Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Kako na C805 (Google TV) da skinem one trake sa predlozima na home screenu, na Andorid TV se to lagano skida a ovdje ne vidim to podešavanje ? Em mi smeta vizuelno em sigurno utiče na fluidnost posebno pri podizanju iz standby-a.
 
Kako na C805 (Google TV) da skinem one trake sa predlozima na home screenu, na Andorid TV se to lagano skida a ovdje ne vidim to podešavanje ? Em mi smeta vizuelno em sigurno utiče na fluidnost posebno pri podizanju iz standby-a.
Settings, Accounts i App mode only.
 
Ja kad odem na Accounts and Sign In, nista ne prikazuje, nemam nikakve opcije.
 
Kao sto rekoh, nemam nista kad kliknem tu. Ne postoji ni jedna opcija koju mogu dalje da izaberem, samo blank screen. Da li treba da kreiram nalog negde?
 
Da, i kod mene ja blank screen, djeluje mi kao neki bag.
 
Moguće da je bag neki, kod mene se kada izaberem tu opciju sa desne strane prikaže Google nalog koji je prijavljen na TV-u, pa kada njega izaberem na dnu imam opciju za App only režim. Inače, taj režim je po meni mnogo bolje rešenje od ručnog uklanjanja traka sa predlozima na Android TV, pošto se one uvek nekako vrate, a ovde se dobije samo ekran sa instaliranim aplikacijama i ništa drugo.
 
Restart riješio problem.
 
Gde ima akcija za 55 i 75? Koliko vidim 55 i nema u prodaji skoro nigde, a slabo i 75 (i po visokoj ceni).
Ima za 58-60 hiljada ,a 75 je oko 108-110000din,a model od 65" je isto toliko. Realno bi bilo da je oko 80 hiljada i kupio bih ga. Ovako mi jedino preostaje U7 model od Hisense.
Mada realno Hisense U7 ima bolji HDR od 735 ali da ne lajem.
 
Ima za 58-60 hiljada ,a 75 je oko 108-110000din,a model od 65" je isto toliko. Realno bi bilo da je oko 80 hiljada i kupio bih ga. Ovako mi jedino preostaje U7 model od Hisense.
Mada realno Hisense U7 ima bolji HDR od 735 ali da ne lajem.
Nisi razmatrao C805? Odlican HDR/Dolby Vision a jos je i mini-led. 55" 90k, 65" 111k
 
Kupio sam 55C805 i prezadovoljan sam. Prešao sam sa nekog Hisensa iz 2018 tako da je razlika u kvalitetu slike i zvuka poprilična, da ne kažem ogromna. Nemam problem sa crnim trakama na koje se neki žale, ali sam z
Verzija firmware je V018 i jutros sam aktivirao Apps only mode,
Vidim da je izašao beta firmware V999 V1 i V2 i da su korisnici veoma zadovoljni. Mana je što za sada nema mogućnosti da se sa ovih beta firmware vratite na zvaničan. Što se tiče dve glavne mane koje ljudi spominju po forumima:
  • nemam problem sa crnim trakama na koje se neki žale, Imam osećaj da je više u pitanju teranje maka na konac nego što je stvarno problem, tj. da je problem više u onome ko sedi ispred televizora, a ne u samom televizoru.
  • artefakte u brzim scenama sam imao, ali sam to skoro u potpunosti rešio preko podešavanja. Kažem skoro jer sam posle podešavanja prestao da se udubljujem i samo uživam u tome šta gledam :)
Gde sam ja našao manu je to što je Brightness u DV modovima zakucan na 100 i što su ikone u brzom meniju sneg bele pa blješte kao reflektor.
Koliko sam shvatio sve je ovo rešeno ovim beta FW, ali ću sačekati još malo sa prelaskom na njih.
Ovo je ukratko šta sve popravljaju V999 V1 i V2:
  • DV IQ now fixed: manually adjustable motion settings included
  • 'Dolby Vision Precision Detail'as a new DV feature that was previously only available for LG TVs
  • good blacks and especially black bars (DV and HDR10/ +)
  • no more stuttering when streaming all kinds of content
  • no more artifacts/trails when using moderate blur/judder settings
  • minor upgrades: additional icon for brightness settings when using the TVs internal ambient light sensor
  • more responsive OS
 
