Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Evo ponude za dan zaljubljenih.
Je li pratio ko cene od ponudjenih proizvoda, deluje mi da su iste kao i u januaru( CK bokserice i za neke dukseve provereno), deluje kao klasicna obmana sa snizenjem -50%?
Mugu da ti potvrdim da je sve aposlutno isto. Znam napamet sve maltene
 
Zeleo bih da mi pomogne ko moze jer ne zelim da se na ovome ovde zavrsi.
Ako je neko bio upucen osvojio sam poklon tv na ananasu za posiljku koja je otkazana. U pocetku mi je receno da poklon necu dobiti jer je otkazana da bi kasnije dosli do toga da ce mi biti isporucen. Posle mnogo cimanja i odgovora stici ce vam poklon, danas sam im poslao mejl gde sam im trazio dokaz da je poslat.
Poslali su mi skeniran deo papira gde pise da sam preuzeo poklon TV tj moj otac 23.1.2023 iako mi je taj dan stigao samo poklon ukras i to mi je bilo jako cudno jer ih nisam ni ocekivao. Mislim da mi je kurir smestio i podmetnuo necije neisporucene ukrase a sebi uzeo TV.Potpis je laziran na papiru i uopste nije ni nalik mom ocu. ZVao sam kurirsku sluzbu M.M gde su mi rekli da je pooklon isporucen 23.1.2023 i da oni ne znaju sta se isporucuje i da kuriri to ne rade. Ja sam cvrsto uveren da mi je kurir uzeo TV jer sam pre toga porucio brdo stvari i dobio 10tak ukrasa, a moj otac to ne gleda sa punom paznjom, svejedno i da ne gleda ili gleda, njegov potpis nije na papiru gde je isporuka za poklon TV. Sta mi je ciniti?
 
Zeleo bih da mi pomogne ko moze jer ne zelim da se na ovome ovde zavrsi.
...
Ja sam izvukao usisivač, i posle desetak dana mi je stigla kesica sa ukrasom, a na zalepljenom papiru od kurirske službe na kesici je pisalo usisivač.
Odmah sam zvao Ananas-ov korisnički centar i prijavio. Sutradan mi je stigao usisivač, a ukras su rekli da zadržim.
Verovatno se to i kod tebe desilo, ali nisi uvideo grešku i reagovao na vreme, sad ćeš teško išta postići, nažalost.
 
Ista situacija se i kod mene desila, kurir je dosao do zgrade (poslali su mi gps lokaciju gde je bio), pozvao me, ja nisam bio kuci i on se potpisao i uzeo poklon (tad je bio sat). Ovi iz ananasa se prave ludi, iskulirali su mi poslednji mejl gde sam pitao da li ima novosti u vezi toga.
 
Ovo je veoma jaja**** ponašanje od Ananasa i ne treba im zaboraviti nikada. Kuriri hvatali na foru znači, sad lepo zovu kurira na razgovor, pa nek' i njih 'vataju na foru ("znamo šta je bilo") ako žele da reše problem (za početak), a ne da kuliraju. Ako ne, kako kažu, loša reč se daleko čuje.

Treba prvo sa njima iscrpeti sve opcije radi dobre poslovne prakse, te ako ne može, nemate mnogo opcija i kreće se sa prijavama (krađa, lažiranje potpisa i slično).
 
Ako se vec Ananas pravi lud trebali ste da zovete centralu kurirske sluzbe i isti dan kazete meni je kurir ukrao proizvod, poklon ili sta vec....
Tog i tog dana, u to i to vreme meni proizvod nije dostavljem kurir je napisao da jeste..vas kurir mi je ukrao proizvod ili poklon sta god.
Sta ste cekali do sada.
 
