Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dali su mi sledece informacije :
Morate da produzite ugovor da bi smo vam dali novu opremu posto moja je iz exenet, ugovor mi istice za 3 meseca i sad me teraju fakticki da produzim ugovor koji mi se ne isplati uopste.
Stavio sam region Nemacka,
674mhz
6900 SR
modulacija 256 qam
i opet ne nalazi... sta se ovo desava strasno, je l postoji neka fora ili moram da uzmem drugog provajdera pre vremena?
 
Hahahaha 🤣 bezi druze iz super spore ja cu posle tebe isto da trazim raskid ugovora
 
dali su mi sledece informacije :
Morate da produzite ugovor da bi smo vam dali novu opremu posto moja je iz exenet, ugovor mi istice za 3 meseca i sad me teraju fakticki da produzim ugovor koji mi se ne isplati uopste.
Stavio sam region Nemacka,
674mhz
6900 SR
modulacija 256 qam
i opet ne nalazi... sta se ovo desava strasno, je l postoji neka fora ili moram da uzmem drugog provajdera pre vremena?
Prvo proveri da li uopste imas signal na tom kablu. Mozda je konektor popustio ili spliter ne valja. Najbolje je da povezes neki drugi tv ili ruter i tako proveris. Ako ima signala, onda nesto dobro ne radis prilikom skeniranja kanala na tvom uredjaju.
 
imam signal, jer stari tv radi bez problema, kupio sam novi tv i onda je nastavio ovaj problem sa njim.
Je l mozda ovo moze da se resi da ja kupim u prodavnici neki box koji pretvara iz antene u hdmi pa da to radi ?
 
imam signal, jer stari tv radi bez problema, kupio sam novi tv i onda je nastavio ovaj problem sa njim.
Je l mozda ovo moze da se resi da ja kupim u prodavnici neki box koji pretvara iz antene u hdmi pa da to radi ?
Ne mozes da kupis nego mozes da trazis od njih da ti donesu. Zamena, tj.njihov izlazak mislim da kosta 500din. Ako signal postoji na tom kablu kao sto tvrdis, u tom slucaju ti ne radis nesto kako treba. Mozda skreniras analogne umesto digitalne kanale, stavi opciju kabl prilikom pretrage a ne zemlja ili satelit, neka skenira sve a ne samo kodirane kanale, stavi na nemacku..... Ukoliko ne uspes najbolje da zoves nekog ko je strucniji po tom pitanju.
 
Zdravo,
Je l samo meni nestao IPv6? Koliko vidim, dobijam ip adrese sad iz telekom srbija opsega tj. nije supernova (tako nije bilo pre, ako se dobro secam). Na coaxu sam
Isto coax. Bivsi kopernikus. I dalje imam IPv6.
 
Ako prelaziš na neki od novih Super Plan paketa, dodeliće ti IPv6 adresu, nema razloga za brigu.
Bili su. SAmo da prikace uredjaje. NEma vise razvlacenja kablova. To naplacuju dodatno , po metru i po rupi :)
Aktivirali su novi 3XL paket, medjutim, nema ipv6 adrese. I dalje iza CGNAT-a.
Ne znam da li traziti da mi istu dodele kad im vec placam najskupklji paket. Ako vec kazete da su poceli. Pretpostavljam da je ipv6 bolje od ovoga, kad vec nemamo dinamicke ipv4.

A nisu mi ni dali novi ruter hg8245w5-6t, za to sam vec rekao da pisu zahtev za zamenu.
Slika je sa speed testa.

1703344266880.png
 
Zbog čega više na EPG ne piše koja je utakmica nego samo "Italijanska liga", "Engleska liga"... ?
 
I kod mene pise samo "Engleska liga". Tek sad sam uzeo MOVE, do jutros je na SkyMasteru pisalo koja je utakmica.

Upravo sam dobio posle par sati nakon sto su pojacali paket, ipv6 na optici. Ali kako kontam ja sad imam i ipv4 i ipv6, jer mi Xbox i dalje izbacuje da sam natovan iliti pise NAT: Strict
 
Ne mozes da kupis nego mozes da trazis od njih da ti donesu. Zamena, tj.njihov izlazak mislim da kosta 500din. Ako signal postoji na tom kablu kao sto tvrdis, u tom slucaju ti ne radis nesto kako treba. Mozda skreniras analogne umesto digitalne kanale, stavi opciju kabl prilikom pretrage a ne zemlja ili satelit, neka skenira sve a ne samo kodirane kanale, stavi na nemacku..... Ukoliko ne uspes najbolje da zoves nekog ko je strucniji po tom pitanju.
Poz!
Kolko se sećam i ja sam se bunio oko skeniranja kanala kad su moji uzeli tv,
Isto sam išao na antena, pa na analogno digitalno i to nije bilo to.
Probaj da ideš na kablovska pa onda.
 
Da li moze Technicolor TC7210 da se prebaci u Bridge mod?
Imam svoj Mikrotik na kome mi je lokalna mreza pa se patim da konfigurisem IPv6.
 
