Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Jesam, evo tih par slika. Sliko sam da vidim odnos koliko sam uspeo da operem. Ta zadnja slika je taj prokleti zadnji izmenjivac, opran.
 

Prilozi

  • 20230330_131858.jpg
    20230330_131858.jpg
    237.8 KB · Pregleda: 108
  • 20230331_115319.jpg
    20230331_115319.jpg
    119.4 KB · Pregleda: 107
  • 20230331_131907_Richtone(HDR).jpg
    20230331_131907_Richtone(HDR).jpg
    151.8 KB · Pregleda: 104
  • 20230331_131916_Richtone(HDR).jpg
    20230331_131916_Richtone(HDR).jpg
    170.5 KB · Pregleda: 107
  • 20230331_141108.jpg
    20230331_141108.jpg
    232 KB · Pregleda: 111
Prvo ide fina četka (by Ikea u mom slučaju) u kombinaciji sa usisivačem, onda paročistač, a zatim hemija, ispiranje i na kraju dezinfekcija.
 
Isla je fina cetka, ( By Lidl ) koliko se moglo, usisivac nisam ubacao u pricu, ali je zaista komplikovan i zamoran posao. Ako je za vajdu, iduci put ce sve to lakse ici, ako budem imao volje. Naprskao Axel Sgrasso, pa sacekao 10-20 min, i onda ispirao toplom vodom, sa bastenskom prskalicom od 5 litara. Nakon 5 meseci, u onoj kanti je bila tamno braon voda, to je od turbine. Od izmenjivaca vrovatno jos gore, al to je izaslo kroz crevo za kondenzat, pa ( srecom ) nisam video. Sto se mene tice, to joj je to do narednog marta - aprila. Ne znam kako bi parocistac delovao na ovaj haos. Mislim da u mom slucaju ne bi imao nekog znacajnog efekta. Samo ludacko ispiranje hemijom i vodom.
 
Poslednja izmena:
Paročistač rastvara sve i uz to i dezinfikuje. Braon voda ukazuje na duvanski dim.
 
Muka me hvata od ponovnog celog procesa, zvacu ove ljude sto su je montirali, oni vrse i to pranje. Mada se nadam da nece trebati, iskljucio sam onaj mod stednje, tako da turbina ce raditi non stop, da se ne ubudja. Jel bese to i na auto modu, i eco funkcionise ? Znam da na dry mode zaustavlja, koliko se secam, to si bas ti Djalf opisivao ?
 
Na hlađenju turbina kada se podesi može da radi stalno na sve četri brzine ali ako je mod brzine auto prestaće da radi kada i kompresor.Za dry mod mislim da isto stane turbina kada i kompresor ali treba peroveriti zato što ne koristim taj mod pa ne znam da li turbina radi stalno ili ne.Na grejanju kontrolna brzina ili monitoring radi stalno.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti. Znaci da je drzim u kecu ili dvojci, ne na auto, jel tada staje ? Ja nasao u manualu i to iskljucio ( famoznu strednju ) ali nisu bas lepo opisali da li na AUTO staje. Za dry znam da staje, to ni na fix LG klimi nisam koristio
 
Baj d vej, pre neki dan kad opeklo sunce, meni je juzna strana, ja prebacio na hladjenje,i ispod 80 vati je otisla ,i radila tako jedno pola sata. al otom potom, razmenjivacemo iskustva kad dodje vreme.
 
Narode, ima li ko 07LUCA i kako se pokazala? Treba mi za sobe od 19 i 11 kvadrata na spratu, izolacija demit 15cm. Obe sobe imaju veliki prozor i balkonska vrata.
 
12KGTA i 12LTCA, Jel to ista klima sa novijim gasom ili ima jos nesto bolje/losije?
 
LTCA je stariji model ali je jača nego KGTA.LT ima twin rotary kompresor i predviđena je za grejanje do -20 ima 40kg tešku spoljnu jedinicu koristi stariji gas R410A.KG je noviji model slabija nego LT koristi noviji gas R32 i najači je model u novom segmentu ponude KPCA/KMTA/KGTA12.Zavisi koliki bi prostor klimatizovao prema tim potrebama biraj i klimu.KG može niže da modulira na grejanju nego LT obe imaju Human Sensor.
 
Imam LTCA 12 u jednoj sobi, imam KMTA 18 u dnevnoj, ovo mi treba za tecu sobu cca 25 kvadrata. Obe ce da zavrse posao, vise me zanima koja je bolja, posto im je cena slicna...
 
zlaja87, u kakvim uslovima radi KMTA18, koja kvadratura, kako se pokazala zimus, kakva je potrošnja, ukoliko imaš podatke o tome,naravno?
 
Ovo mi je druga zima sa njom, licno sam zadovoljan, greje mi dnevnu sobu sa kuhinjom, sto je oko 40 kvadrata, celu zimu mi je podesena na 25c, danju na drugoj brzini, nocu na prvoj. Nisam je ugasio 3 meseca. Nisam merio potrosnju, ali racun za struju mi je bio manji nego prosle godine, cenim da je modulacija bila bolja, ipak je blaza zima bila.
 
Da li neko ima iskustava sa Fujitsu 12 LLCE? Kum je razmatra pretežno za hlađenje spavaće sobe i grejanje u prelaznom periodu, interesuje me da li kao na mojoj LMCE gasi turbinu kada dostigne temperaturu, može da se to deaktvira kao na ovoj?
EDIT: vidim da ima, ista je procedura kao i kod mene za turbinu.
 
Poslednja izmena:
Pa lepo smo rekli da treba za spavaću sobu da se kupi Breezeless ili wind free :D
 
Ko ima love treba, ko nema kupi ono sto moze :cool:
 
Da li neko ima iskustava sa Fujitsu 12 LLCE? Kum je razmatra pretežno za hlađenje spavaće sobe i grejanje u prelaznom periodu, interesuje me da li kao na mojoj LMCE gasi turbinu kada dostigne temperaturu, može da se to deaktvira kao na ovoj?
EDIT: vidim da ima, ista je procedura kao i kod mene za turbinu.
Nema greške sa LLCE. Jes' da nema neke "advanced" funkcije tipa WiFi itd, ali radi ono što treba da radi za sve pare.
 
A Breezeless je bolja od llce definitivno,i da se doda 100e više jer je za hlađenje izmišljena.
 
Jasno sve, nego bas tih 100e, jer se krenulo od obicne klime od 40k, onda rekoh dodaj za neki inverter, kad je vec osnovni 50 i nesto dodaj 60 za fujistsu, jos 10-15 za breezless je vec previse.
 
Šteta... Neka se sutra ujutro pogleda u ogledalo i 10x kaže

JA ZASLUŽUJEM SAMO NAJBOLJE

Posle par minuta u glavi je rešena stvar
 
Svako treba da plati za svoj užitak i komfor.
Ako će da kupi klimu za spavaću sobu pored koje će biti ukočen ili od buke neće moći spavati, onda bolje da je ne kupuje.
 
Mislim da nisi svestan koliko je puno 100din kad ih nema, a ne 100€.
Ali kao sto rekoh, lep je forumski sport upravljanje tudjim novcanikom.
 
Naše je da dajemo predloge, njegovo je da kupi.
Po meni je bolje rešenje da u spavaćoj sobi i nema klimu, već da je stavi u npr. dnevnu sobu ili da koristi postojeću klimu ako je ima i indirektno hladi.
Bitno je da klima izbaci vlagu iz vazduha...
Spavanje u klimatizovanoj sobi nije baš neki užitak
 
Nazad
Vrh Dno