Šta je novo?

Tutorijal: Licence za Windows Windows

Za Office potraži neku koja je sa Online aktivacijom. Malo su skuplje u odnosu na one sa Phone aktivacijom ali odmah rade.

Inače za jednu licencu koju sam uzeo ranije preko ebay, a morao sam da reinstaliram sistem, windows je odmah aktiviran a za office sam morao preko telefona (neki broj microsofta u Bgd).
Bio je i link na forumu gde kako može phone aktivacija online da se odradi ali nisam bio u prilici da isprobam.
 
Pa i jeste u temi licence za windows
Хахаха, колко сам ја прсо 😂

Елем, Office 2021 сам купио 4 пута, и само једном није хтео да прихвати кључ, али је подршка реаговала и дала ми заменски кључ и све је прошло без проблема. Причам за Royalcdkeys, остале сајтове нисам користио.
Ne mora nista telefonom, preko ovog sajta zavrsis sve

Како тај сајт функционише? Шта је iid, где то да прочитам?
 
Poslednja izmena:
To je broj iz Step 2 - Instalation ID - koji dobijes kad odaberes registraciju preko telefona.

Prekucas u formu sa sajta i dobijes brojeve koje unosis u polja iz Step 3.

To ti Microsoftov operater izdiktira ali ovaj sajt bukvalno preskace potrebu da zoves bilo koga, sve zavrsis sam.

1645306860911.png
 
Kupovinu obavljam u radnji u Beogradu. Ako kupim ploču i procesor, da li mogu uz njih da kupim i OEM Windows 11 koji će biti korišćen na njima?
 
Ја мислим да мора да буде комплетан рачунар, нисам сигуран.
 
Ja sam pre 2 meseca uzeo na gamers-outlet sajtu, za ~8€ (Microsoft Office 2021 Professional Plus). Aktivacija ključem. Za sada radi, mada ga i ne koristim
uzeo na istom sajtu za oko 700 din - 1 instalacija ako menjas hdd ili formatiras moras ponovo..realno kada jednom sredim komp stoji tako bar godinu dve..nekada i duze..

super je sto nisi vezan za tamo neki skolski nalog nego za svoj hotmail koliko vidim
 
Trenutno sam u procesu otvaranja firem i trebaju mi računari. Imam mogućnost kupovine polovnih računara sa već instaliranim Winom. Računari imaju nalepnicu Windows 7 Pro OA, da li je to legalno da koristim u firmi ako dođe inspekcija, da li se sme preći na noviju verziju 10 ili 11 sa istom licencom?
Da li je legalno ako kupim ključ recimo na royalcdkeys i koristim na računarima koji nemaju nalepnicu?

Da li kupljen laptop recimo Gigatronu sa Win 11 Home, da li ta licenca validna za korišćenje u preduzeću?
 
Kupovina sa Royalcdkeys nije opcija...sve ostalo mora da ima dokaz o kupovini i nalepnicu ili neki drugi dokaz da je to windows baš za taj računar...već u zavisnosti jel OEM, Retail, Enterprise tip licence...
 
Ako ima nalepnicu OEM bez dokaza o kupovini, to ne može da prođe, ako sam dobro razumeo?
 
Mislim da ne ali najbolje je da se raspitate kod nadležnih organa ili da yovete MS support centar oni sigurno bolje znaju.
 
Trenutno sam u procesu otvaranja firem i trebaju mi računari. Imam mogućnost kupovine polovnih računara sa već instaliranim Winom. Računari imaju nalepnicu Windows 7 Pro OA, da li je to legalno da koristim u firmi ako dođe inspekcija, da li se sme preći na noviju verziju 10 ili 11 sa istom licencom?
Da li je legalno ako kupim ključ recimo na royalcdkeys i koristim na računarima koji nemaju nalepnicu?

Da li kupljen laptop recimo Gigatronu sa Win 11 Home, da li ta licenca validna za korišćenje u preduzeću?
Moraš da imaš fiskalni račun na kojem se nalazi ta licenca i sam računar.

Win 11 Home koji je došao uz laptop može da se koristi u firmi.

U principu bitno je da imaš fakturu koja glasi na firmu.
 