Da li moze Technicolor TC7210 da se prebaci u Bridge mod?
Imam svoj Mikrotik na kome mi je lokalna mreza pa se patim da konfigurisem IPv6.
Ne. Cimao sam tehničku podršku koja nije znala da mi odgovori na zahtev da li može ili ne, zvala me "napredna" podrška jer ovi prvi nisu shvatili šta hoću i rekli su mi da samo Cisco modemi mogu u Bridge mode.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-24-05-23-29-348_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-24-05-23-29-348_com.android.chrome.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 75
Pozdrav, imam mali problem sa dodatnim ruterom. Supernovin ruter mi je Technicolor TC7210 sa dhcp i na njega pe prikljucen ASUS ruter sa dhcp. Kada ukljucim dynamic ipv6 na asus ruteru on normalno dobije ip6 adresu od TC7210 i dodeli svim povezanim uredjajima njihove ip6 adrese, ali posle 24h samo pukne internet i onemoguci mi pristup podesavanju rutera. Cim ga iskljucim iz struje i upalim on normalno dobije ip i nastavi da radi bez problema. Na TC7210 se ne gubi internet, Lease Time za ip je postavljen na 7 dana dok za ip6 nema nikakvih podesavanja.
 
Pozdrav, imam mali problem sa dodatnim ruterom. Supernovin ruter mi je Technicolor TC7210 sa dhcp i na njega pe prikljucen ASUS ruter sa dhcp. Kada ukljucim dynamic ipv6 na asus ruteru on normalno dobije ip6 adresu od TC7210 i dodeli svim povezanim uredjajima njihove ip6 adrese, ali posle 24h samo pukne internet i onemoguci mi pristup podesavanju rutera. Cim ga iskljucim iz struje i upalim on normalno dobije ip i nastavi da radi bez problema. Na TC7210 se ne gubi internet, Lease Time za ip je postavljen na 7 dana dok za ip6 nema nikakvih podesavanja.
Poz!
I moj je isti tech ruter, i mislim da imaš sličan problem kao što sam i ja imao sa tplinkom.
Vidim da na tech ima i 5 ghz kad biram vifi mrežu, a tp link nisam uspeo da povežem sa tom drugom mrežom sa 5 ghz.
Za sad mi funkcioniše tp link al sad da ne baksuziram, javiću kroz koji dan da li i dalje radi sve kako treba po uputstvu koji mi je dao čini mi se tonix.
 
Zna li neko kako da ih nagovorim da mi uvedu supernovu, trenutno imam mts box 50mbps. Supernova kabal prolazi nekih 150m od moje kuće, da pošaljem zahtev za otkazivanje svih mts usluga lol, pokušao sam na lep način ali ih boli briga, kontaju već imam njihovu uslugu što da se muče.
 
Isto coax. Bivsi kopernikus. I dalje imam IPv6.
Čudno, ne znam šta se dešava, ali izgleda da su mi dali statičku adresu…? Barem po host nameu, ne znam da li zapravo radi port forwarding, moraću da testiram preko Technicolora, posto sam sad priključen na svoj ruter.
 

Prilozi

  • IMG_2707.jpeg
    IMG_2707.jpeg
    281.2 KB · Pregleda: 46
Da li slucajno neko zna, da li moze Supernova TV da se poveze "direktno na televizor", kao sto je verovatno vecina starih ExeNet korisnika imala, bez set top boxa i da mogu imati normalno kanale i raspored na TV-u. Da ne ulazim u razloge zasto, maksimalno bih da izbegnem komplikacije sa vise uredjaja, makar i nemao sve opcije, tipa gledanje unazad.
 
Gde moze da se preuzme ili vidi racun za usluge Supernove?

Kod mts-a moze na moj.mts.rs.
Na supernovaott.rs nisam uspeo da pronadjem deo sa racunima.
 
Bili su nedavno iz Supernove da promene paket (presao sam na Super Plan 2 L). Izgleda da prethodni ruter ne podrzava vise od 100 Mb/s.

Svakako cu insistirati da mi daju drugi ruter koji ce moci da podrzi brzinu 400/200, ali imam jedan ruter od druge usluge koju ne koristim (mts optika):

Da li bih mogao da iskoristim ovaj ruter da privremeno povezem optiku Supernove, ili su mozda ti ruteri prekonfigurisani nekako?
 
Poslednja izmena:
prekosutra istice ugovor,za ovih 28 dana od podnosenja raskida nisu me pozvali da pitaju sta,kako,zbg cega...... prihvatio bih neki iole normalnu ponudu
 
Bili su nedavno iz Supernove da promene paket (presao sam na Super Plan 2 L). Izgleda da prethodni ruter ne podrzava vise od 100 Mb/s.

Svakako cu insistirati da mi daju drugi ruter koji ce moci da podrzi brzinu 400/200, ali imam jedan ruter od druge usluge koju ne koristim (mts optika):

Da li bih mogao da iskoristim ovaj ruter da privremeno povezem optiku Supernove, ili su mozda ti ruteri prekonfigurisani nekako?
Šta te košta da povežeš i probaš?Onda javiš nama da znamo da li može ili ne...
 
Gde moze da se preuzme ili vidi racun za usluge Supernove?

Kod mts-a moze na moj.mts.rs.
Na supernovaott.rs nisam uspeo da pronadjem deo sa racunima.
Uđi na mojasupernova.mts.rs i gore desno (na kompjuteru) ili u meniju ćeš imati opciju plati račun, gde uneseš ime i šifru korisnika.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno