Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Sony je onda isto precara od firme. Znaju da nemamo nas store, a prodaju regularno konzole koje ne mogu da rade bez naloga?!
 
Drusto treba mi pomoc.

Skoro sam napravio acc za sony 5, kupio par igrica (preko gift kartica) kao i ps plus nalog za godinu dana. Sony sam registrovao na USA (to mi je bilo najlakse za gift cards), medjutim acc mi je hakovan. Dobio sam mail, koji koji definitnvno nije od sonya jer je mail (Sony <[email protected]>) koji je otisao u spam da mi je promenjen "Sign-In ID ".


Od tog trenutka naravno vise ne mogu da se ulogujem na svoj nalog. Da li je neko imao slicnu situaciju i sta su dalji koraci?


Problem je sto sam pokusao da kontaktiram preko Chat ropbota USA support, cekao 5-6sati da mi se javi neki support agent. ali cim je agent usao u chat shvatio je da je sony registrovan na zemlju u kojioj se ne nalazi i ugasio je chat uz objasnjenje (Da ne mogu da mi pomognu zato sto su oni za usa trziste i ako sam prijavljen u drugoj drzavi od one gde zivim da je to violation nekog pravila blabla).
ako neko ima neka iskustva u vezi sa support USA. molim vas pomozite, hvala napred!

Cekaj jesi negde kliknuo pa isao d amenjas pass ili si samo dobio info da je promenjen pass. Ako nisi nista kliktao idi na psn i probaj da se logujes. Jesi imao 2 step verifikation?
 
Drusto treba mi pomoc.

Skoro sam napravio acc za sony 5, kupio par igrica (preko gift kartica) kao i ps plus nalog za godinu dana. Sony sam registrovao na USA (to mi je bilo najlakse za gift cards), medjutim acc mi je hakovan. Dobio sam mail, koji koji definitnvno nije od sonya jer je mail (Sony <[email protected]>) koji je otisao u spam da mi je promenjen "Sign-In ID ".


Od tog trenutka naravno vise ne mogu da se ulogujem na svoj nalog. Da li je neko imao slicnu situaciju i sta su dalji koraci?


Problem je sto sam pokusao da kontaktiram preko Chat ropbota USA support, cekao 5-6sati da mi se javi neki support agent. ali cim je agent usao u chat shvatio je da je sony registrovan na zemlju u kojioj se ne nalazi i ugasio je chat uz objasnjenje (Da ne mogu da mi pomognu zato sto su oni za usa trziste i ako sam prijavljen u drugoj drzavi od one gde zivim da je to violation nekog pravila blabla).
ako neko ima neka iskustva u vezi sa support USA. molim vas pomozite, hvala napred!
Imaš dokaz o kupovini koji ti je stigao na tvoj email, piši podršci, priloži svih 5 računa o kupovini, kao i o kupovini PS+ naloga (ne navodiš odakle si jer to oni i ne znaju, niti ih realno zanima), i kada ti vrate nalog uključi 2FA.
 

Imam jedno možda i prosto pitanje, ali nisam imao iskustva sa tim. Kupio sam ps5 bundle sa God of war ragnarok digitalnim kodom za evropski region. Već nekih 7-8 godina koristim američki nalog. To je i jedini nalog koji imam. Interesuje me da li i kako mogu da recimo napravim novi nalog za neku evropsku državu, ukucam kod igre, pa da posle igram na ovom američkom nalogu i da mi na američki idu trofeji. Hvala unapred na odgovorima.
Pedja_82 je sada online
Prijavite zlonamernu/neprikladnu poruku
Prepravi/Obriši poruku
 

Imam jedno možda i prosto pitanje, ali nisam imao iskustva sa tim. Kupio sam ps5 bundle sa God of war ragnarok digitalnim kodom za evropski region. Već nekih 7-8 godina koristim američki nalog. To je i jedini nalog koji imam. Interesuje me da li i kako mogu da recimo napravim novi nalog za neku evropsku državu, ukucam kod igre, pa da posle igram na ovom američkom nalogu i da mi na američki idu trofeji. Hvala unapred na odgovorima.
Pedja_82 je sada online
Prijavite zlonamernu/neprikladnu poruku
Prepravi/Obriši poruku
Bas tako kao sto si napisao.
 
Ako uzmem COD MW 2 na USA store-u posto je jeftiniji cca 10€ nego na UK, mogu li bez problema igrati na UK nalogu sa aktivnom pretplatom? Pitam iz razloga, da me ne baci na USA servere zbog prevelikog pinga u MP. Pretpostavljam da nece, ali ako je neko u slicnoj situaciji da posavjetuje.
 
Ako uzmem COD MW 2 na USA store-u posto je jeftiniji cca 10€ nego na UK, mogu li bez problema igrati na UK nalogu sa aktivnom pretplatom? Pitam iz razloga, da me ne baci na USA servere zbog prevelikog pinga u MP. Pretpostavljam da nece, ali ako je neko u slicnoj situaciji da posavjetuje.
Neće te baciti na USA servere, tražiće igra server s najmanjim pingom.
 
Pozdrav,

Planiram uskoro da kupim ps5-cu, ali bih imao par pitanja u vezi kupovanja igara i ps+ pretplate, obzirom da bi mi ovo bila prva sony konzola.
1. Koliko je sigurno kupovanje preko sajtova g2a, cdkeys etc.? Da li moze konzola da bude banovana ako koristim digitalne kodove kupljene na ovim sajtovima? Takodje da li isti prihvataju da se paypalom plati?
2. Na ovim sajtovima nailazim na ps+ (pretpostavjam essential varijantu jer kosta oko 50$/ 1 year) , pa me zanima da li bih ja mogao da uzmem essential od 1 godine kad je na popustu, pa nakon toga apgrejdam na extra( preko ps walleta, vaucera) i koliko bi kostao apgrejd u tom slucaju?
3. Da li postoji neki official popust na sony store-u ako se prvi put kupuje ps+ pretplata?

Hvala unapred
 
Popusti budu za praznike. Ali nisam pratio za PS+ obzirom da kupujem na godišnjem nivou. Bilo je jedino oko nove godine. Mozda opet bude. Ako ne cak 50%.

Igre neces nac ina tim sajtovima. Bude par igara sa kodovima ali je praksa da kupujes $ sa tih sajtova koje stavis na svoj ACC i onda direktno kupujes sa storea.

Store ima konstantne popuste i do 70%. Budu dosta snizene igre ali ne ocekuj popuste kao na PC sajtovima. Ipak su na konzolama igre u vecinom 70$ pa ih spustaju na 40$ itd sto je opet fina cifra. Stariji naslovi su jeftiniji ali ne i updajtovani za PS5. Samo je mali broj igara dobilo bump za PS5 dok su ostale identicne kao na PS4. Ali ako nisi nikad igrao i nemas problem sa losijim performansama, onda nije toliko bitno. Starije igre budu poprilicno jeftinije.

PP mozes koristiti na tim sajtovima ali sve zavisi. Neki prodavaci nedaju, nekad imas dodatne troskove itd. Nisu ti sajtovi toliko jeftini kao prije. Uveli su dosta nameta za kupovinu dodatno na cijenu igre.

Ali kada budes kupovao na istim, potrazi discount code. Cesto ces naci popust za 10-12%.

Da li ce te banovati, who knows. Svi mi tako kupujemo.

Mozes uraditi upgrade na extra i platit ces tu razliku koliko kosta. Sto je manje dana ostalo, manje ces platiti. Npr uzmes osnovnu pretplatu i nakon 3m hoces upgrade, racuna ti za onoliko dana koliko je ostalo.

Ovo pod 3. mislim da ne postoji.
 
Da li ima razlog da se ne uzme nalog preko turske? Godinu dana premium je oko 34 eur preko posrednika.
 
Popusti budu za praznike. Ali nisam pratio za PS+ obzirom da kupujem na godišnjem nivou. Bilo je jedino oko nove godine. Mozda opet bude. Ako ne cak 50%.

Igre neces nac ina tim sajtovima. Bude par igara sa kodovima ali je praksa da kupujes $ sa tih sajtova koje stavis na svoj ACC i onda direktno kupujes sa storea.

Store ima konstantne popuste i do 70%. Budu dosta snizene igre ali ne ocekuj popuste kao na PC sajtovima. Ipak su na konzolama igre u vecinom 70$ pa ih spustaju na 40$ itd sto je opet fina cifra. Stariji naslovi su jeftiniji ali ne i updajtovani za PS5. Samo je mali broj igara dobilo bump za PS5 dok su ostale identicne kao na PS4. Ali ako nisi nikad igrao i nemas problem sa losijim performansama, onda nije toliko bitno. Starije igre budu poprilicno jeftinije.

PP mozes koristiti na tim sajtovima ali sve zavisi. Neki prodavaci nedaju, nekad imas dodatne troskove itd. Nisu ti sajtovi toliko jeftini kao prije. Uveli su dosta nameta za kupovinu dodatno na cijenu igre.

Ali kada budes kupovao na istim, potrazi discount code. Cesto ces naci popust za 10-12%.

Da li ce te banovati, who knows. Svi mi tako kupujemo.

Mozes uraditi upgrade na extra i platit ces tu razliku koliko kosta. Sto je manje dana ostalo, manje ces platiti. Npr uzmes osnovnu pretplatu i nakon 3m hoces upgrade, racuna ti za onoliko dana koliko je ostalo.

Ovo pod 3. mislim da ne postoji.
E hvala ti na odgovoru,
Igre planiram svakako na oficijalnom storu da kupujem.
Ali za ps+ nisam primetio da na sajtovima ima extra ili premium opcija, samo essential.
 
Ja sam letos uzeo 3 godine ps+ extra, kostalo me je oko 55e. Sve sljaka za sada.
Moze li info kako?
Prvenstveno pitam za tursku za neko ogranicenje u igrama koje se dobijaju mesecno ili kasnije za potencijalnu kupovinu na store.
Mada mi sve izgleda kao da takvo ogranicenje ne postoji u praksi i da se pominje samo da se ljudi odvrate od pokusavanja.
 
Ja ne znam kako 3 godine, posto vidim da mogu samo da platim 12 meseci, pa kad to istekne da mi skine sa kartice opet za narednu godinu.
Ne znam kako da se plati odjednom za 36 meseci
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam kako 3 godine, posto vidim da mogu samo da platim 12 meseci, pa kad to istekne da mi skine sa kartice opet za narednu godinu.
Ne znam kako da se play i odjednom za 36 meseci
Nikako.
Može essential da se stackuje na više godina, extra i premium ne mogu.
 
Moze li info kako?
Prvenstveno pitam za tursku za neko ogranicenje u igrama koje se dobijaju mesecno ili kasnije za potencijalnu kupovinu na store.
Dodao sam na account karticu od kolege sa posla koji je iz turske i njome kupio tri puta po 'PlayStation Plus Extra: 12 Month Subscription'. Svaki je kostao po 400tl.
Imam pored njega i US nalog koji ima ps+ essential i apsolutno je identican kao turski, naravno uz razlike essential vs extra. Doduse mislim da $ dopuna za turski nema, ali mi nije to toliko bitno ako mi treba neka igra kupim ili gost nalog sa kp ili direktno igru preko US accounta.

Nikako.
Može essential da se stackuje na više godina, extra i premium ne mogu.
Ukoliko zelis mogu screenshotove iz ps aplikacije da okacim.
 
Poslednja izmena:
Nikako.
Može essential da se stackuje na više godina, extra i premium ne mogu.
Stackujes essential i onda kada zelis da uradis upgrade na extra onda moras da uradis na toliko koliko ti traje essential. Ako npr imas 3g unapred onda ce ti naplatiti razliku u paketima za te 3g.
 
Stackujes essential i onda kada zelis da uradis upgrade na extra onda moras da uradis na toliko koliko ti traje essential. Ako npr imas 3g unapred onda ce ti naplatiti razliku u paketima za te 3g.
Mislim da to nije moguće, pisano je ranije i to na više mesta po internetima... Ja lično nisam probao jer me extra i premium ponuda ovakva kakva je (i po tim cenama) ne zanima.

Ne znam da li je moguće ovo što piše @jasheem da turskom PS store kupiš PlayStation Plus Extra: 12 Month Subscription više puta pa da ih stackuješ, na ostalim storovima to nije moguće osim za essential paket, i to samo ako kupuješ giftove na nezvaničnim sajtovima, nije moguće uraditi ni essential stack na zvaničnom store.
 
Iskreno nisam probao na ostalim storovima. Ovde mi se igrom slucaja ukazala prilika da je lik bio voljan da pomogne.
 

Prilozi

  • tr1.png
    tr1.png
    49.9 KB · Pregleda: 60
  • tr2.png
    tr2.png
    45.5 KB · Pregleda: 64
  • tr3.png
    tr3.png
    25.6 KB · Pregleda: 65
  • tr6.png
    tr6.png
    47.3 KB · Pregleda: 65
Extra, odlicno je ovo, sad si miran godinama :)
 
Meni je odličan PS Plus Extra, ima baš dobrih igara, i dodaju dobre igre. Ranije sam imao Game Pass, mislim da za godinu dana nisam dve igre odigrao, sve što valja sam imao već na PC.
 
Zaista odličan, za 70-ak evra koliko sam ga platio pre par meseci, već se isplatio, a tek sledi HFW i nadam se još dosta dobrih naslova nakon toga.
 
I ja sam se danas nadogradio sa essentials na extra. Mislim da i puna cena na godišnjem nivou nije mnogo s obzirom šta se sve dobija, pogotovo ko nije imao PS4. A ko uhvati na nekom popustu, još bolje.
 
Moze na tuskom Store da se stackuje Premium koliko hocete, nema potrebe za egzibicijama sa Essential i upgrade-om. Jednostavno se dokupi godina i datum se pomeri - ja imam Premium do 08.2025.

Kod turske nema Cloud streaminga (nema PS3 igara) ali je razlika izmedju Extra i Premium samo 60 TL (3€) pa sam zato uzeo Premium.
 
Iskreno nisam probao na ostalim storovima. Ovde mi se igrom slucaja ukazala prilika da je lik bio voljan da pomogne.
Hvala, korisna informacija...
Pojma nisam imao da su to omogućili na turskom storu...
Kako bese se puni wallet na turcinu, ona crypto kartica?
 
Moze na tuskom Store da se stackuje Premium koliko hocete, nema potrebe za egzibicijama sa Essential i upgrade-om. Jednostavno se dokupi godina i datum se pomeri - ja imam Premium do 08.2025.

Kod turske nema Cloud streaminga (nema PS3 igara) ali je razlika izmedju Extra i Premium samo 60 TL (3€) pa sam zato uzeo Premium.
Da ne zna ko pouzdano vezano za turski PSN store, da li je turska debitna/kreditna kartica jedini način za kupiti nešto tamo? Znam da gift kodovi ne postoje, možda neki virtual card servis kao što je nekad Entropay bio ?
 
Nazad
Vrh Dno