Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

A ti si znaci onaj sto je skoro izvukao sedmicu? :D
BTC je moja sedmica. 😀
Ajde Dzigo, casti i nas sa po jednim obicnim dualsensom, ne mora Edge da bude. :D
Mogao bih da napravim neki giveaway. 😀 Zaboravio sam da imam jedan i sada pored kompa ali ga ne koristim. Kupio sam ga jos ranije za potrebe emuliranja Switch touch kontrola putem Yuzu emulatora ( PC ) da bih igrao Captain Toad: Treasure Tracker u glorious 4K. 😀 Nakon toga ga nisam ni koristio.
 

Prilozi

  • PXL_20230301_095035131.jpg
    PXL_20230301_095035131.jpg
    124.5 KB · Pregleda: 176
Htedoh da napišem za problem uklanjanja iz Wishigre koja je već kupljena.

Dešava se nekad da kada je igra u Wishlisti i onda se kupi, ona se ne izbriše iz liste i ne postoji opcija da se izbriše.
Meni se to desilo sa igrom Metro, gde sam stavio u listu sve 3 verzije, plus kolekciju koja sadrži sve 3 igre. Kada sam kupio kolekciju ona je nestala iz liste, ali su zato pojedinačne 3 igre ostale, nestala mogućnost izbacivanja iz liste, već samo stoji obaveštenje da je kupljena i da se instalira.

Preko aplikacije ne može da se izbriše, već može samo preko sajta, ali ne tako što se uđe u igru, već se klikne na tri tačkice iz same liste i onda ode na dugme Remove.

Možda nekome bude značilo, mene je baš nerviralo :)
 
Vec je rasprodat Dual Sense Hogwarts Legacy kontroler i vec se prodaje na Ebay-u za 200-250+ evra. Smradovi. Kosta vise od Edge kontrolera.
 
Najavljen danas i jos jedan limited edition controller u saradnji sa Lebronom... GOAT edition.

dualsense-lebron-james.large.jpg
 
Meni se od ta tri samo Ragnarok svidja.
 
Uzeo sam ja Ragnarok a planirao sam Hogwarts Legacy ali samo do 100eu plafon. Nije da ima nekog izbora a hocu da imam Limited Edition izdanja. U odnosu na recimo Xbox kontrolere ( pogotovo sa Halo tematikom ) deluju decije i kao da je neko nalepio stikere na njih. Zato Elite Series 2 Halo Infinite kontroler kida. Dosta tih kontrolera moze da se nadje na ebay-u. Dosta novih i factory sealed ali zato i kostaju. Pomenuti Elite Series 2 je 300eu. Za njega nisam zalio parice jer i sada koristim Elite 2 ( za PC ) samo standardnu verziju i za mene nema boljeg kontrolera i koristim ga na dnevnom nivou.
 
Za slucaj da se neko pitao ili mu je informacija od znacaja, vecina konzola (vrlo verovatno sve) su dual voltage iako su neke obelezene da ne rade u celom svetu.
Konzole koriste isto napajanje, ali sony stampa napone po regionima i trzistima.
Konkretno, ja sam dobio japansku verziju za 100V, 1100A revizija, ali radi kod nas na 230V.
 
Pravo iz japana, svercujem ja sony, ako ti se ne svidja igram tenis stoni.
Apsolutno je made in china konzola, ali za japansko trziste.
 
Jel vama dostupan Uncharted: Legacy of Thieves Collection?

Imam PS Extra pretplatu i koliko vidim ostale igre su mi dostupne, ali za ovu postoji opcija samo da se kupi.

P.S. Vidim da mi stoji "purchased" za "Uncharted: A Thief's" (verovatno iz kolekcije PS Collection" i za "The Lost Legacy" piše da može da se skine uz moju pretplatu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230303_164914_PS App.jpg
    Screenshot_20230303_164914_PS App.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 113
Nije ti dostupan jer još uvek nisu pustili PS Plus Extra igre za mart.
 
To su igre za februar.
 
Pa da, verovatno će tamo od utorka. 😉 Zajedno sa PS Plus igrama.
 
