Šta je novo?

Android Auto - kablovi, wireless, Gemini i drugi asistenti...

  • Začetnik teme Začetnik teme PJ
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Čekaj, tebi je praćenje traka po default uključeno i nemaš opciju da mu promeniš default? 😳

Onaj start stop isključim čim sednem u kola, ali tačno bih ga izlupao da mi i lane asistencija bude uključena. Koristim je samo na auto putu, da popijem vodu ili uzmem nešto sa zadnjeg sedišta. Mislim da na 30s bipne, ako ne držim volan, a do 60s hoće sam da održava traku, bez da držim volan.

Kod IOS text to voice za AA na srpskom radi dosta bolje, koliko sam imao prilike da vidim.
 
Drugi auto već vozimo gde ne gasimo LA, jednostavno je dobar. Ponekad kad se zbuni ne umanjuje koliko olakšava svakodnevnu vožnju u bilo kojim uslovima, ali istina, na većini kola do sad sam morao da gasim, baš loše.
 
Pored generacije vozila, verovatno ima i do toga gde se vozi, jer moj čim nema dve bele linije, sam se isključi. Čim ima dve bele linije, gura me tamo gde je on zamislio da bih tog trenutka trebalo da budem. Nekada sredina, najčešće više desno, a nekada više levo. Ako bih ga pustio, verovatno bih se navikao, ali...
 
Укључено је увек,и да би угасио морам пар дугмића да погасим.
Чим станем и угасим,све поново.
А толико је агресивно у вожњи да ме тера преко рупе да идем. Ужасно одрађено. И све то за безбедност као,по неким регулативама еу.
Газда узео Порше Кајен од 300.000е и код њега може да се угаси. 🫣

А да није до овог усб-а? Можда му је нешто на њему спорно и слично?
 
Da li ima negde spisak Samsung telefona koji imaju Gemini?
 
Da sam sebi odgovorim....🤣
Imam A52, pa sam zato pitao, ipak je malo stariji telefon. Pretražio net, kaže da može, podesio - i radi!
Znači. Skoda Oktavija 3, wireless povezan AA, komandom sa volana ukljucim i pricam...😆
Waze, slanje i primanje/čitanje SMS-ova - sve ok!
Fina stvar!
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Ako je MK3, verovatno je jedna od prvih, gde je to bilo samo u najjačim paketima opreme. Verovatno sada možeš jeftino da nađeš nekoga ko to može da enejbluje. Koliko koristim ovaj AA, sve do 100€ za to uključivanje ne bih trepunuo, a do 200 mi je sasvim prihvatljivo.
Jeste MK3, krenula je od 2013te. Moja ima dosta dobru opremu. Nasao sam za 50e oktkucavanje naravno da radi na kabl.
 
Da li je neko imao slucaj da mu se na AA povezan kablom, prilikom glasovnog naovodjenja navigacije, gube neke reci, npr, "za 300m skrenite levo", nekad se ne cuje zadnja rec, nekada dve, a nekada samo pola reci? 🤔
Isto mi se desava sa Google Maps i sa Waze, cak sam promenio i telefon i opet isto, mislim da sam probao i drugi kabl, ali to moram proveriti ponovo...
Meni se ovo redovno dešava - doduše povezujem se preko wireless-a ali isto je i sa kablom.
Kaže tipa "Za 300 metara" i samo zaćuti a treba da kaže skrenite levo ili šta god. Koristim Waze. To sam primetio u poslednjih par meseci da se dešava jako često.

Mene najviše nervira što u kolima moram svaki put da kliknem na "android" ikonicu da bi pokrenuo AA uopšte kada se upali, iako je u podešavanjima stavljeno automatsko povezivanje. Isto je i na kablu i bez kabla. I to što vrlo često iako mi je bio aktivan apple music on ga ugasi i onda moram da ulazim ponovo i biram muziku da bi krenuo da svira :s
 
Питање је како се АА понаша да овим квалитетнијим усб уређајима за бежично повезивање.
Ја сам мој платио 1200дин видим да имају неки крштени да се купе и за 10.000дин.
Е сад,да ли исто раде и да ли имају исте проблеме...
 
Jeste MK3, krenula je od 2013te. Moja ima dosta dobru opremu. Nasao sam za 50e oktkucavanje naravno da radi na kabl.

To je super cena i za 10-20eur kupiš Wi-Fi adapter.

Meni se ovo redovno dešava - doduše povezujem se preko wireless-a ali isto je i sa kablom.
Kaže tipa "Za 300 metara" i samo zaćuti a treba da kaže skrenite levo ili šta god. Koristim Waze. To sam primetio u poslednjih par meseci da se dešava jako često.

Mene najviše nervira što u kolima moram svaki put da kliknem na "android" ikonicu da bi pokrenuo AA uopšte kada se upali, iako je u podešavanjima stavljeno automatsko povezivanje. Isto je i na kablu i bez kabla. I to što vrlo često iako mi je bio aktivan apple music on ga ugasi i onda moram da ulazim ponovo i biram muziku da bi krenuo da svira :s
Kod mene čim stisnem dugme na volanu i kažem "idi tamo", on pokrene AA i Google Maps. Ali to za muziku ostaje enigma.
Nema trika da stisne play.

Питање је како се АА понаша да овим квалитетнијим усб уређајима за бежично повезивање.
Ја сам мој платио 1200дин видим да имају неки крштени да се купе и за 10.000дин.
Е сад,да ли исто раде и да ли имају исте проблеме...
Ako sam dobro razumeo, te iste probleme imaš i na kablu?

