Šta je novo?

Dobre radne stolice

Sediš koliko ti dozvole i vrtiš se po njoj kao što bi se vrteo i u svim ostalima, malo se istežeš, savijaš i probaš svaki položaj koji ti inače radiš dok sediš u stolici. Naravno, prvo iscimaš prodavca da ti pomogne u nameštanju te stolice za tvoje potrebe.

Meni je na primer ova prodavačica rekla da je na primer normalno da imaš bolove u početku dok ti se telo ne navikne na stolicu. Ja nisam imao, što mu dođe da je ova moja fotelja stara 20 godina, ipak bila udobna i čuvala mi leđa.

Suština je, moraš da odeš i probaš.
 
Slazem se da je to najbolja opcija. Sta mislis Wau 141 naspram te M 801.. Jel si imao prilike da probas? Deluje mi okej ta M801-ca pa cu svakako otici ovih dana da probam.
Nisam imao prilike da probam, nisam imao vremena. Otišao do Modrulja po M291 a uzeo M801.
 
Ja sam kupio HM Embody ali u Logitech verziji jer mi se svidela boja. Bio sam do Nitea-e i probao sam par stolica, pregledao i opipao stofove i nisu mi se nesto preterano svideli dok mi se ovaj bas dopada. Porucio sam je preko Amazona iz UK. Dostavu su radili neki momci koji naplacuju 4eu po kilogramu. Sve u svemu platio sam je oko 1750eu sa dostavom plus je izbegnuta carina. Zadovoljan sam izgledom a i udobnoscu.
 

Prilozi

  • 20220520_174904.jpg
    20220520_174904.jpg
    218.2 KB · Pregleda: 191
  • 20220520_174853.jpg
    20220520_174853.jpg
    236 KB · Pregleda: 190
  • 20220520_174842.jpg
    20220520_174842.jpg
    270.8 KB · Pregleda: 191
Jesi li se raspitao šta se dešava sa garancijom? Morao bi da je vraćaš u UK ili ne?
 
Ja sam kupio HM Embody ali u Logitech verziji jer mi se svidela boja. Bio sam do Nitea-e i probao sam par stolica, pregledao i opipao stofove i nisu mi se nesto preterano svideli dok mi se ovaj bas dopada. Porucio sam je preko Amazona iz UK. Dostavu su radili neki momci koji naplacuju 4eu po kilogramu. Sve u svemu platio sam je oko 1750eu sa dostavom plus je izbegnuta carina. Zadovoljan sam izgledom a i udobnoscu.
Vrh stolica, nema šta. Samo što mi premašuje budzet.. Svidja mi se što je potpuna sloboda za pokrete ruku iza stolice i slično.
 
Jesi li se raspitao šta se dešava sa garancijom? Morao bi da je vraćaš u UK ili ne?
Nisam jer je u pitanju stolica. U fazonu sam sta moze da se desi stolici.😀 Lik koji ju je prodavao samo se time bavi. Prodaje high-end stolice, sve pozitivne ocene. Ne znam kako ih nabavlja a i ne zanima me iskreno. Ako se nesto i desi kontaktirao bih Nitea-u. Od njih sam dobio info da bi i oni trebalo da uvrste taj model u njihovu ponudu ali ne znaju kada.
 
Nitea ima taj model (ne logitechkovu verziju) u ponudi,al na sajtu. U salonu je nisam video.

Razmišljao sam i nju da uzmem,al kad sam čuo kako krčka prilikom korišćenja, batalio sam.
 
Nitea ima taj model (ne logitechkovu verziju) u ponudi,al na sajtu. U salonu je nisam video.

Razmišljao sam i nju da uzmem,al kad sam čuo kako krčka prilikom korišćenja, batalio sam.
Ne znam sta si i gde cuo ali ne krcka nista. Koristim je vec jedno 4 meseca. Probao sam i obican model kod drugarice i nista nije krckalo. Kod obicnog modela mi se stof ne svidja jer je nekako grub. Mada i on moze da se konfigurise u Nitea-i ( sto povecava cenu do 300eu ako se dobro secam ) ali ni jedan od ponudjenih nije kao u Logitech verziji.
 
Na 2 ili 3 klipa su ljudi pričali o tim nekim zvukovima koje proizvodi plastika. Nisam je probao, tako da ne mogu da potvrdim, jer nije bila u Nitei.

Ta Logitech je ubedljivo najlepša.
 
Ja sam moju uzeo na

I ekstra je, ne znam zašto sam se ubeđivao da mi neće biti lakše sa novom stolicom.
 
Ja sam isto imao bolove u leđima nakon 2-3 dana korištenja Aerona i to je trajalo skoro mesec dana dok mi se telo nije priviklo zbog godina užasnog sedenja na Markusu i od tad je sjajno sve. Mogu po ceo dan da sedim i da ne osećam zamor kad ustanem ili ukočenost. Nije poenta u udobnosti koliko je u tome da stolica te drži u povoljnom položaju i da te kažnjava ako sediš loše.

Sve u svemu, možda najbolja kupovina ikad s obzirom koliko mi se popravila situacija sa leđima.
 
Ja sam isto imao bolove u leđima nakon 2-3 dana korištenja Aerona i to je trajalo skoro mesec dana dok mi se telo nije priviklo zbog godina užasnog sedenja na Markusu i od tad je sjajno sve. Mogu po ceo dan da sedim i da ne osećam zamor kad ustanem ili ukočenost. Nije poenta u udobnosti koliko je u tome da stolica te drži u povoljnom položaju i da te kažnjava ako sediš loše.

Sve u svemu, možda najbolja kupovina ikad s obzirom koliko mi se popravila situacija sa leđima.
I ja sam imao isto iskustvo kad sam kupio kvalitetnu stolicu.
Ceo zivot kupujem kanc stolice na svakih par godina i krivim kicmu, i kada vidim da ljudi daju i preko 1000e za neke modele sam mislio da je cisto pros...nje.
I sada (pre nekih pola godine) sam morao kupiti novu jer se stara raspala, i opet sam gledao neke nekvalitetne gejmerske do 30k (iako sam tada mislio da su mnogo bolje od ovih za 100e).
I onda me tih dana dok sam se setao po izlozbenim salonima me odjednom zaboli u ledjima da sam rekao nek ide zivot, necu vise da stedim na svom zdravlju i nisam se pokajao.
I sam posao je pesma kada nemas bolove u kicmi i ne menjas sto puta poziciju od loseg sedenja u losoj stolici jer moras da sedis 8h.
Ko sedi za kompom, no1 je dobra stolica, no2 je tastatura i mis na pravilnoj visini i po mogucstvu neki handrest da se umanji maksimum pojavu tunel karpalovog sindroma, i onda neki monitor dovoljno veliki da ne ckiljis a opet na dovoljno velikoj udaljenosti, i kao slag na tortu ako moze neki dark mod na ekranu i osvetljenje u prostoriji dovoljno jako i odredjene temperature koja ide prema belicastom a ne zuckastom jer belicasto daje organizmu volju da radi dok zuckasto asocira na zalazak sunca.
 
Poslednja izmena:
Posto sam vrlo blizu kupovine, jel bi mogli vi koji ste probali obe varijante da mi uporedite udobnost Aeron-a i Steelcase Leap-a kad je bol u trticnoj kosti u pitanju?

Sve ostalo znam da ce me zadovoljavati na obe, ali taj deo mi je uvek kritican na vecini stolica, pa sam odlucio da jednom uzmem pravu stvar i zavrsim sa tim.

Sediste leap-a mi deluje udubljeno bas u tom delu, kao da je neko bas o tome vodio racuna. Sa druge strane, verujem da je i na Aeronu resenje dobro, ali znam da mi nece biti dovoljno to sto cu tamo da sednem neko vreme jer su u pitanju bas dobre stolice i delovace da je svaka ok. Plus mi je mesh varijanta, posebno ona njihova skroz nepoznata.

Sta kazete i koje resenje je po vama najbolje za moj slucaj?
 
Why The Aeron Chair Is SO Popular (part 3)
 
Posto sam vrlo blizu kupovine, jel bi mogli vi koji ste probali obe varijante da mi uporedite udobnost Aeron-a i Steelcase Leap-a kad je bol u trticnoj kosti u pitanju?

Sve ostalo znam da ce me zadovoljavati na obe, ali taj deo mi je uvek kritican na vecini stolica, pa sam odlucio da jednom uzmem pravu stvar i zavrsim sa tim.

Sediste leap-a mi deluje udubljeno bas u tom delu, kao da je neko bas o tome vodio racuna. Sa druge strane, verujem da je i na Aeronu resenje dobro, ali znam da mi nece biti dovoljno to sto cu tamo da sednem neko vreme jer su u pitanju bas dobre stolice i delovace da je svaka ok. Plus mi je mesh varijanta, posebno ona njihova skroz nepoznata.

Sta kazete i koje resenje je po vama najbolje za moj slucaj?
Probaj Steelcase Amia, kazu da je sediste udobnije od Leap.

 
Da li neko ima iskustva sa Wau 2, sad je na akciji za 40k?
Verujem da je mehanizam dobar, a ono što mene zanima kakav je sedni deo, sada imam JÄRVFJÄLLET i meni je previše tvrda za duže sedenje, a po ceo dan sam na stolici.... iako sam lagan (65kg) na 178cm, i dalje je jako neudobno, otapde mi d**pe od sedenja, stavio sam memorijski jastuk preko, malo je bolje.
Zanima vredili ići na to ili nešto drugo da tražim, jedini zahtev mi je da je pozadi mesh i da nema "kože" nigde, naravno ergonomija i udobnost se podrazumevaju?
 
Da li neko ima iskustva sa Wau 2, sad je na akciji za 40k?
Verujem da je mehanizam dobar, a ono što mene zanima kakav je sedni deo, sada imam JÄRVFJÄLLET i meni je previše tvrda za duže sedenje, a po ceo dan sam na stolici.... iako sam lagan (65kg) na 178cm, i dalje je jako neudobno, otapde mi d**pe od sedenja, stavio sam memorijski jastuk preko, malo je bolje.
Zanima vredili ići na to ili nešto drugo da tražim, jedini zahtev mi je da je pozadi mesh i da nema "kože" nigde, naravno ergonomija i udobnost se podrazumevaju?
Mislim da je problem kod tebe u tome sto si lagan (65kg) na 178cm.
Ja sam uz pomoc autofagije smrsao sa 90kg na 70kg za 40 dana, isto imam 178cm.
Kada sam to uradio, izgubio sam najvise sala na nogoma i dupetu.
Tada sam poceo da osecam bolove jer se kosti nogu i trtice zuljaju prilikom sedenja i jos vise spavanja.
Tako da ako nemas mesa/sala na kostima, mislim da moras da imas bas jako debele sundjere na stolici/krevetu.
 
Jeste, to je kod mene najveći problem, mada uvek sam bio mršav, 62-65kg tu sam....
Uzeo sam i loptu za sedenje, par puta probao i da stojim, jer nisam više mogao da sedim, mogu reći da je prijalo,
ali imam problema sa kolenom, tako da ne mogu više ni da stojim koliko bi hteo...
A kakve su stolice koje imaju mesh tj mrežu i na sednom delu, valja li to na duže staze?
 
Nisam jer je u pitanju stolica. U fazonu sam sta moze da se desi stolici.😀 Lik koji ju je prodavao samo se time bavi. Prodaje high-end stolice, sve pozitivne ocene. Ne znam kako ih nabavlja a i ne zanima me iskreno. Ako se nesto i desi kontaktirao bih Nitea-u. Od njih sam dobio info da bi i oni trebalo da uvrste taj model u njihovu ponudu ali ne znaju kada.
Tačnije može mnogo toga, ali mislim da je garancija globalna.
 
Evo mali update u vezi polomljene Spawn stolice ako je neko pratio i ako nekoga zanima. Ceo deo na kojem se sedi, a koji je pukao je sada ispravljen, a kompletan ram je ojačan čeličnim flahovima dužine 20cm i debljine 3mm. Solidni varovi na svakih 5cm, i provučene čelične šipke kroz aluminijumsku konstrukciju. Imao sam problem da vratim sunđer i štof, jer su šipke i varovi poprilično proširili ceo ram, tako da sam morao da uposlim plastične crne vezice i ispalo je odlično. Stolica je sada neuništiva, a cela popravka me je koštala 4 elektrode za varanje.
Novi update od juče i novi problem sa Spawn stolicom. Koga zanima prethodni problem, može ga pročitati ovde.

Ovaj put je otkazao mehanizam za klackanje. Seo sam na stolicu, naslonio se, čuo se pucanj i stolica se zaključala. Sa donje leve strane je ručica koja služi za zaključavanje koju sam upotrebio možda 2 puta za svo ovo vreme. Na žalost, stolica ne reaguje kako god da je pozicioniram. Sada stoji pravo i nema više klackanja. Naslon još uvek radi i mogu da ga obaram i kontrolišem bez problema. Komfor nije narušen, ali nema više klackanja. Takođe moram da napomenem da je jastuk za glavu ispucao i počeo da se ljušti.
 
Zbog cega ne?
Imam 53kg, ne verujem da ce da pukne od tezine, ako je to razlog.
Ne radi se o kilaži i pucanju same petokrake. Nego ta plastika tačno govori kojeg je kvaliteta ostatak stolice. Pukuće ti ram na kojem sediš kao meni što je pukao. Otkazaće ti mehanizmi za naslon, klackanje, obaranje. Jednostavno nema dobre stolice za malo para i kao što je 100 puta rečeno u ovoj temi ne kupujte gejmersko smeće bez obzira da li košta 150 ili 500 eura.

Sa druge strane, kancelarijkse stolice imaju daleko veći kvalitet, ali nisu za neko dugo sedenje. I nemaju mogućnosti kakve imaju gejmerski plastikanderi. Dobra stolica nije samo kvalitet izrade nego i ergonomija. Postoji vrlo dobar razlog zašto Herman Miller košta koliko košta.
 
Ne znam sta si i gde cuo ali ne krcka nista. Koristim je vec jedno 4 meseca. Probao sam i obican model kod drugarice i nista nije krckalo. Kod obicnog modela mi se stof ne svidja jer je nekako grub. Mada i on moze da se konfigurise u Nitea-i ( sto povecava cenu do 300eu ako se dobro secam ) ali ni jedan od ponudjenih nije kao u Logitech verziji.
Ja sam na prošlom poslu imao Embody, imali smo ih više komada, 4 reklamacije za ~5 godina na 6 stolica. Uvek sve rešeno ali se poprilično dugo čekalo svaki put.
 
To je očekivano imajući u vidu način eksploatacije. Ali svakako takva stolica bez garancije može da preraste u ozbiljan problem.
 
Nazad
Vrh Dno