Kupio sam 55C805 i prezadovoljan sam. Prešao sam sa nekog Hisensa iz 2018 tako da je razlika u kvalitetu slike i zvuka poprilična, da ne kažem ogromna. Nemam problem sa crnim trakama na koje se neki žale, ali sam z
Verzija firmware je V018 i jutros sam aktivirao Apps only mode,
Vidim da je izašao beta firmware V999 V1 i V2 i da su korisnici veoma zadovoljni. Mana je što za sada nema mogućnosti da se sa ovih beta firmware vratite na zvaničan. Što se tiče dve glavne mane koje ljudi spominju po forumima:
  • nemam problem sa crnim trakama na koje se neki žale, Imam osećaj da je više u pitanju teranje maka na konac nego što je stvarno problem, tj. da je problem više u onome ko sedi ispred televizora, a ne u samom televizoru.
  • artefakte u brzim scenama sam imao, ali sam to skoro u potpunosti rešio preko podešavanja. Kažem skoro jer sam posle podešavanja prestao da se udubljujem i samo uživam u tome šta gledam :)
Gde sam ja našao manu je to što je Brightness u DV modovima zakucan na 100 i što su ikone u brzom meniju sneg bele pa blješte kao reflektor.
Koliko sam shvatio sve je ovo rešeno ovim beta FW, ali ću sačekati još malo sa prelaskom na njih.
Ovo je ukratko šta sve popravljaju V999 V1 i V2:
  • DV IQ now fixed: manually adjustable motion settings included
  • 'Dolby Vision Precision Detail'as a new DV feature that was previously only available for LG TVs
  • good blacks and especially black bars (DV and HDR10/ +)
  • no more stuttering when streaming all kinds of content
  • no more artifacts/trails when using moderate blur/judder settings
  • minor upgrades: additional icon for brightness settings when using the TVs internal ambient light sensor
  • more responsive OS
Drago mi je da ovo cujem 😀 Treba i meni da stigne 55c805, verujem da nisam pogresio.
Koja si podesavanja koristio za artefakte u brzim scenama?
I kad bi trebalo da zvanicno puste taj novi firmware?
 
Jesam ja lud ili je ovo dobra ponuda ? 😅
Ako ti treba novi ugovor u A1 odlična ponuda. Da sam video ovo pre nego što sam kupio 55icu uzeo bih kod njih ovu 65, a ženu prebacio u A1 :) Posle bih razmišljao kako i gde da ga ubacim :ROFLMAO:
Drago mi je da ovo cujem 😀 Treba i meni da stigne 55c805, verujem da nisam pogresio.
Koja si podesavanja koristio za artefakte u brzim scenama?
I kad bi trebalo da zvanicno puste taj novi firmware?
Ja sam pogasio sve što sam mogao. Mislim da je neko već ovde okačio ovaj PDF sa podešavanjima za C805, ali ga kačim ponovo da ga ne tražiš. Na AV forumu koriste i podešavanja za C845 uz neke izmene, pa vidi šta ti više odgovara. Ja još uvek nisam uradio sve prema uputstvu jer je i ovako odlično. Možda za ove praznike opet sendem da se igram sa podešavanjima.
Što se tiče zvaničnog FW koliko vidim svi se sprdaju sa time da ćemo se načekati do zvanične verzije i da je super što su pustili i ove bete. Mada sa druge strane pustili su dve beta verzije relativno brzo jednu za drugom, pa možda i bude nešto u skorije vreme.
 

Prilozi

  • TCL 55C845 2023-07-21.pl.en.pdf
    903.9 KB · Pregleda: 29
  • TCL_C805_CALIBRATION.pdf
    39.7 KB · Pregleda: 48
Ako ti treba novi ugovor u A1 odlična ponuda. Da sam video ovo pre nego što sam kupio 55icu uzeo bih kod njih ovu 65, a ženu prebacio u A1 :) Posle bih razmišljao kako i gde da ga ubacim :ROFLMAO:
Istice mi ugovor za 7 dana. I jako se sada razmisljam.
Jedino ne znam da li mogu ako uzmem preko njih, da se registrujem i dobijem 2+3 godine garancije.
 
Istice mi ugovor za 7 dana. I jako se sada razmisljam.
Jedino ne znam da li mogu ako uzmem preko njih, da se registrujem i dobijem 2+3 godine garancije.
Ja bih ga uzeo i bez produžene garancije, ali imaš dovoljno vremena zovi/pošalji mail uvozniku i proveri. Izgubićeš malo vremena, a verovatno ćeš dobiti pozitivan odgovor.
 
Jesam ja lud ili je ovo dobra ponuda ? 😅

Pogledajte prilog 428770
U poređenju sa moje 24 mesečne pretplate u A1 (ja plaćam 1000 din mesečno) + cena TV-a u prodavnici ušteda za dve godine je 10.000 din. Uz skuplje tarife je veća ušteda, onom kome stvarno treba skuplja tarifa (spoiler alert: ne treba nikom). Ovo je prvi put da vidim da je neki uređaj jeftiniji uz ugovor. Još ako daju 5 godina garancije...
 
U poređenju sa moje 24 mesečne pretplate u A1 (ja plaćam 1000 din mesečno) + cena TV-a u prodavnici ušteda za dve godine je 10.000 din. Uz skuplje tarife je veća ušteda, onom kome stvarno treba skuplja tarifa (spoiler alert: ne treba nikom). Ovo je prvi put da vidim da je neki uređaj jeftiniji uz ugovor. Još ako daju 5 godina garancije...
Edit: greška, gledao sam tarifu za kućni net. TV ne daju uz jeftinije tarife za mobilni, tako da meh...
 
@aljosa79
Hvala, cekam da mi stigne pa cu da se igram sa podesavanjima, mozda i izadje fw do tad.

Inace uzeo sam ga u A1 uz onu Srećičicu, prvih 6 meseci rata je 3500 ukupno sa paketom, posle 5000. Deluje mi kao top ponuda, tako da ako neko razmislja nek pozuri, ne znam do kad traje akcija. Jedina "mana" je sto se ceka bar 10ak dana na isporuku.


mod: izbrisan off-topic
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno