Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
meni je stariji daljinski(barem ja mislim, TV je Q60 iz 2019 model R) i kad stisnem levo dobijem samo dugme levo koje je unazad i jako je tesko vracati preko toga, ne mogu da predjem desno da se vratim unapred a na liniju nikako ne mogu da dodjem, ni kad stisnem levo desno, gore dole
isto godiste daljinski, samo drugi model TV, no nebitno ...bar je tako kod mene, stisnes sredinu ! ni levo ni desno, kao ovaj samsung mannequin na slici :)

eqw.png
 
Poslednja izmena:
Od jutros upload jedva 5mb na coax netu. Jel jos kod nekog takva situacija ili samo kod mene? :D
 
Juče su bili,montirali mi Supernova optiku. Sve ok,jedino nisam uspeo da povežem magic remote(LG tv) sa move box-om,da se sve rešava sa jednog daljinca. Kod Sbb-a je radilo bez prob. Jel iko uspeo da sinhronizuje to,možda je do mene. :)
 
Imao sam samo net kod supernove 50/5, ponudili su mi 80/8 i tv, ponuda nije losa, ali realizacija nije,
net mi sada ne radi kako treba, varira brzina nekad pokaze 70mbps na speednet nekad 20. Download fajlova je spor.
Zbudzili su nesto i ostavili su 3 neka uredjaja, 2 neka stara rutera i box za tv. Ne znam sta ce 2 rutera, probao sam sa njima da se raspravim ali nije dalo rezultata.
Njihovi monteri me lazu kako ne moze veca brzina preko koaks. kabla, odmah sam im rekao da prestanu da lazu ali sa njima se ne moze dogovoriti.
To je ionako mala brzina, pa je jadno da ni to ne mogu da isporuce...
Da li vredi da se zalim i da reklamiram.
Mislim da je normalan protok oko 70-80 a ne da varira od 20-70.
Da li je ovo zbog stare opreme ili je inace supernova pogorsala kvalitet neta? poznato mi je da imaju kampanju i da sad imaju dosta novih korisnika...
neko imao slican problem?
 
Slikaj i postavi ovde ta dva rutera da vidimo sta su ti postavili.
 
Они су донели и повезали тај ТП-Линк?
 
Koji krkljanac sa kablovima, umesto da daju jedan odlican uredjaj na kome imas sve i cao. Em da nemas dodatan trosak em da sve bude uredno i cluster free.
 
Јел брзину мериш преко Wifi или преко кабла? Тај ТП-Линк делује као озбиљно стар уређај, питање шта уопште иде преко њега?
 
Ovo za sada imam posto nisam kuci.

Kao prvo da ih nazoveš i da sklone to cisco od smeća, da ti daju normalan uređaj, taj cisco je svoje odradio, tp link ko front da je prošao i pitanje radi li on kako treba, pošto sve što je na kablu ide preko njega. Prosto ne mogu da verujem da su ti to dali. Zahtevaj tehnicolor modem da ti donesu. Ovo ako je istina da su ti doneli treba ih na sud dati ili monteri priučeni i nemaju veze sa životom. Da sam bio kod tebe kući ja bi ih izbacio napolje ko stare kofere mislim montere zajedno s tom opremom. Odma zovi ne čekaj ni minut.
 
Meni su jos pre dve godine, dali onaj veliki Huawei ruter, 2.4,i 5ghz.Ovo je verovatno ostalo od starog provajdera koga su ranije kupili.
 
Jednostavno kada dolaze da montiraju, prvi sam napravio grešku i to me koštalo mesec dana zezanja s internetom, morate pregledati opremu da li je nova ili stara i tu nema diskusije. Ako je stara odma napolje. Kod mene sve novo i nemam problema.
 
Jednostavno kada dolaze da montiraju, prvi sam napravio grešku i to me koštalo mesec dana zezanja s internetom, morate pregledati opremu da li je nova ili stara i tu nema diskusije. Ako je stara odma napolje. Kod mene sve novo i nemam problema.
Bas tako, sekunde nisma imao problema sa internetom.
 
Imao sam samo net kod supernove 50/5, ponudili su mi 80/8 i tv, ponuda nije losa, ali realizacija nije,
net mi sada ne radi kako treba, varira brzina nekad pokaze 70mbps na speednet nekad 20. Download fajlova je spor.
Zbudzili su nesto i ostavili su 3 neka uredjaja, 2 neka stara rutera i box za tv. Ne znam sta ce 2 rutera, probao sam sa njima da se raspravim ali nije dalo rezultata.
Njihovi monteri me lazu kako ne moze veca brzina preko koaks. kabla, odmah sam im rekao da prestanu da lazu ali sa njima se ne moze dogovoriti.
To je ionako mala brzina, pa je jadno da ni to ne mogu da isporuce...
Da li vredi da se zalim i da reklamiram.
Mislim da je normalan protok oko 70-80 a ne da varira od 20-70.
Da li je ovo zbog stare opreme ili je inace supernova pogorsala kvalitet neta? poznato mi je da imaju kampanju i da sad imaju dosta novih korisnika...
neko imao slican problem?
Meni radi kolko placam 120/15.
Screenshot 2022-12-02 at 00.00.43.png
 
Pozdrav narode,

Da li možete da mi navedete šta bi trebalo od opreme da tražim od SN operatera prilikom potpisivanja novog (prvog) ugovora sa njima? Da izbegnem probleme odmah na početku... :).
Ako već postoji post negde, molim prosledite link.

Hvala !
 
Za optiku su ti opcije CATV resiver i CA modul za dekodiranje ili STB (Move i neki drugi, ne znam tačno koji box, plava kutija), dok po pitanju interneta gledaju da uvale posebno GPON i na njega nakače WiFi ruter, umesto objedinjenog uređaja koga imaju u ponudi. Ako je kablovska infrastruktura u pitanju, sačekaj druge odgovore.
 
Za optiku su ti opcije CATV resiver i CA modul za dekodiranje ili STB (Move i neki drugi, ne znam tačno koji box, plava kutija), dok po pitanju interneta gledaju da uvale posebno GPON i na njega nakače WiFi ruter, umesto objedinjenog uređaja koga imaju u ponudi. Ako je kablovska infrastruktura u pitanju, sačekaj druge odgovore.
Dobio sam tehnikolor, kao zamenu za stari cisco koji je jos bio od AVcoma. Imamo tri kartice za TV, nisam hteo move box. Za kablovski treba
videti kakvu su infrastrukturu nasledili. Recimo kod mene je AVcom bio najbolji, SBB preko krovova, tako da sam ostao sa njima, i nisam
pogresio...
 
Dokle više... Ima li kraja štancovanju copy-paste kanala C produkcije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno