Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidi, kod mene postoji Supernova optika, mreža pravljena od 0, pre godinu, dve. Rekao ja to, ona napada kao osica, "nisu oni kao mi", "svi se posle vrate"...:cry:
:ROFLMAO:
 
Не баш сви се врате само после истека уговорне обавезе тамо да узму 12 или 15 месеци за динар.
 
Trebao si da kažeš teti da postoji Yettel gde dobiješ dva STB uređaja za TV i Internet za 1.000 dianara mesečno (prva godina po 1 din. a druga po 2.000 dinara) i još dobiješ optički Internet sa odnosom download-upload 2:1 a kod nih je taj odnos 10:1 :)


Oni su u oblacima, ne znaju da postoji konkurencija. Zašto bi neko plaćao 5x više, to što oni nude, ne vredi 5x više. Jedino da nema konkurencije gde živiš pa si osuđen da plaćaš 5x više
Ko nema postpejd paket kod njih ova računica izgleda malo drugačije. A o njihovom tv ne bih u ovoj temi, imamo temu na forumu pa pogledaj šta preživljavaju ljudi za taj dinar. Stabilnije su iptv liste od ta 2 boksa zajedno.
 
Koliko je 1Gbps paket kod SBB ?
 
Zasto je kod SBB upload jos uvek na kasicicu ?
 
zato sto na koaksijali koriste DOCSIS 3.0 koji moze koristiti samo prvih 50MHz od ukupno 900MHz opsega za upload
DOCSIS 3.1 bi to popravio na 200MHz ali bi zahtevao zamenu korisnicke opreme i takodje unapredjenje koaksijalne mreze koja trenutno visi po banderama (inace taj signal od korisnika na vishim frekvencijama ne bi uspeshno stigao do centrale)
lakse im je da jednostavno sakriju koji je upload na glavnim stranicama gde opisuju usluge, jer vecina korisnika se ionako u to ne razume/ne mari

tamo gde imaju optiku mogao bi odnos 2:1 ali taj % korisnika im je toliko mali da za njih ne prave posebne pakete/uslove, ostaje 10:1 kao i koaksijalcima (ovo je radio i MTS kada je prvi put pustio optiku u nekim naseljima u BG-u, bilo je smeshno imati max paket od 20/1 na gigabitnom optickom ruteru, jer su paketi/cene bile iste kao i na xDSL-u)
 
Poslednja izmena:
mislim da su povecavali opseg na nekih 200MHz jer su davno ukinuli FM radio. mozda ne svuda.
ako nema suma i smetnji i ako imaju puno cvorova, mogli bi povecati ako bi hteli, ali opet ne svuda isto.
svodi se na to da im se moze.
 
Da li je sad moguće ugasiti DHCP na Ubee ruteru?
Da podesim moj Asus da radi DHCP.
Ovaj se ne snalazi sa velikim brojem uređaja baš sjajno
 
U januaru sam postao korisnik Sbb, potpisao sam sa niima ugovor na 24 meseci, sa promocijom od 12 meseci po 1499, februarski racun mi je stigao po ceni od 1749, pisao sam sa nima putem maila, oni kazu da su korisnici bili obavesteni putem sajta i decembarskig racuna da ce povecanje biti od 01.02. za 150 dinara ( na sta sam im odgovorio da ja nemam veze sa decembrom jer sam ja u januaru i to krajem januara postao njihov korisnik i da nisam dobio nikakvo obavestenje o poskupljenju ) , danas sam dobio mail od njih i molim ako neko moze da mi kaze sta konkretno to znaci, da li cu placati penale i da li cu bilo sta placati, unapred hvala
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-11-21-49-39-779_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2023-03-11-21-49-39-779_com.google.android.gm.jpg
    69 KB · Pregleda: 162
Nećeš, napisali su ti.
 
Vrv racun dobija u koverti i na to je jos 100rsd, ako nije putem emaila...
Da tako je, ali nisu mi ni trazili niti pitali za mail adresu prilikom sklapanja ugovora, pa sam ga aktivirao ( a broj ugovora sam dobio tek kada mi je stigao januarski racun, medjutim posto mi je januarski bio umanjen jer nisam ceo mesec bio njihov korisnik, u februaru mi je stiglo 1749, pa sam prebacio na email da mi stize, mada papir je zakon )
 
Zna li neko koji je rok za odgovor od strane RATEL-a i Trzisne? Poslao sam im prigovor mejlom zbog odbijenog zahteva za raskid ugovora od strane operatera, menjutim nisam dobio nikakvu povratnu informaciju ni od Ratela i od Trzisne
 
Kao zgrada u Beogradu oduvek smo na "SBB" tj on je jedini u zgradi. Da li postoji ikakva opcija da nam posto smo velika zgrada oni omoguce bilo kakav internet za zgradu za video nadzor? Ili nema sanse za to? Velika smo zgrada od oko 80 stanova :) i verujme pola zgrade i vise koristi SBB

Neki savet? Kao upravnik cu pokusati da ovo dobijem od njih svakako. Ali ne znam sta mislite dal je realno i na koji nacin najbolje da to probam ?:)
 
Znam za bar nekoliko skupština stanara koje su napravile ugovor sa provajderima baš za internet za video nadzor. Ne znam konkretno sa kojim provajderima, ali nema razloga da to ne može i sa SBB-om.
 
Kao zgrada u Beogradu oduvek smo na "SBB" tj on je jedini u zgradi. Da li postoji ikakva opcija da nam posto smo velika zgrada oni omoguce bilo kakav internet za zgradu za video nadzor? Ili nema sanse za to? Velika smo zgrada od oko 80 stanova :) i verujme pola zgrade i vise koristi SBB

Neki savet? Kao upravnik cu pokusati da ovo dobijem od njih svakako. Ali ne znam sta mislite dal je realno i na koji nacin najbolje da to probam ?:)
Takve stvari mogu da se traze kad operater tek ulazi u zgradu ili kada bi mu odgovaralo da u zgradi gde vec jeste postavi cvoriste za ceo kraj jer mu za to treba saglasnost. Ne znam da je neko uspeo ovako random, znam da su cak trazili da se plati da puste signal kamere kroz njihov kabl. Ako uspes nesto javi.
 
Pa jasno da je sada teze. Zato sam i pitao za savet kako :) OVako na obicno pitanje verovatno nece iako su IKOM a sad SBB ovde tipa 20 godina u zgradi :) I nikada nista nisu uradili za zgradu
 
Код нас за видео надзор сбб је нудио бизнис пакет (зграда је правно лице) али и са тв и са нетом. Кажемо за шта нам треба, тв пакет нико неће користити али то је то. Узели смо код другог провајдера само нет оптика 100/40 за 900 дин месечно. Имамо 6 провајдера у згради па бирамо.
 
Ја предлажем да се отвори посебна тема за све незадовољне кориснике услуга, било кабловских, било мобилних оператера.
Уђем у ову тему или небитно МТС/А1/yettel и ако желим да прочитам нешто паметно, неке новости, шта се ради на унапређењу - нема брале. 95% садржаја је кукање о ценама и шта може да се искука када се продужује уговор. И то је то.
 
Istekla mi je ugovorna obaveza jos pre 3 godine. Hocu sada da raskinem ugovor, da li mogu da odem u poslovnicu i ponesem opremu i odmah zavrsim sve ili moram da podnesem zahtev i cekam 30 dana?
 
Moraš podneti zahtev i sačekati 30 dana.
 
Ја предлажем да се отвори посебна тема за све незадовољне кориснике услуга, било кабловских, било мобилних оператера.
Уђем у ову тему или небитно МТС/А1/yettel и ако желим да прочитам нешто паметно, неке новости, шта се ради на унапређењу - нема брале. 95% садржаја је кукање о ценама и шта може да се искука када се продужује уговор. И то је то.
Tačno tako prestao sam i da čitam kad vidim takav tekst, a dosta toga su članovi lepo pisali, moglo se naučiti bukvalno. Miline razmenjivati utiske, sada 12 meseci za 1 din. I posle se čeka neko ukidanje kanala (koji se i ne gledaju) da bi se našao izgovor za raskid i prelazak kod drugog ponovo za 1 din. To je najveća poenta. Dve teme tipa nezadovoljni korisnici kablovskih operatera i isto tako samo nezadovoljni korisnici mobilnih operatera pa neka se tu razmenjuju utisci.
 
Istekla mi je ugovorna obaveza jos pre 3 godine. Hocu sada da raskinem ugovor, da li mogu da odem u poslovnicu i ponesem opremu i odmah zavrsim sve ili moram da podnesem zahtev i cekam 30 dana?
Mora zahtev samo ne znam da li se mora licno odneti zahtev u poslovnici ili moze emalom?
 
Ako dobro gledam (posto sam Orion korisnik kome vise ne radi EON od drugara na orion net) - ako se uzme SBB van mreze to je jedan uredjaj fizicki i 3 EON aplikacije koje mogu preko kompa? Dakle 4 osobe to mogu da dele (4 osobe koje nisu na SBB mrezi) ? Ili negde gresim? Posto mi najvise zbog F1 treba eon :D Jednom u dve nedelje nesto gledam..i to sad ispade da ne moze :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno