Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Mislim da nisi svestan koliko je puno 100din kad ih nema, a ne 100€.
Ali kao sto rekoh, lep je forumski sport upravljanje tudjim novcanikom.
Da li mu je tad predlog za pitanje ? Vox je cini mi se,neka uzme ali onda nemoj da pita zasto ovo zasto ono ,ljudi daju 300-500e na telefon a ne mogu da daju za uređaj koji evro vise i da su mirni 10godina...moje misljenje,kako da ne kazem ne njemu nego bilo kome za mideu sa kojom su ljudi zadovoljni sa prevenstveno sa hlađenjem...kako se kaze...nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari ili po seljacki ...sirotinja uvek kupuje dva puta 😋
 
Hmm, a čemu služi ovaj Dry mod? Juče zatvorio prozore, uključio dry mod u nadi da će vlaga u stanu opasti, posle 3 sata rada ništa, ni procenat! Klima malko duva ne previše hladan vazduh apr minuta, onda pretežno jedva duva išta tek da se kaže i tako u krug.
 
Kolika je temperatura u prostoriji i na koliko si stepeni podesio klimu na dry modu.Može da se podešava temperatura ali ne i brzina.Smanjiće vlagu u prostoriji i mod hlađenja.
 
Stoji na 22. Temeratura u sobi 21, vlaznost 70 bila posle kiše, juče vrteo pola dana, bukvalno ne mrda.
 
Da li je higrometar ispravan?

Meni je išlo do 70% kada ne radi odvlaživač ili klima. Sa njima je padalo na 60 %, ali to je 60 mkv prostora...

Ja sam otkrio gde u principu leži problem sa vlagom (kondenzacijom) ovog proleća kod mene na severnoj strani stana. To je suteren sa ukopanom terasom ispod mene. Odvod na toj terasi (tačnije rovu, s obzirom da okružuje čitavu zgradu, pa svaki stan u suterenu ima svoj deo) je stalno kod tog komšije zapušen i njemu je voda stalno na terasi (ide možda i do 10 cm dubine na pojedinim mestima). Ta voda isparava čitav dan, i ulazi kroz moje prozore koji su otvoreni na kip. Severna je strana, pa nema sunca. A kako padne kiša, tako se ponovo vrtimo u krug.

Pre neki dan sam osetio u hodniku jak miris buđi i to dolazi najverovatnije od njega. Ne znam kako ljudi mogu živeti u takvom prostoru. A suterene treba zakonom zabraniti u stambenim zgradama.

Par zgrada ispod mene, stara gradnja i podrumska prostorija koja je pretvorena u stan. Nema terasu ili ti rov. U zadnje vreme drže otvorene prozore. A kada se prođe pored tih prozora, miris vlage tera na povraćanje. I šta reći nekome ko živi u toj boleštini...
 
Stoji na 22. Temeratura u sobi 21, vlaznost 70 bila posle kiše, juče vrteo pola dana, bukvalno ne mrda.
Iako na DRY modu manje hladi klima ipak smanjuje temperaturu u sobi i kad dostigne zadatu temperaturu kompresor se gasi i nema ni hlađenja ni isušivanja vazduha.Smanji još na daljinskom temperaturu hlađenja i pogledaj.Mala je to razlika između sobne i zadate temperature.
 
Jel imao neko mozda problema sa tajmerom na Fujitsu klimama ? Skoro dok je bilo toplije vreme, nakon hladjenja je stavim na fan mode, i ukljucim tajmer da se ugasi za 30-45 min, da bi se unutrasnja osusila od kondenzata, medjutim ona nastavi i dalje da radi i nakon zadatog vremena za iskljucivanje.
Sve komande uredno primi preko daljinca, ukljuci se ona narandzasta lampica za tajmer, potvrdi zvukom vreme koje izaberes, ali ona nastavi da radi.
Probao sam onu klasiku, da istekam iz struje na pola sata i baterije iz daljinca izvadim, pa ispritiskam dugmice, sto nije pomoglo.
mozda neko ima ideju sta jos da pokusam. kmcc 12 je klima.
 
Sad sam proverio radi tajmer evo gde grešiš.Podesi vreme gašenja ja sam podesio 8:30 znači mora realno vreme da podesiš kada želiš da se ugasi sat i minut i uključi da sat pokazuje 24h a ne AM i PM.Unesi tačno vreme sat i minut kada želiš da se ugasi klima.Ako uneseš u tajmer ovaj format na primer 0:40 ugasiće se 40 minuta posle ponoći.
 
Poslednja izmena:
Evo sad radi, hvala Proleter.
Ja mislio da sam je setovao da se iskljuci za 30 minuta, ustvari sam birao da se iskljuci u 00.30h.
Inace sat mi je i pokazivao 24h. Eto ako se jos neko spetlja stoji mu sad resenje.
 
Zdravo,
Koju klimu biste mi preporučili za grejanje prostorije od 55kv(9x6)? Klima bi bila na sredini zida od 9m. Planiram da skroz predjem na grejanje klimom. Imam i dve spavaće sobe, u njih bi ubacio po 12, ali mi je upitno za dnevnu. Razmišljam se između Fujitsu i možda Mitsubishi
 
Ima li izolacije da li je stan ili kuća.
 
Kuća, potkrovlje. Ima spolja 10cm stiropor, i iznutra 5vuna mineralna. U krovu 8cm stripor. Jedan deo plafona je kosina, tačnije 3mx6m, u najvišoj tački je 3,6 dok je u najnižoj 2m visina. Ostatak plafona je 2,6
 
KMTA18 ili LTCA12 zbog dobre izolacije mislim da bi više odgovarala LT12.Možda bi mogla i KG12 ali je ipak u pitanju 55m2.KM18 i LT12 imaju twin rotary kompresore.Ili pogledaj neki Mitsubishi 14Btu koji ima twin kompresor.AP42 i slično.
 
Sad imam luca12, kupljena pre godinu dana i ove zime kad su bili hladniji dani nije mogla da prebaci 20,5 stepeni tako da ona ide u sobu, a u dnevnoj moram nesto jače nego se razmišljam da li će mi 18 biti dovoljno ili ipak da idem na 24 s obzirom da sam pročitao ovde komentare da kmta ne može da povuče više kad zatreba kao Luca.
 
Ako misliš na KMTA18 ona je jača nego Luca12.Koliko je velika dnevna soba.
 
Za 55 kvadrata KMTA18 Grejanje 6.3 KW.Ugrađen je Mitsubishi dvostruki rotacioni kompresor.Evo tablice kapaciteta.Mislim da bi 24Btu bila previše za taj prostor ali opet kako ti proceniš.24Btu ima Fujitsu dvostruki rotacioni kompresor na -15 greja sa 6.15kw.
 

Prilozi

  • 123.png
    123.png
    178.9 KB · Pregleda: 18
  • 456.png
    456.png
    141.2 KB · Pregleda: 18
Amber Premium 12k je jaca od 18kmta, ali je 24kmta jaca od 12 Ambera.
18K Amber je jaci od 24kmta.
A cini mi se da su im tu negde i cene, da je Amber skuplji koliko je jaci.
S obzirom da je Amber u najvecoj prednosti na nizim temperaturama kojih kod nas maltene nema, ja bih lagano uzeo Fujitsu 24k btu, s obzirom da je cena oko cene Amber 12ice.
 
Tražio sam 24kmta, ali je nema nigde. Svi imaju samo 24lfca, a nju ne bih jer sam bio u radnji gde je izložena i skroz je požutela.
 
Ubaciti 24 u 55 kvadrata, sa iole kakvom takvom izolacijom, svašta ću pročitati ovdje.
 
Na -15c, Luca koja nije mogla ni blizu da se izbori sa tim prostorom tokom ove smesno tople zime, daje 3.1kW, a 18KMTA samo 1.2kW vise.
Tu pricamo o max vrednostima.
Ko da malo vise truda osim 10s za trolovanje, moze da zamisli kako ta 18ica treba da radi u tom prostoru da bi bilo kako treba.
Izborice se ona, ali je bitnije na koji nacin.
Amber 12 je jaca klima od 18kmta, pa su je ljudi uzimali za manje prostore od ovog.
 
55 квадрата може да греје и добра деветка, за те 24-ке треба уз капацитет пре свега испратити проток ваздуха и ниво буке (минималан).
 
Nikako mi se to ne slaze. Kod mene je 12 ka Lomo Regular bez problema uspijevala nakucati u 24-25 u vecini prostora i na dubokim minusima slicne kvadrature.
A slabija je od Luce i slabija je izolacija.

Da nije lose montirana pa ne moze izvuc kapacitet?
 
Nikako mi se to ne slaze. Kod mene je 12 ka Lomo Regular bez problema uspijevala nakucati u 24-25 u vecini prostora i na dubokim minusima slicne kvadrature.
A slabija je od Luce i slabija je izolacija.

Da nije lose montirana pa ne moze izvuc kapacitet?
M spusti bolan Emaxx, čovjek ima dobru izolaciju a pojedini lupaju kao uzmi 24, nigdje veze. Šamaraju se tuđim novcima kao da je u pitanju 100 kvadrata a ne 55. Proleter mu je dobar prijedlog dao, ali će ga opet napasti zbog Fujitsu.
 
Нема ко да га напада, ово и јесте тема за Фуђицу.
 
Na -15c, Luca koja nije mogla ni blizu da se izbori sa tim prostorom tokom ove smesno tople zime, daje 3.1kW, a 18KMTA samo 1.2kW vise.
Tu pricamo o max vrednostima.
Ko da malo vise truda osim 10s za trolovanje, moze da zamisli kako ta 18ica treba da radi u tom prostoru da bi bilo kako treba.
Izborice se ona, ali je bitnije na koji nacin.
Amber 12 je jaca klima od 18kmta, pa su je ljudi uzimali za manje prostore od ovog.
Luca je do 30 m2..
 
Nazad
Vrh Dno