Inspekcija u poreskoj upravi koliko ja znam. Priča se takođe da se formira neka nova uprava za to te da je sada neki vakum...ali ništa te ne košta sem vremena da ih zoveš...
 
Sto se firme tice mora na fakturi da pise koj je win upitanju, ukoliko dolazi sa vec gotovim racunarom i tad mora da se napise da ima win. Inspekciju interesuje samo taj papir i ne proveravaju racunare bar za sada.
 
Definitivno mora firma da poseduje fakturu na kojoj je PC i Windows licenca, nalepnica pre dok je bila aktuelna morala je biti zalepljena na "nepokretni" deo kucista. Zakon je nakaradan i poresku ne zanima da li je OS legalan nego da li ste licencu kupili u Srbiji i platili PDV. Ako imate neki vid licenciranja na ugovor, ugovor mora biti dostupan na uvid inspekciji. Takodje ako nemate potrebu za domenskim okruzenjem mozete koristiti Windows home verzije u firmi, ali uslov je da su PC i licenca na istom fiskalnom racunu. Ako neko ima svezije informacije molilm da ih podeli.
 
Ne moraš to da radiš. Retail licenca će ti biti aktivna, samo je bitni da je u isto vreme aktivna na jednom pc. Ja sam do sad promenio nekoliko ploča i nema problema sa aktivacijom.
Pozdrav, pitanje ako neko zna, da li sa Retail licencom kada menjas racunar moras da prijavis istog korisnika koji je koristio tu licencu na prethodnom racunaru, ili mozes da prijavis nekog drugog?

Hvala unapred
 
Nebitno je, uopšte ne moraš da prijavljuješ
 
Cao. Nisam nikada kupovao licence ovako pa imam nekoliko pitanja, bilo bi super ako bi mi pomogli.
1. Koliko sam shvatio Royalcdkeys je prodavac sa kojim je sigurno trgovati. Da li sam u pravu?
2. Da li da unosim svoje ime u licenciranje ili neko izmisljeno (John Doe, Pera Detlic i slicno) ?
3. Trebace mi licence za oko 3 racunara (oko, jer ne znam jos da li cu virtuelne masine da drzim duze vremena).
Sta mi je najbolje da uzmem? Koju licencu?
Govorim o win 10.
Hvala unapred
 
U principu, trenutno u Srbiji, kao neko sa firmom i sklopljenom mašinom, jedini izbor mi je da uđem u radnju i uzmem Win 11 Pro Retail za 29,000 RSD otprilike?
 
Postojala je ranije mogućnost da se, preko neke od Microsoft partnerskih firmi, uzme GGW (verzija kojom legalizuješ instalirani Windows). To je bila najskuplja varijanta.

Ništa se ne instalira, samo se kupuje "opravdanje".
 
U principu, trenutno u Srbiji, kao neko sa firmom i sklopljenom mašinom, jedini izbor mi je da uđem u radnju i uzmem Win 11 Pro Retail za 29,000 RSD otprilike?
Imaš i Win10 Pro još izvesno vreme za ~19.000 :)

EDIT: Doduše nije Retail nego OEM/OEI.
 
Upravo, zasto bi uzimao 11-cu kad svaka 10-ka moze free upgrade na 11. :D A i ustedis 10K.
 
Nađite mi retail Windows 10 Pro koji nije tipa par hiljada razlike pa ću kupiti.
 
Zar nema i neka verzija Windows GGK - za legalizaciju. Trebalo bi da je nešto skuplja od OEM verzije, ali mislim da nije retail.
 
Računar i Windows licenca moraju biti kupljeni istog datuma na istu firmu (mogu biti i dve fakture od dva prodavca, ne mora na istoj, ali mora isti datum), inače mora GGK, koji za Windows 10 Pro košta cca 28.000.- Tako su mi rekli u jednom velikom trgovinskom lancu kod nas.

Ja bih svakako emailom kontaktirao Tržišnu inspekciju i tražio instrukcije i potvrdu na email kako postupiti.
 
GGK 28 hiljada, sa cimanjem, FPP (retail) 29 hiljada, i može da se prenosi na novu mašinu. Računica jasna, nažalost.
 
Nisam bas razumeo, posto si stavljao dosta zareza, jel ispada da je FPP (retail) bolja?
 
Nazad
Vrh Dno