Sto je najjace, ja sam 2 puta kontaktirao ananas i pitao ih kad mogu da ocekujem poklon, i oba puta su prvo rekli sacekajte da kontaktiramo kolege da proverimo, i nakon toga rekli mozete da ocekujete poklon uskoro. I 3 put kad sam pitao, posle 1.5 mesec, oni mi poslase papir gde se neko potpisao i kao evo preuzet je pre 1.5 mesec. Ne znam sta su ova dva puta prethodna proveravali i sve im delovalo ok a treci put provalili da je preuzet paket.
 
Problem je sad što niko kod tebe nije obratio pažnju šta je pisalo na tom ukrasu. A skoro sigurno niste ni sačuvali ambaklažu.
Tako da postoji određena verovatnoća da je greška u pakovanju koje ovi u Ananasu nisu svesni (ili "nisu svesni"). Ali ako si sasvim siguran da to tvoj otac ovo nije potpisao (a inače je druge poklone uvek potpisivao pa znaš kako izgleda kad potpiše), onda je ipak najverovatnije da je u pitanju nešto sa kurirom. Iako mi je jako teško da poverujem da se kuriri bave tako sitnim, a opasnim, vaćarenjem jer ne mogu da znaju da li će ih neko sačekati iza ćoška i polomiti zbog manje od 200eur.
Dakle, prvo moraš pouzdano da znaš ko je tada doneo poklon - Ananas, M&M ili City. Ako to nedvosmisleno znaš, onda probaj da tražiš razgovor sa njihovim rukovodiocem i pokušaj da isteraš stvari na čistinu. U krajnjoj liniji oni imaju neke zapise o količini, vrsti, pa i težini paketa koji im se predaju. Traži da se suočiš sa kurirom da ti objasni zašto je potpis lažan. Ako ga je on otuđio vrlo verovatno će se odati nekim gestom. A možda i saznaš da je greška ipak bila kod Ananasa.
Bojim se da ti ništa drugo nije preostalo osim ovog, Možeš da pokreneš tužbu ali ne verujem da imaš ikakve šanse jer je vrednost spora izuzetno mala i policija se tu neće mešati nego bi morao da pokrećeš privatnu tužbu, okolnosti su vrlo zamršene, a skuplje bi te došli troškovi celog procesa nego TV.
Druga varijanta je da se ne skidaš Ananasu sa grbače dok u tvoje ime ne obave istragu i utvrde šta se tačno desilo, a ako neće možeš da im kažeš da znaš neke novinare u tabloidima i da ni ti ne želiš ko ni oni da se od ovog pravi skandal, ali da ti ne ostavljaju drugi izbor. I skreneš im pažnju da samo hoćeš ono što si pošteno osvojio i ništa preko toga.
 
Ako se neko potpisao umesto nekog drugog - to je krivično delo.
Valjalo bi se raspitati u policiji ili poslati neki upit ( imejl ) MUP-u.
 
Zeleo bih da mi pomogne ko moze jer ne zelim da se na ovome ovde zavrsi.
Ako je neko bio upucen osvojio sam poklon tv na ananasu za posiljku koja je otkazana. U pocetku mi je receno da poklon necu dobiti jer je otkazana da bi kasnije dosli do toga da ce mi biti isporucen. Posle mnogo cimanja i odgovora stici ce vam poklon, danas sam im poslao mejl gde sam im trazio dokaz da je poslat.
Poslali su mi skeniran deo papira gde pise da sam preuzeo poklon TV tj moj otac 23.1.2023 iako mi je taj dan stigao samo poklon ukras i to mi je bilo jako cudno jer ih nisam ni ocekivao. Mislim da mi je kurir smestio i podmetnuo necije neisporucene ukrase a sebi uzeo TV.Potpis je laziran na papiru i uopste nije ni nalik mom ocu. ZVao sam kurirsku sluzbu M.M gde su mi rekli da je pooklon isporucen 23.1.2023 i da oni ne znaju sta se isporucuje i da kuriri to ne rade. Ja sam cvrsto uveren da mi je kurir uzeo TV jer sam pre toga porucio brdo stvari i dobio 10tak ukrasa, a moj otac to ne gleda sa punom paznjom, svejedno i da ne gleda ili gleda, njegov potpis nije na papiru gde je isporuka za poklon TV. Sta mi je ciniti?
Prvo im posalji mail da imaju 24 h da isporuce TV ili ces otici do SUPa prijaviti i podneti tuzbu protiv NN lica iz kurirske sluzbe ili Ananasa ko je falsifikovao potpis, to nije prekrsajno vec krivicno delo tako da ako hoce sa time da se igraju nema problema.
 
