Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 9 / 9 Pro / 9S

Stigao update MIUI-v13.0.5 za Global
Nista specijalno u njemu - decembarski secuirty patch
ups, sda tek vidim da sam zesce zakasnio, sry
 
Imaš dupli Chrome (Dual Apps), pa taj drugi nije dugo korišćen. Vidi se po oznaci u donjem levom uglu Chrome ikonice.
 
Stigao juče update za Redmi 9 Pro Global, MIUI 13.0.4.0
Zeznuo se nakon restarta root i Magisk, pa sam instalirao novi Magisk i sad root radi normalno.
Kako ste vi dobili 13.0.5.0, jel ste prvo dobili 13.0.4.0 ?
 
Interesanto je sto je kod tebe Global,a kod njih EU Rom ;)
 
pazi, gomila ljudi ovde na forumu, je prijavljivala da imaju miui 13 global jos od letos.
kad vec pricas o interesantnostima :D
 
Evo meni danas izašao 13.0.4.0, do sada sam bio na 12.
 
Mani je za Rn9 global jos u avgustu stigao. Nego nikako da pitam gde de izgubilo dodatno podesavanje za wifi? Mislim konkretno da mu zabranim da se kaci automatski na skobodne mreze. Cerka je jos na miui 12 i ona ga ima. Namestao sam joj pre par dana. Meni je iskljuceno to odavno ali primetih da nema vise te opcije na miui 13.
 
Da li mi se čini ili sa MIUI13 telefon radi mnogo fluidnije i sve se brže pokreće? Posle apdejta nisam ni radio fabrički reset.
 
Definitivno - dosta je stabilniji, brži i baterija duže traje.
Izgleda da je bilo potrebno preko 2 godine da optimuzuju softver za ovaj telefon.

Odložili su moj prelazak na AOSP za još neko vreme.
 
Iznenađuje me kako su uradili stabilan softver. Generalno slabije koristim ovaj phone. Više mi je kao drugi uređaj, ali brzina punjenja i koliko drži bateriju, fascinantno. Uopšte nema battery drain, a sve normalno uključeno i imam podosta aplikacija gde stižu notifikacije. Na Emui 12 na P30 mi svuče bateriju bez da bilo šta posebno radim, a ovde na Miui 14 prosto neverovatno.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-04-15-15-12-950_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-04-04-15-15-12-950_com.miui.securitycenter.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 36
Stigao MIUI 14 za Redmi 9 Pro Global, i sada imam problem jer nakon restarta telefon ode u orangefox, i nemam pojma sta da radim tu, kada odradim reboot, telefon se upali ali ostajem na MIUI 13, odnosno ne uspeva da instalira MIUI 14.
Telefon je rootovan, mislim da sam i prosli put kod update imao slican problem, ali koliko se secam bila je neka opcija u orangefox ne secam se tacno koja, mozda da dekriptujem nesto, i posle toga je proradio tada, sada mi ne nudi takve opcije. Da li neko ima ideju gde da procitam nesto vise o tome i kako da instaliram MIUI 14?1680620437121.png
 
Poslednja izmena:
Meni je jutros stiglo obaveštenje da je stiglo novo ažuriranje,ali pošto nisam imao wi-fi vezu odložio sam do povratka kući.Kad sam kući hteo da pokrenem ažuriranje,njega više nije bilo...o čemu se tu radi?
 
Meni je jutros stiglo obaveštenje da je stiglo novo ažuriranje,ali pošto nisam imao wi-fi vezu odložio sam do povratka kući.Kad sam kući hteo da pokrenem ažuriranje,njega više nije bilo...o čemu se tu radi?
Dešava se to. Možeš uvek ručno da updatuješ
 
Iznenađuje me kako su uradili stabilan softver. Generalno slabije koristim ovaj phone. Više mi je kao drugi uređaj, ali brzina punjenja i koliko drži bateriju, fascinantno. Uopšte nema battery drain, a sve normalno uključeno i imam podosta aplikacija gde stižu notifikacije. Na Emui 12 na P30 mi svuče bateriju bez da bilo šta posebno radim, a ovde na Miui 14 prosto neverovatno.
Da si koristio Indonesia Rom,tako bi bilo i na MIUI 12,12.5,13,pa i sada na 14.;) Kod mene na Indonesia,od kako ga koristim,apsolutno sve radi kako treba,sa svakim apdejtom.Menjaju se samo brojevi.Ovaj MIUI 14,radi kao i 13.
 
Iznenađuje me kako su uradili stabilan softver. Generalno slabije koristim ovaj phone. Više mi je kao drugi uređaj, ali brzina punjenja i koliko drži bateriju, fascinantno. Uopšte nema battery drain, a sve normalno uključeno i imam podosta aplikacija gde stižu notifikacije. Na Emui 12 na P30 mi svuče bateriju bez da bilo šta posebno radim, a ovde na Miui 14 prosto neverovatno.
Opet nema SoT
 
Meni na RN9s stiglo jutros obaveštenje za update, ali kad sam kliknuo nestade.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-04-07-08-20-25-884-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-04-07-08-20-25-884-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    56 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot_2023-04-07-08-20-38-678-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-04-07-08-20-38-678-edit_com.miui.securitycenter.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_2023-04-07-08-08-00-220_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-04-07-08-08-00-220_com.miui.securitycenter.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 27
Nazad
Vrh Dno