Šta je novo?

OpenAI ChatGPT

Kod nas u selu pored SU, još pre par meseci.
 
I kod nas, nema upotrebe u skoli i mislim dvoristu kad napusti moze da ga koristi. Sme da ga nosi ali silent i bez koriscenja inace opomena pa ukor. Sto se mene tice svaka cast.
 
Glupost. Zabrane nece doneti nista dobro.
2023-a je, umesto zabrane bi mogli uvesti edukaciju kako i sta koristiti, prednosti i opasnosti novih tehnologija.
Nove tehnologije su izuzetno orudje u rukama korisnika koji znaju da ih iskoriste, vecina mladih ne zna.
 
Glupost. Zabrane nece doneti nista dobro.
2023-a je, umesto zabrane bi mogli uvesti edukaciju kako i sta koristiti, prednosti i opasnosti novih tehnologija.
Nove tehnologije su izuzetno orudje u rukama korisnika koji znaju da ih iskoriste, vecina mladih ne zna.
Za to bi trebali da služe predmeti poput informatike, zar ne?
Ja sam za to da se uvedu nove tehnologije i u ostale predmete, ali takođe podržavam ovu zabranu pošto deca stvarno nemaju meru i naravno da će koristiti telefone da gledaju mimove ili baku praseta.
Nijedan profesor ne može da bude toliko interesantan da zaokupi dečiju pažnju koliko to može telefon. Dokle god im je na dohvat ruke to je jedino o čemu će razmišljati.

Mi odrasli imamo problem samokontrole što se tiče telefona a kamoli klinci.
 

Prilozi

  • IMG_20230325_145940.jpg
    IMG_20230325_145940.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 354
 
^odgovor AI za koju godinu:
Skup sport braleeee! :)
 
Poslednja izmena:
Artificial intelligence is demonstrating gender bias – and it’s our fault
Artificial intelligence could hardwire sexism into our future. Unless we stop it
Is this a man’s world? Acknowledging gender bias in AI
There is no standard’: investigation finds AI algorithms objectify women’s bodies
Exploring gender biases in ML and AI academic research through systematic literature review

honkler-clown.gif
 
chat gpt zna i srpski malo se "gađa s padeži" tu i tamo, ali možete promtove i na našem, ali je dosta bolje na engleskom, naravno

biser chat gtp-a -- rekao mi da bypass-ovanje TPM modula moze biti ilegalno cak i ako je to tvoj komp lol
 
Fascnira me sve više...

Žena ga pitala da nam da neke infomracije o Gorocvetu. Treba datetu za neki rad u školi.
Nije iz prve znao koji je to cvet nije bio siguran u narodni naziv na srpskom, ali kada smo mu rekli latinski naziv, krenula komunikacija.

Neću sve da pastujem jer je preobimno, nego poenta...
(probajte nešto slično sa drugim pojmovima)

Prvo je odlično napisao opis i karakteristike biljke. Dva puta smo tražili da doda još informacija.
Kao iz enciklopedije. (y)

Zatim smo tražili da iznese te podatke ali na nivou deteta od osam godina. Jednom malo sažetije a jednom opširnije.
Prepričao je isti tekst na skroz drugačiji način, ali sada zaista na nivou deteta. :)

Zatim je traženo da iznese iste informacije, ali sa više lirskih elemenata. :p
Uradio je savršeno. :unsure:

Zatim smo tražili da iste informacije iznese u stihovima.
Uspeo je i to!!! :oops:
 
Meni je juče od sastojaka iz frizidera preporucio 3 recepta, strašan momak...još da kuva.

P.S. meni je vrlo zanimljiv kao neki naprdni luckasti asistent uopste ga ne vidim niti smatram da tome sluzi a to je resavanje gladi u svetu i lansiranje nuklearki bez lansirnih kodova.

Nadam se danu kada ce biti implementiran u smart televizore, ( moze i fon) gde lepo moze da se ćaska sa njim i da ti planira raznorazne livr stvari. Od uporedjivanje vremenske prognoze u odredjenom periodu za 3 potencijalne lokacije za letovanje a da svaka ima neki poseban parametar do slobodnog parkinga u odredjenom zonama grada ili putanju uz nekoliko stajanja... Ali za ovo će trebati otvoreni podaci a strah će to odložiti.
 
Poslednja izmena:
"Kreativcima" je pomalo odzvonilo, orginalni content je redak i retko ko sa istim reskira (izdavaci, studiji) a to je jedino sto Ai ne moze, za sada. Ali zato moze da napravi milion derivata dovoljno razlicitih da budu "originali" i to neverovatno brzo (mozda i "najgora" stvar). Kako ce se jedan ljudski "kreativac" takmiciti sa ovime ja zaista ne znam. Copywrite mislim da je "izgoreo" preko noci.
 
Pa lepo,
"Kreativcima" je pomalo odzvonilo, orginalni content je redak i retko ko sa istim reskira (izdavaci, studiji) a to je jedino sto Ai ne moze, za sada. Ali zato moze da napravi milion derivata dovoljno razlicitih da budu "originali" i to neverovatno brzo (mozda i "najgora" stvar). Kako ce se jedan ljudski "kreativac" takmiciti sa ovime ja zaista ne znam. Copywrite mislim da je "izgoreo" preko noci.
pa lepo, postoje kafane i restorani iako možeš da jedeš i piješ kod kuće, postoje igranice iako možeš da se igraš kod kuće, Postoje bioskopi, iako možeš da gledaš film na netu..... Photoshop i slični alati mnoge stvari mogu da urade na klik, pa opet to ljudi ne rade sami, već plate nekog, Winows odavno ima "reset pc", pa opet serviseri i dalje uzimaju pare na dizanje sistema....
To što nešto postoji, ne znači da svi znaju da postoji, a i ti koji znaju, ne znači da će da koriste...
 
"Kreativcima" je pomalo odzvonilo, orginalni content je redak i retko ko sa istim reskira (izdavaci, studiji) a to je jedino sto Ai ne moze, za sada. Ali zato moze da napravi milion derivata dovoljno razlicitih da budu "originali" i to neverovatno brzo (mozda i "najgora" stvar). Kako ce se jedan ljudski "kreativac" takmiciti sa ovime ja zaista ne znam. Copywrite mislim da je "izgoreo" preko noci.
Nikom ništa nije odvozonilo a to će se i videti ubuduće. Gledajte u svoje dvorište i brinite da vama lično ne odzvoni. A kreativci se apdejtuju na vreme. Ne brinite tuđe brige.
 
Sestro moja ja sam terenac, mene samo Boston Dynamics i T1000 moze da uplasi.

Ovi vasi tekst editori, to me ne dotice ali uopste. Dobio sam virtualnu sekretaricu, zovem je GPT Rumenka.
 
Nazad
Vrh Dno