Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Syntaur IBAN je isti, samo što se ispred dodaje RS35. Primer: RS35 360 0669990000006 61 a swift je od Poštanske SBPORSBG umesto KMEBRS2Z.
 
@Syntaur IBAN je isti, samo što se ispred dodaje RS35. Primer: RS35 360 0669990000006 61 a swift je od Poštanske SBPORSBG umesto KMEBRS2Z.
Ne prihvata Revolut taj format.
1.
Izabrao sam Srbiju za zemlju u kojoj se nalazi banka na čiji račun se šalje novac.
2.
Izabrao sam valutu.
3.
U IBAN polju stoji već RS, ali kada ukucam 35, prijavi..
Incorrect IBAN format for the selected country

Znači, postoje sva ta polja u formatu :
RSxx xxxx xxxx xxxx xxxy xx
.. ali kada pored RS ukucam 35, odmah dobijem to upozorenje..
 
Plaćao sam MTS karticom krajem aprila - 28. - 30. aprila konkretno. Sve je obrađeno 1. maja i naplaćeno mi je održavanje za ceo mesec maj, iako nisam imao ni jedno plaćanje u maju. Imam li osnova za neku žalbu banci?

Razumem za plaćanja 29. i 30. aprila, jer je bio vikend, pa obrađene transakcije u ponedeljak, ali gde baš 1. maja, kad je državni praznik i banka nije radila. Takođe, zašto je transakcija od petka 28. aprila obrađena tek u ponedeljak 1. maja. U MTS banci mi je pomoćna kartica i gledam da ne plaćam održavanje ako mi ne treba mnogo tog meseca. Koliko dana pred kraj meseca moram da prestanem da koristim karticu da mi ne bi naplatili održavanje za naredni mesec?
 
Takođe, zašto je transakcija od petka 28. aprila obrađena tek u ponedeljak 1. maja.
Treba najčešće par radnih dana da se proknjiži transakcija, ponekad i oko 5 dana, a baš retko i više od nedelju (ali to je baš retko, ali mi se desilo kad sam uzimao ulaznice za Exit. Trebalo je 10 dana da se proknjiži). To ne zavisi samo od Poštanske štedionice, nego i od banke čiji je POS terminal.
Koliko dana pred kraj meseca moram da prestanem da koristim karticu da mi ne bi naplatili održavanje za naredni mesec?
Gledaj oko 5 radnih dana. 95% transakcija se proknjiži u tom periodu.
 
Danas na POS terminalu nije proslo beskontaktno placanje na zamenskoj MC kartici koja mi je nedavno stigla (nisam pre toga placao njome), iako je aktivna u listi kartica u aplikaciji. Pre sat vremena platih uspesno online, pa me zanima treba li sad da se aktivira ubacivanjem u POS terminal ili bankomat i kucanjem pina?
 
treba li sad da se aktivira ubacivanjem u POS terminal ili bankomat i kucanjem pina?
Da bi se mogao da plaćaš beskontaktno, moraš prvo POS ili Bankomat sa pinom i onda ćeš moći beskontaktno.
 
Hteo bih da prodam eure za veci iznos.
Jos od ranije imam mts racun, mada ga nikad nisam koristio, i vidim da vise nece ni da se uloguje. Ali ujedno vidim da imaju dobar kupovni kurs.
Da li je zaista taj koji pise 116.9553, i jel mogu neku kombinaciju da napravim po tom kursu sa postanskom stedionicom, jer ih je ona uzela?
Hvala za svaki savet
 
@s5p izjednačili su kursnu listu 10tak dana nakon spajanja banaka i važi ista povlašćena kao kod Poštanske.
Screenshot_2023-06-24-22-50-48-755_com.microsoft.emmx.jpg
 
  • Like
Reagovanja: s5p
Hvala. Ako je tako, onda mi mts kartica/racun i dalje ne trebaju... Direktno cu kao fizicko lice. 😀
 
Ako ides licno i fizicki prodajes evre, mozda bi ti se isplatilo da prosetas do onih menjacnica blizu Terazijske cesme. Tamo cesto kurs bude blizu srednjeg.
 
Istekla mi mastercard u maju, i jos uvek cekam da mi daju novu.... Kada sam ih zvao rekli da su poslali na moju adresu 22.05 i da je po njima rok 15-30 dana za dostavu; ako ne stigne da mogu da podignem kod njih u poslovnici, ili da zahtevam novu na izdavanje. Danas pogledam i stiglo mi u sanduce samo Dina Discover, a u pismu koje ide sa njom informacija da ce mi stici i drugo pismo u kome je PIN, preko kojeg istu aktiviram.
Bas su prespori i zaguljeni, razmisljam se da otvorim iRacun u raiffeisenu, bas mi je bzvz ovo :cry:
 
@h4wk Ne bih rekao, pre bih rekao da imaš problem sa poštom, ili neko muljanje. Na svom nalogu možeš da pratiš kartice i tačno vidiš u kom su statusu. Vidi ti to sa svojim poštarem, gde je zaturio koverte i zašto ih ne isporučuje na vreme.
 
