Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Zanima me jedna stvar vezano sto se regiona naloga tice kad se pravi psn; naime kad sam kupio soni pre nekih godinu dana bila je prica da se pravi ili nalog na UK ili US, posto nema Srbija pa sam ja eto izabrao Ameriku konkretno. Sada mi za mesec dana istice ps plus pa gledam dopune da kupim, i primecujem da su svuda otprilike jeftinije nego za ameriku. Npr dopuna od 100e za nemacku ima za 85e, za Spaniju je 80e dok je 100$ za Ameriku 94e, i sad zbog cega se forsiraju US i UK a ne neke druge evropske zemlje, ima li neki poseban razlog?
 
Pa dolar je bio slabiji pa je zato i bilo jeftinije kupovati na US PSN Store-u.

Sada se to promenilo, dolar je ojacao pa se više ne isplati kao ranije.

Ja isto imam US kao glavni nalog, s tim da sam davno i napravio UK i DE nalog u ubeđenju da ću kupovati na sva tri naloga u zavisnosti od akcija koje budu u datom trenutku.

Na kraju sve sam zapravo uzimao na US nalogu.
 
Turska je sada najpovoljnija, za Arg. ne znam ali i oni su cesto medju najpovoljnijima.

Za Tursku potrebna manja gimnastika.
 
Ako se gimnastika za Tursku odnosi na kreiranje naloga gde bi plaćanje išlo u kombinaciji sa Cryptopay zbog izdavanja virtuelne VISA kartice, meni verifikacija nije prošla, odnosno jeste, ali ne kao hrvatskom (EU) državljaninu nakon slanja slika svih traženih dokumenata. Cryptopay nalog je otvoren, ali nemam prava na virtuelnu VISA.
 
Malo jača je to gimnastika. Prvu verifikaciju odradi bot i to uvek prolazi. Problem je ako posumnjaju. Onda traže naprednu verifikaciju koju najverovatnije pregleda neka osoba. Ja sam izabrao Hrvatsku ali posle slanja dokumenata prebacili su me na Srbiju.
Kolega je prošao bez napredne verifikacije ali je odmah dodao karticu i kupio nešto. Možda je to razlog ili je imao sreće i izbegao radar.
 
Turska nama rada sa Erste bank master card karticom. Nekada šaljemo na HU glavni nalog nekad direktno kupujemo na turski. Ne kotistimo VPN samo je lokacija na Turksoj i nalog je napravljen sa Turskom adresom.
 
Ja sam izgleda imao srece sa tom gimnastikom. Trazili su dodatnu verifikaciju ali mi je ipak ostala kartica.
 
A ako si vec uzeo virtuelnu karticu i kupio nesto kad te prebace na Srbiju da li ostaje virtuelna kartica s obzirom da sam procitao da Srbija nema virtuelnu karticu. Takodje mozda je bitno da ostane nesto sredstava na kartici.
 
A ako si vec uzeo virtuelnu karticu i kupio nesto kad te prebace na Srbiju da li ostaje virtuelna kartica s obzirom da sam procitao da Srbija nema virtuelnu karticu. Takodje mozda je bitno da ostane nesto sredstava na kartici.
Ja nisam uzeo virtuelnu karticu. Mislim da sam se tu zeznuo. Imao sam mogućnost dok me nisu prebacili na Srbiju. Najverovatnije ću otvoriti novi nalog na neku drugu osobu npr. pa ću testirati kako se ponaša.
 
Kako uopste vidite da su vas prebacili na Srbiju? :D
 
Ubeđen sam da sam video negde u opcijama da mi stoji Srbija, čak i grad, posle slanja dokumenata, bledim tekstom (nisam mogao da menjam). Mislim da sam mogao da uđem tamo iz Android app dok sam čekao na verifikaciju. No nije više ni važno.

Edit:
Čekaj malo... 🤔 , pa ja sam zaboravio da mi je supruga rođena u Sloveniji... au! 😳
Cryptopay, selfi, pasoš... šta da smislim sad da je nagovorim? 🤣
 
Čekaj malo... 🤔 , pa ja sam zaboravio da mi je supruga rođena u Sloveniji... au! 😳
Cryptopay, selfi, pasoš... šta da smislim sad da je nagovorim? 🤣
Treba ti i račun koji se vodi na nju.
 
Ajde ajde Cartridge, drzimo ti palceve 😂
Sto nas se vise osposobi za kupovinu preko osmanlija, to bolje.
Na Razmena forumu mnogo njih tako kupuje jeftinije, ali kad prave share to su sve cene kao da su uzeli na US nalogu.
Ok, razumem da treba malo da zarade za cimanje, ali neka zarade 1500din, a ne 4000+

Dogovaracemo se onda ovde interno za neke buduce igre, kao sto smo i za Ragnarok.
 
Evo probao registraciju na drugu osobu, sve proslo za 10 minuta sa verifikacijom, medjutim iako sam izabrao HR prebacen sam na RS, tako da je ovo za cryptopay bas lutrija.
 
Verifikacija slanjem fotki ide u tri koraka - 1. selfi, 2. pasoš/LK, 3. vozačka dozvola ili neki račun za komunalije gde se vide podaci. Čudi me da urinokulturu ne traže.
 
Gledam cene na Turskom PS store-u, pa i nije vam neka usteda, 45e za launch verziju GoW Ragnarok... Plus da ne budu problemi kasnije zbog regiona...
Toliko moze biti i za koji mesec na popustu, sem ako vam ne gori bas da igrate day one...
 
Ma nije cimanje uopste zavrsi se za 10 minuta, sto bi im dao 25 eura kad ne mora. Tek se os plus isplati ali to dogodine ako ne lupe embargo. Da li mozda na ovu foru moze na us nalog da se spoji kartica? Jel neko probao?
 
 
@emaremare
Naduven od nespavanja i igranja. 😀

Nego, pre neku nedelju napravih švajcarski nalog, u nadi da će mi poslati pizivnicu za PS5 😀. Da završim i tu priču preko rođaka. Jer na ove USA naloge što ih ne znam ni sam koliko imam, svako malo pa dobijem na neki od njih pozivnicu. Računam, ajd možda mi se posreći na CH.
 
Uh, sad moram i ja da probam preko braće turaka. Je l radi onaj tutorial što je negde kolega napravio? Da probam to.
 
crypto.com kartica radi samo za UK residents tako da mora da se radi sa CryptoPay, to sam napisao vise puta

clan 13umble13ee je napisao da je juce aktivirao karticu a njegov drugar pre par dana tako da bih rekao da radi

Da, ima neka sitna provizija po svakoj transakciji i mesecno odrzavanje od 1€ ali to moze da se izbegne ako se uradi unload kartice. Sve lepo pise na linku koji sam postavio
Evo sto je drug clan Aragorn postavio pre par meseci za turski Store...
 
Gledam cene na Turskom PS store-u, pa i nije vam neka usteda, 45e za launch verziju GoW Ragnarok... Plus da ne budu problemi kasnije zbog regiona...
Toliko moze biti i za koji mesec na popustu, sem ako vam ne gori bas da igrate day one...

Naravno da mora day one, kako drugacije :p
pogotovo kad su u pitanju ove najbolje igre.

E sad, sto se tice ustede, ako posmatras samo 1 igru ok, stvarno nije mnogo... Ali na primer neko ko tokom godine uzme 10ak i vise igara, to je vec ozbiljna cifra.
A kad bude na popustu, tada ce biti i na popustu u turskoj, pa ce tek tada biti jeftino..

Problema zbog regiona nece sigurno biti, nece ti ugasiti nalog ili obrisati igru, placeno je sve uredno.
Eventualno mogu da ti blokiraju nacin placanja na tom nalogu (mada nisam cuo jos da se nekome desilo, ali ajd, sve je moguce u buducnosti..), ali i to nije bitno. Ionako ti nalozi sluze samo za 1 igru, ne kupuje se vise igara na istom nalogu.

Tako da, na godisnjem nivou je to bas fina usteda, za nekoga ko prelazi dosta igara..
 
Nazad
Vrh Dno