Postoji ogroman broj ljudi muskaraca i zena koji se uspanice kada vide nesto potpuno bezazleno, tipa misa, pauka, belousku ili nesto slicno.Panika zbog temu-a? Ahahaha
maske su cesto pre-order i tu se ceka 4-5 dana iz mog iskustvaKoliko treba u proseku da se spakuje i pošalje porudžbina?Poručio sam 4 maske za fon 10. i dalje stoji samo ordered.
Nema panike, a nema ni buga. Počela je država da naplaćuje porez na sve porudžbine u iznosu od 20%, unapred obračunato. Kome još uvek nije krenula naplata biće u narednih 10 dana. Odgovor iz carine je da se uvodi postepeno i trajaće 15 dana, a počeli su 03.06. Na pitanje šta je sa carinom nisu dali odgovor.Ove price o dodatnim porezima, carinama izgledaju samo kao panika ili neki Bug u sistemu. Na netu bukvalno svaka 2 meseca idu takve price. Pogledam Google pretraga mi prikaze temu sa Reddita bukvalno pise "naplatili mi porez za kupljenu robu sa Temu-a" ? Tekst takodje, kaze covek kupio sam 3 sitnice 940 dinara i odmah je svakom bilo jasno da nije Temu u pitanju ! Ali on nastavlja verovatno Izbezumljen sto je platio PDV zbog 3 sitnice sa Alija. Tek u poslednjoj recenici pise da je sa Alija, valjda je tada malo dosao svesti ? Ali se nije trudio da ispravi sve lupanje pre toga.
Danas sam porucio kupio dosta stvari sve standardno, nikakvi zahtevi za dodatnim placanjem bilo cega, jos sam dobio i dobre cene, malo bolje nego inace ?
Ja sam najvise cekao 6 dana da upakuju za porudzbine koje su u "predporudzbini"maske su cesto pre-order i tu se ceka 4-5 dana iz mog iskustva
Šta bi sa onom pričom da država sa Kinom ima neki sporazum pa su pdv i carina već uračunati u cenu?🤔Nema panike, a nema ni buga. Počela je država da naplaćuje porez na sve porudžbine u iznosu od 20%, unapred obračunato. Kome još uvek nije krenula naplata biće u narednih 10 dana. Odgovor iz carine je da se uvodi postepeno i trajaće 15 dana, a počeli su 03.06. Na pitanje šta je sa carinom nisu dali odgovor.
Ne, bila je priča baš za Temu pakete.To je za privredu, ne za fizička lica 😉
Imamo još 3 dana da vidimo koliko je ovo tačno.Nema panike, a nema ni buga. Počela je država da naplaćuje porez na sve porudžbine u iznosu od 20%, unapred obračunato. Kome još uvek nije krenula naplata biće u narednih 10 dana. Odgovor iz carine je da se uvodi postepeno i trajaće 15 dana, a počeli su 03.06. Na pitanje šta je sa carinom nisu dali odgovor.
Za Ali ili za Temu? Nemoj ponovo da uletimo u raspravu ko na Reditu gde je lik krenuo bombastično odRaLi mE za TEMU pAkEt da bi se na kraju ipak ispostavilo da je jelte Ali u pitanju. Za Temu je od početka išla priča da su sve dažbine + transport već upakovani u krajnju cenu.Počela je država da naplaćuje porez na sve porudžbine u iznosu od 20%, unapred obračunato.
🤣🤣🤣 da bre, napravili dil sa Temuom da broj korisnika iz Srbije podele sa 15 pa kom se kad zalomi da mu tresnu PDV?Kome još uvek nije krenula naplata biće u narednih 10 dana. Odgovor iz carine je da se uvodi postepeno i trajaće 15 dana, a počeli su 03.06.
Temu, koji uvozi tu robu, nije fizičko lice zar ne?To je za privredu, ne za fizička lica 😉
Kako beše to ide, zaboravio sam te silne termine koji je za šta 😀Za Ali ili za Temu? Nemoj ponovo da uletimo u raspravu ko na Reditu gde je lik krenuo bombastično odRaLi mE za TEMU pAkEt da bi se na kraju ipak ispostavilo da je jelte Ali u pitanju. Za Temu je od početka išla priča da su sve dažbine + transport već upakovani u krajnju cenu.
🤣🤣🤣 da bre, napravili dil sa Temuom da broj korisnika iz Srbije podele sa 15 pa kom se kad zalomi da mu tresnu PDV?
...inače vratili mi discount777 i vrlo sam srećna zbog toga.
Jel može neki detalj o ovome? Živo me interesuje.To je za privredu, ne za fizička lica 😉
Popust navodno do 90%, uglavnom bude do 50-60% na meni zanimljive (i skuplje) artikle pa fino spusti cenu. Baš dugo ga nisam imala, dok mi je radilo uzela recimo Zealot S32 za 800 din, putni ranac za oko 1000.Kako beše to ide, zaboravio sam te silne termine koji je za šta 😀
To bi trebalo da je ovaj Sporazum o slobodnoj trgovini koji se stalno spominje ovde u temi, ili se varam? 🙂Jel može neki detalj o ovome? Živo me interesuje.
Hajde da olakšam, Chapter 4 se odnosi na carinsku proceduru. Pročitaj, nekoliko stranica.To bi trebalo da je ovaj Sporazum o slobodnoj trgovini koji se stalno spominje ovde u temi, ili se varam? 🙂
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari