Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Nešto razmišljam. Pored PS Extra pretplate nema šanse da navučem kupovinu 10 igara. Kupio sad GoW i to je to do ko zna kad.
 
Kako si ogranicen, prodas nalog. Jedino ako imas na njemu jos nesto kao ps plus npr. Ja na ovom turcinu samo gow, mada sam se zeznuo stavio mail koji koristim ponekad. Ali ako se ne varam i mail moze da se promen.
 
Bah, blago vama - odmah me je izvalio, trazio verfikaciju onu pocetnu i bacio na srbiju.
 
Kako si ogranicen, prodas nalog. Jedino ako imas na njemu jos nesto kao ps plus npr. Ja na ovom turcinu samo gow, mada sam se zeznuo stavio mail koji koristim ponekad. Ali ako se ne varam i mail moze da se promen.
Slažem se ali malo mi je drugačiji koncept. Imam US nalog na kome skupljam ekskluzive i to je to. Sve na jednom mestu. Za ostalo Xbox (Turska, Argentina).
 
Pozdrav ljudi. Mala pomoc oko kupovine jedne igrice za poklon. Ne igramo igrice ali hocemo da kupimo Sackboy za ps5 i nasli smo u radnji za 8 500 din. Na KP ima i za 4 500 sto mu dodje skoro duplo jeftinije. Da li je ok kupiti sa KP, ne znam da li su to originali? A vidim da lik ima preko 1 000 pozitivnih.
 
Nije to. Nego nema vredne igre na vidiku. Inače kupujem sve digitalno tako da sam ograničen što se prodaje tiče.
Bas to, skroz mi je cudno da nemaju neke najave, mada realno znas par ekskluziva-nastavka koje mozes da ocekujes do PS5 eol.
Ako nemas backlog i mozes d1 da obrnes uzmi i ne razmisljaj, ovako mozda bolje da sacekas neki ok popust i ostavis u biblioteci.
Doduse pre NG nece sigurno oboriti na 40ak eura, ako i do Uskrsa.

Meni od backloga sa PS4 ostao Ghost of Tsushima, Miles Morales dlc, FF: VII remake + ove 2 nove ekskl. za PS5 - H:FW i GoW Ragnarok... (mislim da ce i one na Steam dogodine)
I Days Gone koga sada na PC-u igram.
Ja razmisljam da li da uzmem PS5 preko Amazon invite-a (ako mi uopste stigne) ili bolje sacekati PS5 pro iduce leto/jesen jer ce posle toga Sony sigurno dodati gas sa vise ekskluziva.
Skroz je cudno sto Sony ovoliko kilavi sa naslovima, moze lako da se dogodi da PS5 ima jos duzi EOL perioda nego prethodne 2 generacije.
 
Meni od backloga sa PS4 ostao Ghost of Tsushima, Miles Morales dlc, FF: VII remake + ove 2 nove ekskl. za PS5 - H:FW i GoW Ragnarok... (mislim da ce i one na Steam dogodine)
I Days Gone koga sada na PC-u igram.
Tebi će backlog trajati do leta i to sad da kreneš da igraš :)
 
Pozdrav ljudi. Mala pomoc oko kupovine jedne igrice za poklon. Ne igramo igrice ali hocemo da kupimo Sackboy za ps5 i nasli smo u radnji za 8 500 din. Na KP ima i za 4 500 sto mu dodje skoro duplo jeftinije. Da li je ok kupiti sa KP, ne znam da li su to originali? A vidim da lik ima preko 1 000 pozitivnih.

Uzimajte slobodno, pogotovo ako ima 1000 pozitivnih.
Taj Sackboy je jedna od igara koja je dolazila u bundle-ovima sa konzolom (PS5 + 1, 2 ili 3 igre, zavisno od paketa), pa ih zato ima dosta po KP oglasima.

Samo naravno pitaj prodavca da li je disk, posto prodaju i naloge na oglasima, pa da ne bude zabune..
 
Ja sam pazario za 5k Returnal i Demon's Souls zajedno, tako da sigurno može da se nađe na KP jeftino :)
Inače, nisu mi zvanično refundirali al mi stoji pending i dalje za ovu G2A nebulozu koja mi se desila sinoć.
I dalje sam determinisan da uzmem GoW majku mu, pa samo se uzdam da će u međuvremenu refundirati.

Gde se zaista mogu naći ključevi za psn kartice da neko nije imao problema? Ne bih ponovo G2A zaista ne daju mi dobar osećaj. Na cdkeys ne viđam kartice za USA region, ili makar ne od 70$. A mislio sam da napravim nalog za neku od EU zemalja, no vidim da recimo za Austriju Gow izlazi 79e???? Škk
 
Slažem se ali malo mi je drugačiji koncept. Imam US nalog na kome skupljam ekskluzive i to je to. Sve na jednom mestu. Za ostalo Xbox (Turska, Argentina).
Kod mene Series X US nalog + Game Pass, ne pamtim kad sam kupio neku igru . Imam i PS4 Slim za Sony exclusive, srećom sve su cross-gen. PS5 ne kupujem dok se ne pojavi neki slim model a i ne treba mi.

@Ainur PSN gift kartice na Amazon US sajtu , samo ti treba US nalog na konzoli i kupuješ igru na PS Store-u, ništa više ,sve lepo radi.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi. Mala pomoc oko kupovine jedne igrice za poklon. Ne igramo igrice ali hocemo da kupimo Sackboy za ps5 i nasli smo u radnji za 8 500 din. Na KP ima i za 4 500 sto mu dodje skoro duplo jeftinije. Da li je ok kupiti sa KP, ne znam da li su to originali? A vidim da lik ima preko 1 000 pozitivnih.
Slobodno uzmi na KP, sve su to originali nemas problema.
 
Hvala na pomoci. Narucicu ne KP. Vidim na nekim igricama pise da su za EU trziste. Nosimo u Qatar, radice valjda ili ce pisati na kutiji da ne kupimo pa da ne radi?
 
Okej, uzeo ključ preko G2A, izašao mi error, skinuo mi pare s računa, i čekao da mi pošalje kod ali sve vreme mi stoji "Waiting for payment". Kliktao refresh sto puta, odjednom, izlogovao se. Dobio mejl da mi je suspendovan nalog zbog "neobičnih aktivnosti".
Znao sam da je G2A shady al mater im ako mi se ne vrate pare, još prikazuje 71$ a na kraju izađe 9000 din krajnji račun.
Ja godinama samo na cdkeys i instantgaming uzimam, cdkeys za UK dopune a instantgaming za US. Ni jedan problem, nema skrivenih troškova, koliko piše toliko platiš. Evo sad je na ig 75 dolara 8100 dinara
 
Kako nema vredne igre na vidiku?
FB_IMG_1667861898053.jpg

Definitivno je vreme za PS5, bar što se tiče igara. Što se tiče cena i dostupnosti, to je već nešto drugo. Suzdržavao sam se i odolevao, ali evo ipak malo duša boli što ću Ragnarok-a dočekati na PS4.
 
3 rimejka :D ja licno jedino od ovih cekam callisto protocol, to sam pazario na steamu vec.
 
Kako nema vredne igre na vidiku?


Definitivno je vreme za PS5, bar što se tiče igara. Što se tiče cena i dostupnosti, to je već nešto drugo. Suzdržavao sam se i odolevao, ali evo ipak malo duša boli što ću Ragnarok-a dočekati na PS4.
Super lista ali su me opasno zajebali. Ne igram horor igre :(
 
Kako nema vredne igre na vidiku?
Pogledajte prilog 362964

Definitivno je vreme za PS5, bar što se tiče igara. Što se tiče cena i dostupnosti, to je već nešto drugo. Suzdržavao sam se i odolevao, ali evo ipak malo duša boli što ću Ragnarok-a dočekati na PS4.

Um... Ali nista od ovoga nisu konzolne ekskluzive... :D
Btw. ako imas obican PS4 stavi ga negde gde ne moze da poleti dok budes igrao Ragnarok... ;)
 
Da li je ekskluziva ili ne, ja se na PC ne vraćam. Igranje na konzolama mi je neuporedivo udobnije i praktičnije, čak i isplativije u mom slučaju.

ako imas obican PS4 stavi ga negde gde ne moze da poleti
Imam PRO. Leteo je do skoro. 🙂 Vešto sam ga očistio i zamenio pastu. Sada ni da pisne.

20220604_191325.jpg

Javljam da li ponovo leti sa Ragnarokom. 🙂
 
Kada smo kod zamene paste kod PS4 Pro je bese mogla zamena paste uz odredjenu dozu gimnastike? (poprilican broj srafova cini mi se)

Da li uopste ima potrebe da se menja kod PS5 ( i u nesto duzem intervalu) uzeci u obzir da je LM u pitanju?
Pritom ako ode na PCB pretpostavljam mozes samo da se prekrstis i ocitas mu "Oce nas"...
 
Nisam menjao pastu na cpu i grafi vec 10 godina, nije mi padalo na pamet na PS4 Pro-u, a tek nece mi pasti na novom racunaru i PS5. :D
 
Za PS5 ćemo tek videti kako će se ponašati kad budu krenule igre koje će koristiti pun kapacitet.

@Yojinbo
Da, gomila šrafova i vodi se računa sa flet kablovima. Ništa komplikovano, samo lagano i pažljivo.

Edit:
U stvari, najveća gimnastika je bila skidanje gornjeg poklopca bez straha da ga ne slomim i čišćenje stare paste. Inače, na hladnjaku (rebrima) je tepih prašine bio nataložen.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce tek novi GTA biti naslov koji ce cediti trenutni PC i konzolni hardver.
Ako ubace nesto na osnovi 5800x3d i 6800xt u PS5 pro, sa optimizacijom+FSR ne verujem da ce biti zime.
 
Pa s obzirom da izlazi i za prethodnu generaciju, teško. Mada će dobro izgledati, svakako.

Ključna stvar za konzole je pitanje da li ima šanse za FSR 3 i frame generation. Ako to bude moglo bar u nekoj meri da se primeni na konzolama, bila bi revolucija. Mada I već i FSR 2 značajno menja stvari, samo da dočekamo neke primere.
 
Za PS5 ćemo tek videti kako će se ponašati kad budu krenule igre koje će koristiti pun kapacitet.

@Yojinbo
Da, gomila šrafova i vodi se računa sa flet kablovima. Ništa komplikovano, samo lagano i pažljivo.

Edit:
U stvari, najveća gimnastika je bila skidanje gornjeg poklopca bez straha da ga ne slomim i čišćenje stare paste. Inače, na hladnjaku (rebrima) je tepih prašine bio nataložen.
И мој дебели ПС4 се чуо као онај усисивач слобода. Док нисам издувао ребра од хладњака. Сада морам да наслоним уво да би чуо
 
Nazad
Vrh Dno