Ako se neko potpisao umesto nekog drugog - to je krivično delo.
Valjalo bi se raspitati u policiji ili poslati neki upit ( imejl ) MUP-u.

Policiju i MUP bih ostavio kao poslednju varijantu.

Prvo bih video sa Ananasom, sto neko rece da ih nateram da istraze sa svoje strane sta je moguce. Pa zatim sa kurirskom sluzbom isto tako.
Naravno pre toga pogledao bih sve sa moje strane sto imam i ako imam, ambalazu i one papire gde pise ime i adresa. Kao i mailove i korespodenciju sa Ananasom.

Ako ista znaci, ja sam dobio sve poklone, od gomile ukrasa do nekoliko vrednijih poklona, sve je stiglo bez ijedne greske ili zagubljenog.
 
Ista situacija se i kod mene desila, kurir je dosao do zgrade (poslali su mi gps lokaciju gde je bio), pozvao me, ja nisam bio kuci i on se potpisao i uzeo poklon (tad je bio sat). Ovi iz ananasa se prave ludi, iskulirali su mi poslednji mejl gde sam pitao da li ima novosti u vezi toga.

Ovo je veoma jaja**** ponašanje od Ananasa i ne treba im zaboraviti nikada. Kuriri hvatali na foru znači, sad lepo zovu kurira na razgovor, pa nek' i njih 'vataju na foru ("znamo šta je bilo") ako žele da reše problem (za početak), a ne da kuliraju. Ako ne, kako kažu, loša reč se daleko čuje.

Treba prvo sa njima iscrpeti sve opcije radi dobre poslovne prakse, te ako ne može, nemate mnogo opcija i kreće se sa prijavama (krađa, lažiranje potpisa i slično).
Dakle vise je nas kojima se ovo desilo...
Ako se vec Ananas pravi lud trebali ste da zovete centralu kurirske sluzbe i isti dan kazete meni je kurir ukrao proizvod, poklon ili sta vec....
Tog i tog dana, u to i to vreme meni proizvod nije dostavljem kurir je napisao da jeste..vas kurir mi je ukrao proizvod ili poklon sta god.
Sta ste cekali do sada.
Cekao sam do sad jer nisam znao da se o tom ukrasu radi da je bas vezan za posiljku za TV jer taj ukras nisam ni dobio upakovan i ananas me mesec dana vozi i prica kako ce tv biti isporucen, da bi danas rekli da je isporucen tad kad je laziran potpis i dobijen ukras umesto TV...
 
Mozda ti zbog ovoga nisu ni poslali poklon TV, vec samo utesnu nagradu - ukras? Jer kako si i sam rekao, po njihovim pravilima nagradne igre, ne sleduje ti TV.
Tako je to sam i ja mislio dok mi nisu rekli jedno 6 puta da cu ipak osvojiti jer nije moja greska sto mi je posiljka otkazana, tako da sa tim nije problem
 
Popust na Beko belu tehniku
1675428572964.png
 
Nije to nikakav popust ove cene su uglavnom bile iste, sa kuponom od 10% naravno nize od ovih
 
Ne vezano za Ananas, uvek slicne stavi treba proveravati, jer vecina je sklona ovim trikovima. Uvek kad je nesto na akciju dobro proverim da li je zaista na akciji, bar u danasnje vreme postoje sajtovi na kojima se mogu uporediti cene kod razlicitih prodavaca.
 
