Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Pozdrav, da li ima neko da predlozi nekoga za montazu klime u Zlatiborskom okrugu, preciznije - Arilje?
Ako znate nekoga, molim vas pisite mi u DM.
 



100-quality-a.jpg

Auuu, tebi ovo nešto negde kači. Moj LT je iz 2011-te, hlagi i greje, ne gasi se, pa se ne čuje uopšte. Ima li lufta u krajevima turbine? Jesi li ikada podmazivao te biksne? Ja sam podmazao pre nekih 5-6 godina sa nekim mašću za udarne bušilice, valjalo bi sad i drugo pofmazivanje da padne.
Na hladjenju da, vecina moze da modulira na toliko.... Ali na grejanju ?
Većina sem Gree
 
Poslednja izmena:
Ne znam, cas se cuje, cas se ne cuje. Nekada se cuje samo sitno lupkanje, nekada ovako jako.


Gree Amber Comfort modulira na 160W pri grejanju.
 
Ljudi, u potrazi sam za nekom inverter klimom, za sad trenutno jednom za sprat gde su spavace sobe, a ako se pokaze dobrim i budem zadovoljan, cela kuca prelazi na klime.
Ono za šta prvenstveno gledam klimu jeste za grejanje prostora, (trenutno ta jedna ide u hodnik gde treba da greje hodnik i glavnu spavacu sobu 13+12m2), a ako bude ok dodaje se jos jedna za druge dve sobe da budu 2 klime od 12-ce za nekih 55-60 m2.
Bitno mi je da ima dobar kapacitet grejanja jer ce to biti promarno, najmanju potrosnju tj. najbolju energetsku efikasnost i pouzdanost.

Ono sto mi je u užem izboru i oko čega se dvoumim su sledeci modeli:

  1. MDV Inverter Aurora 12
  2. MIDEA Extreme inverter AG-12NXD1.WIK
  3. Midea Inverter klima Breezeless MSFAAU-12HRFN8.Wi-Fi
  4. LG Klima uređaj inverter S12EQ
Molim sa pomoc oko preporuke i saveta.
Ove se uklapaju u budzet 65-80.000
Unapred hvala
 
Meni je Amber 12 na Dry mode krenuo da curi iz unutrasnje jedinice, sliva se po zidu kad opicim malo jace. Po savetu ovlascenog servisera produvao sam od spoljasnje jedinice onaj odvod ka unutra (posto jelte zid vec ukvasen), ali nije pomoglo.
 
Ljudi, u potrazi sam za nekom inverter klimom, za sad trenutno jednom za sprat gde su spavace sobe, a ako se pokaze dobrim i budem zadovoljan, cela kuca prelazi na klime.
Ono za šta prvenstveno gledam klimu jeste za grejanje prostora, (trenutno ta jedna ide u hodnik gde treba da greje hodnik i glavnu spavacu sobu 13+12m2), a ako bude ok dodaje se jos jedna za druge dve sobe da budu 2 klime od 12-ce za nekih 55-60 m2.
Bitno mi je da ima dobar kapacitet grejanja jer ce to biti promarno, najmanju potrosnju tj. najbolju energetsku efikasnost i pouzdanost.

Ono sto mi je u užem izboru i oko čega se dvoumim su sledeci modeli:

  1. MDV Inverter Aurora 12
  2. MIDEA Extreme inverter AG-12NXD1.WIK
  3. Midea Inverter klima Breezeless MSFAAU-12HRFN8.Wi-Fi
  4. LG Klima uređaj inverter S12EQ
Molim sa pomoc oko preporuke i saveta.
Ove se uklapaju u budzet 65-80.000
Unapred hvala
Za 78k KMCE12 Japanski proizvođač Fujitsu.Odlična modulacija i kultura rada.
 
Meni je Amber 12 na Dry mode krenuo da curi iz unutrasnje jedinice, sliva se po zidu kad opicim malo jace. Po savetu ovlascenog servisera produvao sam od spoljasnje jedinice onaj odvod ka unutra (posto jelte zid vec ukvasen), ali nije pomoglo.
Pogledaj lampom unutrašnju jedinicu možda se raspala plastika pa zato curi voda bilo je takvih primera na Gree klimama.Najbolje da taj serviser dođe i pogleda o čemu se radi već upeklo sunce trebaće hlađenje ovijeh dana.
 
Imam problema sa klimom. Prosle godine sam uzeo mideu inverter 12ku za preko 70000 dinara. Klima je ogromna kako unutrasnja tako spoljasnja jedinica(ona pogotovo). Klima je uredno postavljena 15 cm od plafona, spoljna jedinica ima pad i na terasi je pa nije izlozena suncu,kisi,ledu...

Prvi problem sam uocio proslo leto kada sam izasao sat vremena u setnju i ostavio klimu da ladi. Vratim se u stan ona i dalje radi a temperatura u stanu veca nego kada smo stan napustali(to isto se desilo 3 puta proslo leto).

Drugo, upalimo klimu da greje i sve ok greje ali kada sedis ispod nje osetis da direktno ispod nje duva hladan vazduh.

Dosta slabo greje, em sto joj treba dosta vremena da zagreje em sto vazduh koji izlazi iz nje nikad nije nesto topao . Otisao kod zeninih a oni u prostoriji slicne kvadrature imaju tcl obicnu klimu 9ku najjeftiniji moguci model kupljen pre 5-6 godina. Upale klimu da greje i taj prostor zagreje za minimum duplo ako ne i troduplo krace vreme nego sto mojoj treba. I da moja je uvek podesena da jacina duvanja bude 100%. Da dodam...zenini zive u kuci sa losim starim prozorima a mi u stanu sa super novom stolarijom.

U cemu je problem...vec me ovo jako frustrira. Hvala svima za pomoc.
Da se nadovezem na ovaj moj post. Novu stvar koju sam uvideo je da klima jako slabo duva.

Danas otisao kod mojih. Imaju 15 godina staru hausel klimu(naravno obicni model, jedan od jeftinijih tada), stojim na 5 metara od nje i oseti se da duva samo tako.

Ja moju novu inverter od 70k upalim i kad stanem na nepunih 3 metra od nje uopste ne osecam da duva iako je stavljena snaga duvanja na 100%. Jedino osetim da duva kada stavim boost mod koji naravno trosi struje mnogo vise.

Ludim vise. Jel stvarno to onda do freona kao sto su mi neki korisnici rekli ranije.
 
I ta Hausel je Midea.Moguce da joj fali gas.I nove klime dolaze sa gasom.
 
Ako klima slabo duva onda treba očistiti detaljno unutrašnju jedinicu.Verovatno se nakupila/zalepila prašina na lamelama i zatvorila protok vazduha.Skini filtere unutrašnje jedinice pa postavi sliku lamela da vidimo da li je to problem.Kada uključiš fan mod znači ni grejanje ni hlađenje da li i onda ima slab protok vazduha iz klime.
 
Kakva crna potrosnja ventilatora.
Ventilator trosi zanemarivo,od 5-6 w u minimumu do mzda 15-20w u maximumu ili nesto tako .
 
Pozdrav,
Gledam roditeljima da opalsam grejanje sa sledecu sezonu. U pitanju je kuca zidana cigla ipo,dobra stolarija,kvalitetnandrvena sa duplim vakum staklima i ne velikom povrsinom. Nema spolja izolaciju. Tavan ususkan sa 20cm staklene vune preko karatavana,na plafonu ispod toga knauf i mislim da je jos 10cm izolacije. Generalno je jako topla i do sada se grejala centralno na cvrsto gorivo i dogrevala starom Eskimo klimom On-Off.
misljenja prvo bio za jednu 12LMCE obzirom da ce se grejati samo dnevni boravak sa trpezarijom.
Sada razmisljam 14 LUCA ili 12 LT
Za sugestije raspolozen a raspored prostorija i gde sada stoji klima je u prilogu
Pozdrav i hvala
 

Prilozi

  • IMG_0266.jpeg
    IMG_0266.jpeg
    176 KB · Pregleda: 34
Evo je KMCE12 tu je i slika i tehnički detalji/specifikacije.