Znam, i meni je postalo bas cudno - imam bliskog druga koji je bukvalno u isto vreme kod njih otvorio racun, njemu je u istom periodu isticala kartica i dobio je obe jos pocetkom maja... isao sam dvaput do poslovnice, bledo su me gledali i govorili da nema kod njih nista i da zovem korisnicku podrsku, koje sam dvaput isto zvao i prvi put sam dobio informaciju da mi je poslato 22.05 i da su valjda imali neki problem sa izradom kartica (btw BG opstina sam), sledeci put su me obavestili da je taj rok za dostavu 15-30 dana i sta se desava ukoliko mi u istom nije isporucen koverat. Bio sam i do poste, gde su mi rekli da na moje ime nema nikakvih pisama ni preporuceno.
Znaci poceo sam ozbiljno da paranoisem i da pomisljam da me nisu flagovali, msm ok imam transakcije tom karticom za vpn, placanja avio karata stranim kompanijama, neke transakcije dok sam u inostranstvu ali je sve cisto; na mobile app-u mi stoji da je dina aktivna, a da mastercard nije, msm najmanji mi je problem da odem i da ugasim racun i otvorim negde drugde gde su ljudi ozbiljniji i ne prave ovakve svinjarije.
 
Sledeci put odmah trazi da ti kartica stigne u neku ekspozituru, tako si najsigurniji i najbrze je tako.
 
Nisam pratio neko vreme, ovo mi je pomocni racun.
Jel su oni ovo uveli 50 din proviziju na placanje racuna, prenos sredstava korisnicima drugih banaka? Elektronsko/web i mobilno bankarstvo.
 
Istekla mi mastercard u maju, i jos uvek cekam da mi daju novu.... :cry:
Sigurno ti stara jos uvek radi, Probaj.
Da ne brisem, da vec je jul. U junu je sigurno radila. Proveri i sada. Produze karticu dok se nova ne aktivira, ali eto vec je ceo +1 mesec prosao.
 
Nisam probao nista, samo sam slucajno citao uporedjivavsi neke druge banke i mts. Transfer preko 3 hiljade, 50 dinara, tako pise na sajtu NBS.
Recimo kod Intese poskupljju od 01.09., nigde ne pise jasno, nesto zvali nudili, i vidim da je trenutni cenovnik do 01.09.2023.
 
EVo sad citam, tarifnik na posted.co.rs, 50 dinara za iznose preko 300K.
Cemu onda sluzi NBS sajt, tamo je "za iznose preko 3 hiljade" ...

Ovo sam gledao vise zbog toga sto sve banke, ali bas sve smanjuju broj zapolsenih, broj ekspozitura, a dizu cene za elektronsko bankarstvo. Placanje uobicajnih nesecinih racuna je od 14-50 dinara.
 
Mali update u vezi kartice - zvao sam ponovo korisnicku podrsku i rekli su mi da ni Dina nije AKTIVIRANA (aktivna i aktivirana su dva razlicita pojma) do onog trenutka do kad ne dobijem koverat sa PIN kodom, pa da nakon toga istu aktiviram putem poziva onog broja telefonom & prvog kontakta na bankomatu. Sto se tice mastercard debitne, rekli su da su poslali nalog za izradu nove i da ce mi proslediti na najblizu poslovnicu, gde cu moci da je preuzmem. Stvarno su mi zakazali ovaj put i mislim da nije u redu da ovoliko dugo traje (vec je jul a meni je samo tekuci aktivan), siguran sam da su otp/mobi/iracun kod raiff svi bolje solucije, pa cak i onaj start paket u AIK-u.
 
Ja više ne koristim GPay.
Revolut i GarminPay.
Kraj priče.
Sve gasim.
 
Nerealno :)
 
Malopre sam i sam probao - ali još uvek javlja da banka ne podržava apple pay sistem. Ne znam da li se to postupno aktivira ili odjednom za sve korisnike. Svakako na Apple sajtu nije promenjena informacija o podržanim bankama u Srbiji.
 
Korisnička podrška BPŠ kaže da će biti omogućeno krajem meseca.
 
Ako imam samo dinare na računu (Račun plus), da li će se izvršiti automatska konverzija u evre kad plaćam u inostranstvu, i ako da, po kom kursu? I da li postoji neka provizija za plaćanja u inostranstvu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno