Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Ja porucih S23+. Odustala sam od pokusaja da probam Iphone, vec znam da bih se tesko navikla, a i dugogodisnji sam korisnik Samsunga svakako, nije bilo tesko odluciti se 😄 Danima sam se razmisljala za boju, ne svidja mi se ni jedna narocito, mislila sam bež, ali mi je nekako neodredjena boja, ni bela, ni bež, da je kao Iphone ona, pa i ok, ili neka krem, ovako mi prljavo bela, tako da sam na kraju porucila zeleni. Jeste malo muska boja 😆 al svakako cu neku masku da stavim. Jel porucivao neko iz Gigatrona, a da mu je stigao? Nisu znali da mi kazu kad mogu da ocekujem isporuku.
 
Ja porucih S23+. Odustala sam od pokusaja da probam Iphone, vec znam da bih se tesko navikla, a i dugogodisnji sam korisnik Samsunga svakako, nije bilo tesko odluciti se 😄 Danima sam se razmisljala za boju, ne svidja mi se ni jedna narocito, mislila sam bež, ali mi je nekako neodredjena boja, ni bela, ni bež, da je kao Iphone ona, pa i ok, ili neka krem, ovako mi prljavo bela, tako da sam na kraju porucila zeleni. Jeste malo muska boja 😆 al svakako cu neku masku da stavim. Jel porucivao neko iz Gigatrona, a da mu je stigao? Nisu znali da mi kazu kad mogu da ocekujem isporuku.
Ja sam zvao danas, poručio 3.2. Rekli su mi da tek od ponedeljka mogu da ga očekujem..
 
Iskustva nakon skoro 48h koriscenja telefona (Ultra)...

Nakon prvog punjenja (92%), nekoliko poziva, slusanja muzike (zicane slusalice), preledavanje mejlova (outlook), viber i whatsapp poruke, internet non-stop ukljucen na 4G, 2 kartice u radu, baterija je na 37%. Realno ne znam da li moze bolje od ovoga. Smanjio sam svetlost ekrana, ne koristim wifi...
 
Poslednja izmena:
Evo upravo odvrtio zadnji Geekbench 5.
Stock 1541/4760
Lite 1351/4844
Znači cca 10% manji single core score, multi nema razlike.
Za bolju bateriju se isplati :cool:
A baš izašla v6 :D

 
Poslednja izmena:
Na nemačkom Amazonu nema više crnog i zelenog.
 
Crni i zeleni su najtraženi i kod nas. To je juče rekao onaj regionalni menadžer za Samsung kada je pre neki dan u Beogradu zvanično predstavljena S23 serija. Pri čemu se ubedljivo najviše prodaje S23 Ultra.
 
Kolege,
Koga boli oversharpening kod slikanja na S23U neka si instalira Camera Assistant app sa Galaxy Store-a od Good locka i postavi Softening iliti ga "ublažavanje slike" na medium/srednje.
Tada radi dosta dobre slike, skoro kao Gcam, vjerujem da radi i za obične S23 i S23+.
Tu imate primjere sve 3 vrijednosti:
Kome treba GCam za test pogledajte tu: https://www.dpreview.com/forums/thread/4697013
I još jedan zanimljiv thread na istom forumu: https://www.dpreview.com/forums/thread/4698720
Uz Gcam slike su malo "prirodnije" ali uz medium softening što sam naveo gore i stock slike su jako jako dobre.

Druga "fora" je korištenje "light" moda za performanse. Po nekim testovima snižava performanse cca 10% ali zato baterija traje duže 20-30%.
Ukljućuje se u postavkama baterije, više postavki, profil rada.
Ja sam probao na Geek benchu i razlika je minorna, tipa Single core je pao sa 1530 na 1500. Obzirom na samu snagu proca zanemarivo.
Baterija u ovih par dana što ga imam vrhunska, 2 sim kartice, puna rezolucija ekrana 1440x3088...
Je skup ali je stvarno kompletan mobitel.


Hvala na detaljima. Napunio telefon (93%) i prebacio na ''light'' mode!

Poz
 
Dakle, opet se kupuje GT-R da se vozi na plin (light mode)..
 
Totalno ludilo, uzima se na kredit, na rate, na ugovore od 2 godine, onda se ne puni do 100% da se cuva baterija, stavlja se na low performance mode a kukalo se da slucajno ne bude sa samo 8GB RAM-a. Stvarno za posmatranje.

P.s. da ne zaboravim glomazne masketine silne gde telefon bukvalno ne lici na sebe i da tako izgleda u fabrickom stanju svi bi se smejali.
 
Poslednja izmena:
Маска и телефон ја као, д'извинете, кондом и секс...
 
Uzeo sam bež S23U, nije upšte žuta boja, neka off-white boja je, jako prijatna uživo, lepo izgleda, vidi se razlika između belog S22U i bež S23U, po meni lepše izgleda bež S23U.



Nego, pitanje za one koji su se registrovali za slušalice, jel' vam stigao mail potvrde za uspešnu rezervaciju. Prijavio sam se za slušalice preko linka u Samsung members aplikaciji u petak kasno uveče 22-23h, s obzirom da je bio vikend nisam ni očekivao mail potvrde do danas, ali maila-a još uvek nema, pa me zanima, vi koji ste se takođe registrovali, da li vam je stigao mail?
meni jos nije stigao email a na members app je bas onaj sa kojim sam se registrovala za gledanje unpack event-a
Ja se nisam prijavio za predstavljanje s23 serije a pojavio mi se link u SM i registrovao sam se za slusalice. E sad dal ce biti ili ne videcemo. 😊
jel stigao email kao potvrda registracije za slusalice
 
Posle 7 dana telefon prestao da uči o mojim navikama.
Evo posle 12h korišćenja telelefona i 3.5h SOT ostalo 50 posto baterije,od toga je samo zadnja 2 sata na Wifi,sat stalno priključen.
Signal mi je znatno bolji,tamo gde nisam imao signal na S21 ultri sad imam.
Za sad imam samo reči hvale za S23 ultru.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230214_190228_Device care.jpg
    Screenshot_20230214_190228_Device care.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20230214_190238_Device care.jpg
    Screenshot_20230214_190238_Device care.jpg
    71 KB · Pregleda: 44
Маска и телефон ја као, д'извинете, кондом и секс...
A ovde su svi bogatasi da im jedan pad na beton i automatski par stotina evra gubitka ne predstavlja nikakav problem?😉 Secam se da je ekran za S9 kostao 210e, za S23u mora biti preko 300.
Eno video klip na yt, jedan pad na beton S23u i pukao je... Victus 2 je i dalje tanko staklo...
 
A ovde su svi bogatasi da im jedan pad na beton i automatski par stotina evra gubitka ne predstavlja nikakav problem?😉 Secam se da je ekran za S9 kostao 210e, za S23u mora biti preko 300.
Eno video klip na yt, jedan pad na beton S23u i pukao je... Victus 2 je i dalje tanko staklo.
Ovde je čak lošiji rezultat. Note 9 je prolazio drop test sa visine pojasa i pucao tek sa visine glave dok s23u već sa visine pojasa puca sa obe strane, ali isti je "napredak" i kod IPhone-a.
 
A baš izašla v6 :D

Ok, evo ga, cca 8% razlike :cool:
Stock: 1962 / 5133
Lite: 1809 / 5186
Čak je multicore bolji na Lite.
Samo se vidi koliko je dobar proc ovaj Gen2.
 
meni jos nije stigao email a na members app je bas onaj sa kojim sam se registrovala za gledanje unpack event-a

jel stigao email kao potvrda registracije za slusalice
Meni je stigao mail malo posle registracije. Pogledaj u kartici "Promocije" u gmail aplikaciji meni je tu bilo.
 
Ja porucih S23+. Odustala sam od pokusaja da probam Iphone, vec znam da bih se tesko navikla, a i dugogodisnji sam korisnik Samsunga svakako, nije bilo tesko odluciti se 😄 Danima sam se razmisljala za boju, ne svidja mi se ni jedna narocito, mislila sam bež, ali mi je nekako neodredjena boja, ni bela, ni bež, da je kao Iphone ona, pa i ok, ili neka krem, ovako mi prljavo bela, tako da sam na kraju porucila zeleni. Jeste malo muska boja 😆 al svakako cu neku masku da stavim. Jel porucivao neko iz Gigatrona, a da mu je stigao? Nisu znali da mi kazu kad mogu da ocekujem isporuku.
Не узбуђуј се превише око боја, шта да кажу ови мушкарци што су наручили крем или лаванду? Или шта ја да кажем што носим бронзани N20U неколико година🙂.
 
Meni je na oko pao S23 običan.. Imam S21 običan .. Taman prava veličina telefona za mene sa 180cm.

Tamo negde krajem marta kada se malo slegne hajp oko S23 serije mi je neki plan da uzmem.
 
Da se pohvalim, stigao je kod i moj primerak. Bio je napunjen 57 odsto, posle dva sata prebacivanja podataka i navikavanja, sad je na 31 odsto.

Sutra ide generalna proba. 👌
 
Ok, evo ga, cca 8% razlike :cool:
Stock: 1962 / 5133
Lite: 1809 / 5186
Čak je multicore bolji na Lite.
Samo se vidi koliko je dobar proc ovaj Gen2.
Jel nije bila priča da je rame uz rame sa A16 bionic? Single score mi je baš slab nešto.

Jel to verzija 6 ili 5?

Moze i gpu test?
 
Zvali me iz Pro Mobija, videli propusten poziv :) Bice folija sledece nedelje, cena ce biti oko 900 din.
Da li su im stigle folije, sutra idem do Padine pa mozda i svratim gore do Pozeske da vidim kakva je situacija.
 
Nem' pojma, nisam stigao da zovem. Ne znam da li rade sutra obzirom da je praznik. Aj bas javi kako si prosao...
 
Uzeo sam danas u Uscu foliju onu sto se sece po meri u smart areni 1000din. Otisak radi odlicno, folija od ivice do ivice. Videcemo kako ce se pokazati. Pre sam uzimao one navodno neunistive i skupe folije u mobile outfitters-u za ceo telefon za sestru koja svaki telefon unisti pa je unistila i te folije i telefon.
 
Nem' pojma, nisam stigao da zovem. Ne znam da li rade sutra obzirom da je praznik. Aj bas javi kako si prosao...

Ne rade sutra sad sam video obavestenje na sajtu, al vidim da ih ima u TC Galerija, ne znam tacno gde su al mozda se prosetam. Ako me bude mrzelo onda cu u petak gore do Pozeske.
 
Vrh Dno