Ovo je 12KMCC/AOYG12KMCC, cudi me da to nisi znao, s obzirom da 99% vremena Fujitsu klime preporucujes i to dosta puta bas tu KMCE.
Samo u toj jednoj jedinoj prodavnici postoji ta KMCE i ja je ne bih kupio jer ne znam odakle su je dovukli, kupio bih KMCC koja je na nasem trzistu zvanicno.

@YT1KB
Pa LT ti je provereno dobra klima, i ako ja ne volim taj poklopac jer je na moje 3 Luca klime zezao, ali su ti i slabije klime dovoljne za 30m2, a za ceo stan ipak idi na LT.
 
12LT je dosta jaca klima od Kieria, sto ako planira svih 60m2 da greje, nije na odmet.
 
Na etrgu je 110,sad pogledah i na Mitsubishijevom sajtu pise cena 95 hiljada ako je azuriran sajt.
 
Pa i ja se dvoumim
Prvobitno sam hteo 12 LMCE. Mislim da je dovoljna za taj prostor. Obzirom da ima etazno grejanje sam se usudio na taj korak. Ako zagidi,neka zalozi pa ce opet biti Ok.
Ako je poklopac rizican,nadjoh i 14 LMCA. Jaka je i sa klasika unutrasnjom.
 
Da li ima neke efektivne razlike VOX IVA1 12 modela u odnosu na ostale VOX klime oznaka IFX12, IJO12, IJF12, za hlađenje prevashodno? Zamenio bih staru on/off VOX koja se doslovno raspada ali verno služi 15god bez problema, i zato sam zadovoljan brendom. Razlika je u 50ak evra, vidim da je u tom nižem segmentu IVA1 hvaljena, ali nisam siguran za ostale modele...
 
Smem da se kladim da si tu klimu samo na slici video, a ovde se gadjas tudjim parama i preporucujes!
Jok samo si ti video Daikin i Mitsubishi .Nego sta treba da kazem coveku da kupi Muse pa kad bude pravila osilacije po 4 stepena sta onda?
Da li ima neke efektivne razlike VOX IVA1 12 modela u odnosu na ostale VOX klime oznaka IFX12, IJO12, IJF12, za hlađenje prevashodno? Zamenio bih staru on/off VOX koja se doslovno raspada ali verno služi 15god bez problema, i zato sam zadovoljan brendom. Razlika je u 50ak evra, vidim da je u tom nižem segmentu IVA1 hvaljena, ali nisam siguran za ostale modele...
Ixf model zaobidji.Spoljna teska samo 18kg.
 
Ovo je 12KMCC/AOYG12KMCC, cudi me da to nisi znao, s obzirom da 99% vremena Fujitsu klime preporucujes i to dosta puta bas tu KMCE.
Samo u toj jednoj jedinoj prodavnici postoji ta KMCE i ja je ne bih kupio jer ne znam odakle su je dovukli, kupio bih KMCC koja je na nasem trzistu zvanicno.

@YT1KB
Pa LT ti je provereno dobra klima, i ako ja ne volim taj poklopac jer je na moje 3 Luca klime zezao, ali su ti i slabije klime dovoljne za 30m2, a za ceo stan ipak idi na LT.
Ta klima je KMCE12 kao što piše i na sajtu gde je prodaju.Možeš i ti da proveriš ako želiš.
 
Postoji jedan sajt sa Mitsubishi klimama (šatro uvoznici) sa dosta boljim cenama od ostalih, za koji ne mogu da tvrdim, ali bih se kladio da je neka prevara u pitanju.
Nigde podaci firme, APR, adresa... Kontakt je mobilni telefon.
 
Nazad
Vrh Dno