Gembird je uvezao novu kolicinu X96 M200 verzija 4/32gb i ide oko 8500 din. Svakako je i to povoljnije nego cimati se sa Ali expresa a ima garanciju. Box je za preporuku ko hoce noviji cip i gigabitni port sto je plus, a minus mu je wifi (ne prelazi 100 mbps).
A opet kad vidim Mi box S3 gen za manje od 6000 din sa sve dostavom, naravno da sam porucio danas i sebi jedan, neće da se baci 😉 . I to da ode lager pa ima da im dignu cenu u nebesa.
Svakako ko ne preferira XIaomi, a hoce dobar nesertifikovan, noviji chipset, u Srbiji, sa fiskalnim racunim, a da ne pređe preko 6000 , tj 10000 din, X96 M200 2/16 tj 4/32gb je sasvim solidan i da se ne petljate sa Alijem i carinama i cekanjima.
 
Poslednja izmena:
Jeste stock firmware je bio iz 2025 onako.... interfejs loš, ali leti box kako radi. Bez bilo kakvih preterivanja, ali brži box nisam testirao što sertifikovane, sto nesertifikovane i uz sve to ne greje se. Isflešovao sam mu sada stock iz marta 2026 i sad je launcher onaj klasican android tv i radi perfect.
Si ovaj FW upucao:
X96_M200A_YJ_20260316-2105.img
 
Bolje upucajte slimbox.
Ne radi Slimbox 14.18 za verziju S905A, uopste ne butuje sistem da neko ne gubi vreme bzvze. Sva sreca pa nije trebalo test point da moram da otvaram box. Inace nista spec ne znam sta bih dobio sa Slimboxom sem Samba ako uopste radi na androidu 14. Na Tanixu mi uopste nije radila Samba na androidu 14...

Dobro deluje ovaj boks. Jel bolje uzeti njega ili Rocktek GX1 ili Ugoos XM5 pro?
Pa to su vec modeli preko 12000, tako da nije za poredjenje.
 
Pa nebitno par hiljada gore dole, više me zanima poređenje koji je najbolji od njih.
Zavisi sta ti treba konkretno. Ako poredis ta dva modela opet diskutabilno je, jer Rocktek Gx1 ima L1 mozes Netflix, Hbo, google tv sertifikovan, znaci radi Chromecast, dok recimo Ugoos x5m nije sertifikovan i ima L3, ali je bolji po komponentama i brzini. Ali opet zavisi od preferencija
 
Pa lično me zanima samo puštanje mog sadržaja, remux, 4k filmovi itd.
Onda Ugoos nebitno dal SK4 ili X5M oba su vrh kvalitet, samo moras karticom na stranom sajtu recimo ugoos.store i bez neke garancije. A svakako kod nas ovaj x96 M200 zavrsava posao za dosta manje para, ali uz neke sitne mane i slabiji wifi.
 
Poslednja izmena:
Sa obzirom na cene novih bokseva i ogromne ponude Allwiner modela kod nas koji su maltene duplo jeftiniji od Amlogic, rekao bi da je trenutno Allwiner bolja kupovina za vecinu korisnika kojima standardno treba za TV i filmove. Iako sam veliki pobornik Amlogica.
 
Poslednja izmena:
Davno sam imao neku app na fonu i box-u i koristi se kad treba da iskucam nešto na box-u ja kucam na fonu a prenese se na box (za kontrolisanje box-a preko fona) pa jel može neko reći naziv neke kako bih se setio...
 
Davno sam imao neku app na fonu i box-u i koristi se kad treba da iskucam nešto na box-u ja kucam na fonu a prenese se na box (za kontrolisanje box-a preko fona) pa jel može neko reći naziv neke kako bih se setio...

Najbolja. I ne treba na box, samo na fon.
 
Zank sam imao ali probaću i ovu, hvala...
 
Nazad
Vrh Dno