Jel može neko ko je poručivao kaiš Tommy Hilfiger 100cm da izmeri koliko je tačno dugačak od početka do kraja jer su ovde neki pisali da to nije prava dužina?

Hvala.
 
Ovim se može zaključiti da njihovo "postajanje" i to što ih možda u ovih meseci izdvaja od ostalih jesu ti kuponi, bez toga su isti kao drugi.
Jasno je i njima da su navikli kupce i posetioce sajta na kupone, bez toga ih niko i ne posećuje.

Meni to ne smeta, samo neka daju kupone :)

PS. pre kupona 90% ljudi koji pisu na ovoj temi nisu ni znali za Ananas ;)
 
Zeleo bih da mi pomogne ko moze jer ne zelim da se na ovome ovde zavrsi.
Ako je neko bio upucen osvojio sam poklon tv na ananasu za posiljku koja je otkazana. U pocetku mi je receno da poklon necu dobiti jer je otkazana da bi kasnije dosli do toga da ce mi biti isporucen. Posle mnogo cimanja i odgovora stici ce vam poklon, danas sam im poslao mejl gde sam im trazio dokaz da je poslat.
Poslali su mi skeniran deo papira gde pise da sam preuzeo poklon TV tj moj otac 23.1.2023 iako mi je taj dan stigao samo poklon ukras i to mi je bilo jako cudno jer ih nisam ni ocekivao. Mislim da mi je kurir smestio i podmetnuo necije neisporucene ukrase a sebi uzeo TV.Potpis je laziran na papiru i uopste nije ni nalik mom ocu. ZVao sam kurirsku sluzbu M.M gde su mi rekli da je pooklon isporucen 23.1.2023 i da oni ne znaju sta se isporucuje i da kuriri to ne rade. Ja sam cvrsto uveren da mi je kurir uzeo TV jer sam pre toga porucio brdo stvari i dobio 10tak ukrasa, a moj otac to ne gleda sa punom paznjom, svejedno i da ne gleda ili gleda, njegov potpis nije na papiru gde je isporuka za poklon TV. Sta mi je ciniti?
Prvo se raspitaj tu oko tebe da nema neka kamera koja je mozda snimila kurira kako nosi paket, sto je neko napisao ako imate na zgradi ili interfonu kameru.

A ono sto bih ja uradio bih pozvao ove iz Ananasa i blefirao da imas video snimak sa nadzorne kamere gde se vidi kurir koji ne isporucuje tv, jos im kazes trebalo mi je vremena da nadjem snimak ali sada kada ga imam spreman sam da odem u policiju da predam njima slucaj, ali daj im izbor da ti donesu novi tv i da si spreman da zaboravis da se desila ova neprijatnost... ako ne zele da saradjuju kazes da sada kada prekines razgovor ides u policisku ispostavu da prijavis slucaj i jos jedared naglasis video snimak kao dokaz.

Pokusaj pa mozda se strecnu.
 
Ja koliko se secam, negde je pisalo da kupac mora prvo da preuzme porudzbinu i nakon toga mu se salje poklon, u slucaju ne preuzimanja ili otkazivanja, kupac gubi pravo na poklon.... Vrlo jednostavno.
 
Ogradili su se da ne možeš da otkažeš ili vratiš porudžbinu, a zadržiš poklon. Što je OK. I pisalo je da će poklon stići kasnije, nakon isporuke.

Kao što su oni primetili foru da plaćaš i otkazuješ narudžbine dok ne osvojiš nešto vredno i reagovali su na to (opravdano), tako i mi možemo da se primetimo problem u tome kad osvojiš iPhone, a oni ti otkažu porudžbinu, jer "imali smo sistemsku grešku za Novu godinu". Nisam osvojio iPhone, da ne bude zabune, niti sam zloupotrebljavao foru sa plaćanjem i otkazivanjem.
 
Nazad
Vrh Dno