Pozdrav! Imam jedno, mozda bezveze, pitanje.
Ako zelim da predjem sa PS PLUS ESSENCIAL na PS PLUS EXTRA, da li ima veze da li sam prethodno kupio PS PLUS ESSENCIAL sredstvima koja su mi vezana za nalog ili sam tu pretplatu nabavio preko koda koji sam uzeo preko npr. G2A?
Imao sam ranije 4-ku i planiram da u buducnosti uzmem 5-u. Hvala unapred na odgovoru.
 
nema veze kako si uzeo essential...
 
Stigli kontroleri i sluske. Ostaje neki charger koji jos nije stigao i PSVR2. To cu videti da uzmem sutra i da kazemo sa sam kompletirao sve za PS5. Mozda jos jedan Limited kontroler ali videcemo.
 

Prilozi

  • PXL_20230304_184239955.MP.jpg
    PXL_20230304_184239955.MP.jpg
    122.6 KB · Pregleda: 102
Javi utiske kad isprobaš Edge kontroler
Tek kada se preselim u novi stan sto ce reci za jedno mesec i kusur dana. Za sada evo par slika uporedo sa Elite 2 kontrolerom.

Vise mi se svidja od obicnog DualSense-a i stvarno odaje utisak pro modela. Lepo lezi u ruci, kada se ubace dodatni tasteri na super su mestu. Za mene je doduse i dalje najbolji kontroler Elite 2. Ovaj Limited Edition je prelep. Sve u svemu oba kontrolera su odlicna i nema greske ni sa jednim. Plan je da ga prvenstveno koristim uz PC. Ne znam kakva je podrska za njega ali videcemo. Obican DualSense moze da se poveze preko BT-a.
 

Prilozi

  • PXL_20230304_212413223.MP.jpg
    PXL_20230304_212413223.MP.jpg
    218.4 KB · Pregleda: 73
  • PXL_20230304_212457500.jpg
    PXL_20230304_212457500.jpg
    241.3 KB · Pregleda: 69
  • PXL_20230304_212631221.MP.jpg
    PXL_20230304_212631221.MP.jpg
    309.5 KB · Pregleda: 69
  • PXL_20230304_212804154.MP.jpg
    PXL_20230304_212804154.MP.jpg
    289.8 KB · Pregleda: 72
Pitanje za vlasnike PS5 koji su na Supernovinom internetu, iza CGNAT-a, jel ste imali nekih problema sa online servisima na Soniju ili u multiplejeru neke igre? Razmisljam se o kupovini pa me zato interesuje.. Takodje, jel se zna da li ce biti PS5 Pro i hoce li skoro?
 
Dali ce biti pro niko nezna osim sony ali najverovatnije nece bidi pro modela za sada pro bi imao smisao za 8k gejming
 
Dali ce biti pro niko nezna osim sony ali najverovatnije nece bidi pro modela za sada pro bi imao smisao za 8k gejming
Daleko smo mi od 8K gaminga. Pro bi legao taman kad krene UE5 u masovniju upotrebu. I sad je nategnuto. Quality mode je 30fps.
 
Nek ide zivot, Soni 5 narucen i placen, stize valjda za 2-3 dana. PC gejming be damned :D

Moja prva konzola posle fejk Sega Mega Drive 2 i potencijalno ne-fejk Sega Mega Drive 2, dajte preporuke za igre da popujem cherry :D
 
+1 za taj predlog, bukvalno godinu dana ces biti miran.

Na PS+ Extra od AAA igara imas TLOU1, Horizon 1 i 2, God of War, Ghost of Tsushima, Uncharted 4, Death Stranding, Returnal, Demon's Souls, Spider-Man, Miles Morales, Days Gone, sve AC osim najnovijeg plus jos stvarno brdo igara, nema greske, naci ces sigurno sta ti se svidja. Uzivaj 🙂
 
Umesto što bi kupio 5-6 igara, uplatiš pretplatu (koja će ti svakako trebati ovako ili onako) i ubaciš SSD.
 
Nazad
Vrh Dno