Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Pozdrav ljudi. Od skoro imam pioneer nalog. Nekih godinu dana. Podizala sam novac preko Intesa banke. A nedavno Mobi banke da bi danas stiglo obaveštenje od Pioneer-a da mi je nalog ugašen, a novac mi ostao na tom nalogu? Da li neko zna šta se u takvoj situaciji radi? Prvo ne znam razlog zašto su ugasili, a drugo ostade mi novac. Dajte mi savet šta da radim!!!
Mislim da ćeš nakon 6 meseci moći da podigneš novac koji je ostao na računu. Da li si prekršila ToS?
 
Mislim da ćeš nakon 6 meseci moći da podigneš novac koji je ostao na računu. Da li si prekršila ToS?
Nisam ništa prekršila. Nisu mi nikakvo obaveštenje poslali da sam nešto prekršila. Samo sam podizala novac s vremena na vreme. I nisu to velike sume. Hvala za odgovor. Znači mogu da dignem novac.
 
Nešto si očigledno prekršila ili nisi dostavila odgovarajuću dokumentaciju. Da li si verifikovala nalog, poslala dokumenta banke koje su tražili?
 
Ne mora da znaci, payoneer je tokom vremena kako je rastao postao prilicno "bezobrazan" kao i paypal ili su jednostavno zaposlili nekompetentne ljude koji su "trigger-happy" da zatvore nalog, bez ikakvog konkretnog objasnjenja zasto.

@Jovankaiv moci ces da podignes novac bez problema, mada uradi to sto pre, jer cini mi se da ima neki vremenski period dokle mozes.
 
Nešto si očigledno prekršila ili nisi dostavila odgovarajuću dokumentaciju. Da li si verifikovala nalog, poslala dokumenta banke koje su tražili?
Jesam. Poslala sam im. Povezala sam karticu banke sa nalogom. Nisu mi ništa više tražili. Šta sam mogla da prekršim? Inače čak ni ne zarađujem preko tog naloga. Ništa mi nije jasno. Hvala ti što mi daješ odgovore. Mnogo mi znači.
Ne mora da znaci, payoneer je tokom vremena kako je rastao postao prilicno "bezobrazan" kao i paypal ili su jednostavno zaposlili nekompetentne ljude koji su "trigger-happy" da zatvore nalog, bez ikakvog konkretnog objasnjenja zasto.

@Jovankaiv moci ces da podignes novac bez problema, mada uradi to sto pre, jer cini mi se da ima neki vremenski period dokle mozes.
Hvala ti puno na odgovoru. Iznervirana sam. Digli su mi pritisak.
 
Jesam. Poslala sam im. Povezala sam karticu banke sa nalogom. Nisu mi ništa više tražili. Šta sam mogla da prekršim? Inače čak ni ne zarađujem preko tog naloga. Ništa mi nije jasno. Hvala ti što mi daješ odgovore. Mnogo mi znači.
Nema na čemu. Ne znam onda stvarno u čemu je problem. Najgore je što neće ni da kažu šta je u pitanju. Ako nije tajna, odakle si prebacivala novac? Upwork?
 
Nema na čemu. Ne znam onda stvarno u čemu je problem. Najgore je što neće ni da kažu šta je u pitanju. Ako nije tajna, odakle si prebacivala novac? Upwork?
Sestra mi je uplaćivala. Moram da je pitam. Ne znam odakle je uplaćivala. Podigla sam novac. Čim mi se javi pitaću je za Upwork
 
Jovankaiv izlgeda mi za sada da bi ovo mogao biti razlog za tvoje probleme. Na listi zabranjenih aktivnosti je:

Non-Business Use

  • Person to Person (peer to peer) payments or businesses allowing only person to person payments
  • Non-Business financial settlements
  • Personal use of account such as gifts, donations, loans or payments from friends and family
 
@Jovankaiv ubuduće, po mogućstvu neka ti uplaćuje na karticu preko PaySend (preporučljivo da bude vezana za devizni račun u evrima). Od skoro može i Visa, ne mora samo Master. Uz registraciju referal linkom, prva transakcija je besplatna. Ako treba, neka izvrši dodatne verifikacije da bi nesmetano izvršila slanje novca.
 
Jovankaiv izlgeda mi za sada da bi ovo mogao biti razlog za tvoje probleme. Na listi zabranjenih aktivnosti je:

Non-Business Use

  • Person to Person (peer to peer) payments or businesses allowing only person to person payments
  • Non-Business financial settlements
  • Personal use of account such as gifts, donations, loans or payments from friends and family
Moguće. Sestra mi je slala novac da mi pomogne. Ona živi i radi u inostranstvu. Ne mogu da je dobijem da vidim da li ona ima problem.
 
Moguće. Sestra mi je slala novac da mi pomogne. Ona živi i radi u inostranstvu. Ne mogu da je dobijem da vidim da li ona ima problkazi joj

Moguće. Sestra mi je slala novac da mi pomogne. Ona živi i radi u inostranstvu. Ne mogu da je dobijem da vidim da li ona ima problem.
Neka ti salje ili putem Paysenda ili Revoluta, obije aplikacije imaju mogucnost slanja direkt na platne kartice. Ona ce da snosi troskove provizije, za paysend ne znam kolika je al za revolut su sad smanjili sa skoro 3% na 1%
Neka ti salje ili putem Paysenda ili Revoluta, obije aplikacije imaju mogucnost slanja direkt na platne kartice. Ona ce da snosi troskove provizije, za paysend ne znam kolika je al za revolut su sad smanjili sa skoro 3% na 1%
Druga opcija ako nema Revolut neka otvori, kreira RSD nalog, doda nesto para konveruje u dinare, kreira virtuelnu karticu i posalje ti podatke da je ti dodas sebi u wallet na telefonu.
 
Neka ti salje ili putem Paysenda ili Revoluta, obije aplikacije imaju mogucnost slanja direkt na platne kartice. Ona ce da snosi troskove provizije, za paysend ne znam kolika je al za revolut su sad smanjili sa skoro 3% na 1%

Druga opcija ako nema Revolut neka otvori, kreira RSD nalog, doda nesto para konveruje u dinare, kreira virtuelnu karticu i posalje ti podatke da je ti dodas sebi u wallet na telefonu.
Hvala ti puno na savetu. Ne znam kako je to sestra regulisala. Valjda zna da je zabranjeno da šalje kao pomoć ili poklon. Nisam se upuštala da li je slala kako treba. Mislila sam da zna. Ona je sposobna žena. Čim je dobijem na viberu, pitaću je. Ona mnogo radi.
Upravo to je razlog što su ti banovali nalog.
Hvala ti na savetu. Čim je dobijem imaću pravu informaciju da li ona ima problem sa svojim nalogom i po kom osnovu mi je slala novac. Sigurno zna pravila. Ona je pametna žena
 
Poslednja izmena:
Dobijam uplate u dolarima na Payoneer platformi. Transver novca sam iskljucivo radila prebacivanjem dolara na moj bankovni racun. Sobzirom da se na bankomatima u Srbiji ne vrsi isplata u dolarima vec samo u Eurima, sada bih uzela Payoneer karticu u evrima. Interesuje me da li mogu da uzmem karticu u evrima sobzirom da mi uplacuju novac u dolarima. Da li cu moci da podignem novac u eurima na bankomatu? Ako bude moglo ko tu vrsi konverziju valute, da li banka sa cijeg bankomata podizem ili Payoneer po nekom kursu?
 
Dobijam uplate u dolarima na Payoneer platformi. Transver novca sam iskljucivo radila prebacivanjem dolara na moj bankovni racun. Sobzirom da se na bankomatima u Srbiji ne vrsi isplata u dolarima vec samo u Eurima, sada bih uzela Payoneer karticu u evrima. Interesuje me da li mogu da uzmem karticu u evrima sobzirom da mi uplacuju novac u dolarima. Da li cu moci da podignem novac u eurima na bankomatu? Ako bude moglo ko tu vrsi konverziju valute, da li banka sa cijeg bankomata podizem ili Payoneer po nekom kursu?
Možeš da uzmeš karticu, ali će ti svakako na bankomatu isplaćivati u dinarima, odnosno uvek isplaćuju u lokalnoj valuti države u kojoj se podiže.
 
Možeš da uzmeš karticu, ali će ti svakako na bankomatu isplaćivati u dinarima, odnosno uvek isplaćuju u lokalnoj valuti države u kojoj se podiže.
Ok.hvala na odgovoru. Znaci ako uzmem karticu u eurima a uplate su mi u dolarima, konverziju vrsi Payoneer a onda na bankomatu opet se vrsi konverzija u dinarima. to je dupla konverzija ? Ne znam da li je neko imao tu vrstu iskustva, i koliko ja tu gubim u tim konverzijama? ako je to manje od provizije koju uzima Payoneer i evropska banka u Dablinu onda ok.
 
Ok.hvala na odgovoru. Znaci ako uzmem karticu u eurima a uplate su mi u dolarima, konverziju vrsi Payoneer a onda na bankomatu opet se vrsi konverzija u dinarima. to je dupla konverzija ? Ne znam da li je neko imao tu vrstu iskustva, i koliko ja tu gubim u tim konverzijama? ako je to manje od provizije koju uzima Payoneer i evropska banka u Dablinu onda ok.
Probaj podici na bankokatima halk i otp banke, oni ne uzimaju provizije. Ja na njima podizem sa revolut karticom. Moj rodjak u R. srpskoj podize sa payoneer karticom kod jedne banke koja isto ne uzima proviziju samo ako te pita da li hoces sa konverzijom izaberes bez i njemu payoneer da li uzme oko 2-3$ sto inace uzima kad se placa da li i pos-om. Probaj podici nelu manju sumu pa vidi. U svakom slucaju probaj na ove dvije banke, njih sam koristio i znam da ne uzimaju proviziju
 
Da li neko jos ima problema sa logovanjem?
Jutros mi je force-ovao unos sifre, iako sam siguran da sam dobru sifru stavio, nije mi 'pustio' da se logujem, pa sam isao na reset sifre, pa i nakon toga je prijavljivao neku gresku i eventualno me zakljucao na 30 minuta. I nakon sat vremena ponovo javlja account locked.
Zvao sam podrsku, kazu sa racunom je sve u redu ali imaju nekih tehnickih problema, navodno. Plasim se da nije neki 'tehnicki problem' samo sa mojim nalogom.
 
Update u vezi gornjeg posta
Jedva je nekako reseno nakon tri poziva customer service-u koji je, kao i u proslosti, malo do nimalo od pomoci. Kapiram da su samo resili problem koji su imali sa API jem, jer i nakon sto je proradilo na desktopu, na mob aplikaciji sve do danas nisam uspevao da se ulogujem.
 
Pozdrav,
Interesuje me da li je neko imao slican problem kao ja i kako ga je resio!
Kartica USD mi uskoro istice, trebalo bi da porucim novu. Kada kliknem na order new pojavi se samo beli ekran.
Probao sam da ocistim cache and cookies u Chromu. Nista nije pomoglo. Isto tako i preko njihove aplikacije!
Probano i u Edge, Opera...
Da li neko zna kako da resim ovaj problem.
 
Da li imate preporuku za bankomat gde se moze podici 100.000 ili vise u jednoj transakciji i da je bez provizije?
Sem yettela.
 
Zamolio bih da mi prosledite u PM referal link za otvaranje naloga.
 
Mislim da vise ne postoji Payoneer referal program

edit
greska, postoji...

Business network -> Refer a friend
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li neko može da me nauči kako od Payoneer-a da zatražim US bankovni račun? U polju Get paid nemam opciju da podnesem zahtjev za dodatni Receiving account.
 
Verovatno jos uvek nemas potrebne verifikacije. Koliko ti je star Payoneer nalog? Da li imas karticu?
 
Verovatno jos uvek nemas potrebne verifikacije. Koliko ti je star Payoneer nalog? Da li imas karticu?
Sad sam provjerila. Još uvjek mi nije verifikovana URL adresa. Poslala sam na verifikaciju 13.11.2023. godine i još stoji Under review. Odobren mi je Nacional ID, ali ovo još čekam. Kako mogu to da ubrzam?
 
Kontaktiraj podrsku pa ih pitaj. Probaj preko maila, ili probaj preko chata da zaobidjes bota i dodjes do zivog coveka, a najbrze je da pozoves telefonom. Ja sam najcesce zvao sa Skype-a US broj, nekad onaj drugi EU ili UK kako vec.
 
Nazad
Vrh Dno