WiFi adaptere koje sam video, sve to radi isti posao. Kad su se pojavili, ja sam na Aliexpress kupio nekoliko komada, da probam koji je najbolji, da bi se ispostavilo da je sve to isto i neke sam prodao ovde preko foruma, neke podelio. Svi su bili sa kablićem. Kasnije sam kupovao one što izgledaju kao stick i poklanjao. Bukvalno svi rade bez problema.
 
Газда узео Порше Кајен од 300.000е и код њега може да се угаси. 🫣
Ma mercu se šteluje, i lako gasi, kao i stop start (dugme uz start dugme, tj. zajedno uokvireno u jedan krug). Zanimljivo da su ostavili fleksibilnost bez obzira što je mhev.

LA radi super, ja sam oslabio na najniže, ali i sredina je ok skroz.
 
Видео сам рекламу замусб од 10.000 и кажу да нуде Јутуб са видео снимком.
Зато ми је пало на памет да ови усб стикови немај неке старије верзије у себи или нешто слично.
Није ми јасно што одмах произвођачи не убаце андроид у инфотејмент. На Тему има таблета за 40е који раде супер а имају андроид ос.
Овако се кулавиш са овим.
Најгоре ми је вајбер што неће бар некакво обавештење да дође за нову поруку.
 
Zbog bezbednosti. Glupo bi bilo da možeš da gledaš youtube dok voziš. Samo aplikacije sertifikovane za AA mogu da rade, a da bi bile sertifikovane moraju da dokažu da ne odvlače pažnju.
To za viber jeste glupo, meni se ne čuje zvuk notifikacije za pola aplikacija. Kad bolje razmislim samo čujem za wa i sms.

Nego mene sad živo muči zašto mi AA ne radi na kablu od kada se s25u apdejtovao na ui 8.5. Bežično radi normalno. Smara me da ga kačim na punjač na dužim putovanjima
 
Ima app Fermata auto preko koje možete instalirati yt, doduše browser based, ali radi 😀 Mada ne vidim poentu i stvarno odvlači pažnju i nepraktično je. Jedino ako se dugo negde čeka eventualno...
 
Probao sam pre koju nedelju Fermata, šta znam, ok je, mada pored ekrana u Tesli mi nema puno smisla, a jeste da možeš u vožnji da gledaš, što nikad ne bih radio. Pošto mi je Teslasy T9 Gen2 dosta izdužen, ako se ostavi originalni aspekt videa, on nema tako veliku površinu ekrana, ali kad staviš na Fit to screen popuni ga lepo ali je spljošten 🙂 Čisto sam hteo da vidim jel može, i YT eto radi, ali kome je koristan je već drugo pitanje.

1000027729.webp

1000027731.webp
 
Ima neko preporuku za wireless adapter za Android auto?
Gledam da bude što manji.

I da li je neko imao problem sa A52s da se nakači na AA na sekund i onda se diskonektuje odmah i tako svaki put?
 
Baš odavno nisam našao AA WiFi adapter da ne radi.

To diakonektovanje ti je do kabla. Dešava se da skupi brendirani kablovi ne rade. 100% rade oni koji u specifikaciji imaju oznaku "Data".

Moja sestra ima A52s, u Captur joj radi bez greške sa kablom, a kada duže putuje, ubode Wi-Fi adapter, ima neki koji se otvara sa obe strane. Sa jedne je A, sa druge C, a onaj srednji deo je kraci od A konketora. Vrlo kompaktan dongl.
 
Ima neko preporuku za wireless adapter za Android auto?
Gledam da bude što manji.

I da li je neko imao problem sa A52s da se nakači na AA na sekund i onda se diskonektuje odmah i tako svaki put?
Имаш на Тему оне по 1200-1500 дин.
Ја сам узео један себи и један колеги,ради ок.
Без прекида.
 
Baš odavno nisam našao AA WiFi adapter da ne radi.

To diakonektovanje ti je do kabla. Dešava se da skupi brendirani kablovi ne rade. 100% rade oni koji u specifikaciji imaju oznaku "Data".

Moja sestra ima A52s, u Captur joj radi bez greške sa kablom, a kada duže putuje, ubode Wi-Fi adapter, ima neki koji se otvara sa obe strane. Sa jedne je A, sa druge C, a onaj srednji deo je kraci od A konketora. Vrlo kompaktan dongl.
Diskonektovanje mi se desi kad je wireless preko adaptera koji trenutno imam. Uvek isto pokrene AA na sekund i samo nestane. Na kablu radi.

Имаш на Тему оне по 1200-1500 дин.
Ја сам узео један себи и један колеги,ради ок.
Без прекида.
Poslao sam ti PM sa modelom pošto ne znam da li smeju na forum da se kače Temu linkovi. 🙂
 
Možda glupo pitanje ali da li kada se poveže Android auto mogu da u isto vreme koristim "fabrički" radio + navigaciju sa Android auto.

Deluje mi da Android auto u potpunosti preuzme multimediju i ne može da se pristupi ničemu drugom.
 
Možeš da koristiš fabrički radio bez problema. Bar mislim da može na svim autima, nisam primetio da je to problem nikad...
 
Kod mene može radio dok se koristi AA navigacija. Zapravo, imam dedicated dugme za Radio 😄 i Clima. Što će mi sigurno nedostajati na sledećem vozilu.

Mada, generalno nije problem da se prebacujem AA/stock multimedija i mape, zaista brzo odradi promenu.
 
Nazad
Vrh Dno